Treść opublikowana przez mily
-
[ALL] Czy kołpaki to obciach?
W Łodzi nie znasz miejsca ani czasu kiedy się wpi.... w dziurę. Jedziesz niby wszytsko OK a tu nagle taka wyrwa na drodze że niektórzy zawieszenie zostawiają.
-
[ALL] Czy kołpaki to obciach?
pije pije i za kołpaki ori które leża w garażu też. Chociaż wolałbym mieć alu ale czy warto?? U mnie to jeszcze te drogi są ok ale od pon do piątku jestem w dziurawej Łodzi i boje się że bym je zniszczył. Jeżeli chodzi o wygląd to alu są fajniejsze, tylko koszt jest nieco wysoki podczas uszkodzenia.
-
[ALL B5] Dlaczego G12 i Motul??
I mówisz że to będzie bezpieczne?? On na pewno jeździ 2 lata na Mobilu 15W-40 a nie wiem jak wcześniej. On 2 lata temu został sprowadzony do Polski licznik podejrzewam że jest cofnięty ok 100 tys KM. czyli teraz mam pewnie ok 350-400 tys patrząc obiektywnie. Wiesz myśle że jak już jeździ te minimu 2 lata na 15W-40 i nic mu nie jest to chyba zostanę przy nim. Turbo narazie nie gwiżdże, wygląda że jest ok, zbiera się ok.
-
[ALL] Czy kołpaki to obciach?
No to dostałem kosza Ale dziś się nie będę wieszał
-
[ALL B5] Dlaczego G12 i Motul??
Już musze chyba raczej zostać na nim co uważacie?? Moja stara 100 z 86 ma przekręcony już milion na 15-W40 tylko tam nie ma turba. I nadal chodzi ale z 70 kucy ma ok 50-60, ale nie raz dostaje "kopa" nie wiem od czego to zależy.
-
[ALL] Czy kołpaki to obciach?
Poprosimy o zdjęcie
-
[ALL B5] Dlaczego G12 i Motul??
O kuźwa, ja mam zalany 15W-40 Mobil. Kurde ale teraz jak on chodzi już 2 lata na nim to nie wymienie na 10W-40, bo to z tego co wiem to grozi awarią silnika. Lipa na całej linii. Ja mam 250 tys przejechane i nie wiem ile było cofnięte.
-
[B5 AFN] Kontrolka grzania świec szybko gaśnie
Układ podgrzewania działa prawidłowo u Ciebie. U mnie przy spalonych świecach odpalił za pierwszym razem przy -10 stopniach tylko dymił. Więc to na pewno nie jest układ zasilania świec. Ja bym poszukał w układzie paliwowym. Czy wymieniałeś filtr paliwa ostatnio? Przy filtrze paliwa jest przezroczysty wężyk sprawdź czy nie płyną Ci jakieś pęcherzyki powietrza. Jeżeli chodzi o kąt wtrysku to wydaje mi się że nie chciałby pracować równo za 2 czy 3 podejściem ale tu może kolega z tym kątem też mieć rację. Spotkałem się jeszcze z takim czymś jak rozrusznik który kręcił za wolno i silnik nie miał odpowiednich obrotów do uruchomienia, a okazało się w rezultacie że to akumulator nie był w stanie tyle prądu rozruchowego dostarczyć do rozrusznika. Aha z opcją akumulatora się wycofuje bo piszesz że odpala tylko że gaśnie więc to odpada. No ja nie mam więcej pomysłow jak dojdziesz to napisz co mu było.
-
[ALL B5] Dlaczego G12 i Motul??
