Treść opublikowana przez Lukasz_N
-
[INNE] Temperatura oleju -wody
Chlodnica oleju dziala na zasadzie wymiennika ciepla olej-ciecz chlodzaca, wiec to logiczne ze olej musi miec wyzsza temperature.
-
[B5 ADR] Uszkodzona pompka centralnego zamka
Dzisiaj wlozylem druga pompke i dzieje sie to samo. Gdzie dokladnie podac mase na pompke zeby ja sprawdzic?
-
[B5 ADR] Uszkodzona pompka centralnego zamka
Mam dokladnie ten sam przypadek. Jak cos jej czasem odbije to ani nie otwiera i nie zamyka, a czasem tygodniami potrafi chodzic bez zarzutu.
-
[ALL B5] Czujnik deszczu
Koledzy moze dokładał któryś z Was czujnik deszczu do B5? Myśle nad wykombinowaniem czegoś do swojego autka. Wiem, ze nie bedzie to tak jak w oryginale, ale bardziej zalezy mi zeby to w ogole dzialalo jako kolejny MOD wlasnorecznie zrobiony :> Jeśli ktoś ma jakieś pomysły to pisać :> Na alledrogo znalazłem coś takiego: http://allegro.pl/czujnik-deszczu-sensor-wycieraczki-samochodowy-fv-i1709844129.html
-
[ALL B5] Funkcja regulowanych czasowych wycieraczek
Witam Temat czasowych wycieraczek pojawiał się juz w kilku wątkach na forum, ale postanowiłem wrzucić go tu, żeby wszystko co potrzebne można było znależć w jednym miejscu. Jak wiadomo, nie wszyscy w swoich poczciwych B5 posiadają funkcje regulacji czasu pracy wycieraczek. Standardowo są 3 biegi: I - czasowy ze stałym oodstępem czasu, II - ciągły, III - ciągły szybki. Fabryczny tryb czasowy nie zawsze się sprawdza. Przy słabym deszczu fabrycznie ustawiony czas często okazuje się za za krótki i w efekcie wycieraczki nie mają co ścierać ze szyby. Gdy pada trochę mocniej, czas ten znów bywa za długi i w rezultacie nic nie widac :> Rozwiąznie jest banalnie proste, bo polega na podmianie fabrycznego przekażnika wycieraczek, na taki z fukncją regulacji i pamięci czasu. Przekźnik opdpowiedzialny za wycieraczki znajduje się na głównej płycie: http://img703.imageshack.us/img703/7759/plytai.jpg Oryginalny przekaźnik oznaczony jest numerem 229 (numer części 431 955 531) i wygląda tak: http://img651.imageshack.us/img651/7148/przekaznik1.jpg Zamieniamy go na przekażnik o numerze 99 (numer części 357 955 531): http://img853.imageshack.us/img853/6747/prze2.jpg Pasuje on od wszytkich aut z koncernu VW. Tutaj mała uwaga bo spotkałem się z dwoma wykonaniami tego przekaźnika. Na zdjęciu wyżej widac, że występuje on w wersji "krótkiej" i "długiej". Ja początkowo kupiłem oryginał w wersji "długiej" i okazało się ze nie działa prawidłowo. Dopiero po wymianie na ten krótszy wszystko hula :> A co do sposobu działania to: Włączamy wycieraczki na I bieg. Kiedy ruszają w górę, wyłączamy je. I teraz czas po jakim znów je włączamy, będzie ustawionym odstępem czasowym. Np włączamy je ponownie po 5s, to będą pracowały z częstotliwością 5s itd. Z tego co wiem można regulowac czas w zakresie 2-45s.
-
[ALL] Ciekawy artykuł
Widze kolega nie sledzi na biezaco forum Było to juz: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=210743.0
-
[B5 AFN] Twardy podłokietnik.
Ręce w czasie jazdy trzyma się na kierownicy 13.45 więc problem łokcia odpada :polew:
-
[B5 AHU] Całkowity brak mocy
Kolego raczej przeładowanie u Ciebie występuje ( charakterystyczne szarpnięcie). Było na forum wiele razy. Pierwsza sprawa jak koledzy pisza to VAG; a tak poza tym na przyszłość: http://www.toya.net.pl/~qqraczy/lekcja2.swf
-
[ALL] Wymiana rozrządu
Tak
-
[ALL] Wymiana rozrządu
http://meszrum.neostrada.pl/2.5TDI.pdf
-
[B5 1Z] Nietypowy problem ze wspomaganiem
Płyn był wymieniony i cały układ przepłukany. Czytałem, ze czesto przczyną różnych cudów ze wspomaganiem był wąz od pompy do magla. Czy te objawy można pod to podciągnąć?
