Treść opublikowana przez mily
-
[ALL B5] Przeciąganie przewodu z anteny CB w progu
Tak tak chodzi o zredukowanie zakłóceń. W ten sposób uzyskuje się dodatkową masę, czyli miejsce w którym zakłócenia zostaną zneutralizowane. Gorzej jak nie zostaną i wtedy oznacza to problem z zasilaniem. Co do rodzaju silnika (czy Pb czy ON), ma to znaczenie. Źródłem zakłóceń są wszelkiego rodzaju silniki elektryczne (alternator rozrusznik, wycieraczki, el. szyby). W aucie benzynowym wpływ zakłóceń ma jeszcze pompa paliwa no i silniczek krokowy (to jest dopiero rarytas jak to on zakłóca, bo nic z nim nie można za bardzo zrobić) znajdująca się przeważnie gdzieś koło zbiornika paliwa i tu jest problem w tej pompie a nie samym silniku. Jeżeli jest to LPG można z powodzeniem pompę wyłączyć, a jeżeli nie ma innego wyjścia pompa musi działać to już jest problem jeżeli zakłóca. Przewód do CB należy w takim przypadku poprowadzić jak najdalej takiej pompy i jak najbliżej blachy. Jeżeli to nie pomoże połączenie przez wspomnianą beczkę (trochę tu maleje sprawność układu, ale jest to niezauważalne). Jak to nie pomoże zostaje jeszcze filtr zasilania który mało pomaga ale zawsze coś. Powyższe wskazówki powinny wyeliminować zakłócenia prawie do 0 jeżeli tak nie jest należy sprawdzić czy wszystkie silniki są zmasowane (np. niektóre auta mają pompę paliwa włożoną do baku ale nie stykają się barpośrednio z masą auta, bo są np przez podkładkę gumową czy plastikową) W takim przypadku należało by zmasować obudowę pompy.
-
[ALL B5] Przeciąganie przewodu z anteny CB w progu
Kolego ja zakładam CB zawodowo i jak chcesz dobrze mieć założone to weź zasilanie albo bezpośrednio z akumulatora i prowadź zasilanie blisko blachy, albo drugi sposób łatwiejszy i bardziej praktykowany przezemnie to z radia. Przeważnie zasilanie do radia dochodzi bez zakłuceń (dobra izolacja i niektóre auta maja filtry właśnie na ten kabel). Przewód prowadź w progu tak jak koledzy radzą nie powinno się nic dziać, ale gdyby to podziel kabel miejwięcej w połowie i przez beczkę połącz znowu, natomiast do beczki przylutuj kabel i doprowadź masę. Co do foli o którą pytałeś to nie jest potrzebna, zakłucenia powinien zebrać ekran. AHA piski wynikają przeważnie ze źle dostrojonego radia, ale nie zawsze. Pytanie czy ktoś stroił antenkę?? Jak nie to podjedź gdzieś niech Ci sprawdzą SWR nie powinno to kosztować więcej jak 30 zl (przeważnie ok 10 zl)
-
[B5 AFN] Mała skuteczność hamulców
Nie płyn a powietrze jest wypychane. Ja się nie delerwuje ale robiłem tak w polonezie i w audi 100. Zresztą nie ważne jak uważacie że się tak nie da to ja Was nie będę przekonywał, ale najpierw spróbujcie w praktyce zanim kogoś zgnoicie. PS W A4 dopiero bede wymieniał ale z tego co czytam widzę że bez VAG-a się nie obędą naprawy które normalnie były proste. W tym aucie prawie wszystko sprawdza się VAG-iem, już wiem po co tyle kabli przy silniku.
-
[ALL] Uniden a homologacja
A to nie oddali tej homologacji teraz?? Pamiętam że rok temu były wycofane wszystkie z allegro. Poźniej się znowu pokazały i są do dnia dzisiejszego. Kupiłem juz 3 od tamtego czasu i każde miało homologację. Pozatym dlaczego w innych państwach te radia spełniają normy a u nas nie. Przecież norma jest jedna, w UE jesteśmy. Takie same przepisy są w całej zjednoczonej Europie. Polska to dziwny kraj, ja często się nie mogę połapać w przepisach.