Witam!!! Wszyscy na forum do układu chłodzącego polecaja G12, zaś olej silnikowy Motul (wogóle nie znam tej firmy) już bardziej mnie przekonuje Castrol, ale moje pytanie dotyczy: czy ktoś ma jakieś przykre doświadczenia z olejem Mobil 15W-40 do diesla oraz z płynem chłodzącym Borygo Alu (specialny do aluminiowych chłodnic). Uważałem zawsze że Mobil i Castrol to jest czołówka, co to jest ten Motul to jest jakościowo lepsze droższe tańsze od Mobila?? PS Może dostane opieprz za ten post ale zaryzykuje. POZDRAWIAM MILY
-
[ALL] Czy kołpaki to obciach?
Hmy ja mam stalówki, chętnie bym jeździł na kołpakach ori bo mi się podobają, ale leżą w garażu i ich nie zakładam. W poprzedniej Audiczce miałem też kołpaki ori pojechałem do Łodzi i wróciłem bez więc innym też się podobają . Dlatego mojej A4 zdjąłem i nie zakładam żeby nie stracić ich.
-
[ALL B5] Przeciąganie przewodu z anteny CB w progu
Jest mały poślizg bo jeszcze musze oznaczyć zdjęcia logiem "A4 forum", które jest zrobione w Photoshop-ie. Jak zdobędę program żeby odpowiednio obrobić zdjęcia temat się pokaże.[br]Dopisany: 14 Luty 2009, 23:59_________________________________________________Tu są moje wypociny na temat CB, trochę z poślizgiem, za co przepraszam. http://www.a4-klub.pl/smf/warsztat_zrob_to_sam/all_b5_montaz_cb_i_oswietlenie_podlogi-t66418.0.html;msg721345
-
[INNE] Gdzie wrzucać pliki??
Proszę bardzo http://www.a4-klub.pl/smf/warsztat_zrob_to_sam/all_b5_montaz_cb_i_oswietlenie_podlogi-t66418.0.html;msg721345
-
[INNE] Gdzie wrzucać pliki??
To jest 20 MB, nie chcę Ci zajmować miejsca na HDD. Myślałem że może jest jakiś serwerek klubowy, może warto wrzucić taki temat w pomysłach. Już się ładuje na SendSpace.pl, także luz. Dzięki za info.
-
[INNE] Gdzie wrzucać pliki??
Witam!! Właśnie napisałem artykuł dla naszego klubu i chciałbym umieścić gdzieś ten plik i zapodać linka. Czy A4-Forum ma jakiś własny serwer FTP albo jakiś inny sposób żeby to nie pałętało się na rapidsherach i innych wymyślnych serwerach?? POZDRAWIAM MILY
-
[ALL B5] Mam problem z kluczykiem do auta
To dziwne co mówisz bo mi w serwisie ASO do passata B5 z 99 roku krzyknęli mi 450 zl, zaś w hipermarkecie 300 zl i jak narazie to była najniższa cena.
-
[ALL B5] Mam problem z kluczykiem do auta
A gdzie, jeśli można wiedzieć, w takiej cenie dorabiają??
-
[ALL B5] Przeciąganie przewodu z anteny CB w progu
I tu się również zgadzam z Sady ta częstotliwość wymaga niestety bardzo dobrej jakości materiałów, aby pozbyć się zakłóceń i cieszyć się z "siły rażenia". Na marginesie dzisiaj montowałem Unidena do swojej A4 i właśnie skończyłem. Jutro będzie temat "Montaż CB i oświetlenie podłogi" mojego autorstwa krok po kroku. Najprawdopodobniej pod wieczór.
