Treść opublikowana przez ira2
-
Montaż xenon spryski poziomowanie LIFT
ja miałem u siebie 8K0 907 063 DH, oprócz xeonon zwykły, obsługuję grzane fotele, klimę 3 strefową
-
Montaż xenon spryski poziomowanie LIFT
witam na pewno musisz kupić MCE 8K0 907063 DJ, tylko on obsługuje bixenon skrętny, następnie zdjąć ochronę komponentu do przeróbki instalacja elektryczna idąca od lamp do BMC 09 dochodzą jeszcze 2 czujnik poziomowania zawieszenia przód, tył i instalacja od nich do BMC 09 no i na końcu zderzak ze spryskiwaczami oraz wymiana lamp kodowanie, adaptacja lamp i pozostaje tylko cieszenie się na najbliższe zakręty
-
Kamera cofania radio CONCERT
oryginalną kamerę podłącza się do sterownika kamery a następnie do jednostki MMI przy radiu concert nie ma jednostki MMI więc nie ma jak podłączyć oryginalnej kamerę, samo radio też nie ma żadnego wyjścia na kamerę więc nic z tym nie zrobisz możesz tylko zamontować "zamiennik" kamery - tak mi się wydaje
-
Kamera cofania radio CONCERT
witam ja montowałem taką kamer z poniższej strony, polecam ją bo działa też z czujnikami tył i przód https://www.carsgadget.com/product-page/2008-2016-audi-a4-a5-q5-allroad-kit
-
Zawieszenie 1BL - zamienniki amortyzatorów aktywnych?
o zamiennikach amortyzatorów aktywnych nie słyszałem ale dołożyłem do swojego auta całe zawieszenie 1BL więc przerabiałem ten temat, wcześniej miałem podstawowe 1BA, więc w drugą stronę na pewno też się da ale będzie z tym trochę roboty na pewno trzeba będzie wykodować sterownik aktywnych amortyzatorów - to z prostych rzeczy, następnie trzeba wymienić czujnik wysokości zawieszenia przy tylnym lewy kole (ciężka wymiana) a jak masz bixenony skrętne to też przy przednim lewym kole (łatwa wymiana) i poprowadzić od nich instalację elektryczną (po 3 kable) i wpiąć się w BMC09 następnie zakodować BMC09 aby otrzymywało informację o wysokości zawieszenia z tych nowych czujników a nie z sterownika aktywnych amortyzatorów, jest to potrzebne aby xenony odpowiednio się poziomowały i nie wyskakiwał błąd na desce z ikonką świateł z tego co kiedyś czytałem to akurat amortyzatory aktywne są bardzo trwałe i wytrzymują dużo więcej niż zwykłe jeżeli chodzi o komfort jazdy i prowadzenia auta to już bym na pewno nie wrócił do 1BA, jest to lekka przepaść
-
Usuwanie emblematów
ja usuwałem te emblematy ale na aucie 5 letnim i nie było żadnej różnicy w odcieniu lakieru pasta polerska załatwiła temat
-
Doświetlanie zakrętów POLIFT
witam dobry efekt doświetlania zakrętów uzyska się tylko na oryginalnych lampach bixenon z funkcją doświetlania zakrętów, zwykłe bixenony tego nie mają aby wymienić lampy bixenon zwykły na taki z doświetleniem zakrętów jest sporo roboty i kosztów tj. lampy do wymiany, BM09 do wymiany, trochę zmiany w instalacji elektrycznej, zdjęcie ochrony itd lampy przeciwmgielne faktycznie za wiele nie dają światła na drogę
-
Bixenon POLIFT
przy skrętnych obok xenona jest jeszcze jedna żarówka do doświetlania zakrętów w zwykłych jej nie ma
-
SWAP hamulców w Audi A4 B8
przy feldze 19 jakie powinno być ET (max felgi) aby mieścił się zacisk 4 tłoczek Brembo
-
Instalacja elektryczna bixenon polift
witam wielkiej filozofii w tym nie ma, musisz zrobić tak jak napisałeś poprowadzić przewody z MCE09 do obu lamp przednich, jak będziesz prowadził przewody to włóż klika na zapas aby potem nie robić tego jeszcze raz jak będziesz chciał dołożyć np. spryskiwacze, PDC przód, aktywny tempomat, kamerę przód itd, nie wiem czy masz teraz ale potrzebny do poziomowania lamp bix jest czujnik poziomu zawieszenia, u mnie był przy lewym tylnym kole, jak bixy są skrętne to dochodzi jeszcze czujnik na lewym przednim kole - do nich tez musisz pociągnąć instalację inaczej będą błędy
-
Problem z PDC przód
trzeba zrobić "parametryzację" MC09 za pomocą programu VagCanPro wtedy ruszy, tak przynajmniej było u mnie
-
Jak wyłączyć Keyless - otwieranie/zamykanie drzwi poprzez Keyless !?
