Treść opublikowana przez Lukasz_N
-
[ALL] Mrugająca kontrolka od świec co to może znaczyć ???
Jesli juz bawimy sie w zgadywanie usterek i stawianie diagnoz na podstawie mrugajacych kontrolek , to od immo jest osobna kontrolka jesli o to chodzi.
-
[ALL] Mrugająca kontrolka od świec co to może znaczyć ???
Chodzilo mi o uswiadomienie, ze naprawa auta sposobem :"wymienie to a jak nie pomoze to, moze wymienie tamto i tak dalej" jest nie tylko strata czasu ale i pieniedzy. Mozna wymienic w ten sposob polowe auta a tak nie znalezc przyczyny, ktora niekiedy moze okazac sie prozaiczna. Dlatego podstawowa w kazdym przypadku jest diagnostyka a nie bawienie sie we wrozke. Chodzi chyba przeciez o to zeby sobie zycie ulatwiac a nie utrudniac.
-
[ALL] Mrugająca kontrolka od świec co to może znaczyć ???
Kolego Sztomel podstawa w takich przypadkach jest VAG jako podstawowe narzedzie do diagnostyki. A stwierdzenia co jest jednoznaczna przyczyna to jak wrozenie z fusow albo przepowadanie jaka bedzie pogoda w marcu 2012. Przyczyn moze byc wiele.
-
[ALL] Mrugająca kontrolka od świec co to może znaczyć ???
Tak, wlasnie to oznacza mrugająca kontrolka swiec zarowych :polew:
-
[A6 AKN] Jakie jest prawidłowe ciśnienie wtryskiwacza?
190/300
-
[A6 AKN] Jakie jest prawidłowe ciśnienie wtryskiwacza?
A czemu wymieniasz koncowki? Jesli miales zamontowane 190 i 220 to moze jest wlasnie przyczyna problemow.
-
[A6 AKN] Jakie jest prawidłowe ciśnienie wtryskiwacza?
Sa dwa rodzaje wtrysków 190 i 220.
-
[B5 AJM] Jak obrócić Wał korbowy lub silnik ?
Wszystko pieknie tylko jak masz auto na podnosniku albo na kanale to raczej nie da rady go przepchnac
-
[B5 AJM] Jak obrócić Wał korbowy lub silnik ?
Pisalem wczesniej ze za kolo i srube walka rozrzadu nie nalezy pokrecac. Sluzy do tego sruba na kole zebatym walu korbowego.
-
[B7 BRD] Wtryski? pomoc w diagnozie
Kanal 13 grupa 01[br]Dopisany: 20 Kwiecień 2010, 10:24_________________________________________________Pompowtryski SIEMENSa lubia sie czesto zapychac. Szczegolnie na krajowym paliwie :>
-
[B7 BRD] Wtryski? pomoc w diagnozie
Duze wartosci korekcji nie musza wcale swiadczyc o uszkodzeniu wtryskiwaczy.[br]Dopisany: 20 Kwiecień 2010, 09:23_________________________________________________Nie zauwazylem ze chodzi o BRD. Jesli tak to mowa oczywiscie o wartosci kąta synchronizacji i nie wytrskiwacze tylko pompowtryski :>
-
[B5 1Z] Demontaż głowicy
Krok po korku to mniej wiecej tak to wyglada: 1. Podstawowa zasda: SILNIK NIE MOZE BYC NAGRZANY. I nie chodzi tu o to ze mozna sie poparzyc :> 2. Nastepnie trzeba zlac plyn chlodniczy z ukladu. Najodpowiednieszy sposob korek przy chlodnicy. 3. Teraz odkrecamy przewody wtryskowe i wszytkie inne zlaczki i ustijstwa ktore podlaczone sa do glowicy. 4. Zdejmujemy gorna pokrywe glowicy i blaszana oslone przeciwbryzgowa. 5. Ja zwykle luzuje napinacz paska rozrzadu zeby go swobodnie zdjac 6. Pozostaje do odlaczenia klektor wydechowy i ssacy. Nie odkrecamy ich od glowicy tylko odlaczymy zlaczki przewodow ssacaego (razem z turbo-oczywiscie trzeba odlaczyc wszystkie wezyki cisnieniowe i inne zlaczki) kolektora wydechowego (razem z katem). Kolektory wychodza wtedy razem z glowica. 7. Odkrecamy teraz sruby mocujace glowice. Wazna jest kolejnosc odkrecania: zaczynam centralnie od srodka przesuwajac sie mniej wiecej po torze spiralnym do nastepnych srub. 8. No i mozemy wyciagac glowice spod maski. Tak to wyglada mniej wiecej krok po kroku. Nie rozpisuje sie nad szczegolami jakie zlaczki i wezyki itd, bo sam bedziesz widzial co trzeba konkretnie odlaczyc od glowicy zeby ja swobodnie wyjac. Pzdr
-
[B5 AJM] Jak obrócić Wał korbowy lub silnik ?