-
[ALL] Uniden a homologacja
To była nagonka na firmę UNIDEN w Polsce. Chodziło o to że sprzedaż radii CB zaczęła rosnąć falowo, a jedyne radia jakie schodziły z półek były to UNIDENY. Zauważcie że UNIDEN w tym samym czasie był sprzedawany w innych krajach i nie było problemu. Drugi argument UNIDEN i PRESIDEN są to te same radia, te same podzespoły, różnica jest taka że uniden składany jest w chinach, a president w USA, a jakoś nie wycofali licencji Presidentowi. Przy czym teraz to President też może być składany w chinach jak wszystko. PS. Chiny nas wykończą bo wszystko już jest u nich robione, a nasze firmy będą padać jedna za drugą.
-
[B5 AFN] Mała skuteczność hamulców
Czy uważasz że po wymianie klocków dostajesz wydajność 100% hamulców?? Czy po wymianie płynu hamulcowego układu nie trzeba odpowietrzać?? PS Sorrki za wprowadzenie w błąd z odpowietrzaniem, nie wiedziałem że za pomocą kompa da się to zrobić. A jeżeli o sposób który opisałem to przecież też nie jest to nic złego, też powinien się odpowietrzyć. Nie każdy posiada VAG i tu uwaga działająca na moją korzyść: Procedura ta wyjaśnia jak odpowietrzyć pompę systemu ABS. Korzystanie z omówionego tu sposobu odpowietrzania nie jest konieczne, o ile pompa ABS'u nie została kompletnie "osuszona" np. po zupełnym wycieku płynu. Procedura ta nie musi też być wykonywana po zwykłej wymianie klocków hamulcowych, przewodów hamulcowych czy też nawet po wymianie płynu hamulcowego. Procedura ta nie jest też w stanie zastąpić tradycyjnej i chyba najpewniejszej metody odpowietrzania układu hamulcowego, polegającej na zespołowej pracy dwóch osób, z których jedna naciska pedał hamulca zwiększając ciśnienie w układzie, a druga luzuje odpowietrzniki usuwając w ten sposób ewentualne powietrze. Jak widzisz jeżeli sam wymieniasz płyn i chcesz odpowietrzyć układ to mocne naciskanie na hamulec powinno spowodować wypchnięcie powietrza do zbiorniczka, oczywiście to troche trwa i zawsze coś tam tego powietrza zostanie ale podczas jazdy i z czasem wyciśnięte zostanie całe powietrze. Robiłem tak nie raz i nie pisz że mówie bzdury, bo na rozwiązanie problemu jest zawsze kilka rozwiązań ja zaproponowałem właśnie takie, gdyż jest mi najbardziej bliskie.
-
[B5 AJM] Wymiana świec AJM i odpowiedzialność warsztatu
Ja bosha nie polecam, też u siebie wyjąłem 4 spalone. Ktoś czytał co tam jest napiane na tej świeczce?? Na mojej było napisane że napięcie zasilania to 11 V, a jak ja mam w aucie 12V, to jak one mogą się NIE spalić?? Jakim wogóle cudem BOSH robi świece na 11 V?? Kupiłem Beru świece i tam juz jest napisane że są na 12 V. Zobaczymy ile pochodzą, serwis zaleca wymianę świec co 60 tys km, ciekawe czy dotrzymają takiego przebiegu. Muszę się pochwalić że w Audi 100 założyłem jakieś czeskie i zrobiłem na nich juz 80 tys km Tej zimy sprawdzałem wszystkie grzeją!!!
-
[A4 B5] Czy można wyłączyć ABS ?
A jak nie masz miejsca żeby ominąć?? Temat jest ok, czy ktoś podpowie który bezpiecznik odpowiada za abs??
-
[A4 B5] Czy można wyłączyć ABS ?
