Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

mily

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez mily

  1. Ja jestem zwolennikiem diesla. I jak bym miał wybór to bym brał 1.9 TDI w najmocniejszej wersji bo spalanie jest podobne a lepiej jest mieć te kilka koni więcej niż nie mieć. Osobiście mam 3 auta w 1,9 TDI. Oktawia 110 koni, Audi A4 90 km i Passata 130 km. Wszystkie spalają w granicach 5 litrów. Wczoraj jechałem do Siwecia Skodą i mi komputer pokazywal 4.4 ale to tylko pokazywal. Jak kupisz z silnikiem ok to musisz w dieslu pilnowac tylko świec i akumulatora i musi chodzić. A teraz już nawet przy -15 stopniach silniki diesle odpalają bez świec (tak miałem w audi, żadna nie grzała i odpalał tyle tylko że dymił). Części są w miare przyzwoite, klocki hamulcowe w granicach 100 zl, no nie wiem co tam się jeszcze wymienia, olej aha rozrząd do 130 km 1200 zl, do 90 km 300 zl. Aha dodam jeszcze przebiegi: Skoda 250 tys Audi 250 tys Passat 200 tys i jak narazie to tylko wymiany eksploatacyjne czyli oleje 200zl , rozrządy, klocki itp no i oczywiście paliwo. Z benzyną nie miałem do czynienia, ale to jest odwieczny problem (czy diesel czy benzyna). Moim zdaniem dieslem pojeżdzisz dłużej. Poprzednim Audi 100 2,0D przekręciłem licznik czyli milion i niestety już był do remontu.
  2. Jak znajdziesz to się podziel czy działa i powiedz czy masz opóżnienie wyłączania światła. Bo ja mam opóżnienie i widzi cały czas że drzwi są otwarte.
  3. Tylko jest mały problem, bo na tym przewodzie mi się pojawia 6V zamiast 12?? Podejrzewam że to przez układ który działa z opóźnieniem wyłączania światła. Może ktoś wie czy jest inny kabel podający normalne napięcie 12 V w momencie gdy drzwi są zamknięte??
  4. A jak wiem Bo się własnie męczę z alarmem. Jest to kostka brązowa, i kabel brązowo biały, lub drugi brązowo żółty.
  5. Witam!!! Potrzebuje opisu złączy znajdujących się przy drzwiach kierowcy, pod bezpiecznikami. Wymieniam alarm i chyba poprzedni monter coś namieszał i to zdrowo. Pozdrawiam MILY[br]Dopisany: 28 Styczeń 2009, 23:47_________________________________________________Konkretnie to interesuje mnie przewód zielono/żółty znajdujący się w złączu kolektorowym 11. Jest to podobno blokada silnika, tylko co konkretnie chciałbym wiedzieć. Mam go przeciąć ale najpierw chciałbym wiedzieć o to jest??
  6. Jeżeli podłączałeś tak jak opisałem czyli z pominięciem funkcji ACC, to jest wina radia. Robota dla elektronika. Tak jak kolega napisał wyżej masz gdzieś albo zimny lut albo poprostu się coś rozłącza w radiu i powoduje jego błąd (To co opisujesz to wygląda tak jak by się radio przywieszało i po resecie zaczyna działać). Jednak znalezienie gdzie i w którym miejscu jest problem jest w zasadzie nie możliwe. Dopiero jak całkowicie padnie, z doświadczenia wiem że jak się szuka usterki która raz działa a raz nie, to podczas sprawdzania zawsze działa I tak to wygląda. Możesz spróbować tak jak kolega napisał od końcówek mocy, a dalej kable (może się któryś przetarł, ułamał, może lut puścił) na końcu zostaje układ scalony (przejrzenie kondensatorków, cewek, rezystorów i innych elmentów). Osobiście proponuje iść z tym do elektronika, ja raczej bym nie grzebał w środku. Koszt naprawy nie powinien przekroczyć 50 zl, ale co do tego musisz sie upewnic.
  7. TDI bez turbo? Na silniku i przy kole jest napisane "di" a nie TDI, więc można się pogubić, trochę tu audi namieszało z tym oznaczeniem. Fizycznie turbo jest. Nawet w ETKA sprawdzałem i też występuje, pod oznaczeniem di.
  8. No właśnie o dziwo jest Turbo, mimo że w oznaczeniu na silniku pisze di, zamiast tdi. Ale fizycznie turbo jest przy silniku, nawet nie trzeba zdejmować atrapy żeby je zobaczyć. Jedyne silniki bez turba to są SDI jeżeli się nie mylę. To teraz juz wszystko wiem, albo mam w idealnym stanie silnik co mnie bardzo cieszy, albo mam podniesioną moc co mnie nie bardzo cieszy. Poprosiłbym o instrukcję obsługi jak to się montuje, chciałbym zoabczyć czy mam tą puszkę czy nie. Albo niech ktoś mi powie gdzie tego szukać.
