Treść opublikowana przez Trezor
-
Ile oleju wam bierze na 1000 km ??
Od wymiany, do wymiany bez dolewki.
-
Boczne poduszki powietrzne - pytanie
U mnie też nie ma naszytych napisów "airbag", choć poprzedni właściciel zapierał się, że są boczne poduszki. Uznałem to za bajer i uznałem, że ich nie ma. Ale teraz po Waszej rozmowie znów nabieram wątpliwości. Jakoś muszę to sprawdzić.
-
odbior koszulek...ocena, uwagi
Mnie też to niestety martwi, bo przypadkiem jestem wśród tych "kilku".
-
A4 B6 1,9 TDI Body-Kit S4 nowe fotki
Ładny "traktorek". Gratuluję. :twisted:
-
odbior koszulek...ocena, uwagi
A ja ciągle nie mam. Przyszła już pora na polary, a ciągle chodzę w podartych, a nie klubowych koszulkach. :neutral: Nie chciałbym być niemiły, ale oczekiwanie ponad 2 miesiące od wpłaty to już trochę długo. Rozumiem, że duży rozmach przedsięwzięcia zawsze powoduje problemy, więc nie "krzyczę" za bardzo. Ale miło by było gdyby się w końcu wyjaśniła sprawa moich koszulek.
-
Co Cię denerwuje w audi A4
Regulacja wysokości fotela kierowcy. W VW była dużo wygodniejsza.
-
[B5 2,5 TDI], 1999r Helmut w avancie
Bardzo ładny. Szkoda tylko, że bez podłokietnika (zresztą tak jak mój).
-
[A4 b5 2,8 193ps] prezentacja mojej A4
Całkiem, całkiem... szczególnie felgi.
-
Nowe fele na zime 7 cali... Co myslicie??
Kurcze, ja też takie chciałem kupić. No, a teraz nie wiem... Dla mnie też wyglądają nieco za masywne. :???:
-
[B5] Znaczek audi pod kirunkowskazem
Dzięki, bo się zastanawiałem dlaczego nie mam.
-
[B5] Znaczek audi pod kirunkowskazem
Nie znalazłem tego na grupie, więc mam nadzieję, że nie szukałem źle. Zastanawiam się jak to jest ze znaczkami audi pod przednimi/bocznymi kierunkowskazami. Czy były one "klejone" w pewnych rocznikach, a innych nie? Czy jeśli ich nie ma to znaczy, że coś jest nieoryginalne?
-
tarcze, klocki...
Hamulce zmienione. Przód tarcze (ATE Power Disc), klocki przód i tył ATE. Hamuje bardzo ładnie, równo i skutecznie. Tylko pedał bierze mi dużo niżej - muszę się przyzywczaić. Może wiecie co jest powodem?
-
Paliwo (jakie i gdzie)
Pewnie jechałeś pod wiatr.
-
Paliwo (jakie i gdzie)
"A świstak siedzi..." :shock:
-
Paliwo (jakie i gdzie)
Ja zawsze Orlen, BP, albo Shell. Ale zwykły ON. Lejesz to bo silnik lepiej chodzi, mniej spala, czy są jakieś inne powody? Sam mam zamiar przejść na lepsze paliwo typu VPower, Ultimate, ale szukam jakiś racjonalnych powodów, żeby przekonać się, że warto płacić te 30gr więcej za litr.
-
[2.5 TDI] dlaczego go tak krytykują.
Nie denerwuję się. A jak stara ta beemka? Ja jeździłem szeciosylindrową, ale rzędówką i audik mi bardziej pasuje. Ale fakt faktem, że BMW to fajne autko. Tylko duża część właścicieli jakaś dziwna. W każdym razie powodzenia. I nie wykluczone, że następny mój samochód to też będzie BMW. Jakoś tak zawsze są po dwa (patrz podpis). :twisted:
-
[2.5 TDI] dlaczego go tak krytykują.
Gdybyś przeczytał dokładnie co napisałem, to doczytałbyś się, że w mieście pali mi bardzo podobnie. Cytując co wcześniej napisałem: "Mi w mieście też spokojnie 12 bierze. Czasami pewnie i 13". Natomiast na trasie jednak mniej niż Twój. Być może dlatego, że jak sam napisałeś, w poszukiwaniu mocy, lekko zmodyfikowałeś swoje parametry.
-
[2.5 TDI] dlaczego go tak krytykują.
