Treść opublikowana przez kred
-
[B5 AEB] Problem z spalaniem w 1.8T
przepływka albo czujnik temp.
-
[B5 AEB] Terkot w silniku? na ciepłym silniku powyżej 2000 obr
kolego łańcuch ci wali. obejrzyj także napinacz czy przypadkiem już nie zdechł
-
[ALL] Blow Off do 1.8 T w serii
oh ludziska ale macie problemy. napalacie sie na jakies zabawki. zeby to jeszcze moc podnosilo !!!! 150 ps i pssssykanie czy to nie brzmi smiesznie !!! sami sobie odpowiedzcie :polew:
-
[B6 BFB] Problem po wymianie sondy
przerabiałem ten problem już kilkoma autami bez kata. wszystkie z tulejką redukcyjną i we wszystkich był identyczny problem. byc może tulejka jest zrobiona ze złego materiału i za mocno nagrzewa sonde to są tylko domysły. wrzuć sonde bez tulejki i pojezdzij. checka nie powinno wywalić.
-
[B7 BGB] Wartości przepływomierza
jest ok
-
[B6 BFB] Problem po wymianie sondy
masz katalizator ??
-
Wymiana łańcuszka rozrządu i napinacza w Audi A4 B5 1.8 oraz 1.8T
powinien stać jak żołnierz na przysiędze - wymianka
-
[B6 AVJ] czujnik temperatury przy chłodnicy?? czy właściwy
ok
-
[B6 AVJ] czujnik temperatury przy chłodnicy?? czy właściwy
szybkie pytanie. w avj wariuje ten czujnik. nie znam numeru i musze zamowiać w ciemno czy to ten zaraz przy chłodnicy 2 pinowy o nr 06a 919 501 ??
-
[B6 AMB] Co ile wymiana rozrzadu w tym silniku?
pierwsza po 100 tys druga po 80 tyś. łańcuch spokojnie wymieniaj razem z 2 wymianą po 180 tyś nie żałuj na to. sypią się po około 200 tyś. i tak będzie rozrząd rozpięty warto skorzystać z okazji
-
Wymiana łańcuszka rozrządu i napinacza w Audi A4 B5 1.8 oraz 1.8T
wszystko pieknie masz napisane powyżej po co gdybasz !!!!!!!!!!!!! nie wypinamy rozrządu jedynie przy wymianie samego napinacza BEZ ŁANCUCHA :angry: wtedy zwalamy jedynie wałek ssących
-
[B5 AHL] I znowu przepływomierz - mechanicy rozkładają ręce
vag do reki i na lotnisko :> zób logi przepływki i bedziesz wszystko wiedzial czy nie działa. narazie wiecej w tym gdybania niż dobrych pomysłów. wiązke raczej bym darowal sobie chyba ze masz w garazu szczury bład dotyczy braku przejscia przez urządzenie. piszesz ze niewiele sie zmienia po odpieciu przepływki a powinno przejrzyj z ciekawosci cała wiazke czy nie ma peknięc zrób test na przejscie
-
[B5 AHL] I znowu przepływomierz - mechanicy rozkładają ręce
uzywany ale sprawny :gwizdanie: . odłącz przepływke i zobacz czy bedzie różnica. te elementy sie zuzywają tak samo jak inne. jak po odłaczeniu bedzie ok kup nową przepływke
-
[ALL] 1.8T Q - jakie spalanie? :)
trasa 9l miasto 12-13l
-
[B5 ANB] [B5 ANA] Wycięcie katalizatora a sonda Lambda
to nie wlączaj klimy :> a tak powaznie to skąd wiesz ze kat zapchany przecież to 1.6 nie wymagaj od niego za duzo
-
[B5 AEB] Dziwna reakcja 1,8t
a wyregolowales ta druga turbine czy wsadziles tak jak dostaleś??
-
[B5 ARM] Termostat, czujnik od czego zacząć
wymieni czujnik i jak sie powtorzy to bierz sie za termostat
-
[B5 ADP] Znikający olej, kapie albo bierze, trudne do zlokalizowania.
tak ogólnie opisałes temat ze nikt ci nie odpisze co moze byc przyczyna wycieku.podstawowa zasada na zlokalizowanie wycieku to mycie calego silnika a potem obserwowanie gdzie leci !!!!
-
[B5 AEB] Monenty dokęcenia śrub
dobre opisy są w elsie
-
[B5 AEB] 1.8T Klekocze po zmianie oleju
wymienic łancuch i napinacz :polew: i zmienic olej na full syntetyk. ludziska mają nakrecone po 400 tys i jezdza na full syntetyku
-
[B5 AEB] 1.8T Klekocze po zmianie oleju
dokładnie tak jak napisał devastation kiedy łancuch wymieniany i napinacz prawdopodobnie powoli zdychają
-
[B6 BFB] ubywa mocy przy pełnym nagrzaniu ??
ciekawi mnie tylko jedno dlaczego przed tymianą termo gdy temp dochodziła do 70 st auto rwało asfalt i sonda nic do tego nie miała ??
-
[B6 BFB] ubywa mocy przy pełnym nagrzaniu ??
logi dopiero w wekend. około 2 tygodni temu wywaliło mi błąd 2 sondy (stanie w korku około 1 godz)- za duża rezystancja grzałki i silnik wszedł w tryb awaryjny do tego czasu błąd nie powrócił. dodam że lambda wymieniana na nową 4 miechy temu. może tu szukac przyczyny
-
[B6 BFB] ubywa mocy przy pełnym nagrzaniu ??
jak w temacie. jestem po wymiance termostatu w mojej a4. zauwazyłem pewen mankament który mnie zmartwił. otóz silnik pracuje wzorowo do około 80 st. turbinka ładnie dobija i czuje sie moc pod butem. problem zaczyna sie jak temp osiągnie 90 st. autko traci na mocy odczuwalne jest dosc spore zamólenie samochód nie reaguje już tak żywo na pedał gazu. troche mnie to martwi ?? vag zero błędów turbo dobija słychac jak odpuszcza dv. macie jakieś pomysły
-
[B5 AEB] Dużo spala-przyczyny?
w ciemno stawiam przepływke nawet sie nie zastanawiaj tylko kupuj ori nową