Treść opublikowana przez Lukasz_N
-
[B5 1Z] Kapie olej nie mogę znaleźć miejsca
Nie w kazdym B5 jest czujnik temperatury oliwy. Kolega najprawdopodobniej go nie ma.
-
[B5 1Z] Demontaż kolektora dolotowego
Witam Poszukuje info na temat demontazu kolektora dolotowego. Chodzi glownie o to jakie problemy mozna napotkac i jak sie do tego przygotowac. Z gory dzieki za kazde info.[br]Dopisany: 28 Grudzień 2010, 14:54_________________________________________________Witam Odkopuje temat poniewaz mysle, ze moze sie komus przydac info jak zabrac sie za demontaz kolektora. Jakis czas temu postanowilem sie zabrac za wyczyszczenie kolektora i calego dolotu. Polecam ten zabieg wszytkim bo mozna sie naprawde zdziwic jakie ilosci syfu sie tam przez czas eksploatacji auta zbieraja. Niestety nie mam foto z tego zabiegu, ale postaram sie dokladnie opisac krok po kroku jak do tego sie zabrac. 1 Na poczatek luzujemy polączenia wezy dolotowych od filtra do turbo, od wyjscia z turbo na IC i od strony dolotowej zimnej czesci turbo. Teraz pozbywamy sie plastikowego dolotu do puszki filtra powietrza. Wyciagamy lacznik z obudowy filtra i odkrecamy dwa wkrety, ktore mocuja lacznik do przedniego pasa. Odlaczamy wtyczke przeplywki i wezyk od puszki filtra, odkręcamy srube mocujacą puszkę (klucz 13mm) i ja wyciągmy w gore. 2. Odkrecamy oslone termiczną przy turbo ( jest mocowana na 3 śruby). Zdejmujemy wezyk z EGR i odkrecamy zawor najpierw od rury laczacej go z kolektorem wydechowym ( 2 sruby imbusowe) a nastepnie od kolektora dolotwego ( 2 sruby imbusowe) 3. Odkręcamy przewod doprowadzajacy olej do turbo ( klucz 17 mm). Odkręcamy nakrętki ze szpilek łączacych turbo z katalizatorem. Tutaj moga ( a raczej napewno się pojawią ) problemy z odkręceniem tych 4 nakretek. Pierwsza sprawa to nie dzialac na sile, bo mozna latwo ukrecic szpilki i wtedy dochodzi dodatkowo zabawa z ich wykrecaniem. Jesli nie chca pojsc, radze potraktowac je dobrym odrdzewiaczem i uzbroic sie w cierpliwosc. Mozna tez podgrzac je palnikiem ( efekt gwarantowany :>). 4. Odkrecamy teraz 3 sruby, ktore trzymaja turbo do kolektora wydechowego (klucz 12 mm). Dostep jest marny, praktycznie ich nie widac, dzialac trzeba na wyczucie. Sruby te maja leb 12-kątny, więc w grę wchodzi tylko klucz oczkowy ,albo nasadka 12-kątna. Ja uzylem nasadki, ze zwgledu na wieksze mozliwosci ruchu. Jak juz sie nagimanstykujemy i pozbedziemy sie tych 3 śrub, pozostaje do odkrecenia odplyw oleju z turbo (klucz 8mm). Odchylamy lekko turbo o silnika ( przewod odplywowy ma w polowie dlugosci zlacze elastyczne) i mamy dostep do 2 srub mocujacych kolnierz odplywu do turbo. Teraz turbo mamy na wierzchu i mozemy wyciagnac je z auta. 5. Kolejny etap to odkrecenie kolektora dolotowego od glowicy. Trzyma go 6 srub imbusowych (imbus 6 mm). Dostep do nich jest w miare dobry, wiec nie powinno byc problemu z odkreceniem. Proponuje przed odkreceniem