Treść opublikowana przez mily
-
[ALL B5] Po co jest katalizator ?
Tak to jest diselek, ale nie ma pojęcia gdzie jest katalizator. Przebieg 240 tys, podobno orginalny, ale ja tam nie wierzę w te przebiegi. W sumie oleju nie bierze (na 3000 km, bo tyle narazie zrobiłem) i odpalił mi przy -15 więc chyba jest z nim wszystko ok. Aha co może byc ważne jeżdzi niecałe dwa lata na Mobilu 15W-40, niedługo będę zmieniał na Motula lub Castrola w ASO, na taki jaki powinien być.
-
[ALL B5] Po co jest katalizator ?
Pytam się też i dlatego, że podobno jak się to zapcha to zniszczy turbo. Dlatego też się pytałem jak zdiagnozować czy jest katalizator zapchany.[br]Dopisany: 22 Luty 2009, 17:55_________________________________________________Ta struminica to 50 zl kosztuje? Tak na allegro w pierwszą lepszą patrzę.
-
[ALL B5] Montaż CB i oświetlenie podłogi
A mam jeszcze pytanie, ktoś wpadł na pomysł żeby umieścić radyjko pod podłokietnikiem?? Może ma zdjęcia jak to wygląda?? Ja jeszcze chyba spróbuje przy podłokietniku, łatwiej wyjąć radyjko (żeby go nie zostawiać jako łup dla złodzieja) i łatwiej manewrować przy nim.
-
[B5 ADR] Problem z alarmem - nie ori
Kolego przy tak niskich temperaturach następują bardzo duże spadki napięcia. Jeżeli masz garaż ogrzej auto i zobacz czy przejdzie. Najprawdopodobniej alarm sygnalizuje wyczerpany akumulator. W alarmie włącz funkcję Awaryjne rozbrajanie systemu lub spróbuj go przerzucić w stan serwisowy. Po takej czynności włącz go w tryb normalnej pracy i zobacz czy mu przejdzie. Dobrze by było go zresetować, bo może gdzieś mu jakiś sygnał zostaje i głupieje, albo jakiegoś niedostaje. Ciężko stwierdzić nie będąc przy aucie i nie bawiąc się nim.
-
[ALL B5] Po co jest katalizator ?
Witam!!! Naciąłem się na wątek dotyczący wycinania katalizatora. Piszą w nim, że jego wycięcie powoduje zwiększenie mocy i nie ma rzadnych efektów ubocznych. To w taki razie po cholere go wsadzili?? Aha i po czym poznać, że jest "zapchany"?? Jak to sprawdzić?? Mam słabiutką wersje dieselka 75 KM, najprawdopodobniej z chip-em na 90 KM i mam tak, że poniżej 1500 obr/min się dusi, czy to są oznaki zapchanego kata?? Dodam, że passat 130 KM też 1,9 TDI dusi się tak przy 1000-1100 obr/min.
-
[ALL] Ile olej napędowy ma oktanów ?
Pracujesz w orlenie czy co??
-
[ALL B5] Spalił 0,5l oleju??
No dobra sprawdziłem dzisiaj. Na bagnecie są takie kropeczki, co ok 1mm. Wczoraj mu dolałem dokładnie ok 0,2-0,3 litra oleju i wskazuje mi teraz 6 kropek zapełnioneych i 3 suche, w tamtym tygodniu były 3 zapełnione i 6 suchych. Czy te 0,3 litra odpowiada 3 kropkom?? Czy jednak spalił troche oleju?? Czyli podsumowywując jedna kropka to setka oleju??
-
[B5 ABC] Czas świecenia - oświetlenie wnętrza
OO dobry pomysł, chyba się tym zajmę. Tylko trzeba się zastanowić nad tym jat to ma działać. Standardowe sterowanie odpada, bo nie chcemy, żeby za każdym razem się to zapalało. Jak sygnalizować kiedy się ma zapalać a kiedy nie?? Może jakimś przełącznikiem?? Albo za pomocą pilota, wykorzystując dodatkowy kanał, np od wlewu paliwa?? Chyba z tym wlewem paliwa będzie najrozsądniej Wciskamy przycisk na pilocie i zapalają się nam światła na jakiś określony czas. Będzi nam jeszcze potrzebny przekaźnik czasowy. Ja u siebie w wolnym czasie to zrobię i wszystko opiszę, tylko musze znaleźć trochę czasu.
-
[ALL B5] Spalił 0,5l oleju??
