Treść opublikowana przez Lukasz_N
-
[B5 AHU] Problem z odpaleniem.
A w jaki spoób go sprawdzałas?
-
[B5 AHU] Problem z odpaleniem.
A które przewody odkrecalas od filtra kolezanko? Bo tam są 4 i mogło sie zdarzyc ze akurat odpielas te 2 od dopływu paliwa no i wtedy paliwo nie poleci. Sugerował bym tez sprawdzic zawór odcinający N109 na pompie.
-
[B5 AFN] Ciężko pali na zimnym
To spróbuj kolego założyc pusty filtr paliwa albo odkrec przewody od wtryskiwaczy i wtedy zobaczysz czy dasz rade po 10 s krecenia go zapalic :gwizdanie:
-
[B5 AFN] Ciężko pali na zimnym
Male ilości oleju to normalna sprawa i nie ma się czym przejmowac.
-
[B5 AFN] Ciężko pali na zimnym
Kolego to jest najsluszniejsza decyzja
-
[B5 AFN] Wycinanie katalizatora w dieslu - czy nie będzie kopcił ?
Ja tez swojego wywalilem. Mialem podobnie ze po rozcięciu puszki okazalo sie ze nie jest taki najgorszy i wcale nie był taki zapchany. Ale jak juz byl na wierzchu to wydłubalem srodek, zaspawalem i z powrotem do autka. Jesli chodzi o efekty to troche lepiej się zbiera od niższych obrotów ale jakies super różnicy nie ma ( pewnie ze wzgledu ze kat byl jeszcze całkiem zywy). Kopcenia nie ma tylko na zimnym troche bardziej czuc spaliny charakterystyczne dla diesla, wczesniej tego nie bylo.
-
[B5 AFN] Ciężko pali na zimnym
Kolego płytka to chyba jest mu potrzebna do tego zeby sobie w mozg wszczepic i więcej takich głupot nie gadac Okreslenie kąta wyprzedzenia tłoczenia to jest jedna z podstawowych rzeczy jaka się robi za pomoca kabla i VAG'a w BS
-
[B5 AFN] Zgasł pod czas jazdy, nie odpala
Przeskakuje z reguły przeciwnie do normalnego kierunku ruchu, czyli jakby pasek zostaje w tyle w stosunku do kół pasowych. A zeby to sprawdzic to zadna filozofia. Nie trzeba sciągać przodu. Ustaw wał korbowy silnika według znaku na kole zamachowym, który będziesz widział w okienku obudowy skrzyni i wtedy weż jakiś pręt lub wiertło o średnicy 6mm i powinno ono trafić w otwór blokujący kółko pompy wtryskowej. Jeśli tak nie jest to znaczy że rozrząd nie jest ustawiony prawidłowo.
-
[B5 AFN] Kontrolka świec żarowych
Kolego zainwestuj to 100zl w interfejs i VAG'a, poczytaj trochę info na forum i nie będziesz musiał jeżdzic do takich "fachowców". A nie sądze żeby ktoś mogł Ci tutaj pomóc bez takich podstawowych informacji.
-
[B5 AFN] Zgasł pod czas jazdy, nie odpala
Kolego zrób to porządnie. W dziale Diagnostyka na naszym forum dokładnie jest opisane jak zrobic logi i umiescic je pozniej na forum.
-
[B5 AFN] Kontrolka świec żarowych
To jedź do niego i niech Ci powie dokładnie. A swoja drogą jaki jest sens podpinania auta pod VAG'a jesli nic z tego nie wynika? Radzę zmienić mechanika skoro w ten sposób robi diagnostykę.
-
[B5 1Z] Sztanga turbiny
Kolego zrób logi dynamiczne
-
[B5 AFN] Kontrolka świec żarowych
Kolego podaj dokładnie nr błedu bo nikt tu nie jest jasnowidzem
-
[B5 AFN] Ciężko pali na zimnym
Pierwsza sprawa to kąt wyprzedzenia tłoczenia do sprawdzenia oraz czujnik G62
-
[B6 AVB] Problem z automatyczną skrzynią(czujnik czy pada skrzynia?)
