Treść opublikowana przez Mariusz
-
[B5 1Z] Problem z temperaturą silnika
Dziś podpiąłem vaga i pokazuje COLLANT TEMP 83do 84 C skazówka w liczniku jest troszkę poniżej 90C ile powinno pokazywać po podpięciu Vaga jeśli jest wszystko OK.
-
[B5 1Z] Problem z temperaturą silnika
wpisz w wyszukiwarce Wahler i poczytaj jedni je chwalą a drudzy nie.
-
[B5 1Z] Problem z temperaturą silnika
W servisie sprzedawca mówił mi że wszystkie części które mają znaczek Audi muszą spełniać określone wymagania a idzie kupić poza ASO część tej samej firmy co w Aso tylko bez znaczków to ten produkt już nie spełnia norm które wymaga Aso i to taka jest różnica i przez to są problemy z termostatami Wahlera z zwykłego sklepu.
-
[B5 1Z] Problem z temperaturą silnika
ale jak dojdzie mi do 90C to trzyma temp i nic nie spada na mniejszą. Układ mam zalany płynem DYNAGEREM a chcę zalać oryginalnym G12 czy można zrobić taką wymianę i czy nie się układ po wymianie na G12.
-
[B5 1Z] Problem z temperaturą silnika
Dziś zaobserwowałem że jak włączyłem ogrzewanie na całego przejechałem 12km to temperatura doszła tylko pomiędzy 80C a 85C a po wyłączeniu ogrzewania dochodzi do niepełnej 90C na skazówce w liczniku a dolny wąż jest zimny a górny gorący i tak samo chłodnica dół do polowy zimny a góra do polowy gorąca.Jaki ma być dolny wąż jak jest 90C na liczniku ?????A np czujnik temperatury jakby oszukiwał???A co do wymiany termostatu to jaki kupić Wahler czy Oryginał w Servisie słyszałem że oryginały robi Wahler .Po przejechaniu ilu kilometrów skazówka powinna dojść do 90C??
-
[B5 1Z] Problem z temperaturą silnika
mam taki problem że muszę przejechać około 8 do 10 km żeby skazówka temperatury z zegarze doszła do 90C i nie zawsze dojdzie do 90C a jak włączę ogrzewanie to dochodzi tylko do 80C max 85C i delikatnie podniosło mi się spalanie jakieś 0,5l pali więcej na 100km myślę że padnięty jest termostat ale czekam na wasze opinie.Jeszcze jeszcze zaobserwowałem że skazówka zaczyna iść do góry po przejechaniu około 5 do 6 km Chyba że pada czujnik ?Auto mam bez klimatyzacji.Pozdrawiam
-
[B5 1Z] Przybywa oleju w silniku
Mi zaczęło się tak dziać z tym stanem po wymianie oleju przed wymianą było wszystko ok i na dodatek jak odpaliłem go za drugim razem po wymianie oleju to zakopcił na niebiesko jakby się paliła kopka siana w garażu a przed wymianą nic się takiego nie działo uszczelka jest Ok bo płynu nic nie ubywa ani nie przybywa wtryski nie leją spalanie w normie mechanik stwierdził że olej jakiś musiał być podrobiony.Ale kopcenie ustało a ten stan jak zimny to w połowie miarki jak ciepły to ponad polową.
-
[B6 AWX] Po wyłączeniu silnika słychać przez chwilkę jakby turbina ssała
A czy turbina może się jeszcze chwilę obracać po zgaszeniu?
-
[B6 AWX] Po wyłączeniu silnika słychać przez chwilkę jakby turbina ssała
Klimatyzacja jest wyłaczona cały czas, na panelu mam ustawione na off lub na econ. I taki dźwięk mam słyszalny po zgaszeniu silnika. Tak jakby coś jeszcze tłoczyło powietrze przez chwilkę.
