Treść opublikowana przez Lukasz_N
-
[B6 AKE] Po włożeniu silnika i przejechaniu 30km auto po odpaleniu gaśnie
Wcale nie smieszne. Bez napięcia to nawet najlepsze ECU nie zadziala :>
-
[B5 AFN] Pomyłka podczas tankowania
Kolego chyba jednak nie znasz praw fizyki skoro podwarzasz to że LPG jest scisliwy. Pilota w kieszeni nie musisz miec bo wystarczy przycisk na drystrybutorze ktorym sie wlacza pompe. A zawor jest przy butli i nastawiony na odpowiednie cisnienie no i zawor zaworowi nie rowny. Poza tym czesto pojemnosc butli podawana jest bez uzwglednienia dennic i stad tez moze wynikac jej inna wartosc.
-
[B5 AFN] Pomyłka podczas tankowania
Tak mają taki sam. Tylko Q ma mniejszy: 60L To że wejdzie wiecej niz ksiazkowe 62L to normalne bo jest jeszcze rura i odpowietrzenie. Ale w fabryce nie przewidziano takiej opcji zeby lac pod sam korek. [br]Dopisany: 12 Sierpień 2010, 23:11_________________________________________________ To ze wejdzie wiecej niz pojemnosc butli to normalne bo LPG jak kazdy gazj jest scisliwy i wszytko zalezy od tego pod jakim cisnieniem jest butla napelniana. A cisnienie to zalezy od pompy przy drystrybutorze i zaworka na butli.
-
[B6 AKE] Po włożeniu silnika i przejechaniu 30km auto po odpaleniu gaśnie
Tez jestem za tym ze to jakas blahostka. Nie pozostaje nic innego jak VAG w dlon i szukac :>
-
[B6 AKE] Po włożeniu silnika i przejechaniu 30km auto po odpaleniu gaśnie
Na tym co mial w filtrze i przewodach to 30km by nie zrobil. Kolega pisal ze pasek rozrzadu byl zmieniany. Moim zdaniem problem lezy po stronie elektrycznej. Zwlaszcza ze kolega pisze ze jakies cyrki ze swiatlami sie dzialy.
-
[B5 AFN] Spadek temperatury podczas jazdy
Wiem ze wymiana termostatu to chwila roboty ale chodzilo mi o to zeby uzmyslowic ze niepotrzebnie niekiedy wymienia się wiele rzeczy w aucie metoda eliminacji "jak nie jedno to moze drugie". Czesto sie zdarza ze naprawde usterka to jakas mala sprawa i nie trzeba wielkich nakladow. Trzeba tylko troche czasu poswiecic na diagnostyke a co niestety zauwazylem nie jest takie czeste u wielu "fachowcow".
-
[B5 AFN] Pomyłka podczas tankowania
15 litrów to masz juz 25% zbiornika także przy tej ilosci moga pojawic sie problemy z przepaleniem tej mieszaniny
-
[B7 BPW] Brak mocy po usunięciu dpf-a
Scigaj tego magika co Ci to robil.
-
[B5 AFN] Pomyłka podczas tankowania
Jesli juz cos chcecie lac do paliwa to raczej mixol a nie silnikowy
-
[ A4 B5 1.9 tdi 90 km 1997] Jakie oznaczenie (prefix) silnika
Kolo 500zl to cos w miare rozsądnego można wyrwac
-
[ A4 B5 1.9 tdi 90 km 1997] Jakie oznaczenie (prefix) silnika
Niestety tak
-
[B6 AKE] Po włożeniu silnika i przejechaniu 30km auto po odpaleniu gaśnie
Może problem z immo?
-
[B5 AHU] Max prędkość 160 km/h
Ja tez zglupialem.... czytajac Twojego posta.... Nie za bardzo wiadomo o czym piszesz Rozjasnij troche[br]Dopisany: 12 Sierpień 2010, 21:14_________________________________________________Masz tempomat?
