Treść opublikowana przez misiek547
-
[A4 B5] Jasność zegarów
myślę że bardziej pokierowane jest to tym że lewej strony ustawia się zegarek
-
[A4 B5] Jasność zegarów
ja w angielskim liczniku mam ściemniacz z prawej strony
-
Nie działa prędkościomierz
a może wina leży w przewodach idących od czujnika a nie w samym czujniku?
-
1998r wymiana licznika, kodowanie, immo
ostatnio przerabiałem to u siebie ja mam mniej skomplikowaną metodę. wszystko to robię programem VAG-K+CAN Commander 1.4 (china) odczytasz nim pin w bardzo łatwy sposób oraz zaprogramujesz nowy licznik. jak byś chciał mogę ci przesłać kilka screenów jak to wygląda w tym programie
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
wystarczy kabel vag tacho i wszystko sie da ogarnąć
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Według schematu pin1 - czarno - czerwony -> zasilanie +12V pin2 - brązowy -> masa pin3 - niebiesko - siwy -> do licznika +12 po stacyjce czy przed
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
dobra a kto powie jak podpiąć czujnik w misie bo chce zamontować jak powinno być i idą trzy przewody brązowy czerwono-siwy czrno-czerwony
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
a nie masz opisu jeszcze do licznika po lifcie 3x32pin
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
a tego sygnału nie ciągniesz prosto z czujnik a temperatury oleju?
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
no nie działą zmieniałem i na blacie temperatury nie pokazuje ---------- Post dopisany at 20:10 ---------- Poprzedni post napisany at 20:09 ---------- z tego co czytałem to te czujniki działają troszkę inaczej ---------- Post dopisany 09-10-2012 at 20:40 ---------- Poprzedni post napisany 06-10-2012 at 20:10 ---------- dobra a kto wie w który pin podpiąć sciemnianie podświetlenia deski bo mam potencjometr po prawej stronie licznika a w rozpisce nie znalazłem
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
No wszystko dziala
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
a jak sie ma czujnik poziomu i temp. oleju bo mam jak narazie licznik z fisem po pierwszym lifcie z analogowym zegarkiem i zmieniam je na poliftowe z białym podświetleniem. z tego co wiem to muszę dołożyć ten czujnik w misie olejowej. i takie pytanie czy jest on wpięty prosto w licznik czy przez sterownik silnika?
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
dodam do tego że dziś zrobiłem test licznika i wszystko ładnie tam działa czyli podejrzewam moją przejściówkę ale nie jestem pewien no chyba że coś nie tak z licznikiem że obrotka nie działa no chyba że w polifcie były inne czujniki obrotów ---------- Post dopisany at 11:24 ---------- Poprzedni post napisany at 10:29 ---------- i jeszcze jedno pytanko jak zmienić kodowanie aby w liczniku włączyć komunikacje analogową ---------- Post dopisany at 13:22 ---------- Poprzedni post napisany at 11:24 ---------- ok już sobie poradziłem wszystko działa trzeba było zmienić adaptacje w kanale 60 z 1025 na 1024 ---------- Post dopisany at 19:44 ---------- Poprzedni post napisany at 13:22 ---------- koledzy nie ma nikt wsadu do bezyniaka najlepiej tego 8D0 920 932 GX
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
dobra pany który pin i w której kostce jest odpowiedzialny za obroty bo licznik nie pokazuje obrotów ---------- Post dopisany at 20:20 ---------- Poprzedni post napisany at 19:50 ---------- i jeszcze jedno jednak mam ściemniacz w liczniku z prawej strony gdzie podpiąć przewód terminal 58d (outside dimmer potentiometr
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Ale temperatury tez nie bedzie pokazywac
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
No wlasnie nie wiem bo zrobilem przejsciowke moze cos zle podlaczylem ---------- Post dopisany 28-09-2012 at 13:21 ---------- Poprzedni post napisany 27-09-2012 at 23:42 ---------- już wiem czym to jest spowodowane chodzi o brak czujnika w misie olejowej
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
wywala pomarańczowy sensor i po odpaleniu czerwoną olejarke a na temperature nie zwróciłem uwagi jutro sprawdze bo nie pamiętam
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
no spoko bo po podmiance licznika wywalilo mi błąd na fisie i teraz sie zastaniawiam co jest nie tak
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
a fizyczniw różnią się czymś czy tylko położeniem
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
pytanko czy w polifcie są inne czujniki oleju niż przed liftem?
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
siemanko dziś powalczyłem z licznikiem troszke i wsadziłem go do auta przeprogramowałem imo i odpalilem co mnie zdziwiło odrazu to pomaranczowa kontrola z napisem sensor i piktogram olejarki i po odpaleniu czerwony piktogram oleju nie wiem może jakiś problem z przejściowką oraz spróbowałem wgrać inny wsad efekt był taki że wszystko ładnie się przerobiło na kilometry tylko nie działał obrotomierz 8d0 920 931 numer wsadu który wrzucilem
-
Poszukiwana pomoc w edycji oraz wgraniu wsadu do licznika
więc co sugerujesz kolego?
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
dzieki wielkie to już wszystko wiem masz u mnie browara hehe
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
aha spoko a jeszcze jeden zauważyłem od ściemniacza podświetlenia jak dobrze kojarze wtyczka zielona pin 29 terminal 58d (outside dimmer potentiometr) i w kostce czerwonej 20-pinowej pin 6 selektor lever display a i jeszcze w nowej nie wiem co to zielona kostka pin 31selection range
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
przejściówka zrobiona tylko dwa piny mi został jeden sygnał z którym nie wiem co zrobić w niebieskiej wtyczce pin13 glow plug indicator or cat