-
[B6 AWX] Po wyłączeniu silnika słychać przez chwilkę jakby turbina ssała
Witam. Wcześniej albo nie słyszałem tego dźwięku albo go nie było. Zauważyłem, że po zgaszeniu silnika (silnik pracuje na wolnych obrotach) słychać dźwięk z okolicy turbiny i filtra powietrza jakby turbina jeszcze zasysała powietrze. Trwa to może z 2-3 sekundy po zgaszeniu silnika. Słychac też delikatny syk przez chwilkę z tej okolicy silnika. Chcę zapytać czy taki dwięk ma być słyszalny? Od niedawna jestem posiadaczem tego autka i nie mam porównania jak jest u innych uzytkowników. Proszę znawców tematu o odpowiedź.
-
[B5 AFN] Moja Audiczka :)
Piękna Niunia
-
[B6 AWX] A4 tylna lotka S4 Sedan
Chciałem sobie zamontować na tylną klapę taką lotkę(spoiler) do A4 B6 z 2001r sedana.Jest ona montowana w S4 w etce jest pod numerem 8E5 827 933 jak ona jest montowana do tylnej klapy i jaki jest koszt zakupu takiej lotki (Spoilera) ale chodzi mi tylko o Oryginalnom może być używana.
-
[B5 ADR] Pęknięta sprężyna z przodu
Ja miałem taki sam problem pęknięta sprężyna z przodu kupiłem używki 2-szt jedna na zapas jakby znów któraś pękła tylko musisz kupić z takim samym oznaczeniem jak te co masz w A4 są tam kolorowe kropki ja miałem brązową i białą kropkę zamontowałem i jest Ok.Nowych podrób nie polecam.....Kup Używki Oryginalne...najlepiej na jakimś szrocie lub jak ma ktoś Angliki na części.Najlepiej jest osobiście pooglądać sprężynki u gościa niż kupować na Allegro niewidząc ich w na żywo.
-
[B5 1Z] Przybywa oleju w silniku
Problemu z odpalaniem nie ma pali od strzału na zimnym jak i na ciepłym podczas jazdy na ciepłym nic nie dymi tylko na zimnym przy odpaleniu delikatnie ale tak to chyba wszystkie kopcą ??[br]Dopisany: 29 Kwiecień 2009, 11:26_________________________________________________Zaobserwowałem dziwny objaw płynu nic nie ubywa przez pare dni jak sprawdzałem stan oleju bylo wszystko ok i nagle na ciepłym silniku jest więcej oleju na miarce niż na zimnym i jeszcze wczoraj sprawdzałem na zimnym rano i bylo w połowie a dziś na zimnym jest ponad polową i sprawdzam zawsze w tym samym miejscu co to może być że raz jest więcej a raz mniej zawsze sprawdzam w tym samym miejscu.
-
[B5 1Z] Kopci na szaro-niebiesko przy uruchamianiu
wymieniłem uszczelniacze zaworów i zaobserwowałem że już mniej kopci ale jeszcze minimalny widać dymek niewiem czy wszystkie DIZELKI jak sie odpala to delikatnie kopcą.Jeszcze mam takie pytanie jak i po czym mogę poznać że leją wtryski????[br]Dopisany: 28 Kwiecień 2009, 12:41_________________________________________________Dodam jeszcze że obserwowałem przez kilka dni stan płynu i oleju i jest Ok nic nie ubywa a jeszcze delikatnie nieraz zakopci przy odpaleniu????Zalałem go Na BP paliwem ON ULTIMEIT i zaobserwuje co się będzie dzialo wcześniej tankowałem na Bliskiej zwykly ON.
-
[B5 1Z] Różnice w poduszkach silnika
Ja wymieniłem pod skrzynią i silnikiem i pomogło lewarek już nie świruje
-
[B5 1Z] Różnice w poduszkach silnika
wymieniłem przez to że ruszało mi lewarkiem od biegów.