Witam!!! Kupiłem A4 pod koniec stycznia. Co tydzień sprawdzam bardzo dokładnie olej czy mi bierze czy nie. Sprawdzam co ok 1000 km i robiłem już to 4 razy. Za pierwszym razem było tak w połowie, później było o 1 mm więcej oczywiście inaczej stał, za 3 razem było tyle samo, a dziś zonk, nawet do minimum nie doszło, prawie suchy bagnet?? Co się z nim stało?? Auto przyśpiesza ok, w zbiorniczku wody chłodzącej nic nie pływa, zrobiłem przygazówkę, nawet kapki dymku nie puścił. Aha rano ok 10.00 przejechałem ok 50 metrów żeby wjechać do garażu, olej sprawdzałem ok 18.00. I tak kombinuje może niepotrzebnie wlałem mu prawie 0,5 litra oleju, bo on może jak przejeżdżałem rozrzucił nierozgrzany olej po jakiś zakamarkach i on już tam został zamiast spłynąć?? No dla mnie jest to niemożliwe, że przez 3000 km nie wziął ani grama, a przez następne 1000 km skasował 0,5 litra, jeździłem normalnie, czyli na zimnym nie przekraczam 2000 obr/min, a jak się rozgrzeje ciągnę go maks. do 2500 obr/min. Jutro jeszcze raz sprawdze stan oleju, jak będzie ponad maks to będzie temat "jak odessać olej z silnika"
-
[ALL B5] Elektrozawór - gdzie wstawić ?
Nie mam łamaków ;( Jestem projektantem instalacji elektrycznych. A tak poza pracą w weekendy zajmuje się wykonywaniem instalacji elektrycznych w domkach, m.in. zabezpieczaniem ich. Jeżeli chodzi o auta to zakładam CB. Teraz pora wdrożyć się w temat zabezpieczania aut, tylko muszę znaleźć jakiś sposób unieruchomienia ich i z tego co wyczytałem chodząc po necie każde zabezpieczenie da się obejść i w bardzo prostu sposób, więc trzeba wymyślić coś niekonwencjonalnego, co zajmie złodziejowi więcej niż 5 minut. A tak na marginesie wiecie, że alarm odcina zapłon dopiero jak alarm sie uruchomi?? Jednym słowem wysyła sygnał blokujący, a powinien wysyłać sygnał zezwalający na uruchomienie auta, przecież jak zostanie wyrwana centralka to bez problemów można uruchomić auto, bo sygnał nie dotrze do układu odcinającego. Logika alarmów samochodowych jest naprawdę na niskim poziomie w porównaniu z domowymi. Oczywiście nie twierdzę że wszystkich bo nie znam jeszcze całego rynku z alarmami, ale z tymi co ja miałem do czynienia. Ale to moje zdanie i nikt się z nim nie musi zgadzać. Myślę, że wątek jest do zamknięcia, no chyba że mi ktoś podpowie jak tu skutecznie unieruchomić auto. Ja bym wstawił dodatkowy elektrozawór na wężyk od baku, tylko boję się jak to się odbije na silniku i jego podzespołach.
-
[ALL B5] Elektrozawór - gdzie wstawić ?
A co z uszkodzeniami?? Ja pokrywam?? 1. Zbijam kierunek, robie zwarcie na żarówce (jak masz dziadostwo nie alarm, to juz po alarmie), 2. Wchodzi się przez bagażnik wyłamując zamek (lepiej zamykać tylne fotele na kluczyk) 3. Jestem w środku mogę zrobić wszystko, otwieram maskę i wyjmuje komputer wkładam mój do którego mam kluczyk z immo, 4. Prowadzę +12 do pompy (ten co dochodzi odcinam), 5. Wyłamuję stacykę i uruchamiam auto (jak rozrusznik nie kręci to z popychu). Zanim Ci ukradną auto najpierw Cie obserwują, jaki masz silniki i jake łamaki będą potrzebne. Jeżeli zabezpieczony masz tak jak to zabezpieczają w ASO to nie problem ukraść Auto. Zresztą co ja Wam będę bronił wiedzy w necie wszystko jest, np. http://www.auto-swiat.pl/wydania,Seryjny-alarm-czyli-sciema,12496,1.html
-
[ALL B5] Montaż CB i oświetlenie podłogi
Jest to samo, jeżeli uchwyt nie jest zamocoany na klapie, tylko na rynience (busy). Na klapie to już zależy od auta. Niektóre auta maja masę na klapie, a niektóre nie, np Audi 100 nie ma, mimo że światła są na klapie i wszytsko wskazuje, że powinna klapa mięc masę. W A4 nie sprawdzałem.[br]Dopisany: 21 Luty 2009, 10:39_________________________________________________ Teraz nie mam za bardzo czasu, postaram się do Niedzieli zrobić zdjęcie ale nie daje sobie głowy uciąć. PS Musisz bardzo mocno ciągnąć za tą gruchę, ona nie dość, że jest śrubami skręcona to jeszcze ze 3 cm osłony jest, żeby się nie łamało.
