Treść opublikowana przez Jarek99
-
18x8.5 i 10J czy wejdzie do B5?
Witam mam pytanie czy zestaw 18x8.5 et45 przód i 18x10 et 50 wejdzie mi do B5 ośki? wiadomo że potrzebne będą dystanse by nie tarło o sprężyny ale jak już to jakie? 10mm, 15mm? opony jakie planuje to 215/40 przód i 225/40 tył. Auto jest na gwincie ale nie jakoś bardzo skręcony bo z przodu opona tylko delikatnie chowa się pod błotnik. Da się to w ogóle upchnąć czy lepiej odpuścić?
-
Alufelgi do mojej A4 B5 czy będą pasować? et50?
Dokładnie wejść wejdą i nie będzie tarło tylko będzie do d*py wyglądać
-
[ALL] Dystanse z kołnierzem czy bez??
jak przyjdą nasze zrobimy foto i na B5 i na B6 A jaki koszt takich?
-
[ALL] Dystanse z kołnierzem czy bez??
bo oryginalny kołnierz na piaście ma 13mm z przodu a 17mm z tyłu i gość od dystansów powiedział mi że musi być +2mm żeby wszedł więc wychodzi że na przód musi być min 15mm a tył 20mm
-
[ALL] Dystanse z kołnierzem czy bez??
przy takich wymiarach będą bez kołnierza więc lipa. W takim razie będę musiał dać 5mm bo wtedy felga ma się jeszcze na czym oprzeć.
-
[ALL] Dystanse z kołnierzem czy bez??
Witam ponieważ temat jest jeszcze aktualny to się podepnę. A mianowicie mam pytanie jakie max dystanse mogę do mnie założyć aby liczyć na w miarę bezstresową jazdę? koła 225/40/18 et 48 oczywiście auto dość mocno obniżone czyli z przodu opona jest minimalnie schowana pod błotnikiem natomiast z tyłu błotnik jest tak 1 cm nad oponą
-
Problem z gwintem TA.
Dlatego mnie to martwi ale auto mam od 7 lat i jestem pewien że nigdy nie miało jakieś poważnej przygody poza jakimiś drobnymi stłuczkami a przynajmniej nigdy nie zauważyłem żadnych symptomów. Dlatego się zastanawiam czy to nie wina samego gwintu ?
-
Problem z gwintem TA.
kur... ja 2.5cm a to juz lekka przesada! chyba będę musiał z tym żyć
-
Problem z gwintem TA.
Zadam takie może głupie pytanie ale czy miałeś tak że musiałeś któryś z amorów mniej lub bardziej skręcić żeby auto stało równo? Ja musiałem lewy tył skręcić o jakieś 2.5cm niżej niż prawy tył żeby po opuszczeniu auta stało równo i trochę mnie ten fakt martwi. Czy może to oznaczać że z gwintem jest coś nie tak ? Gwint jest oczywiście nowy
-
[B5 APT] Stuki metaliczne na np. brukowanej drodze
Ja dzisiaj doszedłem co mi tak dzwoniło na dziurach. Tak jak wcześniej myślałem to był hałas od zacisków ale nie trzeba było wymieniać jarzm jak sugerował mi mechanik tylko wystarczyło odpowiednio podoginać te druty od strony koła aby mocniej dociskały zaciski. 10 min roboty i problem znikł
-
[B5 APT] Stuki metaliczne na np. brukowanej drodze
Podłącze się do tematu ponieważ mam podobnie jak jadę po dziurach z obu kół dochodzi metaliczny dzwięk ale jak tylko lekko przycisne hamulec to jest cisza. Mechanik powiedział że to wyrobione jarzma i faktycznie to jest od hamulców bo jak kopne w koło to wyrażnie dzwięk dochodzi z zacisków. Tylko mam obawy że jak kupię używane jarzma to broblem nie zniknie a nowe pewnie drogie
-
Opony Fullrun- strasznie głośne
może są wyząbkowane po prostu? też tak miałem ale z oponami goodyear i podobnie hałas zaczynał się przy ok 40-50km/h a przy 120 to myślałem że ogłuchnę. Naszczęście po przełożeniu ich na tył była cisza
-
Problem z gwintem TA.
wczoraj sprawdzałem u mnie jak to wygląda po skręceniu gwinty na sam dół i również wtedy jest sprężyna lużno i myślę że nie powinno się tak opuszczać gwintu. W tych droższych jest tak że jest dodatkowa sprężyna która w takiej sytuacji dociska tą główną żeby nie opadła a w Ta, mts, czy fk tego nie ma
-
Problem z gwintem TA.
