Treść opublikowana przez mily
-
[ALL] Pytanie o częstotliwość alarmu
A nie łatwiej było odrazu kupić cały zestaw z takimi kluczykami?? Niż dorabiać scyzoryk ori i teraz znowu wymieniać?? Po co komu ori scyzoryk jak przyciski nie działają?? Dla szpanu?? To wymyślili po to żeby nie nosić kluczyka+pilot, a wszystko żeby w jednym było. Dlatego wydaje mi się to nie logiczne i niezrozumiałe. Tak czy inaczej nie podłączysz takiego kluczyka do innego typu centralnego zamka. Teraz będziesz musiał kupić ori centralkę i wtedy da się to ze sobą sprzężyć.
-
[B5 ABC] Czas świecenia - oświetlenie wnętrza
Hmy to może ja też mam tylko jeszcze nie wiem. Jutro się pobawię.
-
[ALL B5] Wycieraczki zwariowały
Wydaje mi się że masz uszkodzenie styku przy kierownicy, trzeba by było sie pobawić mierniczkiem i dojść co jest grane. PS. Ale z tego co piszesz to może byc też tak że sprawdzasz nie ten przekaźnik. Przekaźnik od kierunków tak robi w seatach, że jak delikatnie naciśniesz wajchę od kierunkw to one migną 3 razy (albo 5 już nie pamiętam). Ale ten przekaźnik od kierunków w AUDI jest chyba w przełączniku świateł awaryjnych, natomiast nie wiem gdzie jest w seacie. Tak tylko gdybam. Najlepiej posłużyć się mierniczkiem i sprawdzić czy to przekaźnik nawala czy styki w kierownicy. Z tego co pamiętam to przy silniczku nic nie ma w AUDI, ale nie mam schematów przed sobą więc nie jestem pewien na 100%.
-
[ALL] Pytanie o częstotliwość alarmu
To sie nie uda. Byś musiał kupić cos takiego i dorobić groty+immo. http://www.allegro.pl/item565796595_sterownik_zamka_vw_logo_migacze_komfort_klapa.html PS. Nadal nie rozumiem jak możesz miec kluczyk scyzoryk i nie móc otworzyć go z przycisku. Jak masz taki kluczyk, a piszesz że masz i ori, to cos się sypło jak dla mnie, ale może i były modele z kluczykami scyzoryk bez możliwości otworzenia z przycisku (wątpię w to).
-
[ALL] Pytanie o częstotliwość alarmu
Teraz się pogubiłem, o co Ci chodzi?? Przecież masz kluczyk scyzoryk, centralny Ci padł?? Jak tak to trzeba znaleźć przyczyne dlaczego nie działa centralny, a nie kupować centralkę. Kupisz centralkę zamontujesz i co może nadal nie działać bo uszkodzenie może być w innym miejscu. Powiedz dokładnie o co chodzi. Masz kluczyk scyzoryk, jak naciśniesz żeby się auto otworzyło to co się dzieje?? I tez co się dzieje jak go zamykasz z pilota.
-
[ALL B5] Wycieraczki zwariowały
Jeżeli wymieniłeś przekaźnik to już tylko styk przy kierownicy, nie mam przed sobą schematów, ale nie kojarze tam nic więcej co mogłoby się uszkodzić.[br]Dopisany: 09 Marzec 2009, 15:09_________________________________________________Ale jak to inny?? Może ma piny pozamieniane i dlatego nie masz 0 i biegu 1. Podejrzewam że musisz przełożyć złączki i dopasowac do przekaźnika.
-
[ALL] Pytanie o częstotliwość alarmu
To się raczej nie uda. Też tak próbowałem, wkońcu kupiłem zestaw z takim kluczykiem. Ale są alarmy sterowane z centralki zamka Maja minus że jak Ci otworzą łamakiem zamek to i tak lipa bo sie rozbroi, ale da się go tak podłączyć żeby po minucie się znowu zazbroił i wtedy złodziejaszek będzie miał zonka, o ile wcześniej nie znajdzie centralki alarmowej.[br]Dopisany: 09 Marzec 2009, 14:32_________________________________________________ej ale to co podesłałeś to nie alarm tylko centralny zamek[br]Dopisany: 09 Marzec 2009, 14:34_________________________________________________Jak niski chcesz mieć koszt?? Alarm nic nie da. Nikt nie reaguje na wyjący alarm przechodzi obojętnie. Musiałbys zainwestować w alarm z powiadamianiem, jak się załączy to Ty o tym wiesz i możesz zobaczyć co się dzieje. Najlepszym zabezpieczeniem jest założenie elektrozaworu przy baku (50zl), z dyskretnie umieszczonym gdzieś wyłącznikiem. Za cholere nie uruchomi auta, jak nie znajdzie wyłącznika. Minus jest taki, że próba uruchomienia auta może zakończyć się uszkodzeniem niektórych urządzeń, ale lepiej to niż stracić cały samochód (tak mi powiedzieli tu na forum). http://www.a4-klub.pl/smf/all_b5_elektrozawor_gdzie_wstawic-t66947.15.html Ja stosuje kontaktrony w zabezpieczaniu aut. Musisz mieć ze sobą magnes i go położyć w odpowiednim miejscu (może sobie szukac przycisku i tak go nie znajdzie bo go nie ma), a wątpię czy będzie miał ze soba magnes i jeszcze musi znaleźć miejsce gdzie go położyć. Jako magnes można wykorzystać magnesy na lodówki, wyglądają niepozornie i nie rażą w oczy.