-
[B5 1Z] Przybywa oleju w silniku
Widzę że płynu w zbiorniczku nic nie ubywa zaznaczyłem sobie stan na zbiorniczku a oleju nadal przybywa sprawdzałem stojąc w tym samym miejscu na ciepłym jest troszkę po wyżej połowy a na zimnym jest troszkę poniżej maxa.Co jest grane ??? A jak leją wtryski to jakie są objawy np na zimnym silniku a jakie na ciepłym jak mogę rozpoznać że leją wtryski i jaki jest koszt regeneracji lub wymiany w silniku 1Z 90 KM Po podpięciu VAGA GRUPA 13 cylinder 1 0,19 cyl 2 0,38 cyl 3 0,26 na ciepłym silniku
-
[B5 1Z] Przybywa oleju w silniku
sprawdzałem na zimnym rano to bylo w polowie a teraz na cieplym jest powyżej polowy może żle sprawdzam.
-
[B5 1Z] Przybywa oleju w silniku
Dziś rano sprawdzałem olej to był stan w połowie na zimnym a jak sprawdzałem na ciepłym silniku to stan jest podwyższony nic z tego nie rozumie.A jak może dostać się ON do oleju tylko chyba przez wtryski jakby lały .
-
[B5 1Z] Przybywa oleju w silniku
Dziś spuściłem przez korek troche oleju olej jest czyściutki i niema w nim nic plynu nawet małych kropelek niema sprawdzałem to z mechanikiem.wymieniłem też uszczelniacze zaworów i będe obserwował co się dalej dzieje.
-
[B5 1Z] Przybywa oleju w silniku
Sprawdzałem teraz olej na bagnecie jest czyściutki niema na nim kropelek z zbiorniczka nic nie czuć spalinami a po odkeceniu korka wlewu oleju teą jest czysto niema nigdzie szlamu nai na korku ani w środku silnika a ten szlam ma być jak autko jest zimne czy ciepłe jest tylko problem jak zapalam rano to puszcza dyma i jak rusze to kilka sekund idzie niebieski dym z rury i pużniej koniec kopcenia podczas jazdy nic nie kopci.Jakie ilości płynu ubywa jak uszczelka jest strzelona.??Dowiedziałem się też że może być strzelona chłodniczka oleju jakaś pod filtrem olejowym to wtedy płyn idzie do oleju i też podnosi sę stan oleju ale jak można to sprawdzić???
-
[B5 1Z] Przybywa oleju w silniku
Dziś zaobserwowałem że podniósł mi się stan oleju w silniku czyżby poszła uszczelka głowicy jak mogę poznać że uszczelka jest walnięta i jak poznać czy płyn idzie do oleju jakie są objawy powiem tylko że jak jest zimny to kopci na niebiesko przy odpaleniu o kopceniu pisałem w innym moim wątku.
-
[B5 1Z] Kopci na szaro-niebiesko przy uruchamianiu
Dziś zaważyłem że podniósł się stan oleju co może być tego przyczyną ???
-
[B5 1Z] Kopci na szaro-niebiesko przy uruchamianiu
Dziś zauważyłem jak go odpaliłem to nic nie kopcił pochodził sobie kilka minut i jak ruszyłem to dopiero poszedł siwy dym .Mechanikom juz nie wieże bo każdy mówi co innego i sam już niewiem co z tym robić .W czwartek wymieniam uszczelniacze zaworów i będe miał Vaga sprawdze kąt wtrysku co moge jeszcze sprawdzić ?[br]Dopisany: 21 Kwiecień 2009, 19:23_________________________________________________Sprawdziłem dziś kąt wtrysku i jest pomiędzy 0,48-0,50 i jeszcze grupa 4 pozycja 1 obr 861 poz2 specifid start 1,7* ATDC poz3 actual start 0,7-0,8 BTDC i poz 4 cold start valve 3,1% co to sa za parametry błąd był jeden taki numer 01242 co o tym myśleć[br]Dopisany: 22 Kwiecień 2009, 13:00_________________________________________________Autko zaczęło kopcić po wymianie oleju chyba że olej jakis trefny i tak jakby był jakiś żadki.