Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Tylne amory do avanta pod 1BE - olej czy gaz ?


mrogal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

niestety nagle i niespodziewanie moje amory z tylu w avancie z 97' dokonaly zywota. Od kilku dni tyl auta poskakuje na wybojach jak pilka. Dzis spojrzalem co tam sie dzieje i widac te gumy porwane no i chyba ze amorki wylaly. Auto jak sie tylem pobuja na postoju to giba i giba zamiast od razu sie uspokoic. Zreszta jak pisalem najbardziej czuc na wybojach bo sie strasznie kolysze.

I teraz pytanie jakie amorki kupic?

Mam 1BE wiec napewno trzeba szukac pod te springi. Nie chce zeby mi auto po wymianie amorow poszlo w gore jak woz drabiniasty, nie chce tez by nowe amory mialy zbyt twarda charakterystyke. Czyli chce zeby siedzialo jak ma siedziec na 1BE i zeby bylo w miare miekko. jakich amorkow szukac gazowych olejowych? Ktore z nich sa twardsze a ktore mieksze? Musze tez zwrocic uwage na to ktory rodzaj bardziej nadaje sie do 1BE zeby troche pojezdzil w tej kompozycji a nie zaraz dokonal zywota. Obecnie siedzi tam zolty (podejrzewam ze BILSTEIN, bo z przodu sa zolte bilsteiny), ale czytalem ze bilsteiny maja dosc twarda charakterystyke, z drugiej strony czytalem ze do obnizenia na 1BE trzeba twardsze amorki to beda trwalsze. Juz sam nie wiem :kox::mysli: :mysli: :gwizdanie:

Z gory bede wdzieczny o jakies konkretne porady i wypowiedzi czy olej czy gaz jakie i jakie beda najlepsze w relacji cena/jakosc/kompatybilnosc z 1BE. Ktore z tanich daja rade a ktore to totalne smieci?

:hi: :hi: :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem z gumamy osłaniającymi. Chyba w każdej A4 to się sypie. No i w ciągu 6 mcy z 75 % sprawności teraz jest 39 %.

Również szukam amorków pod 1 BE . Napisz czy coś znalazłeś , co ew. załozyłeś.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem z gumamy osłaniającymi. Chyba w każdej A4 to się sypie. No i w ciągu 6 mcy z 75 % sprawności teraz jest 39 %.

Również szukam amorków pod 1 BE . Napisz czy coś znalazłeś , co ew. załozyłeś.

pzdr

w sumie sie rozgladam ale na dniach musze cos wybrac, na alledrogo nie ma za bardzo w czym wybierac (przynajmniej opisy sa malo precyzyjne), myslalem o bilsteinie b4, albo mzoe kupie jakies po 70pln za sztuke :) rok pojezdze i wymiana , duzych przebiegow nie robie max 15kkm rocznie, wiec sam juz nie wiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam żółte bilsteiny B6 inie ma jakoś bardziej twardo... miało być a nie jest... :slina:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam żółte bilsteiny B6 inie ma jakoś bardziej twardo... miało być a nie jest... :slina:

u mnie jest (znaczy bylo) wystarczajaco twardo, teraz tyl sie buja jak statek na wodzie nosi go na boki a o jezdzie po rondzie to nie ma mowy zachowuje sie jak driftmaszyna nie do opanowania. poza tym spadlo u mnie w wuj sniegu wiecej niz w szczytowym okrezie zimy i sie nei da jezdzic po niegu tak rzuca...