Owszem jest troche takie wrażenie ponieważ ten zawias jest dość twardy przez co jest krótki skok amora ale żeby aż tak jak opisujesz to raczej nie. Ogólnie zastanawia mnie narzekanie co nie których że jest za mięki gdyż ja lubie twarde zawiechy i ta jest dla mnie nawet trochę za twarda. Nie wiem może trafiłeś na ciulową partię tak naprawdę wszelkie wątpliwości byłyby rozwiane gdybyś się przejechał z kimś kto ma taki sam zawias
-
Problem z gwintem TA.
zrobiłem jakieś 1000 km. I jest dość twardo a przynajmniej twardziej niż na seryjnych amorach + sprężyny Apexa -40
-
Problem z gwintem TA.
Ja zakładałem tydzień temu ten gwint i nie mam takich problemów choć fakt jest taki że nie mam go skręconego na sam dól więc może po prostu się żle ułożył po opuszczeniu sprawdz na kanale jak to wygląda jeśli sie da
-
[B5 APU] Zawieszenie gwintowane
Ja wczoraj odebrałem furke od mechanika bo zakładałem ta technixa po czym przejechałem się ok 30 km i powiem że jeśli chodzi o odczucia z jazdy to jestem bardzo zadowolony jeśli chodzi o komfort to jest porównywalny co na sprężynach apexa -40mm na których do tej pory jeżdziłem z tą różnicą że na gwincie zdecydowanie mniej się przechyla na zakrętach co do trwałości to czas pokaże. Puki co nic nie skrzypi ani nie stuka bo tylko tego się obawiałem czytając fora
-
Zawieszenie gwintowane mts-technik /ta technics jeździ ktoś na tym??
Sporo czytałem na ten temat na różnych forach i ten sam gwint potrafi mieć różną twardość przynajmniej w odczuciu w poszczególnych modelach tak więc przykładowo w golfach ludzie często narzekali że za twardo a już np w bmw czy audi nie więc zobaczymy
-
Zawieszenie gwintowane mts-technik /ta technics jeździ ktoś na tym??
Wczoraj osobiście odebrałem mojego Ta technixa od mapetaw poniedziałek jade do mechaniora zakładać i sam jestem ciekaw jak się będzie sprawować bo mam trochę wątpliwości choć mapet powiedział że jak za tą cenę to jest naprawdę spoko więc zobaczymy
-
Ciągłe wycie auta powyżej 70km/h
To że łożyska wymieniłeś 2 lata temu to nie znaczy że już nie padły mi zdarzało się że padały po roku i nie mówię tu o najtańszych made in china tak więc ja bym jednak obstawiał że to któreś z nich.
-
[ALL B5] 225/40/18 et 48 czy podejdzie?
Sprawa jest taka że na felgach 18/8 et 48 mam opony 215/40 które pilnie muszę wymienić i zastanawiam się czy przy oponie 225/40 będzie tarło o zwrotnice bez użycia dystansów?
-
[BMW E38] Mój Rekinek ;)
piękne auto mam sentyment do E38 ponieważ ojciec miał w tej budzie tylko 750IL w pełnej opcji póżniej mi ją przekazał i jakiś czas woziłem nią do ślubów ale musiałem sprzedać bo zaczęła generować zbyt duże koszty utrzymania. Co do podwójnych szyb to nasza takie miała i o ile mnie pamięć nie myli to chyba wszystkie longi takie miały
-
[b5 AFN] mój granatek
jeśli chodzi ośrodek to jest taki czysty bo jestem pod tym względem cholernie pedantyczny cały panel malowałem lakierem do lamp co daje naprawdę fajny efekt w nocy
-
[b5 AFN] mój granatek
lotkę kupiłem chyba trzy lata temu w sklepie z akcesoriami tuningowymi w częstochowie na ulicy sejmowej ale nie wiem czy ten sklep jeszcze istnieje. Co do lewarka to tak jest skręcany
-
[ALL] Audi A4 b5 1.9 TDI 2000 rok
mnie się podoba a tak na serio to proszę cię wywal lampy przód i tył ten spojler i zapodaj większą felgę i wtedy będzie dobrze