Treść opublikowana przez misiek547
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
zabieram się za rezanie licznika chce wymienić mój z 1999r z czerwonym podświetleniem i analogowym zegarkiem na poliftówke z białym podświetleniem obydwa liczniki z fisem ściągnąłem rozpiskę pinów ale mam kilka problemów nie wiem co gdzie podłączyć niektóre sygnały i nie wiem czy jakiś nowych nie będę musiał pociągnąć a więc do rzeczy w moim liczniku mam takie sygnały i nie wiem gdzie je wpiąć (w które piny i której kostce) Licznik po 1998 r. connector for basic functions, 32-pin, blue 13 -Glow plug indicator or CAT 29 -Brake fluid level/pressure connector for additional functions, 32-pin, green 4 -Immobiliser 8 -Input for outside buzzer actuation (currently vacant) 9 -Input for outside gong/chime actuation (currently vacant) 10 -Fuel tank warning output signal for engine control unit (6 cyl. TDI and USA vehicles only) 15 -Side marker light 29 -Terminal 58d (outside dimmer potentiometer) connector for multi-function display 20-pin, red 6 -Selector lever display 10 -Hydraulic system pressure 16 -Tail lights/dipped beams (bulb monitor) 17 -Glow plug relay (diesel models only; low-voltage monitor in dash panel insert is disabled when glow plugs are operated) a tych sygnałów nie znalazłem w starym liczniku Licznik po 2000 r. connector for basic functions, 32-pin, blue 6 -Fuel gauge warning OBD 2 29 -Brake connector for additional functions, 32-pin, green 1 -Door contact (all doors) 8 -External buzzer 9 -External gong 14 -CHECK 18 -CAN high speed (drive) (high +) 19 -CAN high speed (drive) (low -) 20 -CAN high speed (drive) (screen)22 -CAN low speed (Convenience) (high +) 23 -CAN low speed (Convenience) (low -) 24 -CAN low speed (Convenience) (screen) 25 -Bonnet 31 -Selection range connector for multifunction display, 32-pin, grey 1 -Switch menu guide (menu) 2 -Switch menu guide (out A) 3 -Switch menu guide (out 4 -Switch menu guide (Enter) 5 -CAN high speed Display (high +) 6 -CAN high speed Display (low -) 7 -CAN high speed Display (screen) 23 -Key branch 1 Navigation system 24 -Key branch 2 Navigation system 25 -Key branch Telematics connector for radio clock, 4-pin, black 1 -Radio clock signal (data) 2 -Radio clock 5V 3 -not used 4 -Radio clock earth
-
Lemforder - gdzie kupić oryginał
Tak jak pisze bendzji kupuj od tom77 bralem od niego caly komplecik lema jak narazie nie zrobilem za dyzo km bo z 5tys ale jak narazie spoko
-
Bose fo A4 B5
Wszystko podejdzie tylko trzeba radio przeprogramować na 4 głośniki aktywne i pociągnąć instalację
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
coś czytałem o immo2 i imo3 że niby w tym moim jest immo2 a w tym po pełnym lifcie jest imo3 i nie da się tego zgrać
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
mam pytanko odnoście wymiany licznika jak to jest z IMO bo mam audike z 99 roku z jeszcze z czerwonym podświetleniem i zastanawiam się nad wsadzeniem poliftowych z białym podświetleniem i zastanawiam się czy IMO będę musiał wyłączyć czy da się to zaprogramować
-
Montaż Navigation Plus od A do Z
no słyszałem właśnie że to zależy od rocznika zegarów bo w pierwszych wypustach z can nie były zgodne szyny radia i licznika i do tego miedzy innymi był tmc
-
Montaż Navigation Plus od A do Z
zobacz opis gniazd na radiu jeżeli masz na kostce mini iso czyli tej pierwszej z góry gdzie podłączasz zmieniarkę czy wzmacniacz masz opis takich sygnałów enable data clock to komunikuje się bez can z licznikiem i podłączasz bezpośrednio do licznika tylko nie wiem jak to jest z twoim licznikiem czy masz taką możliwość. Jeżeli nie masz takich wyprowadzeń co pisałem wcześniej to radio komunikuje się z licznikiem po szynie can potrzebny ci wtedy jeszcze moduł TMC przez który łączysz radio z licznikiem anschlussdiagrammvwnavigationm.jpg - Rozmiar oryginalny - Fotosik.pl tu masz foto poglądowe
-
Zalane wnętrze-jak osuszyć?
