Treść opublikowana przez Lukasz_N
-
[B5 1Z] N75 szybka pomoc
Chocbys nie wiem jak sie staral to tutaj akurat N18 w miejsce N75 nie podmienisz
-
[B5 AHU] Brak mocy - dwa błędy
W AHU nie ma sie co zawieszac bo tam jest zwykłe turbo WG bez zmiennej geometrii
-
[B5 AHU] Ciśnienie doladowania-różnica regulacji
bylo 1.000.000 razy na forum notlauf, 00575, tryb awaryjny
-
[B5 1Z] Szukam miski olejowej uż. Lub zamiennika.
Tak sobie czytam i sie zastanawiam bo nie widzialem jeszcze do tej pory B5 z 2000r z silnikiem 1Z chyba ze SWAP jakis
-
[ALL B7] czy wymiana napedu pompy olejuw 2.0 blb rozwiazuje problem
http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=128515.0
-
[B5 AFN] Diagnoza pompy hamulcowej-ABS
Koledze sie chyba pokrecilo z pompa podcsinienia :>
-
[INNE] Problem z odpaleniem passata
W takim razie sprawdz obwod zasilania elektromagnesu rozrusznika. Byc moze jest gdzies slabe przejscie i cewka elektromagnesu nie dostaje tyle pradu ile powinna. Sprawdz tez styki glownego obwodu rozrusznika.
-
[INNE] Problem z odpaleniem passata
Ale te stuki to slychac kiedy przekrecisz kluczyk w pozycje wlaczonego zaplonu czy w pozycji start rozrusznika?
-
[B5 AHU] Tragedia z zapaleniem samochodu
Poczytaj tutaj http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=18478.0
-
[B5 1Z] Brak mocy
Po tym zabiegu ma troche lepszy dol ale nie jest to jakos mega zauwazalne
-
[B5 1Z] Zbyt duże spalanie
Przeplywomierz to raczej zaniza spalanie jesli ECU tnie dawki
-
[B5 1Z] Brak mocy
Co do dzwieku turbiny to przy turbo na WG niestety nie ma takiego efektu jak VGT przy wycieciu kata.
-
[B5 1Z] Brak mocy
Poszly bez oporu i nie trzeba bylo kluczem przytrzymywac.Ale przy dokrecaniu bylo to konieczne. Przy okazji sprawdz uszczelke na laczeniu i w razie potrzeby wymien. Kosztuje grosze a bedziesz mial pewnosc ze spalinami
-
[B5 1Z] Brak mocy
Nie demontowalem tej oslony. Nasadka 13 mm z dluga przedluzka i dasz rade je odkrecic.
-
[B5 1Z] Brak mocy
ja miałem na myśli górą wyjąć I tak zrob. Mi cala robota z wybebeszeniem kata zajela 1.5 godziny z czego najwiecej czasu to na spawanie puszki poszlo.
-
[B5 1Z] Brak mocy
Moim zdaniem to nie ma sensu sie zabierac za wyciaganie od spodu. Z gory o wiele szybciej to pojdzie. Wiem bo sprawdzalem osobiscie. Nic ciac nie trzeba, wyjdzie bez problemu. Zrob tak jak napisalem i musi sie udac.
-
[B5 1Z] Brak mocy
Sruby od lacznika to nie problem. Dobry klucz i najlepiej druga osoba zeby przytrzymala Ci od gory leb sruby bo moze sie zdarzyc ze sie bedzie chciala obraca. Gorzej ze srubami przy turbo. Troche z nim walczylem. Odrdzewiacz w reke i powinny pojsc. Tylko trzeba krecic z wyczuciem. U mnie 3 jakos poszly. Czwarta stawiala opory ale w koncu udalo sie i wykrecilem cala szpilke. A z tym wyjmowaniem razem z wydechem to ciezko to widze. Tam malo miejsca jest zeby reke wlozyc a co dopiero kata wyjac. Poza tym chyba bedzie przeszkadzala polos i metalowa oslona przegubu.
-
[B5 1Z] Brak mocy
Osobiscie wyciagalem go z gory. Demontaz polegal tylko na odkreceniu filtra powietrza, blaszanej oslony od turbo, plastikow ktore dochodza do filtra. Odkrecasz 4 nakretki na szpilkach przy turbo. Trzeba z nimi zwykle troche powalczyc ale powinny pojsc. Na dole z kanalu odkrecasz kluczem 13 z przedluzka 3 sruby, ktore lacza kata z reszta wydechu. Wyciagasz kata od gory, nic nie musisz ciac. Trzeba tylko troche pomanewrowac bo wychodzi tylko w jednej pozycji.
-
[B5 1Z] Brak mocy
Nie trzeba nic demontowac. Wychodzi gora bez problemu.
-
[B5 AHU] Brak mocy - dwa błędy
Koledzy AFN I AHU to dwie różne bajki. (chodzi głównie o regulacje cisnienia doladowania) takze niekoniecznie to co pomoze AFN'owi mozna stosowac do AHU. W AFN glownie zdarzaja sie zaciete kierownice VGT i rzeczywiscie przegonienie go pare razy moze pomoc choc niekoniecznie. AHU ma WG wiec ten sposob niestey nic nie da. Radze zaczac od logow.
-
[B5 1Z] Wspomaganie pracuje skokowo
Pasek nie byl oblany plynem no i poziom jest ok bez zadnej piany
-
[ALL B5] Klapa od bagażnika
Jesli nie pomoze podgrzewanie to najprawdopodobniej usterka mechaniczna. Mialem podobny problem. Tutaj watek: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=175469.0 w koncu sobie jakos poradzilem :>
-
[B5 AFN] Sztanga turbiny i wtryski
VP37 - osiowa pompa z 1 tłokorozdzielaczem (4 cylindrowe TDI) VP44 - promieniowa pompa z 3 tłoczkami (V6 TDI)
-
[B5 1Z] Świerszczenie z przodu silnika
140 zl to wlasnie ten tanszy. Ja za swoj dalem 250zl i tez tak samo padl
-
[B5 1Z] Świerszczenie z przodu silnika
Najprawdopodobniej napinacz paska wielorwkowego siada. Mialem to samo. W zeszlym roku jak robilem rozrzad to go tez wymienialem. Przejechane 25 tys i szlag go trafil. Kosztowal nie malo. Stwierdzilem ze nie ma sensu kupowac juz takiego drogiego skoro i tak sie rozwali znow. Podobno te napinacze dlugo nie wytrzymuja. Ja raz na tydzien potraktuje os rolki WD-40 i na troche mam spokoj od swierszczy:)