Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] 1.8T Klekocze po zmianie oleju


darioo99

Rekomendowane odpowiedzi

Olej zmieniony na Mobila 10W40, nie wiem jaki był wcześniej, przebieg 240kkm.

Objawy są takie że silnik gdy jest zimny dość mocno klekocze, jak się nagrzeje jest OK.

Podczas jazdy niezależnie czy zimny czy ciepły, TYLKO pod obciążeniem i TYLKO w okolicach 2000rpm słychać takie cykanie, które ktoś nazwał jako "potrząsanie listkiem tabletek".

Poza tym nic innego się nie dzieje.

Czytałem trochę postów na temat oleju do 1.8t i jedni piszą że tylko pełny syntetyk, a inni że przy dużym przebiegu lepiej wlać coś gęstszego.

Bogu dzięki jeśli to tylko zły olej, ale boję się że po prostu ktoś zalał jakiegoś moto doktora przed sprzedażą i teraz dopiero to słychać :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10W40 to najoptymalniejszy olej jesli nie zapiepszasz. jest cały temat o oleju do 1.8t wiec możesz poczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10W40 to najoptymalniejszy olej jesli nie zapiepszasz. jest cały temat o oleju do 1.8t wiec możesz poczytać.

Ciężko znaleźć ten temat a sam jestem ciekaw do jakich wniosków koledzy doszli i co polecali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew:

ciezko znalesc.... Zapewne. Na forum sa dwa odrebne posty na ten temat

zalej full syntetyk. 10W40 nie jest najlepszym olejem do tego silnika

kompensatory hydrauliczne juz zdechly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że sa odrębne tamaty do 1.8T dlatego zapytałem. O tym podwieszonym to wiem i czytałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej za gęsty na zimno, zalej 5w40, a wcześniej jakiś preparat do udrożnienia popychaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolegę wyżej chyba poniosło, żadne preparaty czyszczące, zalej 5w40 albo 5w30 i będzie gitara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją niunię przed kupnem poprzedni właściciel[baran] zalał olejem mineralnym 15w40 ,obecnie zalany syntetyk 5w40 i jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolegę wyżej chyba poniosło, żadne preparaty czyszczące, zalej 5w40 albo 5w30 i będzie gitara

Skoro tak twierdzisz, specjalisto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie czytam i nie bradzo chce mi sie wierzyć w to co piszecie...chodzi o lanie full syntetyka do silnika 1.8 T kolega ma spory przebieg i taki olej ma uzdrowic mu silnik? ja mam u siebie 250 tys i mam 10w40 slychac lancuszek ze halasuje i co mam zmieniac olej na fulll syntetyk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jaka jest roznica pomiedzy olejami i kiedy zmienia sie ich gestosc??:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie czytam i nie bradzo chce mi sie wierzyć w to co piszecie...chodzi o lanie full syntetyka do silnika 1.8 T kolega ma spory przebieg i taki olej ma uzdrowic mu silnik? ja mam u siebie 250 tys i mam 10w40 slychac lancuszek ze halasuje i co mam zmieniac olej na fulll syntetyk?

wymienic łancuch i napinacz :polew: :polew: :polew: i zmienic olej na full syntetyk. ludziska mają nakrecone po 400 tys i jezdza na full syntetyku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tego silnika audi przewidzialo tylko olej 5W40 pelny syntentyk wiec po co sie pchac w cos innego a potem sie dziwic ze cos jest nie tak

a bajki o pluczeniu uszczelek, szparek itp przez rzadkie oleje to mozna se wsadzic w...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączę sie pod temat;ja również mam taki problem,zmieniłem olej z niewiadomego na castrol 10w40 i na zimnym[przy odpalaniu]głośno klekocze.silnik 1.8 APT.ktoś tu napisał ze szklanki sie wysrały,ale tak po wymianie oleju?jaka opcja może powodować,to klekotanie?[chodzi mi o to ze jedynie wczesniej musiał być rzadszy olej?]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tego silnika audi przewidzialo tylko olej 5W40 pelny syntentyk wiec po co sie pchac w cos innego a potem sie dziwic ze cos jest nie tak

do tego silnika Audi przewidziało kilka różnych rodzajów oleju-uzależnione jest to od klimatu ,w jakim auto będzie użytkowane

9d44b5af8cbbfb0c.jpg

znane są dokładnie właściwości olejów w różnych temperaturach i błędem jest generalizowanie,że TYLKO 5W40,jest proponowany przez Producenta,bo tak nie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lej olej syntetyczny 5w30 lub 5w40. Moje poprzednie adui mialo nakrecone 245000 lałem do niej tylko i wylacznie full syntetyk. Silnik na nim chodzil nadal jak nowka;) zreszta zrobisz jak uwazasz;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...