skoro masz vagcan pro to spróbuj od ptaszkować te dwie pozycje: - STG 46 bajt 7 bit 0 - STG 46 bajt 2 bit 3 i zobaczysz czy to zadziała bo z tego co pamiętam to nic więcej się nie koduje w module komfortu pod kątem keyless koduje się jeszcze STG 5 ale to pod kątem uruchamiania auta
-
Kodowania w Audi A4 B8 za pomocą VCDS
witam nie mogę znaleść a na pewno było na forum jak zmienić komunikaty na wyświetlaczu FIS na polski auto polift, na pewno było to we wskaźnikach i adaptacjach....
-
A4 B8 waga przód do bi xenonów
masz zwykłe bixenony więc czujnik jest jeden z tyłu, przy skrętnych jest jeszcze drugi z przodu
-
Pozycje w kierunkach.
ja tak miałem na przeglądzie rejestracyjnym i diagnosta za bardzo nie chciał podbić dowodu twierdząc, że jest to nie zgodne z prawem podałem mu właśnie przykład BMW 5 i powiedział, że tam świeci się obrysówka a żarówka do kierunku jest wyłączona
-
Pozycje w kierunkach.
uważaj tylko na Poilicję bo nie do końca jest to legalny temat z ciągle świecącymi się kierunkami
-
Klapa bagażnika nie otwiera się
można otworzyć ręcznie, trzeba tylko złożyć tylne siedzenia i dostać się do bagażnika od środka auta na wysokości zamka jest taka czarna okrągła zaślepka, którą zdejmuje podważając do siebie i np. śrubokrętem przesuwany taki biały plastik w zamku i klapa się otworzy
-
Kodowania w Audi A4 B8 za pomocą VCDS
ustawiasz to w MMI, poszukaj w ustawieniach bodajże w zakładce Windows
-
B8 TrOOOOp
nówka w ASO kosztuje chyba ze 170 pln, na alledrogo można spróbować za połowę tego
-
Bixenon POLIFT
Witam Frankooo wysłałem Ci info na pw generalnie trzeba zmienić BCM 09 na 8K0 907 063 DJ zdjąć ochronę komponentu, trochę przerobić instalację elektryczną przy tym module oraz co mnie zaskoczyło zamontować dodatkowo czujnik poziomu zawieszenia przód 8K0 941 285 P wraz z wiązką na końcu proces adaptacji i cieszymy się na najbliższe zakręty
-
poduszki bezpieczeństwa tylnej kanapy - kodowanie
witam wpadła mi kanapa tylna z boczkami, które mają poduszki bezpieczeństwa podłączał to ktoś u siebie, z tego co widzę to po dwa kabelki z każdej strony idą do sterownika poduszek pod tunelem środkowy oraz jeden kabelek do uziemienia mam pytanie bardzie o kodowanie tego VCDSem, co trzeba odhaczyć i gdzie aby te poduszki działały normalne dzięki za odpowiedź i pozdrawiam
-
Montaż elektrycznej rolety Sedan
i najważniejsze: najczęściej do wymiany jest moduł komfortu bo standardowe tego nie obsługują, później dochodzi jeszcze ochrona komponentu i przyuczenie kluczyków do nowego komfortu sporo tego ale latem, działająca roleta szczególnie przy małym dziecku jest bezcenna
-
Montaż i działanie asystenta zmiany pasa ruchu - Audi Side Assist w Audi A4 B8 2008-2012
jeżeli masz zmienione obudowy to wystarczy przeprowadzić sam przewód 2 pinowy do każdego lusterka osobno
-
Gniazdo ładowania 12v w bagażniku
- Gniazdo ładowania 12v w bagażniku
U19 to jest gniazdo w bagażniku potrzebujesz gniazdo zapalniczki oraz dwa kabelki do podłączenia, dasz radę - Gniazdo ładowania 12v w bagażniku