Treść opublikowana przez kred
-
[ALL B6] Sonda lambda - łączenie przewodów, lutować, zgrzewać, skręcać, zaciskać
połaczyłem kable poprzez zaciskarke do końcówek przewodów tzn zaciśnięcie końcówki konektora. do siebie 2 przewody w zaciskarke i oderwałem końcówke konektora. pewne łaczenie sonda działa bezproblemowo.
-
Wymiana łańcuszka rozrządu i napinacza w Audi A4 B5 1.8 oraz 1.8T
devastation wtrace sie do tematu wyciskania oleju z napinaczy ?? widze juz pare watków w których opisujesz ta procedure. składałem nie jeden rozrząd z napinaczami hydr i nigdy tego nie robilem wszystko zawsze było ok. moze troche wiedzy mi brakuje ale napisz logicznie dlaczego tak sie robi. po złożeniu wałków i spieciu rozrzadu i tak sie kreci wałem i cały olej zostaje wyciśniety przez spręzyny zaworowe wiec nie wiem w czym problem .... ?? co do sciągacza jak nie znajdziesz w necie np allegro napewno mają to w serwisie
-
[B5 ACK] Sondy Lambda czy obie muszą być takie same ?
np. opornością grzałk zakresem pracy itp itp. więcej masz w necie wystarczy poszukać. co jest to wszystkiego jest do niczego. załuż sobie od motoru 4.2 przecież to jedno i to samo
-
[ALL B5] Dziwny osad
to nie ma sie czym przejmowac umyj wszystko i przegon auto po trasie i problem zniknie niech sie wszystko przemiesza i odparuje
-
[B5 ACK] Sondy Lambda czy obie muszą być takie same ?
zapraszam do lektury http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=188353.0 i zapomnij o uniwersalnej jak nie chcesz miec dalej problemów http://www.micksgarage.ie/autoparts.aspx?dept=116&MakeID=5&ModelID=253&CarID=5411&AssemblyID=100048&b=244&ga= tu wszystkie mozliwoci jakie mozesz sondy zastosowac !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
-
[B6 ASN] Błąd P3262 i P0431 Audi A4 3.0 ASN
vag bloki od 30 w góre. rób test sond, test kata oraz sprawdz opornoc grzalek sond i bedzie wszystko jasne. gdybanie zostaw na potem jak przetestujesz wszystki te możliwosci nieraz zawalac może pierwsza sonda i dalej wszystko sie pieprzy
-
[ALL B5] Dziwny osad
a jak reszta - walki itp. też gluty
-
[B6 BFB] Simering elring 129.780 montował to ktoś - po montażu zacieka olej
tak cos czułem że jakieś dziwne te simeringi. twarde w dotyku mało elastyczne odradzam montaż. wszystkie warunki montażowe spełnione dokładnie wprasowane nic sie nie zagniotło. wymieniam w weekend na 32x47x10 CORTECO mam nadzieje że ostatni raz bo już zaczyna mnie to wku.... ile razy można robić to samo corteco jest kilka rodzaji który jest odpowiedni ??
-
[B6 BFB] Simering elring 129.780 montował to ktoś - po montażu zacieka olej
jak w temacie jakies 2 miechy temu montowalem u siebie właśnie te uszczelniacze. podciekało z jednego i postanowiłem zamontowac 2 szt. skoczyłem do foty i dostalem cos takiego elring 129.780 32x47x10 niby wszystko ok. niedawno mocno sie zdziwilem gdy zaobserwowalem zaciekanie z obydwu. co jest z nimi nie tak czym on sie rózni od tego el 325.155 ?????????
-
[ALL B6] Sonda lambda - łączenie przewodów, lutować, zgrzewać, skręcać, zaciskać
jedni piszą ze sie nie lutuje bo cyna zmienia i fałszuje dane z sondy inni ze to bujda gdyz stosuje sie ja w elektronice itp. jak sie do tego odniesc ??
-
[ALL B6] Sonda lambda - łączenie przewodów, lutować, zgrzewać, skręcać, zaciskać
jest tysiąc wątków na necie jedni piszą lutować inni łączyć zaciskami aż człowiek głupieje jak to czyta. doradzcie coś
-
[B5 AEB] Wciśnięty uszczelniacz na wprost wałka rozrządu
tak ma byc on jest delikatnie wcisniety. jest tam uszczelka w kształcie półksiężyca. nic nie zrobisz bo musiał bys podniesc napinacz wałka. zdejmij pokrywke o delikatnie na zagieciach przesmaruj masa uszczelniajaca powinno byc ok. jak dalej ci bedzie zamakac z tamtej strony musisz niestety rozmontowac napinacz i wymienic uszczelke.