  9. To urządzenie jest faktycznie bezpieczne?? Bo słyszałem różne opinie, że jak się zakłada tego typu urządzenie to trzeba cały silnik przystosować pod 90 KM, czyli wymienić turbo na mocniejsze, rozrząd i inne elementy (teraz juz nie pamietam) które mogą odczuć zwiększoną moc silnika. Czy mógłbyś mi wysłać instrukcję obsługi (elektronicznie) ?? Z chęcią poczytam i sprawdzę czy ja już tego nie mam bo mój motor zbiera się jak 100 Konna Vektra B 1,6 16V (ostatnio sprawdzałem z kolegą jego motor jest ok 5 000 km po remoncie kapitalnym, więc nie ma mowy żeby nie miał tych 100 KM)
  10. Jeżeli to nie jest problem natury takiej, że gdzieś tam styk nie łączy tak jak kolega powiedział wcześniej, to mógł zgłupieć system zapobiegający rozładowaniu akumulatora. A teraz konkretniej, czy radio wyłączy Ci się gdy wyjmiejsz kluczyk ze stacyjki?? Jeżeli tak to masz aktywną funkcję ACC, najlepiej wyłącz ją. Jak nie wiesz jak (bo ja też nie wiem jak, musiałbym dokładnie wiedzieć co to za radio i ściągnąc instrukcję obsługi) to pobaw się w elektryka. Do radi dochodzą dwa przewody które podają +12V, jeden podaje napięcie cały czas, a drugi gdy przekręcisz kluczyk. Ten kabel co idzie ze stacyjki przetnij i podepnij do tego co podaje cały czas +12V. Wtedy radio nie będzie rozpoznawało funkcji ACC, nawet jak jest ona aktywna.
  11. Tak świece są ok wymieniłem wszystkie 4 i pali ok. Teraz ze swiecami. Gdy przekrecasz kluczyk to masz informacje ze swiece grzeja i nalezy poczekac az kontrolka zgasnie. Odrazu gdy zgaśnie kontrolka to nalezy uruchomić silnik. Ale świece grzeją dalej jeszcze ok 20 sekund mimo że silnik jest uruchomiony jednak kontrolka juz o tym, nie informuje. I z tego co sie zorientowałem to jest poprawne. A jeszcze tak na marginesie w opisie masz: Jest Audi A4 1.9 TDI AFF + power box TDI 90 PS Co to oznacza?? Ze przerobileś ją na 90 KM?? Jak tak to jak?? I jaki jest to koszt??
  12. Witam!!! Kupiłem niedawno A4 97 silnik 1,9TDI cos ok 70 KM. Nie znam tego silnika stąd moje pytanie jak w temacie. U mnie jest tak, silnik jest zimny przekręcam kluczyk i czekam az zgasnie kontrolka od swiec i uruchamiam (kreci ok 2-3 sekund), obroty wskakuja na 1000 obr/min, po czym powoli spadaja do 850 trwa to ok 30 sekund. Podczas odpalania nie dymi. Jak silnik pracuje to świece jeszcze podgrzewają i jak sie wyłączają to zaczyna dymić jak smok. Po przejechaniu ok 1 kilometra dymienie ustępuje. Czy tak powinno być?? Czy cos jest nie tak, bardziej mnie niepokoji to dymienie ale moze to normalne?? POZDRAWIAM MILY
  13. To jest tak samo jak z mocą głośników, im mocniejszy głośnik tym ladniejszy dzwiek, gdy słucha się cicho (niektórzy tego nie kumają i dorzucają jeszcze tubę). I tu podobnie ja mam SQL na minimum i zbieram z okręgu 10 km czysty ładny dźwięk. Chodzi o jakość odbioru tylko o to. Zakładając CB nie chcę widzieć klijentów, którzy mówią, że im szumi, trzeszczy itp, wolę mieć 100% zadowolonych luidzi co odemnie odjeżdżają . Ale to nadal nie ten temat. Pytanie jest dlaczego w ujemnych temperaturach kolega ma problemy?? Starajmy się pomagać
  14. Montuje od 5 lat CB i nigdy nie ma samochodu gdzie by nie mozna bylo zamontowac anteny na stale, niestety niektóry są strasznie uparci i wolą mieć na magnes, ale to w sumie ich sprawa.
  15. A przerzuć ją na stałe to zobaczysz jak będzie ładnie ściągać. Anteny magnesowe muszą być na krótkich kablach, żeby nie dochodziło do zakłuceń. Im bliżej podstawy magnetycznej tym więcej zakłuceń się zbiera, bo nie ma tam dobrej masy. Firmy zakładają jakie zakłucenia mogą występować, a jakie powodują już znaczną utratę jakości. W rezultacie otrzymuje się mniejszy zasięg. Natomist anteny montowane na stałe także zbierają zakłucenia ale nie są one spowodowane zakłuceniami antena-odbiornik, a raczej odbiornik-nadajnik, czyli ogranicza dotyczą cewki która nie może być zbyt silna bo będzie zbierać zakłucenia ze wszystkich silników i innych urządzeń zakłucających w okolicy. Na antenie stałej za 150 zl np. president można uzyskać zasięg rzędu 50 km, na magnesie maks 30 km. Im większy zasięg jest anteny tym lepszy jest odbiór na mniejszych odległościach, jdnym słowem na wymienionej antenie presidenta otrzymasz czyty odbiór z 30 km, a na najlepszej antenie magnesowej z odległości 30 km będziesz miał niezbyt wyraźny dźwięk. Na magnesie można pomażyć, maks to 30km. Odległości podałem jako średnicę okręgu.