po ostatnich ulewach suchutko w środku więc jak na razie jest ok
-
Zalane wnętrze-jak osuszyć?
dzięki za odpowiedzi koledzy zrobiłem tak jak pisaliście zdemontowałem wykładzinę wyciągnąłem wodę tyle ile się dało ręcznie później przeprałem ją i suszyłem ze trzy dni i oczywiście na początku udrożniłem nieszczęśliwe kanaliki. po kilku ulewach jak na razie jest suchutko. jeszcze raz dzięki za szybkie odpowiedzi
-
Zalane wnętrze-jak osuszyć?
Witam wszystkich Mam mały problem może ktoś chciał by pomóc mi go rozwiązać. Chodzi o to że jak dziś po nocnej zmianie w pracy wsiadłem do auta i zauważyłem w nim kałużę było wielkie zdziwienie skąd woda się tam wzięła. Okazało się że zatkane były odpływy w komorze silnika (niestety moja głupota) od razu je odetkałem i wyciągnąłem wodę z pod wykładziny ale nasiąkła ona trochę wodą i nie wiem co za bardzo dalej z tym fantem zrobić czy zostawić niech samo wyschnie czy starać się to jakoś osuszyć ?????
-
Oświetlenie wnętrza nie gaśnie
no te dwa czarne wężyki idą do siłowników w drzwiach i są od otwierania i zamykania drzwi a co do rozpięcia wtyczek to ja bym zrobił tak odpiął najpierw zasilanie a później dwie pozostałe z tego co się orientuje to w starszych modelach lubiły robić się zimne luty na płycie od pompki ale na samym początku należało by sprawdzić czy wszystkie krańcówki w drzwiach działają bo najprędzej one mogą być przyczyną nie gasnącego oświetlenia
-
Oświetlenie wnętrza nie gaśnie
powiedz może jaki masz problem?
-
Oświetlenie wnętrza nie gaśnie
pełno jest tego na allegro np Mikrostyk Zamka VW Audi Seat Skoda VAG HERMETYCZNY (2386466505) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
-
Oświetlenie wnętrza nie gaśnie
witam a ja mam pytanie odnośnie mikrostyków wczoraj wymieniałem je od strony pasażera i zadziwiła mnie jedna rzecz do kostki od tych mikrostyków jest doprowadzonych 5 przewodów a wykorzystywane są 3 i moje pytanie jest takie czy ktoś się orientuje do czego są te dwa pozostałe
-
Ile pali Wam gazu?
Witam mój ARG w cyklu mieszanym spala 10l gazu a w trasie raz udalo się zejść do 9,5l połowa trasy po autostradzie
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Witam a ja mam takie pytanie mam audike z 99r oryginalnie posiada już licznik z fisem jest to jeszcze licznik bez can z czerwonym podświetleniem i analogowym zegarkiem. przymierzam się do przełożenia na tego licznika taki jak był po II lifcie ale jest kilka spraw które mnie zastanawiają : 1. wtyczka od Komputera ta w poliftówce jest inna i chodzi o sygnały czy bezie trzeba jeszcze jakieś ciągnąć czy wszystke sygnały mam w starej wtyczce 2. czy reszta wskazań będzie ok bo czytałem że liczniki np z a6 mają problem z prawidłowym wskazywaniem paliwa 3. czy da się zakodować zaprogramować licznik zwykłym kabelkiem vag czy trzeba zakupić vag-tacho
-
Montaż Navigation Plus od A do Z
witam Mam pytanko do tych którzy zakładali rns-d do swoich a4 b5 z a6. Zamaskowaliście jakoś szczeliny po bokach bo zastanawiam się jak to rozwiązać by ładniej wyglądało? Może ma ktoś jakieś foty lub pomysły?