-
[B5 ADR] Problem z czujką ruchu
To wszystko zależy od alarmu, ja mam u siebie tak jak napisałem.
-
[B5 ABC] Czas świecenia - oświetlenie wnętrza
Wiem, jestem oświetleniowcem. Ale montować specjalnie halogeny?? Nie bardzo mi się to widzi.
-
[B5 ADP] Problemy z centralnym
Oj koledzy to jest skomplikowana sprawa, bo niektórzy mają auta przed 96r a niektóry mają po 96r. W roku 96 pompa jest zintegrowana z modułem komfortu, a przed ta centralka jest osobno. Kolega wspominał o wężyku. Gdy wężyk się przetarł albo spadł to pompka i tak chodzi (chyba 10 sekund) ale nie zamyka. Natomiast u reszty to może być wszystko (od przetartego przewodu do uszkodzonego któregos modułu). Najlepiej podjechac do elektryka, koszt naprawy, jeżeli nie jest uszkodzony modół, to ok 50 zl. Bez miernika i wiedzy z działu elektroniki trudno będzie określić co się dzieje, ale to tak na odległość się nie da.
-
[B5 ADR] Problem z czujką ruchu
Kolego masz dołożony alarm. Orginalnie powinieneś mieć te czujki w słupkach między drzwiami, na samej górze widać taką siateczkę. Raczej nikt Ci nie pomoże, ale najczęstrze miejsca montażu to: - pod kierownicą, za bezpiecznikami, - za schowniek pasażera, - pod tylnymi siedzeniami. Niektóre alarmy nie zazbrajają czujek wewnętrznych za pierwszym naciśnięciem przycisku "zamknij", dopiero drugie naciśnięcie powoduje uzbrojenie czujek wewnętrznych. To jest po to jak byś chciał pieska zostawić w środku.
-
[ALL B5] Wycieraczki zwariowały
Za pracę wycieraczek odpowiada: - włącznik ich oczywiście , - regulator przerywanej pracy wycieraczek, - przekaźnik częstotliwości pracy wycieraczek i spryskiwaczy. To pogrubione to nie wiem co to jest i gdzie to jest umiejscowione (podejrzewam że to jest ten suwak na dźwigni wycieraczek - ja go u siebie nie mam, ale to tylko podejrzenie). Ja na wstępie sprawdziłbym przekaźnik bo wiem gdzie on jest i łatwo do niego dojść. Trzeba zdjąć "podsufitkę" między nogami kierowcy a kierownicą (4 śrubki i już). Tam są przkaźniki, wegług schematów przekaźnik odpowiedzialny za wycieraczki jest w trzecim rzędzie (licząc od góry, czyli na samym dole) i piąty od lewej lub 2 od prawej.
-
Czego słuchacie w swoim aucie ?
Głównie radyjka CB, a w tle jak jadę sam to Karamba, Liroy, Fenomen to z Hip-Hop-u, ale ostatnio bardzo mi się spodobał Polski Rock, a dokładnie NieBoNie-Papierosy, Wóda, Seks. Ich ostatnia płytka jest do ściągnięcia legalnie na: http://www.niebonie.pl/index.php?lh=index&id=dyskografia
-
[B5 ABC] Czas świecenia - oświetlenie wnętrza
Dioda to dioda a bezpiecznik to bezpiecznik. Najpierw musze mieć halogeny, ale myślę, żeby wykorzystac postojówki w tym celu. Poczekam az bedzie troszke cieplej i może się za to wezmę.
-
[B5 ABC] Czas świecenia - oświetlenie wnętrza
Jeżeli masz standardową centralkę to kolory kolejno powinny być: - pomarańczowy, - biały, - żółty, - pomarańczowo/czarny - biało/czarny - żółto/czarny Powinieneś się wpiąć w biały. Schemat z dwoma przekaźnikami. Nie odpowiadam za zniszczenia bo nie wiem jaka masz centralkę i jak podłączoną, ale jeżeli standard to tak powinno to działać.[br]Dopisany: 07 Marzec 2009, 23:56_________________________________________________Aha i nie zapomnij o diodach Niewiele kosztują, a nie wiem co się stanie jak przepływ prądu pójdzie do centralki. W sumie te prądy są nieduże i raczej nic się nie powinno dziać ale dla pewności wstaw je.
-
[B5 ABC] Czas świecenia - oświetlenie wnętrza
Czas nie zależy od mocy.
