Treść opublikowana przez Lukasz_N
-
[INNE] Wymiana pompy wtryskowej 1.9 TDI 1z
Na koncu wałka rozrzadu (od strony gdzie nie ma kola) masz wyciecie. Obroc wałek tak, zeby bylo na plasko z powierzchnia głowicy z tym wycieceim i wtedy wloz w to wyciecie ten plaskownik to zablokujesz walek
-
[INNE] Wymiana pompy wtryskowej 1.9 TDI 1z
Tutaj masz pokazane jak powinien wygladac n109: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=189869.msg2232591;topicseen;highlight=n109#msg2232591 Pewnie aku juz slabe i nie wzbudzilo sie uzwojenie cewki w alternatorze, a obrotomierz bierze przeciez sygnal z altka.
-
[INNE] Wymiana pompy wtryskowej 1.9 TDI 1z
Ale nawet jak masz odciętą pompę to i tak powinna ciągnać paliwo i dawać na powrót.
-
[INNE] Wymiana pompy wtryskowej 1.9 TDI 1z
Generalnie 00550 wyskakuje kiedy kat wyprzedzenia jest poza zakresem regulacji, czego najczestszym powodem jest zle ustawiona pompa, przestawiony rozrząd itd. Ale pisze o przypadku zapowietrzenia, bo kolega PowerDiesel ma wlasnie problemy z pompa i czasem ten blad wyskakuje niekoniecznie od tego ze pompa jest wstepnie zle ustawiona, ale wlasnie od tego ze powietrze dostaje sie z paliwem do N108 i najzwyczajniej w swiecie sie on po prostu nie wyrabia
-
[INNE] Wymiana pompy wtryskowej 1.9 TDI 1z
Co do 00550 to mialem taki przypadek, ze wyskakiwal ten blad i okazalo sie ze pojawialo sie powietrze w ukladzie i wtedy N108 sie nie wyrabiał.
-
[INNE] Wymiana pompy wtryskowej 1.9 TDI 1z
Ewentualnie cos z pompa łopatkowa odsrodkowa ktora ciagnie paliwo ale szczerze to jeszcze sie nie spotkalem zeby jakas padla. Jej konstrukcja jest prosta jak budowa cepa i raczej jest wieczna. A co do obracania pomy to w zasadzie bez roznicy w ktora strone bedziesz krecil bo tam w srodku nie ma elementow ktore moglbys w ten sposob uszkodzic.
-
[B6 AWX] Wymiana turbiny
Jak wymieniasz to i tak dostajesz regenrowana. A co do bledu to niech kloega poda konkretnie numer wtedy wszytko bedzie jasne. Moze byc np glupia dziura w dolocie, N75 albo przyciete VGT
-
[INNE] Wymiana pompy wtryskowej 1.9 TDI 1z
Od poczatku mowie o N109 odcinajacym pompe. Chyba sie walnalem w ktorymys poscie i napisalem 108 zamiast 109 Ale skoro piszesz ze nawet z powrotu nic nie leci to wina jest w zasilaniu pompy w paliwo albo jest tak mocno zapowietrzona P.S Awaria N108 rzeczywiscie moze powodowac ze bedzie pracowal ja ursus
-
[INNE] Wymiana pompy wtryskowej 1.9 TDI 1z
Ten klekot to pewniej od zle ustawionego kąta wyprzedzenia a nie od N109. Podlacz pod akumlator ( plus na srubke minus na obudowe ) Pytalem: czy paliwo idzie przez powrot z pompy?
-
[B6 AWX] Wymiana turbiny
Jaki blad konkretnie (numer)? Nie ma raczej takiego ktory by informowal ze nalezy wymienic turbine
-
[INNE] Wymiana pompy wtryskowej 1.9 TDI 1z
Ale tej pompy inaczej nie ustawisz. Jest tylko jedna pozycja i nie ma opcji kombinowania z jakimis sekcjami.
-
[INNE] Wymiana pompy wtryskowej 1.9 TDI 1z
Pompy inaczej nie ustawi jak tylko w jednej pozycji . Jak masz mocno wymeczony silnik i pompe to czasem trzeba mu troche przyspieszyc wtrysk N109 wykrec podlacz pod 12V i zobaczysz czy sie podnosi czy nie. Na powrot tez nie daje paliwa?
-
[B5 AHU] Dziwny dzwięk- N75??
http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?action=search2
-
[INNE] Wymiana pompy wtryskowej 1.9 TDI 1z
Proponowal bym sprawdzic rowniez N109 czy jest sprawny i czy ma zasilanie
-
[INNE] Wymiana pompy wtryskowej 1.9 TDI 1z
Wlasnie po to jest ten klin na kole ze mozesz kolo zalozyc tylko w jednej pozycji. Zablokuj wtedy na znakach i bedzie Powinien zapalic. Ewentualnie mala regulacja pompą w lewo lub prawo. A co rozumiesz piszac ze nie daje paliwa? Nie podaje na cylinder czy wogole nie ciagnie z filtra? Na powrot daje?
