Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Biopaliwa


agart

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam pytanie :czy tankował ktoś z was biodiesla do swojej fury????

Mój znajomy ma A-4 1.9 tdi 130 rumaków on tankuje biodiesla i mówi że wszystko jest ok.

Co o tym sądzicie można na tym mykać czy nie warto???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tankowałem jeszcze tego paliwa do A4 ale w Anglii śmigałem A6 na tym paliwie tyle tylko ze w A6 nie ma pompowtrysków :gwizdanie:

Wiadomo, ze odrazu nic sie nie stanie jak będziesz na tym jeździł ale po np 20-30 tys km coś moze zacząć się dziać :gwizdanie:

Znajomy śmigał BMW e46 2005r na opale i biodiesel i juz musiał wymienic pompe paliwa za 1100zł tą przy silniku bo w BMW są az 3 pompy.

I jaki z tego morał?? nic nie zaoszczędził śmigająć na tym szmelcu tylko stracił a do tego kup póżniej taki samochód :blink::wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie :decayed:,

na biodieslu auto ma gorsze przyspieszenie, poza tym Audi nie zaleca biodiesla

Tankowałem trzy razy do pełna i powiedziałem dość, bo dynamika leżała. :sick3:

Poza tym na Oszołomie olej napędowy z Orlenu kosztuje 3,25 zł za litr w Bydgoszczy. Cena z wczoraj.

Warto więc?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zatankowałem AUDI 100 2,0D 86r.

Zatankowałem jeden pełen bak do pełna mojej ślicznotce. Zaczęła kopcić na niebiesko i ten dziwny zapach. Dodam że było lato i miała małe trudności z odpaleniem (trzeba było dodać gazu). Po wyjeżdzeniu tego po "sucha" przeszedłem na ON i ..... niestety tak jej zostało. Dodam jeszcze, że Ślicznotka ma przejechane już bez remontu 981 326 km.

Nie wiem co jej jest do tej pory. Narazie stoi i co weekend ją przepalam. W lecie się tym zajmę, podejrzewam wtryski.

Obecnie mam A4 i broń Boże tego NIE LAĆ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu lac biodiesla do nowszych motorkow,te starsze to co innego a zima to juz tragedia. :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biopaliwo to do ursusa i na pole.. zalalem bioester na Bliskiej tylko jeden raz i to w proporcji 1:4 bo mialem jeszcze troche tradycyjnego paliwa w baku.. slabe przyspieszenie, wiecej pali, smieeerdzi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare diesle też tego nie tolerują a przynajmiej mój z 86 roku z przebiegiem bliskim miliona i może ze względu na ten przebieg nie powinienem tego lać. No ale cóż stało się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np.

w ford nie zaleca tankowania biopaliwa do swoich aut i jest to wyraznie napisane książsce serwisowej

jakbym miał mercedesa beczkę to bym pewnie tankował

a taki mi sie marzy w coupe :kox:

ja bym nie tankował do swojej a4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tankuje do swojej a4 1.9 tdi 130km avf i jakiejs roznicy nie spostrzeglem tyle ze plackami ziemniaczanymi troszke wali i przy odpalaniu troche bialego dymka se pusci a zasieg na baku ten sam tyle ze mam wywalony kat a przy dzisiejsej cenie 4.45 za on i 3.79 za bio na bliskiej to sie chyba oplaca a pezelecialem juz z 5 tys km i nic nie zauwazyle zeby cos sie dzialo z silnikiem a ma juz 210 000 km przelecane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to przelataj jeszcze z 20 tys km i wtryski bedziesz miał do wymiany i potem porozmawiamy o różnicy 4.45 za on i 3.79 za bio :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli ktoś leje ten ziemniaczany gnój do swojej niuśki z pompowtryskami to szczerze gratuluje :wallbash: ciekawe po jakim przebiegu PD'ki powiedzą dość jazdy na ziemniakach i frytkach :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że wkrótce.

Poza tym biopaliwo przedostaje się do oleju silnikowego i osłabia jego właściwości smarujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast Bio lepiej kupic z pewnego zrodla ruska tylko nie tutaj przy granicy tylko kawalek dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matko :wallbash: to ja tu zawsze leje jakiegos v powera albo cos z tych niby lepszych czyli drozszych a jak nie maja na stacji to jade dalej to troche chce mi sie smiac jak piszecie ze lejecie bio, bo jak mozna probowac oszczedzac na i tak bardzo oszczednym dieslu :kox: to moze od razu lejcie jakis olej typu biedronka value, przeciez to tez bio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlejesz bio zaoszczędzisz np 100zł a po trzech miesiącach wsadzisz 3000tys bo wtryski polecą.Lepiej zalać pewniaka V-Powera :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlejesz bio zaoszczędzisz np 100zł a po trzech miesiącach wsadzisz 3000tys bo wtryski polecą.Lepiej zalać pewniaka V-Powera :good:

Nie zaoszczędzisz miesięcznie 100 zł, niech ktoś zrobi ok 2 tys miesięcznie to jest ok 100 litrów ropy, niech różnica będzie 0,5 zł co daje 50 zł miesięcznie.

Przeciętnie się jeździ ok 1000 km miesięcznie a różnica między bio a normalnym ON (nie Verva i pochodne) jest przeważnie ok 25 gr, co daje oszczędność rzędu 10-15 zł.[br]Dopisany: 18 Maj 2010, 15:29_________________________________________________Pod warunkiem że BIO spali tyle samo co ropki. Jak się okaże że BIO spalił jeszcze więcej niż ON to już nie ma o czym mówić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na każdej stacji diesel występuje z dodatkiem biopaliw (estrów) rzędu 5%, 10%, dotyczy to także paliw typu verva, vpower itp, z tym że do nich akurat dozowany jest dodatkowo uszlachetniacz. Diesel w czystej postaci to już rzadkość i na stacji to jak loteria.

Tak więc nasze biedne autka skazane są na paliwa delikatnie mówiąc niepewne :sick3:(pominę już fakt jakości zbiorników na stacjach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...