Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Zasłanianie chłodnicy


malinek21

Rekomendowane odpowiedzi

Własnie bo przykładowo jezdziłem to temperatura góra dochodziła do 70stopni a teraz ładnie 90

Trzeba termostat Kolego wymienić na nowy sprawny, a nie stosować pomysły rodem z Żukmana czy Nysy :confused4: przy sprawnym termostacie przysłanianie chłodnicy nie ma sensu bo i tak termostat przed otwarciem nie puszcza w nią płynu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

termostat termostatem, ale jak ktos robi krotkie odciniki, to karton przed chlodnice to bardzo dobry pomysl. ja mam zaslonieta cala chlodnice, jezdze tylko po miescie i auto ladnie dobija do 90 stopni,co bylo ciezko osiagnac wczesniej. chlodnica jest zamknieta, ale powietrze owiewa silnik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wisko powoduje że wentylator cały czas się kręci więc zasłonięcie chłodnicy w krótkich trasach pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam przy tak niskich temp. zasłaniam chłodnicę,nie zaszkodzi mu to,a szybciej się nagrzewa,a przegrzać się nie przegrzeje.

Czyli temostat masz do du..y. Prawidlowo dzialajacy termostat nie otwiera sie jesli temperatura cieczy nie osiagnie min 87stC. A wisko nie ma nic do rzeczy bo przy sprawny termostacie to ciecz nie ma prawa sie pojawic na chlodnicy na duzym obiegu nim nie osiagnie 87stC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam przy tak niskich temp. zasłaniam chłodnicę,nie zaszkodzi mu to,a szybciej się nagrzewa,a przegrzać się nie przegrzeje.

Przerabiałem zasłanianie chłodnicy w audi z silnikiem FSI, to nie ma sensu i nic nie daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy jak zasłonie tektura połowe chłodnicy gdy jezdze samochodem w temperatutach około -10 stopni to moze coś to zaszkodzic??

Nie przejmuj się tektura nie zaszkodzi a nawet pomoże silnikowi szybciej złapać prawidłową temperaturę pracy ale trzeba o niej pamiętać i wyjąć gdy się ociepli. Po za ubiegłoroczną wcześniejsze zimy nie były mroźne dlatego zaprzestano stosować zasłanianie chłodnicy i myślenie, że termostat rozwiąże problemy z dogrzaniem silnika jest błędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie nie mam EGR i nagrzewanie do 90 jest długie i to też pózniej trzeba pałować auto, bo przy tej temperaturze poprostu nie trzyma tych 90st po złapaniu, termostat mam sprawny, i teraz tez tak myśle o tej tekturze :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja idę po tekturę :tongue4:bo do roboty niedaleko i jak 70 złapie to dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przy mrozie 9*C zagrzał się tylko do 80*C po przejechaniu 11 km po założeniu tektury pomogło na tej samej trasie dziś rano mróz 11,5*C temperatura 90*C jednak zawsze coś daje ta tekturka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W autach benzynowych to inna bajka. Tam złapanie 90* i utrzymanie jest stosunkowo proste.

Inaczej sprawa wygląda w dieslach, one z natury dłużej się nagrzewają. Sprawny termostat to jedno, a owiewanie silnika mroźnym powietrzem też dużo spowalnia nagrzewanie, lub jak w moim przypadku w temp około -20 i spokojnej jeździe na trasie temp cieczy spada do około 80* albo niżej

Także motyw z zasłonięciem chłodnicy nie jest wcale pozbawiony sensu ( chodzi tutaj oto aby w całej komorze silnika była wyższa temp )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie termostat jest ok, ale strasznie długie się przy mrozie nagrzewa w zasadzie po 15 km po mieście mam 90 stopni,a wtedy już pod robotą jestem :P chyba też zasłonie chłodnice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy sprawnym termostacie proponuję dla eksperymentu przejechać się swoją trasą bez ogrzewania, zobaczycie o ile szybciej silnik złapie temperaturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyłączcie ogrzewanie i po 8 km temp. powinna byc już na poziomie 80c

jeśli cały czas jedziemy a nie stoimy w korkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyłączcie ogrzewanie i po 8 km temp. powinna byc już na poziomie 80c

jeśli cały czas jedziemy a nie stoimy w korkach

spróbuje, ale przecez piźdizło bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...