Podczas testów wyszło że: Droga hamowania przy zmianie prędkości 80-0 km/h Zablokowane koła ABS sucha jezdnia 45 m 32 m śnieg 53 m 64 m lód 255 m 404 m http://pl.wikipedia.org/wiki/ABS_(motoryzacja) Sytuacja: Wąska droga, zagapiłem się i pojazd przedemna się zatrzymuje, zakładamy lód. Z naprzeciwka jedzie auto. Co się liczy to żeby jak najszybciej wychamować czy to żeby mieć kontrolę na autem?? Ja tam wole wyhamować na 200 metrach bez kontroli nad autem, niż 400 m i wybierać prawa strona rowu, lewa a może jednak walić w tego co przedemną. Tak czy inaczej z ABS się rozbijam, a bez mam szanse wyjść cało zależy od umiejętności. Jeździłem Audi 100 bez ABS i nie raz traciłem nad nim kontrolę podczas hamowania, ale zawsze auto się mnie słuchało i odzyskiwałem kontrolę i wychodziłem bez najmniejszej ryski. Na suchej nawierzchni i w deszcz tylko jazda z ABS, ale gdy jest szklanka tylko BEZ ABS!! POZDRAWIAM MILY
-
[B5 AFN] Mała skuteczność hamulców
Jak dla mnie to wygląda to następująco: 1. Kolega wymienił tarcze i klocki, które muszą się dopasować!!! Troszkę to trwa zwłaszcza gdy: 2. Wymiana płynu hamulcowego powoduje że układ jest zapowietrzony. Zanim się odpowietrzy troszkę to potrwa. Proponuję wciskać hamulec do oporu żeby powietrze wypchnęło i tarcze się spasowały z kolckami. Uważam że przy takim zabiegu gdzie zostało wymienione wszystko układ będzie tak pracował. Ja osobiście jeżdżę po podwórku nie raz i 3-4 godziny żeby wszystko zaczęło działać, czyli ruszam i maks w pedał hamulca. Na początku wogóle nie hamuje ale z czasem coraz mocniej.
-
[B5 AKN] Dziwny problem z ABS
Chyba specjalnie dla Was przejrze układ elektryczny ABS. Dam odpowiedź w sobote jak coś ciekawego zobacze. Aha i u wszystkich tak się dzieje tylko w pewnym zakresie prędkości??[br]Dopisany: 05 Luty 2009, 16:36_________________________________________________Słuchajcie przeanalizowałem układy ABS i nie widzę żeby on był uzależniony od prędkości. Sprawdza jedynie różnicę w kołach i jak jest ona rozbieżna, czyli jedno koło kręci się szybciej a drugie wolniej (różnica ok 10 km/h) to wtedy ma zadziałać. Przeczyście tarcze ABS-u może ta cewka ma zbyt małą styczność z kołem i jest wytwarzany w którymś kole zbyt mały prąd. Może też się tak dziać wtedy gdy jeden z czujników stracił swoje parametry a drugi nie. Ja proponuje zmierzyć omomierzem rezystancje wszystkich 4 czujników przy kole. Z tego co pamiętam powinna być ok 1,2 kohma. Jak wszystkie czujniki będą miały podobną rezystancję to MUSI działać. Jesczsze druga opcja doświadczalna. Podłączcie pod każdy z czujników rezystorki 1,2 kohma. Komputer będzie wtedy widział że czujniki są. Rozpędzić auto do ok 50 km/h i zacząć hamować (ale normalnie nie z piskiem, uwaga ABS nie powinien zadziałać). Jak zacznie odbijać to znaczy że ma jednak jakis pomiar prędkości i to tu jest problem, a jak nie zacznie to któryś czujnik nawala.
-
[ALL B5] Spryskiwacz szyb - nie daje ciśnienia?
Witam!! Mam problem mały ze spryskiwaczami na szybę. Dysze wymienione pompka chodzi, a ciśnienia nie daje. Węzyk nigdzie nie zagięty. Czy tam jest jakiś filtr?? Może A4 posiada jakiś filtr który należałoby wyczyścić. Pewnie będę musiał wyjąć ten zbiorniczek. A może ma ktoś pomysł co może się dziać. Może tak dmuchnąć czymś w wężyk od dyszy??
-
[B5 ADR] Padła pompa od zamka centralnego
"paczopaczesniak" Audi nie posiada siłowników tylko pompy o których mowa. Jeżeli masz siłownik to masz nieorginalny zamek centralny. W Twoim przypadku masz uszkodzony przełącznik który wysyła sygnał w drzwiach od kierowcy. Wiem jak to wygląda w Audi 100 natomiast A4 jeszcze nie miałem potrzeby rozbierać. Co do tematu to kolego centralny zamek kupisz za 100 zl. I do tego masz fajny bajer z kluczykiem scyzorykiem który jest bardzo wygodny. Poniżej moje Audi 100 z taką właśnie centralką. Nie chcę robić reklamy dlatego nie ujawniam firmy. Jak coś to tylko na gg lub PW. http://www.audiforum.pl/viewtopic.php?f=47&t=203
-
[B6 AVF] Kopci na niebiesko przy odpalaniu
No właśnie więc sam widzisz że powinno być OK. Mnie bardziej przekonało to że odpalił przy -15 ze spalonymi wszystkimi świecami. W Audi 100 z 86 roku 2.0D musiały być dobre świece nawet w lato inaczej lipa. Zbyt słaba kompresja ale czego się spodziewać po przebiegu bliskiemu miliona kilometrów. Chciałbym żeby ta A4 też zrobiła taki dystans czego i Wam i Sobie życze.