Propnuję przenieść temat do działu Układ Napędowy: http://www.a4-klub.pl/smf/uklad_napedowy-b4.0/
-
[B5 AFN] Pytanie o dynamikę silnika AFN do właścicieli i nie tylko
Koledzy powiem wam ze troche smieszne jest wychwalanie i spieranie się o to czy na liczniku jest 207 km/h czy 199 km/h. Po pierwsze prędkość maksymalna ma niewiele wspólnego z dynamiką, o której mowa jest w temacie, a po drugię to na polskich drogach raczej takich prędkości się nie osiaga.
-
[B5 AFN] Zgasł pod czas jazdy, nie odpala
Z zasady działania silnika o zapłonie samoczynnym jasno wynika ze aby mógł on pracować trzeba dostarczyć do cylindra powietrze i paliwo pod podpowiednim ciśnieniem. Brak jednego z tych czynników uniemożliwia pracę. Z reguły stosuje sie tu odcięcie dopływu paliwa. W silnikach wykorzystujących tradycyjna pompę z tłokorozdzielaczem takich jak EP/VE a pożniej VP37 za odcięcie dopływu paliwa opdowiada zawór elektromagnetyczny umieszczony na pompie wtryskowej. W nowszych konstrukcjach zastosowano klapę gasząca, która odcina dopływ powietrza do cylindrów. Rozwiązanie to powoduje znacznie łagodniejsze zatrzymanie pracy silnika, ze względu na brak powietrza w cylindrach, które nie musi być sprężane.
-
[B5 AFN] Zgasł pod czas jazdy, nie odpala
Po sprawdzeniu N109, jesli wyeliminuje się jego usterkę, to trzeba zabrac się za sprawdzenie czy pompa podaje paliwo na wtryskiwacze. Najprostszy sposób to odkręcać po kolei przewody i patrzec czy ropka się sączy.
-
[B5 AFN] Zgasł pod czas jazdy, nie odpala
Będzie pracowało normalnie
-
[B5 AJM] Montaż koła dwumasowego
Zmiana ze sprzęgła dwumasowego na zwykłe z reguły jest stosowana w przypadku uszkodzenia tego pierwszego. w ten sposób można znacznie obnizyc koszty naprawy. Ale nie pozostaje to bez znaczenia dla komfortu i jakości eksploatacji. Silniki, w których zastosowano sprzęgło dwumasowe rozwijaja dość znaczne momenty obrotowe i w wyniku tego w niektórych zakresach prędkości obrotowych silnika powstają znaczne drgania, które przenoszą sie dalej na cały układ napędowy. Preciwdziałac temu ma własnie dwumas.
-
[B5 AFN] Zgasł pod czas jazdy, nie odpala
Jeśli napięcie na N109 dochodzi a nadal nie bedzie chcial zapalic to mozesz wykrecic go, wyjac srodek tego zaworu i wkrecic z powrotem. Jesli wtedy zapali, oznacza to niesprawny N109.
-
[B5 1Z] Logi po wycięciu katalizatora
No wlasnie N75 jest w 1Z kwadratowy, nie taki jak w AFN.
-
[B5 1Z] Logi po wycięciu katalizatora
Przepływkę wyczyscze srodkiem do hamulców Motip. Ja tez mam podejrzenia co do N75? Warto brac sie za jego regeneracje?
-
[B5 AFN] Zgasł pod czas jazdy, nie odpala
Jeśli zęby byłyby ścięte (w co bardzo wątpie, prędzej pasek strzeli niż żeby się zjadą) to przy kręceniu rozrusznikiem juz bys mial złom zrobiony z silnika. Sądze ze kolega raczej zorientował bys się że tłoki klepią w zawory i coś jest nie tak. Jeśli juz czepiać się paska to ewentualnie mogł przeskoczyc o jeden lub dwa ząbki i wtedy zmienił się kąt wyprzedzenia tłoczenia na pompie i auta też się nie uruchomi. Ale wtedy pompa normalnie podawała by paliwo na wtryskiwacze. Moim zdaniem problem leży w braku zasilania w paliwo. Na początek należy sprawdzić czy pompa wtryskowa ciągnie paliwo ze zbiornika.
-
[B5 1Z] Logi po wycięciu katalizatora
Dolot szczelny. Filtr wymieniony. N75?