Treść opublikowana przez marcikwiat
-
Gdzie się wybieracie na wakacje:D
Za parę godzin wybywam z rodzinką do Władysławowa. Właśnie... jak lepiej jechać z Łodzi? Zawsze jeździłem przez Włocławek, Toruń... ale ktoś mi powiedział, że dużo mijanek jest i objazdów przez tę trasę. Nadkładając ok. 60 km można A2 polecieć do Konina, przez Inowrocław do Bydgoszczy i dalej na 3miasto. Ale czy jest sens nadkładać te km??? Może ktoś leciał nie dawno jedną albo drugą trasą?
-
[B6 AVB] Ubywający płyn chłodniczy
- Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
ile mniej więcej czasu odczekać trzeba aby zgasić silnik?- [B6 AVB] Ubywający płyn chłodniczy
U mnie też ubywało płynu. Na początku nie można było zlokalizować przyczyny. Kiedy się nasiliło, zdjąłem pokrywę silnika i okazało się że ubytek jest z pod uszczelki trójnika, w którym znajduje się czujnik temperatury - patrząc na silnik, to z prawej jego strony. Wymieniłem go razem z uszczelką i na razie spokój. Sprawdźcie to - może akurat.- [B5 1Z] Problem z ubytkiem płynu chłodzącego
OK. To nigdzie nie widzę tego.- [B5 1Z] Problem z ubytkiem płynu chłodzącego
Witam, Ubywa mi płynu chłodniczego ok 1 litra na 2000 km. Nigdzie nie moge zlokalizować wycieku. Korek wlewu oleju czysty - nie ma żadnego tzw. masła, czy kiślu... to samo na bagnecie=czysto. Jak odkręce korek od zbiornika wyrównawczego płynu, to nie czuć spalin i płyn jest czysty. Podejrzewam, że wyciek jest nie wielki i od razu odparowywuje. Stosowaliście może jakieś uszczelniacze do układów chłodzenia? Znalazłem na allegro coś takiego: http://moto.allegro.pl/item970857647_uszczelniacz_khler_dichter_liqui_moly_150ml.html . Czy stosowanie takich środków jest zawsze bezpieczne? Może polecacie coś innego?- [B6 AWX] Jaki program kupić?
skąd ściągnąć pełną wersję vag com po polsku?- [ALL] Poranne odpalanie diesla
mnie odpalił, ale za trzecim podejściem... nie wiem czemu, podczas dwóch pierwszych prób na blacie zaświecil się olej + dźwięk...- [ALL] Wybór anteny do CB-Radia
generalnie też jestem takiego zdania...ale... może ktoś używa takiej i napisze, jak się sprawuje?- Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
termostat wymieniony - WAHLER 4264.87D - koszt 45 zł. Po 7 km temperatura wchodzi na 90 st., a dziś -15st . Na starym ledwo 71 st. było.- Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
sorki...usunąłem- [ALL] Wybór anteny do CB-Radia
Pytanko mam... wkurza mnie dodatkowa antena na dachu od CB... na alegro widzę triflex-y np. http://www.allegro.pl/item890414790_antena_samochodowa_triflex_sirio_3_systemowa.html Jak sie to ma w użytkowaniu?- Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
zasłoniłem całą chłodnice, a temperatura max to 71 st. Pewno termostat nie zamyka - dziś wymieniam.- Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
OK. Koleś za ori woła 125 zł. - czy takie są ceny? Bo np. za tego Vernet-a 50 zł musiałbym zapłacić.- Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
Muszę wymienić termostat. Czy VERNET to dobry wybór?- [B5 AHH] Jak jest określona w języku niemieckim wymiana paska rozrządu ?
Witam, Mam niemieckie FV z serwisu od mojej niuni i zwracam się do Was z prośbą - pytaniem, jak po niemiecku może być określona wymiana rozrządu? Sprzedający zapewniał mnie, że został wymieniony, ale chcę się upewnić. Zbliża się wymiana oleju i jesli nie był wymieniony, to będzie trzeba zrobić.- [B5 AAH] Rozrząd
Witam, W mojej Niuni zbliża się wymiana rozrządu. Na jakiej firmy wymienić podzespoły?- [B5 APT] Nie działa klimatyzacja (sprężarka nie załącza)
Miałem tak. SPECJALISTA sprawdził na zegarach ciśnienia i stwierdził, że to dysza rozprężna. Wymienił i jak ręką odjął. Działa.- [B5 AHH] Klimatyzacja słabo chłodzi
A tego to nie sprawdzałem - pojadę w poniedziałek do serwisu klimy, aby go wyjąć - wymienić i dam znać czy pomogło. Dzięki za podpowiedzi - widzę, że nie jestem jedyny z tym problemem... Mam jeszcze jedno pytanko - ile stopni na LOW powinno być na wylotach powietrza wewnątrz auta? Słyszałem, że 7-8... teraz mam 14 st.[br]Dopisany: 03 Wrzesień 2009, 11:31_________________________________________________pj_pe_jot Działa!!! To czym pisałeś, to dysza rozprężna - była bardzo zanieczyszczona. Pojechałem do kolesia, który nazywa siebie specjalistą d/s klimatyzacji. Nie mówiłem mu o tym przypuszczeniu i kiedy sprawdził ciśnienie w klimie od razu stwierdził, że to może być przyczyną. Odessał czynnik, wymienił dyszę, mówł, że oczyszcza jeszcze układ i nabił klime - działa. Mogę go śmiało polecić, jeśli jest ktoś z Łodzi i okolic. Specjalista jest z Brzezin.- [B5 AHH] Klimatyzacja słabo chłodzi
filtr cząsteczek stałych - taki płaski, na podszybiu- [B5 AHH] Klimatyzacja słabo chłodzi
Witam, Jaka może być przyczyna nie do końca dobrego chłodzenia klimy? Czynnik wymieniony - żadnych wycieków nie ma. Sprężarka sprawdzona - OK - nawet wymieniona na drugą. Sterownik - OK - sprawdzałem dwa. Na kompie żadnych błędów nie widać. Wąż na chwilę stają się zimny... i lipa. Wentylator chodzi chwilę i przestaje. Na wylotach wewnątrz auta temperatura zeszła do 14 stopni. Co powinienem jeszcze sprawdzić?[br]Dopisany: 01 Wrzesień 2009, 20:42_________________________________________________Dodam jeszcze, że filtr tez został wymieniony na nowy.- [ALL B5] Licznik A4 2000r 115KM
jeśli sprzedający nie poinformował Cię o tym, że jest to przekładka z anglika (nie masz tego napisane w umowie) możesz rościć o zwrot kasy i oddanie auta... sprzedający ma obowiązek poinformować o wadach ukrytych - taką właśnie jest przekładka z anglika... P.S. Sprawdź światła tak jak kolega napisał, po naklejce z kodami dowiesz się co powinieneś mieć w wyposażeniu.- [B5 AAH] FIS-pytanko
widziałem na forum FAQ na temat wymiany manetki - dosyć proste. Jak jest z zegarami? Wypinam i wpinam, czy coś jeszcze?- [B5 AAH] FIS-pytanko
hmm... jakie to koszty?- [B5 AAH] FIS-pytanko
Witam, Czy w A4 z 1999 r. po lifcie da radę zamienić manetkę, tak aby był FIS? Ewentualnie jak to sprawdzić? - Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?