-
[ALL B5] Elektrozawór - gdzie wstawić ?
Nie ma ;( Mogę wymienić jak kradną nasze auta, ale nie wiem czy ktoś tego nie wykorzysta w złym celu, ale z drugiej strony pozwoli na zabezpieczenie autka. Jeżeli stwierdzicie, żeby podać to podam.
-
[INNE] Jak usunąć wycieki oleju z silnika (Renault Laguna)
Kawałek szmatki i po problemie. Niestety roboty jest sporo, ja w Audi 100 jeżdziłem tak ponad 2 lata, poprostu dolewałem. W tamtym roku stwierdziłem że to zrobię. Robocizna kosztowała mnie 300 zl + 50 zl symering. I jak będziesz odjeżdżał to sprawdź jak Ci biegi wchodzą, bo jak mi ustawili skrzynię przy zakładaniu to straciłem 1 i 2. Dało sie wrzucić tylko 3, 4 i 5 i mechanik mi wmawiał, że trzeba troche mocniej w lewo i wejdzie. On to określił, że "trzeba użyć niezerowej siły". Ja tam wcale nie jestem jakiś słabiutki i nie mogłem dać rady, więc byłem pewien że on tym bardziej nie ma szans. Powiedziałem, że niech sobie wrzuci sam tą jedynkę. Męczył się z 5 minut, żeby mi udowodnić że się da i pupa nie wrzucił. Teraz wyobrażacie sobie, na skrzyżowaniu zapala się zielone a ja tu Pudziana wołam żeby mi jedynkę wrzucił, bo mechanik powiedział że się da.
-
[ALL B5] Kluczyki
Ilość kluczyków zależy od wersji, ale każdy jest uniwersalny i można nim robić wszytko. Jednym tylko nie otworzysz schowka - z kluczem francuskim, czyli klucz serwisowy, żeby mechanicy nie waniali Ci po schowkach.
-
[ALL B5] Montaż CB i oświetlenie podłogi
Mało jest miejsca w A4 gdzie by można było zamontować CB. Niektórzy montują pod podłokietnikiem. Brakuje takiej półeczki nad albo pod radiem zwykłym, gdzie by można było wmontować. Montując z lewej strony należałoby wywiercić dziury pod kable, na środku masz już gotowe. Każde rozwiązanie ma swoje minusy i plusy. To gdzie zamontujecie CB jest sprawą indywidualną, ale tych zasad nie powinno się łamać jeżeli chcecie mieć dobrą jakość odbioru: - antena montowana tylko na stałe (nie magnesówka), ewentualnie przez uchwyt nie robiąc dziur w karoserii, ale należy upewnić się czy kufer posiada dobrą masę, - nie wolno robić pętli z kabla antenowego, - wszystkie połączenia mają być pewne, najlepiej polutowane - radio CB zabezpieczyć bezpiecznikiem minimum 1A (w zależności od modelu), - sprawdzić SWR, jeżeli jest większy niż 3 grozi to uszkodzeniem radia, - zasilanie wyprowadzić z radia, bo przeważnie jest ono filtrowane - najważniejsze - antena CB musi posiadać dobrą masę z jednej i drugiej strony dlatego magnesówki są dużo wrażliwsze na zakłócenia i nie dorównują zasięgiem do anten mocowanych na stałe.
-
[B5 AJM] Nie można wyłaczyć alarmu
Syreny posiadają własne zasilanie w dobrym alarmie. Gdy odetniesz zasilanie syrena zaczyna wyć.