uderzyc w kazda klika razy solidnym mlotkiem, co powinno ulatwic odkrecenie. Dwie srodkowe sruby przytzymuja oslone termiczna. Po odkreceniu wszytkich srub mozna odlaczyc kolektor od silnika i zabrac sie za jego czyszczenie. Ja do tego celu uzylem najpierw specjalnie wygietego haczyka i wydrapalem co sie dalo ze srodka, nastepnie benzyna ekstrakcyjna i kilkukrotne plukanie. Po tym zabiegu pozbylem sie calego syfu z srodka. Skladanie przebiega w odwrotnej kolejnosci, pamiertac nalezy o nowej uszczelce pod kolektor ( koszt 10 zl) i pod turbo (15 zl). Dodatkowo radze we wszystkie krocce juz na etapie odkrecania powkladac male kawalki szmat, zeby nie bylo przykrej niespodzianki, ze cos nam wleci do turbo, a tym bardziej do silnika. Mysle ze ten opis pomoze zabrac sie za czyszczenie dolotow :> Laczny czas jaki poswiecilem na cala robote razem z czyszczeniem to 6h, koszt 25zl + 5L benzyny ekstrakcyjnej +4 browary :>
-
[B5 1Z] Kapie olej nie mogę znaleźć miejsca
Najprawdopodobniej puszcza O-ring miedzy chlodniczka oleju a podstawa filtra. Mialem to samo. Koszt 15PLN i 1h roboty.
-
[B5 1Z] Wężyk od czujnika ciśnienia w komputerze
Cisnienie doladowania ucieka w powietrze a nie do czujnika wiec to normalne ze zecior oslabl. Wymien wezyk, wyczysc czujnik i powinno byc ok
-
[B5 AHU] Uszczelki ori czy zamienniki?
Jesli kupisz zamienniki dobrej firmy to nie ma co przeplacac w ASO. Uszczelniacz wału to koszt 100-150 PLN a uszczelka pod pokrywe kolo 50 PLN
-
[ALL] Pompa wtryskowa vp37 problem
Co masz na mysli pisząc ze wraca na swoja pozycje? Jaka jest wartość napięcia?
-
[B6 AVF] "Stempel" na głowicy
Nie ma co rozszyfrowywać. Zawarte są tam tylko dane o kolejnym numerze seryjnym odlewu, oraz "charge number" który identyfikuje konkretny wytop z ktorego wykonany jest odlew.
-
[B5 AFN] Przestawiony wałek rozrządu o 180 stopni
To ze ida razem to nic nie znaczy bo na kazdej parze i kazdym z nich jest inny cykl pracy. Kolejnosc wtrysku to 1-3-4-2 wiec nie bedzie dobrze
-
[B5 1Z] Dziwny odgłos przy odpalaniu
Bendix sprawdzisz wyciagajac rozrusznik a paska nie podciagniesz bo ma napinacz automatyczny
-
[B5 1Z] Dziwny odgłos przy odpalaniu
Zacznij od sprawdzenia bendixa
-
[B5 1Z] Problem z odpaleniem
witam! dzis auto spedzilo troche czasu na warsztacie i okazalo sie ze doplyw paliwa byl nieszczelny i ciagnal powietrze. Takze wszystkie wezyki uszczelnione i zobaczmy co sie bedzie dzaialo
-
[B5 1Z] Problem z odpaleniem
Pompa jest po RG
-
[B5 1Z] Problem z odpaleniem
Dzisiaj stalo sie to czego sie obawialem. Na zewnatrz -15 i znow problem z odpaleniem. Ale po kliku kreceniach odpalil. 35km trasy i postoj 3 minuty i nie da rady juz go w ogole odpalic. Auto wrocilo na holu
-
[B5 1Z] Problem z odpaleniem
Ale skoro bylaby woda to mialby probelmy w czasie jazdy i pewnie nie jezdzili tak jak powinien. A w tym przypadku jak juz odpali to jezdzi normalnie, nie przerywa, nie szarpie itp.
