Treść opublikowana przez AD4M
-
[ALL] zatyczki do śrub - jak je zdjąć ??
Mam problem z wyjęciem zatyczek, które założono mi na śruby do alufelg przy okazji montażu 17". Przy 17calowej feldze śruby wchodzą dość głęboko i zaj*** ciężko wyjąć te zatyczki. Przy 15" wyjmowałem je kiedyś dwoma śrubkrętami ale teraz nie da rady bez porysowania felg. Czy można gdzieś kupić jakiś specjalny klucz do tego typu zatyczek?
-
[B6 avant] pomoc dla początkującego-jakie opony/dystanse do felg 17' ?
Ja wczoraj założyłem swoje 17" i nowe dunlopy9000 225/45. Przesiadłem się z 16". Moje spostrzeżenia są takie: -paradoksalnie dziury i nierówności na drodze czuc mniej niż na 16 i 15 -auto "dośc mocno" myszkuje po drodze, nawet przy małych prędkościach (w pierwszej chwili myślałem, że coś jest nie tak, że ktoś coś sp**** u wulkanizatora ale to chyba tak musi byc ) *jeździłem wcześniej na 17" mazdą 3 (205/50r17) i kilkoma większymi autami z 17" na okrutnych balonach, więc porówania nie mam ale każdym z tych aut jeździło się bardzo przyjemnie. Audi wygląda niebo lepiej niż wcześniej i mimo tego całego myszkowania nie żałuję. pewnie się przyzwyczaję.
-
Zmiana tłumika w Audi A4 B7 2.0TDI na dwa tłumiki od S4
A powiedzcie mi czy tlumiki od 1.8T B6 podejdą do 1.9tdi B6 analogicznie, jak te z S4? Dużo jest rzeźby, przy zalożeniu, że kupię same oryginalne tłumiki od 1.8T (nie tak jak alvaro z czescia zlaczy) i będę chciał je zaadoptowac do siebie?
-
[ALL B6] Problem z wyrobiona srubka od podświetlania rejestracji
u mnie było podobnie, skończyło się demontażem całej klapy (trzeba zdjąć tapicerkę z klapy i dostać się do tej śrubki od środka)...
-
Szukam felg 16" do mojej B7 jakie doradzicie do 2000zł
Ja tak zrobiłem. Rok temu kupiłem 16" od nowego A6 i nowe opony. Po sezonie wiedziałem już że to był błąd i obecnie skompletowałem sobie ori 17" i kolejny komplet nowych opon (stare koła sprzedałem na allegro 2 tyg. temu). Jeszcze nie założyłem tych 17" a.............. już myślę o 18". Czy ja jestem normalny?! Nie powielaj moich błędów :th: :th: :th:
-
[B6 AVF] 225/45R17 czy 235/45R17 na lato??
W tej cenie sprzedalem wczoraj nowe michelin pilot primacy, szkoda że wcześniej nie zapytałeś. Może zrób tak jak boberek zasugerował.
-
[B6 AWX] Pytanie o zapalanie silnika
Zgłasza się kolejny użytkownik AWX z podobnymi objawami. Silnik odpala dopiero po ok 1,5s kręcenia niezależnie od tego czy jest ciepły czy zimny. Już kiedyś szukałem pomocy na forum. Panowie w serwisie próbowali coś z tym zrobic ale nie udało się. Po ich ingerencji silnikiem na wolnych obrotach potrafi czasem podejrzanie "rzucic", dodatkowo same wolne obroty stoją jakoś wyżej...
-
[B6 AVF] 225/45R17 czy 235/45R17 na lato??
Znajomy zaoferował mi nowe michelin pilot primacy 94Y 235/45 po very atrakcyjnej cenie, aż żal odmówic... (ok.400zl) No chyba, że ktoś z Was byłby zainteresowany ????? Mimo wszystko zależy mi bardziej na 225/45.[br]Dopisany: 15 Luty 2008, 23:17 _________________________________________________Zamówiłem u wojtusania Dunlopy sp9000 w jedynym słusznym rozmiarze - 225/45R17. Dzięki za rady
-
Jakie opony wybrac - michelin dunlop toyo ??
Muszę wybierac jedną z 3 opcji (rozm. 225/45R17): -dunlop sp sport 9000 lub 9090 -toyo t1-r -michelin pilot primacy Jakieś sugestie z Waszej strony? Liczy się przede wszystkim żywotnosc i wygląd. pzdr
-
[B6 AMB] Jakie opony do felg 17
Optymalnie jest na 225/45R17 przy feldze w okolicach 7,5cala szerokosci.