-
[B5 1Z] Nietypowy problem ze wspomaganiem
Witam Problem pojawił się niedawno a mianowicie: Na postoju i włączonym silniku (obroty jałowe) brak wspomagania, ale pompa nie wyje, nawet przy skreconych kołach na maksa. Jednak jak na postoju przy skreconych kołach kiedy podniose troche obroty ( koło 2000 rpm) wtedy pompa się odzywa. W czasie normalnej jazdy, pompy nie slychac, ale troche cięzej chodzi kiera przy mocniejszym skrecaniu (np. krzyzówki w mieście). Macie jakies sugestie?
-
[ALL] Biodiesel, OO, ON
Kowi87 miał tu na mysli ze awaryjnosc i utrzymanie nie zaleza od samego silnika ale od sposobu jego uzytkowania. Nawet nowego diesla czy benzyne mozna raz dwa zajezdzic. A Tobie kolego balzej122 przy tych przebiegach ktore bedziesz zapewne robil to nie bedzie wielkiej roznicy miedzy benzyna (LPG) a klekotem
-
[ALL] Biodiesel, OO, ON
URSUS C-360 A tak na powaznie to widze kolego ze sie uparles na tego bio i koniecznie chcesz na tym jezdzic. Poczytaj troche artykulow na temat tego paliwa to Ci sie troche poglad zmieni w tej materii. A wyniki ankiety ktora zapusciles mowia same za siebie: nikt na tym gownie nie jezdzi
-
[ALL] Biodiesel, OO, ON
Do Twojej jazdy to AHU 1Z
-
[ALL] Biodiesel, OO, ON
Kolego blazej122 skoro ojciec Ci sponsoruje to popros tate niech Ci tez doklada do paliwa i nie lej tego chłamu. A jak chcesz jezdzic na fytkach to kup VW 1.6 D
-
[ALL] Biodiesel, OO, ON
ale faktycznie tak jak wczesniej pisalem, skoro pieniadze co do zlotowki wyliczasz, to chyba jeszcze nie czas na wlasne auto a juz na pewno nie na B5
-
[ALL] Biodiesel, OO, ON
A wziales pod uwage inne koszty eksploatacji? Skoro robisz takie dokladne rachunki co do zlotowki to kiepsko to widze
-
[B5 AFB] Blokada wału korbowego
Pierwsza sprawa to jaki silnik? Jakiej dziurki na blokade szukasz? Jesli masz na mysli taki otwor do blokady jak w kole pompy to niestety na kole wału korbowego go nie znajdziesz bo porostu czegos takiego nie ma. Popraw temat bo post poleci
-
[INNE] A3 AGR-nie chce odpalić
Sorry nie doczytalem dokladnie :>
-
[INNE] A3 AGR-nie chce odpalić
Jaki silnik dokladnie tam siedzi?
-
[ALL B5] Grill w stylu RS
Oczywiscie ze dam namiar. Jak cos wyrezam to sie pochwale
-
[ALL B5] Grill w stylu RS
Dzieki wielkie za info Teraz tylko polowac na podobna siatke. I rzeczywiscie musi chyba byc grubsza, bo lepiej to wtedy wyglada.
-
[INNE] Wymiana pompy wtryskowej 1.9 TDI 1z
Sa specjalne blokady, mozna samemu tez dorobic, ale troche sie trzeba z tym pobawic. Przy zakladaniu po prostu musisz kontrolowac polozenie wskaznika w okienku.
-
[INNE] Wymiana pompy wtryskowej 1.9 TDI 1z
Wlasnie po to jest ta blokada zeby sie wszystko pokrylo. Jesli nie zabezpieczyles wczesniej walka to jak go ustawiales??? Zeby przypadkiem tloki z zaworami Ci sie nie pocałowały kolego, bo wtedy bigosu sobie narobisz niezłego