8.5!!?? Jak Ty kolego jezdzisz?. Mi wciąga 13 a w trasie 9.6-10 i mniej nie ma szans. Mam kupla z klubo, tak apropos Tomboy i jemu tez wciagal 13 w miachu! Zgadza się. Mi w mieście też spokojnie 12 bierze. Pewnie czaszami 13. Ale w trasie przesadziłeś. Jadąc spokojnie poniżej 140 można uzyskać 6,5. A jeżdżąć szybko w 8 też daje się zmieścić. Generalnie u mnie średnia z ostatnich 10tys. to 7,4. Nigdy nie spaliłmi tak mało w trasie. Przy normalnej jezdzie jest to 9-10 litrów. Autko jest w jak najlepszym pożądku jeżeli chodzi o jego stan techniczny. DTM jednostka AKN(150KM) jak i AKE(180KM) o której mowisz to dwa takie same silniki nie rozniace sie konstrukcyjnie miedzy soba niczym. Nie jest to żaden problem. Rekordowe spalanie dla mnie to poniżej 6l/100km, kiedy na niemieckich autostradach jechałem za kuzynem w busie, który nie przekraczał 140. Równa, stosunkowo wolna jazda (może niemieckie paliwo) poskutkowało tym, że 800km przejechałem ze średnią 5,4. Kiedy przekroczyłem granicę od razu zatankowałem, bo myślałem, że wskaźnik mi się popsuł i nie pokazuje rezerwy, ale okazało się, że w baku było jeszcze sporo paliwa. Nigdy już nie powtórzyłem tego wyniku. Teraz zwykle robię na baku 850 km, przy jeździe częściowo w mieście, częściowo na trasie. Oczywiście nie jest to 50/50 trasa i miasto. Miasta sporo mniej.
-
[2.5 TDI] dlaczego go tak krytykują.
Wniosek taki, że "każda pliszka swój ogonek chwali" :razz: I jest git. Niekoniecznie kolego , niekoniecznie ... Ktoś kto pojeździł i 1,9 i 2,5 a później sprawił sobie czipunek do 1,9 ten nigdy się za 2,5 nie obejrzy. Dlaczego ? Ano trzeba zrobić 50 tys km jednym i drugim a wtedy ... jeśli miałes 1,9 to kupisz nastepne (patrz mój podpis) , a jeśli miałeś 2,5 to ... albo kupisz AKE albo wrócisz do 1,9 ... Patrz mój podpis!!! [ Dodano: 2006-10-12, 13:32 ] 8.5!!?? Jak Ty kolego jezdzisz?. Mi wciąga 13 a w trasie 9.6-10 i mniej nie ma szans. Mam kupla z klubo, tak apropos Tomboy i jemu tez wciagal 13 w miachu! Zgadza się. Mi w mieście też spokojnie 12 bierze. Pewnie czaszami 13. Ale w trasie przesadziłeś. Jadąc spokojnie poniżej 140 można uzyskać 6,5. A jeżdżąć szybko w 8 też daje się zmieścić. Generalnie u mnie średnia z ostatnich 10tys. to 7,4.
-
Technologia czy Pojemność ??
V6 - na 100%. :twisted: Dźwięk nie do pobicia. A poza tym pewnie trwalszy i do tego łatwiej naprawialny.
-
[2.5 TDI] dlaczego go tak krytykują.
Bo większość z nas kupiła zajechane samochody z wielkimi (oszukanymi) przebiegami. Przecież prawie nikt nie kupuje takiego samochodu, żeby robić nim kilka tysięcy rocznie. A w Polsce niezależnie od wieku wszystkie mają te magiczne 150tys. km przebiegu.
-
tarcze, klocki...
Ja zdecydowałem się na tarcze i klocki ATE i w sobotę będę miał je zamontowane. :mrgreen:
-
Chromowana Ramka pod Rejestracje.....Co o tym sadzicie???
Ja mam w A6 takie: http://moto.allegro.pl/item132521523_chromowe_ramki_pod_tablice_stal_nierdzewna_extra_.html Ale do A4 jakoś mi nie pasują i w niej mam po prostu czarne.
-
[B5]Jak to jest z Automatami????
Witam! Aktulnie jeżdzę dwoma automatami (a dokładnie tiptronic'ami) i każdy z nich jest inny. Ale generalnie zasada płynnego ruszania bez gazu, niestaczania się z górki i zmiany biegów bez mocnych szarpnięć (zmian biegów zupełnie bez szarpnięcia to tylko multitronic), to coś co musi cechować każdy sprawny automat. Co do wymiany oleju w skrzyni, to oczywiście szkoły są różne. Ja generalnie stosuję zasadę, że to nie zaszkodzi i ustaliłem sobie wymianę na poziomie 4 wymian oleju w silniku. Czyli od razu po kupnie i długo nic. A tak w ogóle to automat z opcją zmiany manualnej, to genialne rozwiązanie zarówno na miasto, jak i na trasę.
-
Pytanko na temat obrotów
biedny silnik Nie przesadzajmy. Jednorazowe przypadki, przy rozgrzanym silniku, nie zaszkodzą. Byleby nie za często. U mnie max to 6000obr. Do góry zmieniam zwykle koło 2500obr, na dół, jak sam zrzuci Przy 160km/h mam 3000obr.