-
[INNE] Wymiana pompy wtryskowej 1.9 TDI 1z
Z tego co sie orientuje to w 1Z siedzi pompa VP37 a tam jest tylko jeden tlokorozdzielacz i cztery krzywki na tarczy, wiec na jeden obrot kolka przypadaja 4 cykle wtrysku. Takze pompe mozesz zblokowac tylko w jeden pozycji i zawsze bedzie dawkowac 1-3-4-2. Skoro nie podaje paliwa to problem jest innego typu
-
[INNE] Wymiana pompy wtryskowej 1.9 TDI 1z
W jakim sensie znaki sie nie pokryja? Nie za bardzo rozumiem o oc Ci chodzi. Zanki musza sie pokryc obojetnie jaka pompe wrzucisz. W 1Z kat wyprzedenia reguluje sie cala pompa a nie kolem pasowym pompy. Wkladaj pompe, ustaw na znaki i wyreguluj potem kat wyprzedzenia i musi byc dobrze
-
[INNE] Rysa na drzwiach
Pewnie kolega wgniotke ma i dlatego tak gleboko. Bez szpachli sie nie obejdzie. Jak nie masz doswiadczenia to sie nawet za to nie bierz bo wiecej szkody niz pozytku z tego moze byc. Drzwi do malowania cale fachowcowi zlec i po klopocie.
-
[ALL B5] Grill w stylu RS
Bylbym bardzo wdzieczny. Przegladalem tez Alledrogo i rzeczywiscie ciezko cos trafic. Nie chodzi tez to zeby wymiar byl iedalnie taki sam ale cos mniej wiecej zblizonego chce znalezc. Jak cos sie uda wyrezac, to od razu bedzie fotostory
-
[ALL B5] Grill w stylu RS
Wiatm Przymierzam sie do wyrezania grilla w stylu RS'a, bo ceny oryginalow przyprawiaja o zawrot glowy Czy ktos z kolegow mogbly podac rozmiar oczka jakie w tym grillu sie znajduje (chodzi o szerokosci i wysokosc oczka), bo nie chce zeby z tego jakies badziewie wyszlo?
-
[ALL B5] Uchwyt na kubek zamiast schowka w przedliftowej wersji
Dokladnie tak. Otwierasz, pociagasz, nawet na boki nie trzeba ruszac i musi wyskoczyc.
-
[ALL B5] Uchwyt na kubek zamiast schowka w przedliftowej wersji
Zmiescic sie zmiesci. Caly problem polega na tym ze po spasowaniu nowy uchwyt jest dluzszy i nie da rady go tak bezposrednio wlozyc w ramke na tunelu. Trzeba pozbyc sie tych 3 gornych zebow na ramce. Wtedy wchodzi bez problemu. Wyleciec tez nie wyleci bo trzymaja go dwie blaszki sprezynujace i na dole jest dodatkowo stopka prowadzaca, ktora go podtrzymuje.
-
[ALL B5] Uchwyt na kubek zamiast schowka w przedliftowej wersji
Tez na poczatku chcialem zastapic go drzwiczkami od starego schowka ale po pierwsze stare drzwiczki sa lekko pod katem i podczas wpasowywania ich do nowego uchwytu kijowo to wyglada. Poza tym nowy uchwyt dziala na zasadzie wcisniecia i zeby mogl dzialac ze starymi drzwiczkami musialby byc troche wysuniety wzgledem panelu i tez niezbyt to wyglada. Takze najlepszym sposobem wg mnie jest wyciecie w starych drzwiczkach otworu pod nowy uchwyt tak jak ja to zrobilem. Kwestia zabawy i dokladnosci a efekt napewno bedzie OK W razie pytan i problemow chetnie pomoge i podpowiem[br]Dopisany: 25 Maj 2011, 14:38_________________________________________________Dla calosci efektu mozna jeszcze pobawic sie w podciagniecie zasilania do podswietlenia znaczka na uchwycie. Wystraczy podpiac przewod pod plus ktory dziala po wlaczeniu swiatel np oswietlenia deski.
-
[ALL B5] Uchwyt na kubek zamiast schowka w przedliftowej wersji
No z ta obrobka to juz kwestia estetyki i zabawy w docinanie tak zeby pasowalo idelanie i wygladalo jak w serii :>
-
[ALL B5] Uchwyt na kubek zamiast schowka w przedliftowej wersji
Z racji z tego ze schowek w przednim panelu w przedliftowej wersji B5 jest raczej malo przydatny postanowilem wyrezac zmiast niego praktyczniejszy uchwyt na kubek. Operacja przeszczepu wcale nie jest taka trudna i kazdy o troche wiecej rowzinietych zdolnosciach manualnych powinien sobie z tym poradzic. Uchwyt na kubek od polifta pasuje w schowek przedliftowy. Nalezy od tego przedliftowego odciac czesc tylna w mniej wiecej na wyskosci kiedy scianka zaczyna robic sie skosna. Teraz wsuwamy uchwyt w schowek i dopasowujemy tak zeby swobodnie sie otwieral i zamykal. Bardzo wazne jest zeby zbyt mocno przy tym nie sciksac scianek bo nowy uchwyt jest bardzo delikatny i nie bedzie dzialal prawidlowo. Teraz trzeba nowy uchwyt unieruchomic w schowku. Ja do tego celu uzylem zwyklych podkladek pod sruby. Po jednej z gory i dolu i po bokach. Posmarowalem je klejem i ladnie przylegly do scianek schowka i nowego uchytu. Teraz trzeba zabezpieczyc uchwyt przed przesunieciem wzdluznym. Zastosowalem do tego dwie blaszki, ktore przykleilem do schowka i uchwytu Teraz kiedy mamy wszystko unieruchomione wypelniamy przestrzen miedzy nowym uchytem i schowkiem za pomoca czarnego silkonu. Pozostaje do wykonania maskownica. Ja zrobilem ja z klapki po schowku. Dobra piła i wycinamy ksztalt pasujacy pod wysuwany panel uchwytu. Kwestia zamocowania w konsoli polega na wycieciu trzech gornych wystepow ktore mocowaly stary schowek i teraz spokojnie mozemy umiescic nowy uchywt w miejsce schowka. Tak to wyglada po zamocowaniu: