Treść opublikowana przez .:campino:.
-
[B5 1Z] Pływanie obrotów silnika
może zły kąt wtrysku ? U mnie w 1Z po regulacji kata wtrysku obroty na zimnym stoja jak malina . Dodczepiałeś fure pod Vaga ?
-
[B5 AFN] Kontrolka świec żarowych
stop świeci . Czyli tylko Vag .
-
[B5 AFN] Kontrolka świec żarowych
to i ja sie podczepię pod temacik Obiekt: VW Passat B4 1,9 TDI 90HP 66kW 1Z i taki patent : Jak jedziesz dłużej ( powiedzmy 3 minuty ) to nagle zaczyna migać sobie równomiernie owa kontrolka świeczek i wystarczy dosłownie delikatnie dotknąć pedału hamulca a kontrolka gaśnie. Za kolejne 3 minutki znowu zaczyna migać do czasu jak sie znowu nie przyhamuje I o co tu chodzi ? Tylko Vag mi zostaje ? Kiedyś miałem to samo w służbowym seacie Inca ale nigdy nie doszedłem co to jest a teraz to seacik już na żyletkach dawno leży
-
[ALL B5] Tylne tarcze hamulcowe a łożyska
No teraz to pewnie założę nowe łożyska , po prostu zanim tego nie rozbebeszyłem to nie wiedziałem że powinno sie wymienić od razu łożyska . Ale człowiek sie uczy całe życie Co do sprzętu do cofania tłoczków , to ojciec pożyczył od znajomego mechaniora tak więc na razie tego nie mam ( musiałem oddać ) więc foty nie pyknę ale wygląda to tak jak z linku i pomiędzy te płaskowniczki wsadzasz odpowiednie końcówki z bolcami. http://www.e-narzedziownia.pl/index.php?products=product&prod_id=6835&utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2009-04&utm_content=6835
-
[B5 1Z] Dziwna praca szyby elektrycznej
Heh panowie już wszystko wiem, silniczek wyzioną ducha Tak więc dziekować za porady , teraz to tylko nowy silniczek.
-
[ALL B5] Tylne tarcze hamulcowe a łożyska
Koledzy wczoraj próbowałem zmienić sobie tarcze i klocki z tyłu . I niestety nic z tego Nie dość że tłoczek tak staną w zaciśku że nie byłem w stanie go wkręcić ( wcisnąć ) a zaznaczam że posiadam specjalny sprzęcik do tego i z przodu wcisnołem sobie elegancko, to po rozmontowaniu całego zacisku i zdjęciu tarczy okazało sie że na musiał bym ze starej tarczy przebijać 2 bieżnie od łożysk i co najgorsze na starej tarczy od środka jest koronka od abs-u a na nowej nie ma ? Czy tą koronke tez trzeba jakoś przełożyć, czy może ja mam złe tarcze i na nowych tez powinna byc ? Proszę o poradę bo nie wiem czy mam sam dalej kombinować czy raczej zlecić to fachowcom w warsztacie , co maja odpowiedni sprzęt ? No i co z tymi tarczami i abs-em ?
-
[B5 1Z] Sadza i drgawki
no tak, to najpierw wymienie filtr paliwa.
-
[B6 AKE] Straszny świst powyżej 1800 rpm
prawdopodobnie masz kolego dziurę w dolocie
-
[ALL B5] Tylne tarcze hamulcowe a łożyska
koledzy a w mojej audiczce też trzeba koniecznie z łożyskami , chodzi o tył. Bo mam już tarcze i klocki i chciałem sobie sam wymienić i nie chciał bym rozbabrać tego i żeby okazało sie że nie złoże wszystkiego do kupy , samochód trzymam na parkingu osiedlowym pod chmurką więc sytuacja była by dość kłopotliwa ? Proszę o szybką odpowiedź . Tu nie chodzi o cene łożysk tylko o fakt że mogę to zrobić tylko w ten weekend a teraz łożysk nie kupie.
-
[B5 1Z] Mam trzy syreny
Ja mam z przed liftu a mam 2 syrenki :gwizdanie:
-
[INNE] Poduszki silnika (VW Passat B4 1,9 TDI 1Z 90 KM)
A no to wiadomo. Poduche już mam i jak tylko mechanik będzie ja zmieniał to obejrzą sobię z ojcem wszystkie inne
-
[B5 1Z] Sadza i drgawki
Wiem ze kata nikt nie wydłubywał bo widziałem go na własne oczy i wiem że jest jeszcze w miarę sprawny ( był sprawdzany w serwisie ). Co do rozruchu to niedawno wymieniłem bedix w rozruszniku bo już sprzęgiełko puszczało i w tej chwili i na ciepłym i na zimnym pali na dotyk tak wiec ta opcja też odpada. Paliwko tankuje w różnych miejscach , nawet kiedyś zatankowałem na orlenie takie lepsze ale to tez nic nie dało. Może faktycznie ten filtr paliwa trzeba wymienić Kiedyś miałem taka akcje że samochód podczas jazdy po prostu gasł i nie chciał odpalać. Okazało się że poprzedni właściciel lał do baku jakieś gówno i ten filterek wstępny z sitkiem co jest w baku był tak zasyfiony że paliwo nie chciało przez niego przelatywać. Może to ma coś wspólnego z tym ? Może jakieś syfy przedostały się do filtra paliwa ?