-
1.9. TDI 116 KM 2001 - drżenie silnika
Hej. Hmm, jeśli to dwumas - to czy po przebiegu prawie 200 tys to normalne czy prawie normalne? A może silnik był zarzynany? Dodam, jeśli to może mieć znaczenie, że sprzęgło łapie dość wysoko (ale ponoć A4 tak ma - nie wiem, do tej pory nie jeździłem A4 ...) Ile - pi x oko - może kosztować naprawa? THANKS. U mnie poleciało przy 120tys km...
-
[B6 AVF] 225/45R17 czy 235/45R17 na lato??
Panowie dzięki wielkie za rady. Będę szukał 225/45. boberek, czy Ty przypadkiem nie jeździłeś kiedyś Clio? Pozdrawiam KRC Olsztyn hehe :th:
-
[B6 AVF] 225/45R17 czy 235/45R17 na lato??
http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=25241.0
-
[B6 AVF] 225/45R17 czy 235/45R17 na lato??
Tak zrobię. Niech tylko teraz ktos kupi moje 16
-
[B6 AVJ] A4 B6 S-line 1.8T Poprawiony post
Na wstępie - piękny motorek Sam zastanawiałem się nad bardzo podobna 3 tyle ze 330Ci. Gratuluje zakupu
-
[B6 AVF] 225/45R17 czy 235/45R17 na lato??
No wlasnie tak sobie ogaldalem fotki Waszych aut i jakos 235 wyglada IMHO dosc balonowato... Ale to tylko fotki. Dla porownania w mazdzie3 mam 205/50r17 i jest OK.
-
[B6 AVF] 225/45R17 czy 235/45R17 na lato??
Czesc, Kupilem wlasnie felgi 17x7,5" ori speedline audi. Tak sobie mysle, ktore z opon podanych w tytule beda najbardziej odpowiednie do B6... Prosze o opinie osob, ktore moga podzielic sie wlasnym doswiadczeniem w tym temacie. Czy roznica w tych rozmiarach bedzie miala znaczny wplyw na komfort jazdy? pzdr
-
[B6 AWX] "Niechętnie" odpala...
Nie wydaje mi się żeby to była wina świec bo auto trzeba kręcic nawet przy ciepłym silniku. Bez kręcenia odpala dopiero jak zgaśnie OK, a nie w momencie kiedy się zapala. To jednak różnica. Diesel powinien z tego co wiem odpalac po tym jak zgasnie kontrolka swiec zarowych. Moj niestety nie bardzo chce...
-
[B6 AWX] "Niechętnie" odpala...
Czy u Was też odpalanie wygląda tak jak u mnie? Przy odpalaniu muszę dośc długo czekac z kluczykiem w pozycji ON zanim zakręcę rozrusznikiem. W przeciwnym razie silnik odpali ale dopiero po... powiedzmy 2 sekudnowym kręceniu. Odpala momentalnie (w ulamek sekundy po zakręceniu rozrusznikiem) tylko wtedy, gdy zgaśnie "OK" na FISie. aha- wymieniłem filtr paliwa i nic... Przebieg - udokumentowane 120tys. km. (o ile to ma jakiekolwiek znaczenie)
-
[B6 AWX] Czarny sedan - Przyciemniać czy nie?
Witam, Do tematu przyciemniania szyb w swoim aucie podchodzę już kolejny raz. Auto to czarny sedan B6, ramki są czarne, felgi 16" od nowego A6. Póki co nie przewiduję żadnych dodatkowych modyfikacji. Jeśli przyciemnię to tylko delikatnie ale wszystkie szyby (bez czołowej). Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Czy wg Was przeciemnianie szyb nie zalatuje przypadkiem małomiasteczkowym tuningiem?
-
[B6 1.9 TDI] Zacinająca się skrzynia...
Wszystkie części firmy LUK. Koło 1500 (przed rabatem 2300) Kompletne sprzęgło 800 (przed rabatem 1300). Za całość dałem 2300 + 300 robocizna.
-
[B6 1.9 TDI] Zacinająca się skrzynia...
Wymiana kompletnego sprzęgła i dwumasówki załatwiła sprawę.
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
Mój AWX co do zasady spala w cyklu miejskim latem 7,5-8l. Przy wysokich temp. (ok.25-30stopni), non stop włączonej klimie i jeździe 5km - postój, 5km - postój itd., spala ok 8,5-9l
-
[B6 1.9 TDI] Zacinająca się skrzynia...
Co może być przyczyną zacinania się skrzyni biegów w 1.9tdi 130KM (AWX, skrzynia 5)?? Problem pojawia się co pewien czas przy wrzucaniu jedynki lub wstecznego. Teoretycznie można wrzucić bieg ale trzeba użyć dużej siły. Pomaga ponowne wciśnięcie pedału sprzęgła. Odziwo na sucho (przy wyłączonym silniku) skrzynia pracuje bez zarzutu. Co obstawiacie: -synchronizator -dwumasówka -sprzęgło? pzdr Adam
-
[ALL] Koszt pomalowania A4
Żeby było dobrze to 3-4 koła.