Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Paliwo (jakie i gdzie)


Kleju

Rekomendowane odpowiedzi

Ja to głównie zalewam sie na Shellu. W moim miasteczku lipa,jest tylko orlen :sad: i jeszcze do tego droga wacha. Staram sie lać tam jak najmniej. Kiedy jestem w Świnoujściu lub w Szczecinie piewrsze co to odwiedzam Shella. W sumie najczesciej leje na fula,by paliwka jak najdłużej starczyło. W Międzyzdrojach leje tylko z musu jak baku sucho sie robi.

Na Shell leje najczesciej 95,ze wzgledu na cene,ale na to paliwo nie narzekam.

Na orlenie leje tą niby Verve,ale i nieraz zdarza mi sie zalać tam 95.

Ostatnio byłem w Gdańsku i zalałęm na stacji Lotos <stacja na zakręcie jak sie na Stogi jedzie> następnie tyle ch..jów nawrzucałem za kierownicą bo taka przesadzona była jakość tego paliwa ze max :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio byłem w Gdańsku i zalałęm na stacji Lotos <stacja na zakręcie jak sie na Stogi jedzie> następnie tyle ch..jów nawrzucałem za kierownicą bo taka przesadzona była jakość tego paliwa ze max :???:

tak jak mowie... stacje Lotos w Gdansku to straszna lipa.. mam wielu znajomych i nikt, absolutnie nikt nie zalewa swoich aut na tych stacjach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dziwne ze stacja rafinerii ma drozsze i gorsze paliwo :roll: jezeli chodzi o 98/95 to na 98 autko powinno byc minimalnie cichsze (98 dokladniej sie spala) ale roznica osiagow bedzie praktycnie nieodczuwalna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielokrotnie to sprawdzalem porownujac do paliw z Niemieckich stacji , roznica jest kolosalna :shock:

dokladnie, w zeszlym roku zrobilem z ojcem kilka km po Austrii - na tamtym paliwie (95 i 98) silnik pracowal duzo ciszej a cena byla nawet nizsza (1.011€ /litr).

co do paliwa w polsce - jak mialem auto to tankowalem na Statoilu (moj tata leje tam od kilku lat), Pb95, czasem Verve na Orlenie. tydzien przed sprzedaza Audiczki przejezdzilem na V-Power Racing i pierwsze co zauwazylem, to duzo lagodniejsze hamowanie silnikiem i cichsza praca, poza tym nie telepalo buda na biegu jalowym tak bardzo jak na 95. srednie spalanie wyszlo mi wtedy 18l /100 (jezdzilem sam - w ten sposob zegnalem sie z autem :D ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mowa o laniu paliwka nie wiem czy moge tu wtracic ten temacik a raczej go przeciagnac.. w sumie tez nie wiem co lac do autka a mam silniczek 2.6 doradzicie cos ? bylbym bardzo wdzieczny :)

najlepiej benzynke :mrgreen: a tak na powaznie zalewaj na dobrych , sprawdzonych stacjach Shell, Statoil i najlepiej te drozsze paliwa.

Moj brat zrobil test:

zalał zbiornik tanim paliwem a potem drozszym - normalna jazda, a na drozszym przejechal sporo kilometrow wiecej. Czyli suma sumarum - OPŁACA SIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie leje na stacjach nawet nie pamietam kiedy osotatnio na niej bylem zalac autko moze raz lub 2 razy bylem :mrgreen: a tak to na lewo :wink::cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam koledzy, że osobiście mam za...sty dylemat. Leję do swojej niuni od kiedy ją mam, tj. od 2001r., tylko i wyłącznie gnojówkę na Shellu, ew. czasem vervę na Orlenie. Mam mnóstwo znajomych, którzy leją od ładnych kilku lat do swoich aut, w tym kilku do audiczek (80, jedna a4 b6 i chyba z dwóch a6) ropę przywożoną zza wschodniej granicy (mam do przejścia z Białorusią niecałe 20km), oczywiście przez ich dobrych stałych i zaufanych dostawców. Każdy z tych moich znajomych puka się w czoło rozmawiając ze mną, bo oni płacą za ruski ON tylko po 2,70 i zarzekają się, że jakość tej ropy jest wyższa od naszej. I to daje do myslenia, bo co 2,70 to nie 4,03zł. Jeszcze nie zgrzeszyłem :wink: lejąc do niej ruską ropę, ale mnie naprawdę kusi.... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w polsce tylko BP i Shell , ulitmate i v power , nie mialem jak dotad problemu. w anglii tez BP bo mam pod domem. od kupna audiolki lalem zawsze ultimete , ostatnoio nie bylo :shock: i zalalem pare razy normalna 95 , musze powiedziec ze widoczny jest spadek mocy ale pali tyle samo tzn srednio 12 l/100 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zalalem do pelna (byly juz opary) 95 na BP... Zdziwilem sie ile mam za to zaplacic (zdziw pozytywny) - wyszlo mi jakies 207zl... Mam nadzieje, ze tym razem zrobie troche wiecej niz 550km na calym baku (jakies 53l mi weszlo).. Jesli znowu spali mi jakies 9.5l/100km to sie zalamie:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja to mam dylemacik, bo:

- na początku lałem "normalne" z dużych sieci-najczęściej Orlen. Tutaj nie było zasady. Zazwyczaj Helmut latał jak przecinak, czasem jakieś zakrztuszenie (domyślałem się, ze w takich przypadkach był problem ze stacją\paliwem)

- później na jakiś czas przerzuciłem się na paliwo hipermarketowe, bo tanie. Sam nie wiem co o nim myślleć. Tanie, opinie, że niezłe bo duży ruch więc nie kombinują, sam też nie zauważałem problemów.

- kolejny krok to przez jakieś 2 mies wyłącznie Verwa-coby sprawdzić czy rzeczywiście taka dobra. Silniczek chodzi jak brzytwa, ale nie tak, żeby zaczął latać.

- i ostatnio postanowiłem zaeksperymentować i wlalem Neste.

Jakie wnioski?

Tankowanie "normalnego" paliwka na przydrożnych stacjach kończyło się różnie (czasem jakieś krztuszenie), natomiast

Hipermarket=Verwa=Neste

Oczywiście w ogromnym uproszczeniu. Ale nie zauważyłem różnic w zachowaniu samochodu.

I co Wy o tym sądzicie? :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak... jak już wczesniej pisalem.. po raz drugi odkad uzytkuje swoja niunie wlalem pb95 do pelna na dobrej stacji (BP). oto kilka wnioskow:

-spalanie skoczylo to ok. 10 - 10.5l/100 - wczesniej max 9.5l/100km

-silnik przy 4000obr mowil, ze nie chce isc dalej. wczesniej do 5000 szedl jak burza

-generalnie zaczal mulic

wczoraj (jako, ze konczylo sie paliwo) wrocilem na stara stacje (NESTE). Zalalem 20l pb98 i w silnik wstapil nowy duch..

nie ma sluchajcie reguly na to paliwo;/ ja osobiscie jestem zawiedziony 95 na BP. Moze 98 jest lepsza... W kazdym razie nie mam juz zamiaru nic zmieniac i od wczoraj leje pb 98 na stacjach NESTE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...