-
[B5 1Z] Problem z odpaleniem
Nie sadze ze silnik juz jest kaput. Zeby auto nie odpalilo przy kilkukrotnym kręceniu na cieplym silniku po 5 minutowym postoju, to sinik musialby byc juz padliną. Auto ogolnie ma moc , jezdzi dobrze, apetytu na olej nie ma, tylko jest problem z odpaleniem. I wystapil on nagle.
-
[B5 1Z] Problem z odpaleniem
Kolego tomik882 rozumiem ze autko prosto z salonu nie jest ale gadanie ze trzeba normalnie do tego podchodzic jest chyba troche nie na miejscu. Poza tym jakbys czytal uwaznie to pisze o tym ze nawet na cieplym mam problemy z odpaleniem. Takze nie sadze ze jest to problem zuzytego silnika poza tym stalo sie to w krotkim okresie czasu wiec raczej zgodzilbym sie z kolega Killer1984 ze problem moze lezec po stronie ukladu zasilania. Zreszta do tej pory palil lepiej niz nie jedno PD czy CR i to przy duzo nizszych temperaturach.
-
[B5 1Z] Problem z odpaleniem
Witam Pacjent to B5 1Z. Problem polega na ciezkim odpalaniu. Wiem ze temat byl wiele razy poruszany na forum ale nie znalazlem odpowiedzi na moj problem. Rano -15 po calonocnym postoju grzanie swieczek i trzeba krecic nim klikanascie sekund zeby zalapal. Jak odpali to przez chwile kuleje i do tego bialy bąk z wydechu. Jak sie juz nagrzje (90 na blacie), po zgaszeniu na kilka chwil, problem znow sie pojawia z tym ze troche krocej trzeba go krecic. Swiece sprawne, kat wyprzedzenia wtrysku 53. Co moze byc przyczyna?
-
[B5 1Z] Zamek bagażnika sie nie otwiera - PROBLEM ROZWIĄZANY
Jesli od zewnatrz przycisk chodzi luzno to w gre wchodza opcje: 1. Silownik centralnego moze byc uszkodzony i zostal w pozycji zamknietej. 2. Uszkodzil sie mechanizm zapadkowy zamka
- [B5 AHU] Pompa AHU a AFN różnice
-
[B5 AHU] Pompa AHU a AFN różnice
Podejdzie bez problemu.Pompa od AFN to tez 10 ale ma wysoka fale. Mozna tez wrzucic 11. http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t123495.0.html;highlight=wysok%C4%85+fal%C4%85
-
[B5 1Z] Zamek bagażnika sie nie otwiera - PROBLEM ROZWIĄZANY
Jesli spadlo ciegno zamka o czym jest wyzej napisane to mozesz sobie dmuchac a i tak nie otworzysz zamka
-
[B6 AWX] Simering wału
To jest pierscien z teflonu PTFE i w czasie montazu nie smaruje sie go olejem. Do poprawnego osadzenia sluzy wlasnie ta plastikowa tuleja montazowa. I jeszcze trzeba pamietac aby po montazu silnik uruchomic dopiero po 2-3 godzinach, zeby warga pierscienia mogla dobrze sie ulozyc do walu
-
[B5 AFN] Dlaczego woda skrapla się z rury wydechowej ?
Smacznego :> najczesciej to wystepuje w silnikach benzynowych zasilanych LPG. Nie raz mozna zauwazyc jakiegos ZI ktoremu woda sie ciurkiem z wydechu leje :>
-
[B5 1Z] N75 szybka pomoc
Teoretycznie wszytko sie da. Jak sie postarasz to i z malucha mercedesa zrobisz tylko jaki w tym sens?
-
[B5 AFN] Dlaczego woda skrapla się z rury wydechowej ?
Normalna sprawa. Fizyki nie oszukasz :> Ciepła para wodna ktora powstaje w trakcie procesu spalania trafiajac na chlodna scianke rury wydechwej ulega kondensacji, czyli przechodzi ze stanu gazowego w ciekły i stad to zjawisko