-
[B5 AHU] Olej w przewodzie IC
Zagalopowałem sie troszeczkę to był tylko taki przykład wachlarza możliwości . Ale dobrze wiedziec że ja nie mam dwumasa w moim 1 Z.
-
[B5 1Z] Mam trzy syreny
a te dwie to nie od klaksonu ?
-
[INNE] Poduszki silnika (VW Passat B4 1,9 TDI 1Z 90 KM)
Pytałem z ciekawości, na pewno poszła ta od strony pasażera , ale ta przednia ( olejowa ) tez jest jakaś taka "płaska" i zastanawiam się czy ona też nie padła No chyba że tak ma być ? W razie czego jutro mogę pstryknąć jakieś foty , to może ktoś cos podpowie
-
[B5 1Z] Sadza i drgawki
mam kata, mam . A co ?
-
[B5 AFN] Drgania przy hamowaniu
kolego wesz82 jak masz źle wyważone koła to drgania mogą sie pojawiać przy 60 , 100 , 123,5 km/h i tak dalej . Często jest tak że np. przy 100 km/h drgania sie pojawiają następnie przy 120km/h znikaja i przy 140 km/h znowu sie pojawiają . Tak więc nie w tym rzecz. Chodzi o to że przy źle wyważonych kołach drgania są cały czas nie zależnie czy jedziesz czy wciskasz hamulec. A u kolegi mlodyy -ego drgania pojawiają się dopiero przy hamowaniu więc ma coś nie halo z hamulcami. Mlodyy zrób jak napisał daimos , i zobaczysz że masz spore bicie na tarczach ( tarczy ) . Przeczytaj sobie to: ( dokładnie pkt. 7 ) http://www.a4-klub.pl/smf/zasady_wymiany_i_docierania_tarcz_hamulcowych_kierunkowosc_klockow_hamulcowych-t30051.0.html
-
[INNE] Poduszki silnika (VW Passat B4 1,9 TDI 1Z 90 KM)
acha czyli mówisz o tej z przodu , tak ? Bo są 3 , po środku z przodu , po lewej stronie i po prawej Jestś pewny że ta jest olejowa ? Edit: To by było cos takiego ? http://www.autogold.com.ua/index.php?product_slug=lemforder_1017701_volkswagen&productID=10723&ukey=product&did=36
-
[B5 AHU] Olej w przewodzie IC
Kolego chrobotać to ci może dużo rzeczy , od jakiejś podkładki po koło dwu masowe , jak wciskasz sprzęgło to nadal tak samo to słychać ? Określ mniej więcej z jakich okolic dochodzi ten dźwięk.
-
[B5 AEB] Jakie sprężyny na tył ?
osobiście polecam LESJOFORSA-a ale opinie mile widziane :> a co do stuków to najpierw kolego dobrze obejrzyj czy to sprążyna , może być kielich od sprężyny albo jeszcze coś innego
-
[B5 1Z] Sadza i drgawki
Rudi racja . Sadza sie osadzi nawet w rocznym samochodzie , na to ma wpływ wiele czynników , paliwo itp. Nie o to chodzi, problem że najpierw bucha sadzą a potem go telepie ? A najciekawsze że jak jadę w okolicach i powyżej 4 tyś obr. to ani jakoś nadzwyczaj nie dymi ani nie przerywa , w ogóle nic niepokojącego się z nim nie dzieje
-
[ALL B6] Nurtujące pytanie
no pewnie kolego - śpij spokojnie :> Jak kolega pisał tak się sprawdza przedmuchy i na pracującym silniku wyjmujesz bagnet od oleju i tam tez nie może spalinami walić.
-
[INNE] Poduszki silnika (VW Passat B4 1,9 TDI 1Z 90 KM)
Koledzy, ja oczywiście wciąż śmigam moja kochana A4 , ale ojciec ma passata B4 1,9 TDI 1Z 90 KM i pytanko dotyczy owego pojazdu : orientuje sie ktoś która poduszka zawieszenia silnika ( są 3 ) jest olejowa ? Bo podobno są 2 zwykłe i jedna olejowa i ta olejowa to chyba któraś boczna ?
-
[ALL B5] Czym to wykleić i do czego są te wtyczki ?
kolego a nie masz telefonu do gościa od którego kupiłeś furkę , a radyjko polecam - - tylko z kultura używać !
-
[B5 AFN] Drgania przy hamowaniu
kolego organoleptycznie ( czyt. na oko ) to możesz sobie sprawdzić jaki masz rozmiar opon . . . . ale nie tarcze !! Możesz mieć za***iście zwichrowane tarcze i gwarantuje ci że ani na oko ani dotykając ręką tego nie wyczujesz . Ale skoro twierdzisz że tarcze masz ok to niech ci będzie :gwizdanie: a swoja droga ile kosztuje przetoczenie tarczy ? i czy jest sens przetaczać ?