Treść opublikowana przez Lukasz_N
-
[B5 AFN] Zasłanianie chłodnicy
Czyli temostat masz do du..y. Prawidlowo dzialajacy termostat nie otwiera sie jesli temperatura cieczy nie osiagnie min 87stC. A wisko nie ma nic do rzeczy bo przy sprawny termostacie to ciecz nie ma prawa sie pojawic na chlodnicy na duzym obiegu nim nie osiagnie 87stC.
-
[B5 1Z] Kontrolka Ciśnienia Oleju
Na poczatek podlacz manometr i sprawdz cisnienie oleju na biegu jalowym. Jest tez mozliwosc ze czujnik sie wysypal albo ma gdzies zwarcie.
-
[B5 1Z] Kontrolka Ciśnienia Oleju
Pompa oleju do sprawdzenia
-
[B5 1Z] Jaka długość świecy żarowej do 1Z?
Bosch, Beru, NGK
-
[B5 1Z] Kontrolka Ciśnienia Oleju
To ze poziom oleju jest ok o niczym jeszcze nie swiadczy. Najzwyczajniej w swiecie cisnienie oleju spada ponizej minimum.
-
[B5 1Z] Czyszczenie kolektora dolotowego
Wlasnie tez sie zastanawiam czy bedzie odczuwalna roznica w jezdzie bo moj 1Z troche muli od dolu. Checi do zycia nabiera tak kolo 2.5 tys. Z tego co sie dowiedzialem na naszym forum to powodem moze byc wlasnie takze zawalony dolot
-
[B5 1Z] Czyszczenie kolektora dolotowego
Co do stylu a'la "emeryt" to u mnie odpada a jesli chodzi o olej to silniczek innego niz Motul nie widzial. Ale przez tyle lat uzywania i kkm to normalne ze sie tam syf zbiera. Takze nie pozostaje nic innego jak wziac sie za robote i wyczyscic zeby dac nowy oddech zeciorowi :>
-
[B5 1Z] Czyszczenie kolektora dolotowego
EGR juz dawno zaslepiony :>
-
[B5 1Z] Czyszczenie kolektora dolotowego
Odkrecilem ostatnio z ciekawosci EGR i jak zobaczylem ile syfu jest w kolektorze to az za glowe sie zlapalem. Skoro piszesz ze zbiera sie tam minimalna ilosc syfu to skad on sie tam wzial? Chyba jednak wysczyszczenie nie zaszkodzi
-
[B5 1Z] Czyszczenie kolektora dolotowego
Z tym srodkiem do czyszczenia kominkow to moze byc problem. Ropy mam pod dostatkiem wiec chyba lepsza bedzie ta metoda
-
[B5 1Z] Czyszczenie kolektora dolotowego
Witam Przymierzam sie do czyszczenia kolektora dolotowego. Prosze o sugestie jak w najprostszy i najszybszy sposob pozbyc sie tego czarnego dziadostwa ze srodka. Pzdr
-
[B5 1Z] Logi do oceny - przyspiesza wyraznie powyzej 2.5 tys. obr.
Tez stawiam na problemy z LMM. Co do N75 to rzeczywiscie wyglada na to ze radzi sobie ze zbijaniem cisnienia. Kolega Ciahciah pisal tez o czyszczeniu kolektora dolotwego. Ma to jakis sens w odniesieniu do tych logow?
-
[B5 1Z] Logi do oceny - przyspiesza wyraznie powyzej 2.5 tys. obr.
Filtr powietrza nowy (3 kkm). Przepływka była juz przeplukiwana N75 po regeneracji. EGR zaslepiony. 000 BS jest w pierwszym linku. Troche niewyrazny ale mozna sie doczytac
-
[B5 1Z] Logi do oceny - przyspiesza wyraznie powyzej 2.5 tys. obr.
Moze to miec bezposredni wplyw na deficyt mocy do 2.5 tys.?
-
[B5 1Z] Logi do oceny - przyspiesza wyraznie powyzej 2.5 tys. obr.
A jak wyglada sprawa z dawkami w 008? Sa pociete?
-
[B5 1Z] Logi do oceny - przyspiesza wyraznie powyzej 2.5 tys. obr.
Witam Pacjent to B5 1Z. Objawy takie, że czuc wyrazne przyspieszanie dopiero od okolo 2.5 tys. obrotow. Potem przyspiesza juz normalnie i az prosi sie o wiecej :> Z tego co zdazylem wywnioskowac to przeplywka juz nie jest pierwszej mlodosci ale jesli ciela by mocno dawke to pewnie nie przyspieszal by tak dobrze powyzej 2.5 RPM?
-
[ALL B5] Pomocy. Problem z układem paliwowym.
Moze byc gdzies zwarcie w przewodzie zasilajacym N109, sam zawor moze byc sprawny. Podlacz na krotko na stale i sprobuj wtedy,
-
[ALL B5] N75 w 1z proszę o pomoc
Szczelnosc dolotu do sprawdzenia.
-
[B5 1Z] Co to za rurka ??
Wlasciwe nie powinno sie tam pocic bo do zatrzymywania skroplin oleju jest filtr odmy. Ale lekki pocenie to nie tragedia. Na te rocznik to normalne ze odma jest juz zasyfiona. Dla swietego spokoju mozna wymienic.
-
[ALL B5] Pomocy. Problem z układem paliwowym.
90KM z 95r to 1Z. Ten oring na pewno dobrze zalozony? Sprawdziles wszystkie polaczenia przy pompie?
-
[B5 1Z] Traci moc przy 4 tys obrotów i nie chce przyspieszac dalej poprostu się dławi
W AHU i 1Z nie ma zadnych kierownic tylko WG
-
[B5 AFF] Proszę o sprawdzenie log'ów.
Ewidentnie turbo przeladowuje i przeplywka kuleje. Na poczatek standard czyli wezyki i N75 do sprawdzenia.
-
[B5 AFB] Nie można uruchomić silnika!!!
N109 do sprawdzenia. Jesli jest ok to sprawdz czy paliwo na wytyski idzie. Mozliwe immo
-
[B5 AFN] W ogóle nie jeżdże moją a4, co zrobić żeby było ok?
moja stała tak z dwa tyg gdy mnie w domu nie było i trochę zaczęła mi turbina odmawiać posłuszeństwa ale powyciskałem z niej soki i teraz jest ok Takie rzeczy nie dzieja sie z dnia na dzien. Skoro po 2 tyg postoju pojawia sie taki objaw to niezle juz wczesniej musialo byc zasyfione VGT. no w szczegolnosci ze on tego nie posiada ma turbo bez zmiennej geometrii Nie zauwazylem ze chodzi o AHU i WG
-
[B5 AFN] Zgasł podczas jazdy i niechce odpalić.
Radze sprawdzic wpust na kole walu korbowego