-
[ A4 B5 1.9 tdi 90 km 1997] Jakie oznaczenie (prefix) silnika
Konstrukcyjnie to prawie identyczne silniki. Zasadniczą roznicą jest to ze w AHU montowali juz dwumas.
-
[B6 AKE] Po włożeniu silnika i przejechaniu 30km auto po odpaleniu gaśnie
W trybie awaryjnym ECU ratuje się jak może i zastępuje sobie sygnały co sugerowalo by "nienaturalna" prace. Ale w trybie awaryjnym silnik powinien dac sie uruchomic co prawda z problemami. Bez VAG'a chyba sie nie obejdzie. Wykluczam raczej usterki mechaniczne zwiazane z rozrzadem itp.
-
[B5 AFN] Spadek temperatury podczas jazdy
Ja tez radze koledze zaczac od sprawdzenia dzialania czujnikow temperatury. Niekoniecznie trzeba od razu pół auta wymienic żeby problem rozwiązac. To się nazywa diagnostyka Sprawdz jakie wartosci pokazuje ten co daje sygnał na blat i ten co informuje ECU. Jesli sa mocno rozbiezne to wskazuje na uszkodzony czujnik. Usterka ta niekoniecznie musi byc sygnalizowana lampka kontrolna na blacie. Jesli czujniki okaza sie ok to mozna wziac sie za sprawdzenie termostatu.
-
[B5 AFN] Pomyłka podczas tankowania
Po pierwsze na benzynie to nie pojedzie więc skoro piszesz ze dojechales do domu po tym feralnym tankowaniu to znaczy ze olej napędowy tez był dostarczany do pompy nie tylko sama benzyna. Znaczy to że jakies smarowanie układu wtryskowego było i nic nie powinno się wydarzyc złego przez te 3km.
-
[ A4 B5 1.9 tdi 90 km 1997] Jakie oznaczenie (prefix) silnika
Kolego 1Z w tym roczniku już nie wychodził. Zastąpił go AHU i AHH.
-
[B5 AFN] Pomyłka podczas tankowania
To nie jest PD czy CR tylko zwykła poczciwa VP37. Nic nie powinno się stac.
-
[ A4 B5 1.9 tdi 90 km 1997] Jakie oznaczenie (prefix) silnika
AHU lub AHH ale prędzej to pierwsze
-
[B5 1Z] Traci moc przy 4 tys obrotów i nie chce przyspieszac dalej poprostu się dławi
Kolego nie wiem skąd jesteś święcie przekonany co do tych swoich 142 km/h. ( A może było 143 km/h? ) Używałeś gps'a do pomiaru? Po pierwsze licznik zawsze przekłamuje a pod drugie różnice w wartości przełożeń sa na tyle niewielkie że praktycznie niezauważalne. Także te Twoje licznikowe 142 km/h w AHU równie dobrze może odpowiadać 142km\h w AFN. Tutaj masz dane na temat przełożen : Dane dla AFN: http://www.audiklub.org/dane/a4/b5/a4_1.9tdi_110ps.html Dane dla AHU: http://www.audiklub.org/dane/a4/b5/a4_1.9tdi.html
-
[B5 AFN] Okopcona rura wydechowa. Jaka przyczyna? I pytanie z innej beczki.
Blaszką z puszki po piwie to możesz sobie dziurkę od klucza w drzwiach zaślepić. Przy tej temperaturze jaka tam panuje wypali się raz dwa. Tylko blacha stalowa 1 -1.5 mm.
-
[B5 1Z] Traci moc przy 4 tys obrotów i nie chce przyspieszac dalej poprostu się dławi
Przełożenia skrzyni są podobne ale przełożenie przekładni głównej jest inne
-
[B5 AFN] Kopci na czarno i zaczyna szarpać
Samo podłączenie to nie wszystko. Trzeba autko zalogowac dynamicznie a niestety u większosci "szpeców" sprowadza sie to tylko do odczytu bledow z komputera i ich ewentualnym skasowaniu
-
[B5 AFN] Kopci na czarno i zaczyna szarpać
Rozjaśnij trochę więcej