Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Biopaliwa


agart

Rekomendowane odpowiedzi

głupoty piszesz:

Na każdej stacji diesel występuje z dodatkiem biopaliw (estrów) rzędu 5%, 10%, dotyczy to także paliw typu verva, vpower itp, z tym że do nich akurat dozowany jest dodatkowo uszlachetniacz. Diesel w czystej postaci to już rzadkość i na stacji to jak loteria.

Tak więc nasze biedne autka skazane są na paliwa delikatnie mówiąc niepewne :sick3:(pominę już fakt jakości zbiorników na stacjach).

zwykły ON jak również wszystkie Vervy, Ultimejty itp - mają w swoim składzie równo 5% BIO, bo taki obowiązek na producentów paliw nakłada polskie prawo.

-można kupić ewentualnie paliwo B20 - czyli ON z 20% zawartością BIO,

-lub BIO100 - czyli 100%Bio.

jest jeszcze: ONM - czyli OLEJ NAPĘDOWY MIEJSKI (nie zawiera w ogóle BIO, dodatkowo jest odsiarczony, ma niższą temp blokady filtra) - ale nie jest sprzedawany na stacjach - kupią go klienci hurtowi - Miejskie Zakłady Komunikacji , kopalnie i inne duże zakłady przemysłowe zlokalizowane w aglomeracji miejskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem BIO też jest do d*py, zatankowałem firmowego passata na PD i jest odczuwalna różnica chociażby w przyśpieszaniu, także również nie polecam.

Zaciekawił mnie temat V powera o którym zaczęliście rozmawiać, słyszałem że od tego komputer wariuję nie wiem ile w tym prawdy, ale nigdy jeszcze tego nie lałem (przezorny zawsze ubezpieczony).

Tankuję zawsze na Shellu od pierwszego mojego auta i nigdy się nie zawiodłem, specyfiki typu BIO radziłbym zostawić dla posiadaczy traktorów, starych mietków i dla firm, które chcą oszczędzać na swoich autach przez może 20k km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bio można lać do starszych motorów. Niektórzy i parę lat na tym śmigają i nic się nie dzieje. Tylko trzeba się przyzwyczaić, że jak stanie się za samochodem to "pachnie/śmierdzi" obiadem, lub jak kto woli frytami.

Tak jak była już mowa, NIE WOLNO LAĆ do nowszych motorów z PD!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam czytam i tak się zastanawiam nad tym bio, mam AFN z 96 roku i nalatane ponad 200 tysi, testowałem różne paliwa prócz ruskiej gnojówki no i tego nieszczęsnego bio, z tego co się dowiadywałem to bio obecnie jest sporo tańsze i nie mówię tu o 20 ani 30 gr. Czy ma ktoś może AFN i jeździ na bio ???? Kilka osób twierdzi że w instrukcji twierdzą że do tego silnika spokojnie można lać bio. Czy to prawda ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem ci tak, tankowałem ze 2 razy bio tak w celu sprawdzenia i akurat w stanie posiadania mniejszej gotówki :P z tym, ze zawsze jakieś krople zwykłego ON były więc nigdy na czysto. Ale co do wniosków, to wszystko ok i ładnie, żadnej różnicy nie ma, no oczywiście poza cena i tym, że jak stanę za autem jak chodzi to czuć inny zapach. Ale nie jest to jakieś szaleństwo i nie ma czego takiego, że czuć jak w kuchni :P

ale zaznaczam, że to a4 b5 97r AFN, nie B6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do B5 możesz lać bio, opał itp. ten silnik przepali wszystko :) ale broń Boże do B6 albo B7 bo po jakimś czasie szczęka odbije ci sie o ziemie jak bedziesz miał do wymiany pompki i bedziesz musiał wyłożyć jakieś 2-3 tys zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podłącze sie do tematu. Wczesniej mial A4 B5 LIFT silnik AHU i na BIO śmigał az milo, zero różnicy no może odrobine wieksze spalanie ale odrobine. Niunia latała po trasie z przyczepką i bylo OK i tanio :) zrobiłem jakieś 25 tys km z czego połowa na BIO :). Teraz mam niunie B6 z 2002 roku z komarem 96KW i troche się boje tego lać zwłaszcza w chłodne dni. Tak sie zastanawiam czy przy obecnych cenach ON nie poczęstować niuni kompocikiem :) Jak ma ktoś doświadczenia dla tego modelu to proszę o odpowiedz :):kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podłącze sie do tematu. Wczesniej mial A4 B5 LIFT silnik AHU i na BIO śmigał az milo, zero różnicy no może odrobine wieksze spalanie ale odrobine. Niunia latała po trasie z przyczepką i bylo OK i tanio :) zrobiłem jakieś 25 tys km z czego połowa na BIO :). Teraz mam niunie B6 z 2002 roku z komarem 96KW i troche się boje tego lać zwłaszcza w chłodne dni. Tak sie zastanawiam czy przy obecnych cenach ON nie poczęstować niuni kompocikiem :) Jak ma ktoś doświadczenia dla tego modelu to proszę o odpowiedz :):kox:

Kompot to jak hera, na haju do czasu.

Lej normalne :ON: Spalanie, dynamika i oszczędność tip top, żadnym zamiennikiem tego nie poprawisz.

Jedynie pogorszysz albo spalanie, albo dynamikę.

Lanie goowna do Audi do dziadowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko spoko, dnia 1 stycznia 2012 Izrael napadnie na Iran, a ON będzie po 6,34 zł

bo akcyza na paliwo też podrośnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że paliwo jak będzie kosztować nawet 7 czy 8 zł ,to i tak będziemy kupować :wallbash:

dla mnie moze byc po 10zl,wspolczuje tylko tym co duzo jezdza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie podwyższki nie robią wrażenia bo i tak zawsze tankuję za 200 zł,oczywiście ON :polew::wallbash::polew::wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tankowałem Bio ze stacji Bliska trzy razy dwa razy było jak cię mogę ale trzeci raz porażka auto prawie nie przyspieszało paliło jakieś 2-3 litry więcej i w ogóle porażka. Po ostatnim razie postanowiłem wymienić filtr paliwa uwierzcie mi to co nazywa się w Polsce BioDiesel to takie gówno zapach miało taki mocno chemiczny jakieś rzadkie mocno wydawało mi się że tłustość taka jak przy Pb 95, z tego co kiedyś słyszałem to u nas jest problem z Bio bo nikt za bardzo nie wie co i w jakich proporcjach tam jest w ogóle czy ktoś to sprawdza? Na stacji kiedyś się pytałem to ni byli w stanie powiedzieć coś więcej a pytałem chyba na czterech.

[br]Dopisany: 08 Styczeń 2012, 20:59_________________________________________________Zastanawiam się jak byłoby na rzepaku?

Zastanawiam się jak sprawowałby się rzepak? po rozgrzaniu go i dodaniu jakiegoś dodatku wzbogacającego?

lub z domieszką ropy?

Jak myślicie? Otwarty temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem jak jest w B6,ale w B7 jest wyraźnie napisane po otwarciu wlewu paliwa DONT TANK BIODIESEL i wszystko jasne :cool1: Ja nawet nie tankuje EKODIESLA verva albo v-power.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nasze autka tolerują tylko arabską ropkę, o! Chyba nie prawda, podobno ropę naftową do rafinerii kupujemy od Rosjan.

Wie kto coś o tym? :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...