Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Paliwo (jakie i gdzie)


Kleju

Rekomendowane odpowiedzi

Mam straszną zagwozdke;) Mam silniczek 1.6l i wlewam do niego paliwko 98oktanowe. Tak szczerze mowiac to nie wiem czy dobrze robie;) Poza tym staram sie ustrzegac "malych" stacji.. (Najczesciej BP lub Shell)

Generalnie jakie paliwo jest najlepsze i ilu oktanowe? Jakie sa Wasze zdania...

> Jesli temat sie juz pojawil to prosze o usuniecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze i macie racje... Tylko, ze przy tak niewielkiej mocy jaka dysponuje zawsze myslalem, ze ten silniczek bedzie ciut zwawszy na tym niby lepszym paliwie. :twisted:

Mam nadzieje, ze ta mala zmiana mu nie zaszkodzi bo rozne opinie slyszalem o zmianach w paliwie.. :razz:

Co myslicie o stacjach bezobslugowych takich jak np. NESTE? Koszty paliwa mniejesze, bo jak sama nazwa wskazuje stacja bez obuslugi.. Nie wiem jak z jakoscia wachy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myslicie o stacjach bezobslugowych takich jak np. NESTE? Koszty paliwa mniejesze, bo jak sama nazwa wskazuje stacja bez obuslugi.. Nie wiem jak z jakoscia wachy...

Tankuje na Neste o roku i zero problemów.Zima -35'C i auto paliło bez najmniejszych problemów po 8 godzinnym staniu na parkingu przed firmą.Auto na paliwie z Neste lata bez problemów.Dużo znajomych tankuje na Neste i jescze nigdy nikt złego słowa nie powiedział :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też jak jadę w trasę to tankuje na Neste i uważam że maja tam naprawdę dobe paliwko. Z tym 95 i 98 oktanów też się zastanawiam ale zawszę leję 98 do mojej 1.8 niuni i wydaje mi się że jest właśnie ciut żwawsza na tej waszce.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myslicie o stacjach bezobslugowych takich jak np. NESTE?

ja tankuje od 1999 na Neste już trzeci samochód i zero problemów dzisiaj w Wawie Pb 95 tylko 3,96 zł :!:

tankuje też na Orlen i Shell dzisiaj tylko 4,08 za Pb95 + promocja -20 gr na litrze jak masz punkty lojalnościowe wtedy za litr wychodzi tylko 3,88 zł :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zwsze tankuje 95 oktanową benzyne w BP zawsze na tej samej stacji z tego samego dystrybutora nr5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kleju, a w gdansku to nie macie przypadkiem rafinerii?? na naszej trzebinskiej paliwo jest 2x lepsze niz na jakiejkolwiek innej stacji

Mamy rafinerie gdańka. Inaczej mowiac stacje Lotos.. Raz mi sie zdarzylo na takiej zatankowac;) nigdy wiecej tego nie zrobie.. nie dosc, ze paliwo najdrozsze w calym tromiejscie to jeszcze jakies lipne... totalna paranoja...

nadal nie jestem tak 100% pewny czy zaczac lac pb95 :?: czy lanie 98 to mojej niuni moglo by w jakikolwiek tlumaczyc lekkie stukanie popychaczy?? czy to tylko i wylacznie wina oleju i przebiegu :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja leję tylko BP Ultimate albo Statoil Suprema (gnojówka). Jakość porównywalna, osiągi też. Lotos to jest największy syf jaki można wlać do baku, Orlen zresztą nie lepszy. Stację Lotosa mam 200 m od domu, do BP muszę jechać 20km, ale w Lotosie nie zatankuję. Różnicę w osiągach czuć bardzo. Szkoda silnika. A najbardziej byłem w szoku jak ludzie oszczędzają w sumie nie wiem na czym, bo Ultimate jest droższe od zwykłej ok. 10gr, czyli kosztuje tyle co w Lotosie. Widziałem jak podjechała do BP nowa A6 TDi, chyba 3.0, i wysiadł klient i zaczął lać zwykły ON. Ja w tym czasie do Octavii wlewałem Ultimate. I tak sobie pomyślałem czy warto jak taka A6 dobrze chodzi na zwykłym ON to po co ja leję Ultimate? To było rok temu. Dalej leję Ultimate :lol: . Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja lełem w Lublinie z NESTE i byłem zadowlony od kiedy przeprowadziłem sie do Częstochowy to znalazłem stacje NESTE i zalałem i coś ten samochód zrobił sie słabszy i głośno chodził wiec zmieniłem stacje na BP i jest ok raz tankowałem w Lotosie w miejscowości Końskie tam było dobre paliwo oczywiście ON

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lej 95 ale na dobrych stacjach np na SHELLu

Nie polecam zadnych paliw z Polskich stacji z deklarowana iloscia oktanow 95 !!!

Osobiscie moja audiczka smiga na vervie z orlenu ( 98 niby oktanow) czasem na V-Power (Shell) ale poprostu nie wierze w to ze tak jest jak pisza !!Co do paliwka 95 to uwarzam to sa jakies zlewki !! Wielokrotnie to sprawdzalem porownujac do paliw z Niemieckich stacji , roznica jest kolosalna :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...