Treść opublikowana przez Mariusz
-
[B5 AFN] Kopci jak złapie temperaturę
Witam.Podłącze się do tematu ja mam taki sam problem tylko u mnie kopci podczas odpalania jak postoi kilka godzin puszcza niebieskiego dyma przez 10 do 15 sekund na zimnym silniku a pod czas jazdy też już zaóważyłem że kopci na niebiesko.Umówiłem sie z mechanikiem na wymianę uszczelniaczy zobaczymy czy cokolwiek to pomoże jak nie to turbo do wymiany.
-
[B5 1Z] Regeneracja turbiny
Turbo jeszcze chodzi ale jest juz w nim delikatny luz promieniowy (góra dół) i przez to może puszczać olej i myślę o regeneracji lub wymianie z powodu kopcenia na niebiesko przy odpalaniu ale jeszcze spróbuje wymienić uszczelniacze zaworów i zobaczę czy będzie dalej kopcił jeśli będzie kopcił to turbo do wymiany pójdzie.
-
[B5 AHU] Binkowy Krążownik Szos - 16.06.2011 aktualizacja
Piękne cacko tak trzymać
-
[B5 1Z] Opony Goodyear EXCELLENCE
witam chce kupić opony firmu GOODYEAR EXCELLENCE http://www.opony.com/opony/47455_goodyear_excellence.html proszę o wasze opinie na temat tych opon felgi mam 15 calowe
-
[ALL B5] Nowe lampy tył - sedan
Ja bym zostawił tylko te poliftowskie sam miałem dylemat jakie zamontować lampy do mojego i kupiłem Oryginalne używki poliftowskie z 2000r one najlepiej pasują do naszych AUDICZEK.
-
[ALL B5] Usunięcie rys z lakieru
tylko jak będziecie za często polerować swoje cacka pastami ściernymi to zetrzecie bezbarwny lakier tak jak zrobił mój kolega tak polerował że przetarł bezbarwny i dostał sie do bazy na błotniku
-
[B5 1Z] Kopci na szaro-niebiesko przy uruchamianiu
A to że stan oleju jest wyższy niż MAX to ma jakieś znaczenie???
-
Wymiana wahaczy dolnych
Ładny opiśik ja też będę musiał niedługo wymienić wahacze w mojej niuni już mam kupione tylko czekam aż będzie lepsza pogoda i wezmę sie za wymiankę twój opis napewno pomoże nie jednemu
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Ja bym raczej takiej firmy jak MS nie montował tylko TRV FEBI LEMFORDER na razie jeżdżę na Febi zrobiłem juz 80 tyś km i delikatnie stuka kupiłem teraz cały komplet LEMFORDERA i będę testował ile wytrzyma.
-
[B5 AFN] Tylne amory do avanta pod 1BE - olej czy gaz ?
Ja jeżdze na KYB gazowe przód i tył autko jest stabilne i fajnie sie prowadzi na zakrętach.
-
[B5 AFN] Zsuwanie sie paska rozrządu
w mojej niuni miałem taki sam problem silnik 1Z pasek rozrządu ssówał się i ścinało go z boku wymieniłem wszystkie koła na nowe ale kupiłem je w ASO nie podróbki koszt powyżej 350 zł 3 koła (na wał dolne na pompę i na wałek rozrządu )+ robocizna i pomogło stare kola były wytarte od paska i delikatnie pasek zjeżdżał na bok na razie mam z tym spokój zrobiłem juz na nowych kolach 20 000 km.
-
[B5 AKN] Wymiana pompy wspomagania
Ja wymieniałem u siebie pompę wspomagania w TDI 1Z bez zdejmowania przodu tylko trzeba się troszkę nagimnastykować.
-
[B5 AKN] Maglownica - samodzielna regeneracja
Regeneracje najlepiej zostawić fachowcą a samemu można zawsze coś zepsuć.
-
[B5 AHU] Jakiej firmy kupić czujnik ABS ?
Najlepiej kupować Oryginalne części lepiej używkę kupić Oryginalnom lub podróbę nową.Ja już się przekonałem na własnej skórze co warte są zamienniki.
-
[B5 AEB] Tarcze + klocki - proszę o pomoc
Ja używam tarcze Lukas i Ate a klocki textar lub Lukas
-
[B5 AVV] Auto nie jeździ na benzynie
Ja miałem taki sam problem jak miałem A4 z silnikiem 1.6 na gazie chodził a na benzynie przerywał szarpał pojechałem do serwisu Boscha do Krakowa i zlokalizowali usterkę instalacja była zwykła po prostu wtryski sie zaczęły zapiekać od gazu wymontowali wyczyścili potem przez jakiś czas musiałem jeździć na benzynie dolewałem środek do czyszczenia układów wtryskowych do paliwa i pomogło
-
[B5 AAH] Czy uniwersalne sondy lambda wystarczą do poprawnej pracy silnika ?
Najlepiej kupić ORYGINALNĄ brat muj też miał klopoty z sondą kupil oryginał i jest Ok a w samochodzie ma gaz.
-
[ALL B5] Czy to oryginały ?
Ja je kupiłem i mechanik mi mówił że wyglądają na ORYGINALNE wszędzie są znaczki lemfordera i audi porównywał z starymi Lemforderami i niema żadnej różnicy
-
[B5 ADR] Czy jest możliwa regulacja drzwi (lekko opadły) ?
Ja mialem też opadniete wymieniłem całe zawiasy i jest teraz OK
-
[ALL B5] Felgi 16 - pomóżcie jakie założyć ?
Kup sobie takie http://moto.allegro.pl/item585776796_alu_felgi_16_5x112_oryginalne_audi_a4_a6.html śa piękne kolega je ma na swojej niuni
-
[B5 ALG] Co myślicie o tych obrysówkach ?
Nie pasuje do AUDICZKI tylko do TIRA
-
[B5 ADR] Jakie świece zapłonowe polecacie ?
jak miałem wcześniej benzyniaki to tylko jeżdziłem na NGK trzy elektrodowe
-
[ALL B5] Oryginalne poduszki silnika z Allegro
Na moich też były oba numery na części gumowej a na części aluminiowej był nr 8D0199382AP i to jest strona Prawa jedną zamontowałem a drugą sprzedałem koledze bo miał prawom do wymiany W ASO sprzedawca mi powiedział że niemogą być dwie jednakowe w TDI jak zamontowałeś to podziel się opiniami kolego.
-
[B5 1Z] Regeneracja turbiny
A jaka cena za regeneracje ???
-
[B5 1Z] Kopci na szaro-niebiesko przy uruchamianiu
Jeszcze mam jedno pytanie jak sprawdzałem olej to auto było przechylone delikatnie na prawą strone i na miarce było poniżej max a jak sprawdzałem dziś na równym to jest powyżej maximum czy jak stan oleju jest za wysoki to też przez to będzie puszczał niebieskiego dyma przy odpalaniu