-
[ALL B5] Mam problem z kluczykiem do auta
U mnie alarm nie zazbrajał się po zamknięciu z kluczyka Gdy już się uzbroił też mogłem otworzyć drzwi i nic sie nie działo A co do kluczyka plastikowego to nie wiedziałem że ma immo. Z tego co kojarze z instrukcji obsługi to tam było napisane że nie uda się nim uruchomić auta, ale może mi się pomieszało, więc tu się nie będę spierał. PS Ja jestem elektrotechnikiem (w sumie nie te napięcia, ale podstawy elektroniki jakieś tam mam) i co do jakości alarmów i zakmów o których wspominałem, to ja się ich nie boję bo sobie naprawię jak się popsują. Zdecydowałm się sam na centralkę z kluczykiem scyrorykiem do audi 100 z 86 roku (chodziło o zamykanie z pilota, a każdy chyba przyzna że te kluczyki są wygodne). Skorzystałem z firmy (i tu nie wiem czy mogę powiedzieć, narazie się wstrzymam, jak coś to na PW lub GG) mają tanie rzeczy to fakt (oczywiscie CHINA), ale juz 2 lata mam ten centralny i nic się narazie nie popsuło, mnie to przekonało i do a4 też zakupiłem alarm u nich.
-
[ALL B5] Obroty rosną co 50 obr/min??
hmy nie sprawdzałem, także Ci nie powiem. Narazie mam kilka innych rzeczy do poprawy i to sobie odpuszczam na koniec. Nie jest to uciążliwe więc nie ma się czym przejmować.
-
[ALL B5] Przeciąganie przewodu z anteny CB w progu
dla świętego spokoju weź rozwiń, niech sobie leży haotycznie
-
[ALL B5] Przeciąganie przewodu z anteny CB w progu
A dużą masz tą cewkę??
-
[B5 ADR] Kasujące się ustawienia radia
Ja na początku nie wiedziałem ze tak długo mu się schodzi i puściłem zanim zapalił i rozrusznik miał wybieg a nie powinien. Tak czy inaczej muszę go zobaczyć.
-
[ALL B5] Przeciąganie przewodu z anteny CB w progu
Oczywiście że tak. Indukcyjność jest wprost proporcjonalna do częstotliwości i liczby zwojów, innymi słowy im większa częstotliwość i liczba zwojów tym większe straty. Średnica zwoju też ma znaczenie. Im większy zwój tym mniejsza indukcyjność. To tak w teorii, a w praktyce różnie to bywa. Jest ekran który powinien to eliminować, ale nic nie jest doskonałe. Niech lepiej sobie idzie wężykiem.
-
[ALL B5] Obroty rosną co 50 obr/min??
Hmy, to zacznę się tym zajmować jak przyjdzie lato, dzięki za podpowiedzi. Ja myślałem że tak ma być więc nie uważałem tego za problem. Tak z ciekawości rzuciłem ten temat. Jeszcze raz dzięki i uważam temat za zamknięty. Jak będzie cieplej i nie dojdę to ponownie ruszę temat. POZDRAWIAM MILY
-
[ALL B5] Mam problem z kluczykiem do auta
Kolego ja bym zrobił tak jak ja i niedawno kolega z Audi 100 ksywki już nie pamiętam. Kupujesz centralkę zamka centralnego z kluczykiem scyzoryk (w komplecie są 2). Jaki chcesz do wyboru do koloru masz i 3 przyciskami i z 4 i z logo audi i bez. Jaki sobie wybierzesz taki będziesz miał. Koszt takiej inwestycji to (podaje ceny przybliżone): centralka (50 zl) grot do audi (2x10zl) i dorobienie grotu (2x15zl) Suma (100 zl) Czy dorobienie kluczyka oryginalnego wyjdzie Cię taniej ?? Mi do passata krzyknęli 450zl, więc niech się bujają. Jednak pojawia się jeszcze kwestia alarmu Tu może być problem. Działa Ci wogóle?? Ja bym na początku sprawdził zabezpieczenia czy wogóle działają. Ja kupiłem miesiąc temu A4, i nic nie działało oprócz centralnego zamka. Alarm się uzbrajał ale co z tego mogłem otworzyć drzwi i nic, wkładałem rękę do środka i nic. Nawet użyłem kluczyka plastikowego (serwisowego czy coś takiego) i co, odpalił.. Więc nawet immo mi nie działa. Ale już go zabezpieczyłem po swojemu teraz tylko laweta pozostaje złodziejowi a i tak będę o tym wiedział