Treść opublikowana przez Lukasz_N
-
[B5 AJM] Proszę o analizę logów
Jesli turbo bylo by w taki stanie ze wirnik tarl by o obudowe to z pewnoscia caly olej jaki zasilal by turbo znalazl by sie w dolocie i pewnie w wewnatrz cylindrow Z reszta takie zuzycie nie pojawia sie z dnia na dzien i z pewnoscia musial by sie pojawic objawy takie jak stopniowy spadek mocy, dymienie itp. Chyba ze nastapilo uszkodzenie mechaniczne wirnika, ale to juz przypadek krytyczny i wtedy nie polecam odpalania silnika, bo mozna sobie problemow jeszcze wiecej zrobic. Tak jak Sztomel pisze zdejmij rure dolotu i sprawdz najpierw stan wirnika ale bez odpalania.
-
[B5 AFN] Zgasł podczas jazdy i niechce odpalić.
Mozna to zobaczyc w BS. Wtedy wartosc kata wyprzedzenia wtrysku jest kosmiczna no i powinien zasadniczo tez wywalic ze N108 jest poza zakresem regulacji.
-
[B5 AJM] Problem z odpalaniem
Jesli pompa by sie rozszczelnila to raczej problem wystepowal by przy kazdym odpaleniu
-
[B5 AFN] W ogóle nie jeżdże moją a4, co zrobić żeby było ok?
moja stała tak z dwa tyg gdy mnie w domu nie było i trochę zaczęła mi turbina odmawiać posłuszeństwa ale powyciskałem z niej soki i teraz jest ok Takie rzeczy nie dzieja sie z dnia na dzien. Skoro po 2 tyg postoju pojawia sie taki objaw to niezle juz wczesniej musialo byc zasyfione VGT.
-
[B5 AFN] Problem z przewodem wtrysku
Zmien lepiej mechanika
-
[B5 1Z] Wymiana rozrządu
Dokladnie. Nawet jest tam wyraznie napisane ze to zestaw do PD.
-
[B5 1Z] Wyciek płynu chłodzącego
Jesli masz wyciek w okolicach nad filtrem oleju to mozesz tez sprawdzic weze do chlodnicy oleju. Moze tam cieknie.
-
[B5 1Z] Wymiana rozrządu
Nie ma czegos takiego jak napinacz alternatora. Jak juz to napinacz paska wielorowkowego.
-
[B5 1Z] Przy wciśniętym sprzęgle silnik lepiej wchodzi na obroty na jałowym
Skoro redukuje dawkę, to dlaczego silnik bardziej żwawo reaguje na wciśnięcie pedału gazu? Jak bys czytal ze zrozumieniem to jasno napisalem ze F36 redukuje dawke w czasie zmiany biegow a nie na biegu jalowym. Poczytaj post od poczatku.
-
[B5 AFN] Cieknie z okolicy turbo
http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=135734.msg1623466#msg1623466
-
[B5 1Z] Przy wciśniętym sprzęgle silnik lepiej wchodzi na obroty na jałowym
F36 informuje sterownik o wcisnietym pedale sprzegla i wtedy ECU redukuje dawke wtryskiwanego paliwa. Ma to na celu redukcje szarpniec podczas zmiany biegow.
-
[B5 1Z] Schemat połaczenie wezykow z filtrem paliwa
- [B5 1Z] Przy wciśniętym sprzęgle silnik lepiej wchodzi na obroty na jałowym
To jest oczywiste ze przy wlaczonym sprzegle silnik musi dodatkowo pokonac opory zwiazane z ruchem i bezwladnoscia elementow przekladni. Stad taka reakcja.- [B5 AHU] Max prędkość 160 km/h
ostatnio śmigałem prawie 190km/h wedlug budzika...z tym że mam podejrzenie że szwaby cos mieszali z mocą 186 kmph ma zdrowe AHU w serii wiec licznikowe 190 kmph osiaga sie bez zadnego grzebania w silniku.- [B5 AFN] Spadek Mocy przy wysokich obrotach
Kolego przyczyn moze byc wiele. Zaciete kierownice VGT, nieszczelnosc w dolocie albo w sterowaniu VGT. Zrobic LOGI. Zreszta polowa tematow w tym dziale dotyczy wlasnie tego problemu wiec- [B5 AFN] Silnik gaśnie i wariują kontrolki
Jest plecionka miedziana- [B5 1Z] Koniec przyśpieszania od ok. 3000 obrotów
Przejrzyj wszystkie weze i laczniki od dolotu i intercooler- [B5 1Z] Koniec przyśpieszania od ok. 3000 obrotów
Ten waz powinien wyraznie twardeniec przy dodawaniu gazu. Mozliwe ze jest gdzies nieszczelnosc. A co do tych gum na pokrywie zaworow to kwestia estetyki i ubytkow oleju ale jezdzic z tym mozna.- [ALL B6] Problem z warsztatem - prośba o poradę
Wg mnie z tego co piszesz przyczyna jest prawdopodobnie zerwany wpus na kole wału korbowego i stad te przeskoki rozrzadu i demolka silnika. Ewidentnie fachowcy ktorzy to robili nie maja za duzego pojecia o swojej robocie i tak jak piszesz usuneli skutek a nie przyczyne.- [B5 1Z] Koniec przyśpieszania od ok. 3000 obrotów
Podlaczyc VAG'a zrobic logi. Zapewne wywali blad 00575. Do sprawdzenia na poczatek wszystkie wezyki powietrza i N75.- [B5 1Z] Koniec przyśpieszania od ok. 3000 obrotów
Autko łapie notlauf. W AHU i 1Z blad ten nie powoduje trwalego przejscia w tryb awaryjny i dlatego po odpuszczeniu gazu wraca do normy. Bylo na forum- [B6 AWX] Czy moze ktos zamiescic filmik z rozpedzania awx 130 ?
Kolego zloguj sobie autko i bedziesz wszystko mial podane jak na tacy. Film tak naprawde niewiele Ci da.- [B5 AHU] Czujnik paliwa a nastawnik N146
Kolego kompletnie nie łapie Twojego rozumowania. Piszesz ze masz wszadzonego Boxa i wywala Ci te bledy a bez niego jest ok. Rada jest prosta: Wywal to gówno co robi takie zamieszanie i ciesz sie sprawnym autem.- [B5 1Z] Ciężko odpala na zimnym silniku..
a czym i jak sprawdzane że stwierdzasz że są sprawne ? Sprawdź czujnik położenia wałka rozrządu. Pozdr. Świeczki przy tych temperaturach nie maja wplywu na odpalanie. Co do czujnika na walku rozrzadu to go nie zbajdziesz bo poprostu go tam nie ma :> Jak juz to czujnik predkosci obrotowej walu korbowego G28. Ale jest on w zasadzie niezniszczalny. Jesli bylby uszkodzony to sterownik zastepuje sobie jego sygnal odczytami z G80 i na tej podstawie wyznacza predkosc obrotowa silnika. Ale jesli bylby uszkodzony G28 to wtedy mialby problemy z odpaleniem takze na cieplym silniku.- [B5 1Z] Ciężko odpala na zimnym silniku..
Kolego sprawdz jaka masz dawke startowa. - [B5 1Z] Przy wciśniętym sprzęgle silnik lepiej wchodzi na obroty na jałowym