-
[B6 AVF] Kopci na niebiesko przy odpalaniu
No wlasnie tez mam to samo i pytalem sie na forum i dostalem odpowiedz ze to jest para wodna i tak ma byc. Ja mam dokładnie tak że jak świece grzeją to nie kopci i jak tylko przestana grzac to się zaczyna i kopci na dystansie ok 1 km. Po przejechaniu ok 1 km przestaje.
-
[B6 AWX] Biopaliwa
Stare diesle też tego nie tolerują a przynajmiej mój z 86 roku z przebiegiem bliskim miliona i może ze względu na ten przebieg nie powinienem tego lać. No ale cóż stało się.
-
[ALL] Podświetlany tylny znaczek (emblemat)
Hmy a jak się dioda spali to po jabłkach. Tu troszkę jest lipa. Ale i tak chciałbym mieć to z przodu koloru białego, bo nie chciałbym robić dziór w moim sedaniku.
-
[B6 AWX] Biopaliwa
Ja zatankowałem AUDI 100 2,0D 86r. Zatankowałem jeden pełen bak do pełna mojej ślicznotce. Zaczęła kopcić na niebiesko i ten dziwny zapach. Dodam że było lato i miała małe trudności z odpaleniem (trzeba było dodać gazu). Po wyjeżdzeniu tego po "sucha" przeszedłem na ON i ..... niestety tak jej zostało. Dodam jeszcze, że Ślicznotka ma przejechane już bez remontu 981 326 km. Nie wiem co jej jest do tej pory. Narazie stoi i co weekend ją przepalam. W lecie się tym zajmę, podejrzewam wtryski. Obecnie mam A4 i broń Boże tego NIE LAĆ.
-
Koszty eksploatacji A4
Śliczna ta audica "audia41.6" A jaki ma ekonomiczny motor
-
[ALL] Podświetlany tylny znaczek (emblemat)
hmy, a czy w tych jest mozliwość wymiany diód?? Czy raczej jest to zrobione tak że nic się nie da zrobić??
-
[ALL] Podświetlany tylny znaczek (emblemat)
To może napiszemy petycję do Twórcy tego wynalazku żeby zrobił w odpowiednim rozmiarze białe na atrapę. Moze to fajnie wyglądać z włączonymi postojówkami
-
[ALL] Podświetlany tylny znaczek (emblemat)
Hmy a ja chcę białe na przód jest taka możliwość?? Bo nie chcę dziury robić z tyłu na kabel no i te pozostające ślady. Czy diody można sobie wymienić czy nie ma do nich dostępu??
-
[B5 AKN] Dziwny problem z ABS
Znalazłem jak domowym sposobem znaleźć awarię w BMW ale to będzie chyba to zamo http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=7385
-
[B5 AKN] Dziwny problem z ABS
Hmy, ponieważ nie widzę żeby ktoś pisał postaram Ci się pomóc chociaż niemiałem takiego przypadku. Wszystko zależy jaki masz ABS aktywny czy pasywny, przyznam się że nie wiem jakie są w audi stosowane ale wydaje mi się że wykorzystują czujnik Halla. Sprawdź czy na 100% łożyska są założone takie jakie powinny być. Bo są dwa rodzaję do aktywnych i pasywnych systemów. Jak masz stare łożysko to porównaj z tym założonym numery.
-
[ALL] Szukam sprawdzonego lakiernika w W-wie lub okolicach.
Ja mam ja mam, hmy tylko czy traficie. Ogólnie jest bardzo drogi ale nie zobaczycie różnicy czy był udeżony Miejscowość nazywa się Miękinki pod Iłowem. Reszta na PW. Odemnie za maskę skasował 500 zl.