-
[B5 ABC] Czas świecenia - oświetlenie wnętrza
Tak możesz regulować, za pomocą śróbki (to jest opornik, jak kręcisz to zmienia swoją rezystancję): - 3RT30 - czas regulacji od 0 do 30 sekund - 3RT150 - czas regulacji od 0 do 150 sekund
-
[B5 ABC] Czas świecenia - oświetlenie wnętrza
To są żarówki przykładowe, na pewno jest ich 2 (dwa halogeny masz), tak jakoś mi się narysowało 4. Polega to na tym, że jak puścisz sygnał (chwilowy) na cewke przekaźnika (prostokącik) to przekaźnik zamknie styk (to coś obok cewki), na określony przez Ciebie czas. Rozumiesz?? Jak podasz napięcie na cewkę i zdejmniesz je to styk i tak będzie zamknięty przez czas jaki określiłeś.[br]Dopisany: 07 Marzec 2009, 19:27_________________________________________________Przekaźnik znajdziecie na stronie: http://www.ase.hoste.pl/ I wszelkie dane techniczne. Aha moc maks żarówek (wszystkich, czyli jak mamy dwie to tą moc należy podzielic na 2): P=15A*12V=180W[br]Dopisany: 07 Marzec 2009, 19:30_________________________________________________Jak sobie założe halogeny to też sobie coś takiego zamontuje
-
[B5 ABC] Czas świecenia - oświetlenie wnętrza
Tu schemacik, jakies sugestie poprawki ?? Koszt ok 40-50 zl za dwa przekaźniki. [br]Dopisany: 07 Marzec 2009, 16:44_________________________________________________To co jest wyżej to jest schemat dla układu typowo pneumatycznego czyli dla A4 przed 96 rokiem. Tam gdzie jest napisane alarm (sygnał zamknięcia i otwierania) to jest jeden przewód (jest on między pompą a sterownikiem pompy, gdzieś na tym odcinku wpięte są sygnały od alarmu). Podczas zamykania wysyłany jest tym przewodem sygnał masy, a podczas otwierania sygnał +12. Sygnał ten podawany jest przez kilka sekund aż do zamknięcia auta. Po wykonaniu operacji nie ma nic na tym przewodzie (ani 0V ani 12V) Zaraz zrobię schemat dla aut powyżej 96 roku też pneumatyczny ale pompka jest zespolona z modułem komfortu. W takim przypadku idą dwa przewody sterujące które podają masę na moduł komfortu, jeden podaje sygnał na zamknięcie drugi na otwarcie, ale są to 2 masy i podawane krótko. Proponuje przekaźniki ASE 3RT150 (z czasem ustawiania opóźnienie 0-150s) lub ASE 3RT30 (z czasem ustawiania opóźnienie 0-30s)[br]Dopisany: 07 Marzec 2009, 17:14_________________________________________________Drugi schemat dla naszych A4 po 96 roku: Chciałem jeszcze sie przyznać że nie znam każdej A4 i mogę się pomylić. Gdyby komuś coś nie działało to czekam na żale, postaram się pomóc.
-
[B5 ABC] Czas świecenia - oświetlenie wnętrza
Ja bym wykorzystał przekaźnik czasowy, zaraz nad tym pomyślę i zaprojektuje taki schemat. Nie możesz podłączyć równolegle pod centralkę, spalisz ją, zbyt duże prądy. Centralka wysyła tylko sygnały przeważnie maks 0,2 A. Jak podłączysz większe obciążenie to jest po centralce.
-
[ALL B5] Jaki jest zamek - elektryczny czy pneumatyczny ?
Nie. Kolego nie mówie o podłodze tylko o prawej stronie, ściance. Tam też się zdejmuje ten boczek. I tam powinna być pompka. Tylko nadal nie wiem po co Ci ona?? Podłącz tak jak kolega w poście który Ci podesłałem i już.
-
[ALL B5] Po co jest katalizator ?
No to teraz mogę jechać do mechanika z taką wiedza i już mi kitu nie wciśnie Temat myślę że jest wyczerpany, można zamknąć. Dzięki za odpowiedzi i pomoc. POZDRAWIAM MILY
-
[ALL B5] Po co jest katalizator ?
Domyślam się że ma to niwelować naprężenie wydechu. THX za wyjaśnienie.
-
[ALL B5] Jaki jest zamek - elektryczny czy pneumatyczny ?
No z prawej strony powinna być, między nadkolem a tylnymi lampami, na spodzie takiej wnęki. Oczywiście musisz odchylić tapicerkę z prawej strony.
-
[ALL B5] Po co jest katalizator ?
Hmy, a może konkretniej, jak by mi ktoś powiedział profesjonalną nazwę to bym sobie znalazł?? Bo: Plecionka - wyrób z ponakładanych na siebie w określonym porządku włókien, produkt rzemiosła zwanego plecionkarstwem. Plecionki znane były już od czasów prehistorycznych, zarówno w wyrobach użytkowych (kosze, liny, maty), jak i zdobniczych. ???? Oczywiście żart, ale wpisując pleciona raczej nic nie znajdę. W naszym forum jak się wpisuje to wszędzie jest coś takiego, ale nikt nie wyjaśnia co to jest. A ja dociekły wiedzy zanim coś zrobię chciałbym wiedzieć co to jest i po co??