Treść opublikowana przez Labiel
-
1.8 Adr Nierówna Praca I Wypadanie Zapłonu.
Co do VAGa to w tym roczniku diagnostyka jest dość uboga więc. Da radę sprawdzić podstawowe rzeczy ale nie spodziewajmy się tutaj cudów. Co do padającego ECU to ja bym tego nie wykluczał. U mnie był przypadek z wypadającym zapłonem w miarę nagrzewania się auta. Też szukałem przyczyn i nie mogłem znaleźć. Pomagało tylko całkowite odłączenie instalacji LPG ale nie ona była przyczyną. Po SWAPie na 1,8T wsio chodzi jak powinno łącznie z instalacją LPG. Co mnie zdziwiło przy SWAPie to, to że ECU już kiedyś był wymieniany.
-
1.8 Adr Nierówna Praca I Wypadanie Zapłonu.
To że paliwo leci wcale ni świadczy o tym że ciśnienie musi być ok. Pompa ciśnieni może dawać ok, ale nie koniecznie regulator ciśnienia paliwa musi działać dobrze,
-
1.8 Adr Nierówna Praca I Wypadanie Zapłonu.
Jak wymieniłeś silniczek krokowy skoro go nie ma? Za regulację wolnego biegu odpowiada przepustnica która jest jednym elementem z potencjometrem i właśnie regulatorem biegu jałowego. Zaraz po przekręceniu zapłonu można zobaczyć jak przepustnica minimalnie się uchyla.
-
Nieszczęsny Adr :d Pomocy Co Zrobić :d
Zdjęcia są trochę ciemne i nie widać wycięć na wałkach które powinny pokrywać się ze strzałkami.
-
Czujnik Halla G40
Raczej miernik i sprawdzać. Wiązka od Halla idzie do ECU z tego co kojarzę. Trzeba byłoby sprawdzić ten odcinek miernikiem. Jeśli wyjdzie że nie ma przejścia, albo jest zwarcie między tymi kablami to wtedy trzeba pruć wiązkę.
-
Czujnik Halla G40
Nie łączy albo gdzieś jest zwarcie.
-
Czujnik Halla G40
No przecież sam błąd wskazuje co to może być. Albo czujnik, albo problem z instalacją.
-
Czujnik Halla G40
Nie jest to czujnik rezerwowy. Po odłączeniu wielu urządzeń silnik będzie w miarę normalnie chodzić, tylko że w trybie awaryjnym. Odłączysz przepływomierze - też pojedziesz, odłączysz sondę - też itp. Jak nie ma różnicy czy podłączony czy nie, to może wskazywać że już nie działa, na co zresztą wskazuje błąd.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Już z kobietą się umówiłem że dzisiaj wracamy. Po za tym na rybki tak mnie ciągnie że ja pi****
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Oczywiście, jak wyjeżdżam z Poznania na urlop to musicie wymyślić spota tak blisko mojego bloku
-
1.8 Adr Nierówna Praca I Wypadanie Zapłonu.
Coś musisz mieć nie tak. Rolka która była wcześniej pasowała?
-
Spoty Słupecko - Konińskie
- Nieszczęsny Adr :d Pomocy Co Zrobić :d
Linku nie podam, bo nie mam. Po za tym chyba regulamin forum nawet tego zabrania.- Nieszczęsny Adr :d Pomocy Co Zrobić :d
Zainstalowanego mam Przyczyn kolego może być cała masa. Od wtrysków począwszy na ECU kończąc. Nie ma więc co wymieniać póki co wszystkich możliwości tylko trzeba zacząć od tych błędów.- Nieszczęsny Adr :d Pomocy Co Zrobić :d
Najpierw to zlikwiduj wszystkie błędy. Ściągnij sobie polskiego Vaga tak jak pisałem i sprawdź dokładnie te błędy. Nie kombinuj jak koń pod górkę. Masz błędy które podałeś wcześniej a szukasz problemów w całkiem innym miejscu i chcesz wymieniać części na ślepo. Masz tama jakiś błąd od czujnika halla co jest dość istotne. Chcesz naprawić auto to zabierz się do tego porządnie. Ściągasz pełną wersję VAGa, albo przynajmniej tego polskiego VAGa, sprawdzasz błędy, kasujesz, jedziesz się przejechać i ponownie sprawdzasz i zabierasz się za ich likwidację.- Nieszczęsny Adr :d Pomocy Co Zrobić :d
Nie powinno. ECU wraca do ustawień pierwotnych. Czasem przez kilka km może delikatnie "inaczej" chodzić ale potem jest ok, bynajmniej tak u mnie zawsze było, a aku odłączany dziesiątki razy.- SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Tak jestem napalony na to żeby jechać na rybki że masakra- SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Okres urlopowy Jeszcze dwa dni i zaczynam kolejny urlop w tym roku- "uszkodzony" Przełącznik Świateł, Pająk
W mojej B5 mruganie też nie działało, ale WD40 załatwił sprawę. Potem aż do zmiany manetki na poliftową nie było problemu. Zawsze trzeba zaczynać od rzeczy najłatwiejszych.- Spuszczanie Paliwa A4 B5 1.8 T Quattro
Albo jabłka będzie przemycał.- SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
- Spoty Słupecko - Konińskie
Nawet się załapałem- Nieszczęsny Adr :d Pomocy Co Zrobić :d
Ściągnij sobie polskiego VAGa, do odczytywania błędów wystarczy. Lepsze to niż jakaś niepełna wersja VAGa. Sprawdziłbym co pokazuje potencjometr przepustnicy podczas tych problemów z obrotami. Być może padł i trzeba myśleć o wymianie przepustnicy.- Spuszczanie Paliwa A4 B5 1.8 T Quattro
Wydaje mi się że spuścisz tyle ile da radę zaciągnąć pompa. A po co ci to spuszczanie?- Wymiana Czy Naprawa
Silnik 400-500 zł - więcej bym nie dał. Są oczywiście sprzedawcy którzy próbują wcisnąć ten silnik za tysiaka albo i więcej, ale bez przesady. Ten silnik jest mega popularny i jest go pełno. Można nawet popatrzeć po anglikach. Sama wymiana to kwestia, czy będziesz robił sam czy zlecał. Wiadomo że jak się ma silnik na wierzchu to warto zainwestować w uszczelnienie miski, pokrywy zaworów itp. Jak dla mnie robota w prywatnym garażu na jakieś dwa dni bez pośpiechu, przy starannej pracy. Jakby się uprzeć i robić szybko to i w jeden dzień idzie się uwinąć. - Nieszczęsny Adr :d Pomocy Co Zrobić :d