Aprospos jesli z tylu amorki wylaly to auto idzie do gory tylem? Z reszta mam zolte bilsteiny z tylu to sa chyba gazowe to one mogly wylac??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega topor ma do sprzedania zawias na gwincie http://www.a4-klub.pl/smf/all_b5_gwint_a4_b5_fwd-t69434.0.html :rolleyes: moze sie pokusisz :tongue4::wink4:

rozmawialem z nim o tym juz dawno :P

troche sie boje nalotu kkm tego zawiasu, nikt mi nie da gwarancji ze nie kleknal po kilku kkm, a nie chce sie uzerac z tym znowu za kilka miesiecy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat,

czy takie amorki będą odpowiednie do 1BE w kombi?

http://www.allegro.pl/item565964904_amortyzatory_sachs_tyl_audi_a4_a4_kombi_ss.html

Nie do końca, ale żeby to sprawdzić musiałbym mieć numer tych amorków, a koleś z allegro go nie podaję.

Podejrzewam, że jest to Sachs 170 814, bynajmniej cena na to wskazuje :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat,

czy takie amorki będą odpowiednie do 1BE w kombi?

http://www.allegro.pl/item565964904_amortyzatory_sachs_tyl_audi_a4_a4_kombi_ss.html

Nie do końca, ale żeby to sprawdzić musiałbym mieć numer tych amorków, a koleś z allegro go nie podaję.

Podejrzewam, że jest to Sachs 170 814, bynajmniej cena na to wskazuje :gwizdanie:

sprzedawca odpisal

170 814
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie panowie czy ktos z was testował ile mozna obnizyć sprężyną amorki 1BE?

tzn. wiecej niż -20mm??

nie wiem czy nie są one dobrane z odpowiednia charakterystyka tylko do -20mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie panowie czy ktos z was testował ile mozna obnizyć sprężyną amorki 1BE?

tzn. wiecej niż -20mm??

nie wiem czy nie są one dobrane z odpowiednia charakterystyka tylko do -20mm

ja mam na -60,-50 na AP sprezynach przod na ori booge 1BE,tyl monroe 1BE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kupujcie amor. tych po 90plnm za sztuke-to jest szmelc!!!!!!!!!!!!!!! założyłem w pażdzierniku badziewie a teraz w lutym na przeglądzie miały 45% :wallbash: :wallbash: szkoda nawet fatygi z wymianą, że o [pieniądzach nie wspomnę. kayaby jakoś od 170-chodzą drożej ale mniej roboty i jakość sprawdzona!!! brat ostatnio do paska na allegro kupił.

na nasze drogi niestety tanich nie można kupować bo to pieniądze jak do kosza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czu moze ktos podac dokladne nr amortyzatorow do 1BE takich firm jak Bilstein, Boge, Kayaba, Sachs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat,

czy takie amorki będą odpowiednie do 1BE w kombi?

http://www.allegro.pl/item565964904_amortyzatory_sachs_tyl_audi_a4_a4_kombi_ss.html

Nie do końca, ale żeby to sprawdzić musiałbym mieć numer tych amorków, a koleś z allegro go nie podaję.

Podejrzewam, że jest to Sachs 170 814, bynajmniej cena na to wskazuje :gwizdanie:

A ja jeszcze sie upewnie czy tak jak na ponizszej fotce ma wygladac amorek do A4 avant z 97 roku?

Nie chodzi mi o ta konkretna marke tylko o rodzaj mocowania dolnego, bo chyba na allegro widzialem tez amorki z innym mocowaniem

dzieki za odpowiedz

:hi:562485277

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czu moze ktos podac dokladne nr amortyzatorow do 1BE takich firm jak Bilstein, Boge, Kayaba, Sachs

Właśnie muszę wymienić amor z tyłu nie wiem który amor zakupić do 1BE poproszę o podanie który z w/w zastosować ?

skłaniałbym się ku Kayaba, Sachs bo chyba wychodzą cenowo najlepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tył do 1 BE - kayaba 353014 . Sam przerabiam własnie ten temat w 1 BE. Najtaniej znalazłem za 256 zł /szt. za te Kayaby.

no tak ale sprzedawcy piszą że 353014 są do modeli 94-1.99 a do 00 też bedzie pasował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdze na KYB gazowe przód i tył autko jest stabilne i fajnie sie prowadzi na zakrętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...