-
[B6 BFB] MS DESIGN,mam8 18", quattro, navi, ksenon, webasto, 3xlcd
nie było lotki i przedniego grila ms design. w rospisce z akcesoriami 2003 rok ms design nie było grila jak mam obecnie oraz lotki klapy. byc moze dlatego nie ma nie dochodzilem głębiej o co chodzi ale mam kwit zakupu elementów z roku w którym wyszło auto. akjam rezania dość sporo. najważniejsze wmontowanie lcd w zagłówek. chciałem żeby wyszło jak fabrycznie i sie udało. reszta to juz zabawa z kablami. ja uzyłem kabelka ekranowanego. wszystko smiga nic nie zakłuca. mam gdzies zagłówek wzorcowy z którego rezałem jak chcesz sie pobawic moge ci wysłać
-
[B6 BFB] MS DESIGN,mam8 18", quattro, navi, ksenon, webasto, 3xlcd
pakiet był fabryczny. podejrzewam ze byl robiony na zamówienie pod kupca. juz kupilem taka
-
[B6 BFB] status sond lambda co oznaczają poszczególne jedynki i zera - vag
jak w temacie. trzy jedynki sonda ok. a co jeżeli jest inna konfiguracja z zerami. dajcie jakis opis
-
[B6 BFB] MS DESIGN,mam8 18", quattro, navi, ksenon, webasto, 3xlcd
wszystko p&p nic nie trzeba rezać
-
[B5 ANB] Przykopca po 2-3 min pracy
i wszystko układa sie w jedna całośc. po zgaszeniu i ponownym odpaleniu juz nie przykapca. jeszcze tylko sprawdze prace sond i powinno sie wszystko wyjasnic devastation dzieki
-
[B5 ANB] Przykopca po 2-3 min pracy
vag 0 błędów ale tak jak mówisz moze lambda sie przywiesza. tym bardziej ze nie ma kata. tez mnie barzo dziwilo że nie wywala checka na zegarach po wypruciu kata. byc może w tym tkwi problem. ładny sie z tego watek zrobil dzieki za pomoc
-
[B5 ANB] Przykopca po 2-3 min pracy
devastation kopci tylko rano po dłuzszym postoju. przykapca moze to wlasciwe słowo. po podniesieniu obrotow wszystko ok. to mnie zastanawia. dodam ze nie zawsze tak sie dzieje. to mnie dziwi. kat swoją drogą ale bez przesady zapach spalin jest inny jak sie rozgrzeje ale nie ma mowy o kopceniu jak troche przejezdzi.
-
[B5 ANB] Przykopca po 2-3 min pracy
problem nie dotyczy mojego auta. probuje pomóc znajomemu w rozwiazaniu problemu. spalanie w okolicach 11 l.
-
[B5 ANB] Przykopca po 2-3 min pracy
z tego co wiem to kata brak - bardzo zagatowa sytuacja zauwarzylem take jedna rzecz. autko odpala normalnie obroty okolo 1100. pracuje tak okolo 1-2 min. obroty spadaja chodzi tak jeszcze przez chwile i zaczyna przykapcac. moze szukam w niewlasciwym miejscu. co powiecie o wtryskach moze one przelewaja. dodam ze dymek nie jest typowo niebieski a raczej szaro niebieski i bardziej stęzony ?? niz para sprawdzalem przepustnice i kolektor dolotowy - sucho
-
[B5 ANB] Przykopca po 2-3 min pracy
przeczytaj dokladnie moj wczesniejszy post - przykapca dopiero po 3-4 min pracy. po przygazowaniu lub zgaszeniu i odpaleniu jest ok. problem jest tylko rano gdy temperatura spada poniżej zera. jak lekko nagrzany problemu nie ma zarówno przy przygazowaniu z wolnych obrotów jak i w górnej skali.
-
[B5 ANB] Przykopca po 2-3 min pracy
zuzyte uszczelniacze nie ujawnią sie na zimnym silniku a wyłącznie na nagrzanym. dodatkowo co zauwazyłem gdy autko przykapca wystarczy je zgasic na 10 sek i problem znika. moja uwaga. wymieniany był olej w pazdzierniku - cos do konca nie jestem pewien jego jakosci. zrobimy wymiane w lutym moze to pomoze.
-
[B5 ANB] Przykopca po 2-3 min pracy
silnik po czyszczeniu odmy i przewodów odpowietrzających. było pełno żółtego syfu. dziś znowu podobny problem rano !!! tylko w mniejszym stopniu. troche nie wiem co o tym sądzić. temat dość wkurzający.
-
[B6 BFB] Czyszczenie układu dolotowego bez demontażu ??
jak w temacie. czy jest jakiś środek który czyści doloty oraz intercooler bez ich demontowania ?? coś w stylu wpsikuje spray od filtra powietrza a on czyści cały układ ??