Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AWX] Termostat otwiera obieg przy 73 stopniach

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

:shocked:

Prosze o podpowiedz....

poczytałem juz troszke na forum i w sekcji diesle i warsztat

ale .....

Czy nalezy wymienic termostat - skoro otwiera obieg przy 73 stopniach - w kabinie jest ciepło ale zrobie test na kanale 51 (prośba który przycisk nalezy przytrzymac na klimatronicu aby wywołać kody - ma ktos foto?)

Temperatura na blacie nie dochodzi do 90 tylko ok. 80 stopni

logów nie robiłem bo nie wiem u kogo moge zrobic w Radomiu (znacie kogos kto je robi - nie pytam o ASO)

Czy mozna starym sposobem przytkac chlodnice i czy to cos da ????

:slina:

Wiec czy wymiana termostatu pomoze - czytałem (sekcja warsztat) ze u niektórych po wymianie term. nic sie nie zmieniło odnosinie temp. na blacie

Opublikowano

W B6 to się raczej nie sprawdzi na klimatronicu niestety.

Koszt termostatu to ponad 80 zł w ASO plus oring uszczelniający 4zł to nie taki duży koszt a teraz jeździsz na niedogrzanym silniku.Czujnik temperatury to raczejnie jest bo wtedy by Ci temperatura na zegarach wariowała więc raczej termostat.Nie zasłaniaj chłodnicy żadnymi tekturkami itd. to nie duży fiat!!!

Opublikowano

Czy nalezy wymienic termostat - skoro otwiera obieg przy 73 stopniach

Nie ma się co zastanawiać, termostat do wymiany, prawidłowa temperatura otwarcia to 86 st.

Opublikowano

U mnie też dobija do 82-83 stopnie i będę wymieniał :kwasny:

Opublikowano

Prosze o podpowiedz....

poczytałem juz troszke na forum i w sekcji diesle i warsztat

ale .....

Czy nalezy wymienic termostat - skoro otwiera obieg przy 73 stopniach - w kabinie jest ciepło ale zrobie test na kanale 51 (prośba który przycisk nalezy przytrzymac na klimatronicu aby wywołać kody - ma ktos foto?)

Temperatura na blacie

Na twoim miejscu sprawdził bym najpierw przy pomocy VAG-a czujnik temperatury który może być uszkodzony. W dziale diagnostyka jest to bardzo dobrze opisane. Jeżeli zdecydujesz się na wymianę termostatu to masz linka z aukcja oryginalnego termostatu identycznego jak ten z ASO za niższą kwotę http://www.allegro.pl/item550412376_termostat_audi_seat_skoda_octavia_volkswagen_org.html Miałem podobne problemy i wymieniłem termostat a i tak skończyło się na czujniku.

Opublikowano
  • Autor

czujnik wymieniłem X 2008 ori 79 PLN (bo skakała temperatura)

Zastanwaima sie nad jednym - czy jak przyjda temp. letnie stan sie wyrówna (90) i bedzie ok?

Opublikowano

Może i się trochę podniesie a nawet dojdzie w lecie do 90, ale zastanów się ile będziesz jeździł na niedogrzanym (nawet w lecie), koszt dodatkowo spalanego paliwa szybko przekroczy koszt termostatu.

Opublikowano

To pozostaje ci wymiana termostatu

Opublikowano

Miałem to samo.Dzisiaj termostat wymieniłem i wszystko OK. :dance::thumbup:

Opublikowano
  • Autor

A czy wiecie gdzie jest umniejscowiony termostat w AWX???

Opublikowano

Termostat masz na lewym boku silnika patrząc od strony miejsca kierowcy. Znajduje się on pod króćcem rurowym przykręconym do bloku za osłoną rozrządu.

Opublikowano

czujnik wymieniłem X 2008 ori 79 PLN (bo skakała temperatura)

Zastanwaima sie nad jednym - czy jak przyjda temp. letnie stan sie wyrówna (90) i bedzie ok?

jazda na niedogrzanym silniku to para wodna w komorze korbowej oraz pod pokrywa rozrzadu, a to skutkuje woda w oleju i szybsza smiercia turbiny, koszt 2000 :cool1:

rowniez nastepuje wieksze zuzycie turbiny, przez smarowanie olejem ktory nie osiagnal temperatury roboczej, wieksze zuzycie paliwa, silnika itp, itp...

warto oszczedzac te 84 zl, :mysli: moze trzeba bylo kupic daewoo lanos, byloby duzo taniej... :decayed:

Opublikowano

wymien termostat, dziwne ceny tutaj padają ja wymieniłem termostat koszt 34 zł plus 20 zł wymiana, dodam ze nie kupowałem w aso , teraz temp 90 stopni i ani drgnie :tongue4:

Opublikowano

wymien termostat, dziwne ceny tutaj padają ja wymieniłem termostat koszt 34 zł plus 20 zł wymiana, dodam ze nie kupowałem w aso , teraz temp 90 stopni i ani drgnie :tongue4:

tia. nieori termostaty to loteria, tobie sie trafil ok, jezeli ktos trafi na felerny, wyda o wiele wiecej... takie oszczednosci sa nieoplacalne...

Opublikowano

przecież termostat to nie jest skąplikowane urządzenie jak jest nowy to powinien działać poprawnie a co ori dzaają na innej zasadzie? , płaci sie tylko za ASO ,za termostat bez sensu przepłacać

Opublikowano

Czy nalezy wymienic termostat - skoro otwiera obieg przy 73 stopniach - w kabinie jest ciepło ale zrobie test na kanale 51 (prośba który przycisk nalezy przytrzymac na klimatronicu aby wywołać kody - ma ktos foto?)

W B6 nie ma mozliwości sprawdzenia temperatury i innych rzeczy na klimatroniku..., tylko w B5 była ta opcja :hi:

przecież termostat to nie jest skąplikowane urządzenie jak jest nowy to powinien działać poprawnie a co ori dzaają na innej zasadzie? , płaci sie tylko za ASO ,za termostat bez sensu przepłacać

Były juz przypadki, że ktos załozył termostat za kilkanascie złotych i przestał działac po paru dniach..., także lepiej nie ryzykowac i kupic ori :good:

Opublikowano

Koledzy w takim razie mam pytanie jak poznac czy mam do wymiany czujnik G62 czy termostat..? mam AWX i autko przy jezdzie po miescie trzyma sie na blacie na temperaturze około 80.. po podpieciu do vaga wyszlo 78-83 a autko latało sporo wczesniej po obwodnicy krakowa więc odpada zimny silnik.. jak sie go troche potrzepie po drodze jest i 90 stopni ale jak zjechałem na stacje postałem an luzie kilka minut 2-3-4 tempertura znow spada na blacie tak jak podczas jazdy po mieście.. co może być nie tak .. czy termostat...?

Opublikowano
czy termostat...?

raczej tak, wszystko wskazuje, że się nie zamyka w porę,

coś na jego temat :

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=202618

Opublikowano

Już tylko się zaloguję i doczytam sobie ...dzieki za pomoc..

Opublikowano

przecież termostat to nie jest skąplikowane urządzenie jak jest nowy to powinien działać poprawnie a co ori dzaają na innej zasadzie? , płaci sie tylko za ASO ,za termostat bez sensu przepłacać

Ciekawe ale mijające się z prawdą ( znajomy trafił na dobry za trzecim razem)

Aczkolwiek żaden nie był zepsuty całkowicie ( nie trzymały temperatury raz za dużo raz za mało)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.