  16. Ja u siebie miałem do wymiany wszystkie 4 świece i tez mi kopcil i mial trudnosci z odpaleniem dopiero przy -10 stopniach. Po wymianie swiec wszystko ustało.
  17. A gdzie bo ja tez mam ten sam problem a nic więcej nie mogę znaleźć, a ogolnie siusia tam gdzie wiatr zawieje i chciałbym to wyjąć i przeczyścić bo może kamieniem się zapchało.
  18. Witam!!! Widzę że temat szczedł na inny plan, każdy się chwali swoim a mamy pomóc koledze. Kolego przy temperaturach ujemnych przepływ prądu jest spowolniony i to może być przyczyną, ale nie powinien. Zrób mały teścik, wyjmij samo radyjko a samochód zostaw na mrozie. Jeżeli na drugi dzień włożysz i się nie poprawi to znaczy że coś antenka nie styka. Teraz zależy jaką masz antenę, ja osobiście magnesówki uważam za totalną lipę, ponieważ antena musi posiadać masę galwaiczną, innymi słowy antena do poprawnego działania musi być połączona z masą samochodu (magnes nie spełnia tej funkcji). Jak masz na stałę, to sprawdż styk w miejscu zamontowania anteny (odkręć i wbij ten trójkącik w inne miejsca poprostu go obróć o ok 10 stopni). Jeszcze jedna podpowiedź, zakłócenia może wprowadzać alternator, co jest częstą przyczyną zakłóceń w CB, jest zimny i wyindukowanie (wyprodukowanie) odpowiedniej mocy może stwarzać problemy. POZDRAWIAM MILY
  19. Witam wszystkich!!! Od tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem Audi A4 1,9TDI '97. Poprzednio jeździłem AUDI 100 2.0D '86. Jeżeli A4 będzie się psuło tak jak "stara setka" to będę bardzo zadowolony o czym świadczy fakt, że "setka" była u nas przez 15 lat i jest już członkiem rodziny . Jednak z tym już widzę, że nie jest tak fajny ja "setka", min przeszkadza mi to, że wolno się w środku nagrzewa (pewnie czeka mnie oczyszczenie układu chłodzenia silnika i mam nadzieję, że się poprawi) oprócz tego płyn ze spryskiwacza leci nie na szybe tylko tam gdzie zawieje wiatr. To jedyne wady tego auta narazie i mam nadzieje, że je z Waszą pomocą wyeliminuje. Radio CD/MP3 juz przełożyłem z "setki", jeszcze zostało przerzucić CB, Filtr zasilania do CB, wzmacniacz antenowy. Uważam że marka Audi produkuje najlepsze wozy na świecie, dlaczego?? (mówię na podstawie "setki"): 1. Auto nieawaryjne, nie ma opcji żeby zatrzymał się bez powodu w środku trasy. "Setka" zanim coś się popsuło dawała wyrażne oznaki już pół roku wcześniej. Na klekoczącym przegubie jeździłem 2 lata (zapasowy miałem w bagażniku - ciekawy byłem kiedy się popsuje, NIE POPSUŁ SIĘ, ja szybciej straciłem cierpliwość i wymieniłem), 2. Ekonomika jazdy - małe koszty napraw no i to spalanie 3. Napęd na przód - tego nie lubie w BMW i Mesiach, fajnie się szaleje ale nie do tego auto mi służy, a nad tylnym napędem można łatwo straci kontrolę zwłaszcza w zmimie. Niektóry wożą jakieś cięzkie przedmioty w kufrze bo ma napęd na tył, śmieszni są jak dla mnie. 4. Komfort jazdy - zacznijmy od porównania merca z audi. Merc ma kierownicę od TIR-a wielką i dziwnie wyglądającą, jakoś nie wygodnie mi się kręci kołem okrętowym, zawieszenie w A4 jest wielowahaczowe, ale za to komfort jadzy mnie bardzo zaskoczył, lepiej się prowadzi od "setki" która była cięższa o ok 500 kg 5. Blacha jest niesamowicie odporna na rdzę "steka" ma już 23 lata i nic nie wychodzi - dodam że jest w orginale nigdy nie uderzona i nie zarysowana 6. Reszta się dla mnie nie liczy, może być nawet kanciaty i różowy mi to nie przeszkadza 7. Wady ?? Hmy a jakie?? Wielowahaczowe zawieszenie podobno, to się okarze podczas eksploatacji, no i w porównaniu z "setka" jest mało miejsca pod maską, zabudowali niesamowicie nie ma gdzie ręki wcisnąć. POZDRAWIAM MILY

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.