Treść opublikowana przez misiek547
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
kaju daj mi kodowania do navi bo za h.... nic na fisie nie chce się pokazac
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
nie 920
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
jeden dajesz chyba do licznika a drugi do masy ---------- Post dopisany at 18:59 ---------- Poprzedni post napisany at 15:06 ---------- potrzebuje jakiegoś schematu tunera tmc jutro chce go włożyć a nie wiem do końca co i jak. i jeszcze nie wiem gdzie go umiejscowić może ktoś montował i da jakies rady
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
tak do niej się wpinasz i tymi sygnałami co pisałem wcześniej
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
pokrętłem pry zegarch to podświetlenie deski sobie możesz zmienić albo zegarek ustawić
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
jeżeli bedziesz zmieniał licznik z tego samego rocznika czyli np po pierwszym lifcie to musisz tylko manetke podpiąć do sterowania fisem i kilka czujników np od poziomu płynu w spryskiwaczach, zużycia klocków, sygnał spalania, sygnał spalonych żarówek. w kostkach sterowania licznkika nic nie zmieniasz bo powinno wszystko pasować. A co jeszcze za tym idzie musisz dołożyć jedną kostkę do fisa w zależności od rocznika była czerwona 20 pin, pózniej była szara 32pin ---------- Post dopisany at 13:20 ---------- Poprzedni post napisany at 13:18 ---------- a i jeszcze jedna żecz w modelach po tak zwanym pierwszym lifcie immo masz w zegarach czyli jak zmienisz zegary czeka cię jeszcze programowanie immo
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
jak by ktoś miał problem ze wsadem to proponuje pisać na tym niemieckim forum co podawałem wcześniej i jest tam kolo o niku consi mi przeprogramował licznik z mil na km i wszystko działa idealnie widać że wie o co chodzi
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
no nie wiem czy tak taniej takie ustrojstwo podejzewam ze nie drożej niż 30zl 40zl a micha z czujnikim minium 100zl
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
bardzo fajnie wszystko zilustrowane co zrobić żeby wymienić licznik
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
co tam tłumaczyć schematy są i program tez jest tylko zrobić i wypróbować ---------- Post dopisany at 12:48 ---------- Poprzedni post napisany at 12:45 ---------- a i jeszcze jedno znalazłem fajne niemieckie forum z wsadami i innymi pierdołami dodam też link Startseite - Tachometer / Dashboard Forum
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
pod tym linkiem znalazłem jak uporać się z komunikatem sensor bez wymiany michy i montowania czujnika może komuś się przyda Kombiinstrument-Tausch, Vor-Facelift zu Facelift beim Audi S4 B5 [whoopsie's homepage]
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
ale chcesz po edycji czy czysty bez żadnych zmian ---------- Post dopisany at 20:02 ---------- Poprzedni post napisany at 19:54 ---------- bez edycji 8d0920980.bin - download. Darmowy hosting plików. po edycj 8d0920980 edycja europa.bin - download. Darmowy hosting plików.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
od anglika i diesla mi nic nie da potrzebuje jakiegoś benzyniaka Europy jakiegoś bo takie jak piszesz to mam a zaprogramowany mam dobrze kodowanie ustawione 00042
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
za każdym razem po wgraniu hexa chce adaptacje kluczy ---------- Post dopisany at 18:52 ---------- Poprzedni post napisany at 18:50 ---------- dorwałem jeden wsad od Europy o numerze 8d0 920 931 tylko wydaje mi się że jest on od disla bo obroty kłamią mocno ale sprawdziłem te wiersze co edytowałem to jest to samo co w dieslu europejskim ---------- Post dopisany at 18:54 ---------- Poprzedni post napisany at 18:52 ---------- i ze wsadami ciężko bo nawet jak ktoś ma to nie chce się podzielić szukam na necie i nic nie mogę znaleźć
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
znalazłem w sadzie gdzie jest zapisany prędkościomierz i ładnie przeskalowało mi z angola na europe tylko wywala napis def. Pewnie suma kontrolna mu się nie zgadza a ja nie mogę sobie z tym poradzić może ktoś z was potrafi to ogarnąć wrzucam jpeg z komórkami którymi podmieniłem ---------- Post dopisany at 17:01 ---------- Poprzedni post napisany at 15:46 ---------- dodam jeszcze diagram jak to się prezentuje
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Kto sie zna troszke na programowaniu?
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
no dokładnie bo bez tego to cieniutko by było
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
próbowałem zmienić kodowanie na inne i d*pa dalej było to samo nawet twardy reset nie pomagał
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
nic nie robiłem na żywca z diesla skopiowałem
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Kodowanie zmieniasz jeśli chcesz zmienić wyświetlanie, no chyba, że angielski wsad chcesz przerobić na europejski, no to wtedy jest inna historia no właśnie dokładnie to robię i nawet połowicznie się już udało przeskalowałem licznik tylko suma kontrolna się nie zgadza i wywala napis def
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
no ja też się troszkę bawię bo chcę przeskalować z mil na km wydaje mi się że coś znalazłem ale musze dziś wgrać wsad i zobaczę co będzie
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
pare stron wczesniej wrzucilem co trzeba zmienic w eepromie, w ktorym miejscu bys mial podswietlenie wskazowek W wsadach audi? Podrzuć to jeszcze raz. passatowych, a one sie tak mega roznia? chlopie i Ty mi nast razem sie tak nie zalamuj jak Ci powiem ze trzeba zbiorniczek np wymienic, bo choc Cie nie widzialem to po Twoim glosie widzialem jak Ci rece opadaja.. :grin: no różnią się mają w innych komórkach pozapisywane dane. Fajnie jak ktoś by liczniki z audi tak rozpykał jak te z pasków
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
no właśnie powinienem mieć 00042 a na 00052 mi pokazuje ok ja mam ten wsad po edycji ale coś tam jest trochę popier.......
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
panowie a posiada ktoś jakieś wsady do benzyniaka eu bo mam szafę angielską a4 920 980k przerabiany wsad ale nie do końca jeszcze działa tk jak powinien obroty mi trochę przekłamują i jakieś dziwne kodowanie musiałem ustawić
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
bawiłem się troszkę tymi wsadami i jak na razie u mnie wszystko działa bo przeprogramowywałem z uk na eu ale nie jest to takie proste jak się może wydawać