-
[ALL] Wybór anteny do CB-Radia
No tutaj się nie zgodzę, ale tylko trochę. Przy tak samo ustawionym SLQ, tak będzie, ale po to on jest żeby filtrować szumy. Jeżeli weźmiesz SQL na min to na dłuższej antenie będziesz miał lepszy zasięg, a filtracja taka sama jak na krótszej (czyli jakość odbioru jest wtedy na maksa, zero szumów). Jeżeli komuś chodzi o jakość to antena musi być jak najdłuższa, i to w miastach jest priorytet, bo są wysokie budynki sygnał jakoś się musi przebić. A na trasie może być krótka bo nie ma co tłumić sygnału. Ale zdajemy sobie sprawę że 2m antena CB jeszcze na czubku dachu (bo tam jest optymalny punkt mocowania) wygląda dziwacznie. W naszych niuniach najlepiej założyć coś takiego: http://www.allegro.pl/item556037805_antena_cb_sirio_turbo_800_sf_40_w_wa_gratis.html Jest krótka, ale ma solidną cewkę i powiem że dużo ładniej się prezentuje niż normalny bat. w miejsce anteny prętowej, czyli nie na kufer, a z boku w błotniku jest specjalne miejsce przewidziane przez AUDI na zwykłą antenę prętową. Niestety trzeba wiercić. Aha zapraszam do mojego wątku "Montaż CB i oświetlenie podłogi"
-
[ALL] Wybór anteny do CB-Radia
Prawidłowo Częstotliwość na której chodzą anteny CB jest tak wrażliwa, że musi być masa po jednej i drugiej stronie kabla antenowego, a magnes tej roli nie spełnia i tu jest główna przyczyna. Kolego tak na marginesie z tą klapą, jeśli masz omomierz to sprawdź sobie czy masa dociera z klapy bagażnika. (zwykły miernik cyfrowy do kupienia w marketach za 15 zl) 1. Wypnij kabel antenowy z CB. 2. Kabel od miernika podłącz do ekranu anteny, a drugi dotknij do radia. Wartość nie powinna być większa jak 0,5 ohma, jak jest to znaczy że nadal nie masz dobrej masy, ale to tak na marginesie.
-
[B5 AJM] Nie można wyłaczyć alarmu
Może to był antynapad, a nie awaryjne wyłączenie alarmu. Przecież to bez sensu. Wchodzi taki złodziej i wystarczy że będzie znał położenie takiego wyłącznika. Po co montować taki alarm?? Jeżeli juz cos takiego jest to przeważnie na kluczyk, a nie zwykły wyłącznik. A może to był alarm bezpilotowy??
-
[ALL B5] Elektrozawór - gdzie wstawić ?
No to ogólnie nie ma szans żeby dobrze zabezpieczyć silnik diesla.
-
[B5 AJM] Nie można wyłaczyć alarmu
Wewnątrz na pewno nie masz żadnego wyłącznika. Jeżeli już to jest pod maską i to na kluczyk. Obecnie jest cos takiego jak tryb serwisowy i to ten tryb w takich przypadkach trezba włączyć, ale tu już wszystko zależy od modelu. Zaraz poszukam na ten temat coś i postaram się pomóc. Odłączenie syreny może nic nie dać, bo większość lepszych instalacji alarmowych posiada syrenę z własnym zasilaniem, będziesz musiał ją wymontować najprawdopodobniej całkowicie i niech sobie w garażu wyje, aż do rozładowania.
-
[ALL] Wybór anteny do CB-Radia
Może wymienimy zalety i wady. Magnesówka: - niska jakość, - mniejszy zasięg, - zbiera mniej zakłóceń (bo ma mniejszy zasięg), - rysuje lakier i nic nie pomogą magiczne folie, czysty dach i inne mity, pod magnesem często zbiera sie woda i w rezultacie tam gdzie jest podstawa anteny powstaje rdzawy nalot. - łatwy kąsek dla złodzieja jak sie jej nie schowa, - plączący się kabel Stały: - dużo wyższa jakość, - większy zasięg, - zbiera więcej zakłóceń, - wymaga wiercenia w karoserii, ale nie rysuje lakieru (można użyć specjalnego uchwytu, ale pod nim też zbiera się rdzawy nalot), wiercenie nie spowoduje korozji blachy jak niektórzy twierdzą (trzeba zabezpieczyć przed korozją i już) - wszystkie kable można dyskretnie pochować Jeżeli chodzi o zakłócenia reguluje się je w czasie rzeczywistym za pomocą SQL.
-
[ALL B5] Elektrozawór - gdzie wstawić ?
A jak by zablokować powrót do baku??
-
[B7 BLB] Silnik zaczął szarpać przy ruszaniu z pierwszego biegu
A to zależy jakie są te wstrząsy mocne. Dieselki się trzęsą z natury, ale silniki są na poduszkach i jak wstrząsy przenoszą się na karoserię, kierownicę itp to przeważnie poduszka jest zerwana (brak amortyzacji). On w komorze silnika powinien się delikatnie "kolebotać" jak tak nie jest to pewnie siedzi na ramie i stąd te wstrząsy. Ja mam przy passacie zerwaną jedną poduszkę i jak się przechyli na jedną stronę auto to zaczyna wszystko drżeć. To samo jest gdy poduszki są zużyte i nie amortyzują.