Po zadnym pozorem nie wolno pokrecac za srube na walku rozrzadu. To najlpesza droga do tego zeby uszkodzic walek. Najodpowiedniesza metoda jest sruba centralna na wale korbowym. A rekami za kolo pasowe to nie sadze zebys dla rade obrocic przy tym stopniu kompresji szczegolnie silnik PD.
-
[B5 AJM ] Temperatura płynu ponad 100 stopni
Objawy wskazują ze padnięta jest pompa wody. Wirnik najprawdopodobniej się oberwał. Mialem kilka takich przypadków w autach grupy VAG. Zwykle dzieje sie to przy oszczednosciach podczas wymiany rozrzadu. Zgodnie ze sztuką powinno się ja wymienic a z reguły jest to pomijane.
-
[B6 AVF] Wysoki stan oleju, inna praca silnika.
Taniej bylo by pewnie na myjnie jechac zeby silnik umyc a nie do ASO A powaznie to jesli do oleju mialby przedostawac sie plyn albo ON to olej stalby sie wyraznie rozcienczony. Radze sprawdzic.
-
[B5 1Z] Vacum pompa-gdzie ona jest?
Ja bym nawet nie bawil się z mierzeniem podcisnienia tylko od razu wymienil membrane. Odkrecasz i zdejmiujesz wszystkie wezyki od pompy. Potem odkrecasz lape-uchwyt mocujacy pompe (klucz bodajze 13mm jak pamietam) i masz pompe na wierzchu. Potem odkrecasz wkrety na obwodzie kolnierza pompy ( chyba 8 sztuk) i masz widok na membrane. Odkrecasz srube mocujaca talerzyk na membranie i wymieniasz ja na nowa. Koszt 10-15 zl i 30 min roboty nie spieszac sie.
-
[B5 1Z] Vacum pompa-gdzie ona jest?
Od strony mechanicznej to ona jest w zasadzie wieczna i powinna wytrzymać cale życie techniczne silnika. Elementem ktory sie w niej zuzywa jest tylko membrana. Wymien i po problemie. Robota prosta i przyjemna. A objawem wskazujacym ze jest ona nie sprawana jest twardy pedal hamulaca i wieksza sila z jak trzeba na niego naciskac zeby zatrzymac auto.
-
[ALL B6] Pompowtryski po 150zl - co o tym sadzicie ?
Za 150zl to mozesz kupic pompowtrsykiwacz ale z plasteliny i to jeszcze chińskiej
-
[B5 AFN] Dymi, kopci na biało
To masz juz przyczyne
-
[B5 1Z] Vacum pompa-gdzie ona jest?
Patrzac na silnik z przodu to po prawej stronie na koncu bloku silnika
-
[B5 AHU] Piszczenie przy pełnym skręcie
Luzny pasek albo pompa juz sie konczy
-
[B5 1Z] Problem z odpaleniem
Zrób logi. Wtedy cos sie rozjasni bardziej :>
-
[ALL] Oznaczenia N75
http://www.a4-klub.pl/smf/diagnostyka_vag/tdi_diagnostyka_aktualizacja_30_vii_2008-t18478.0.html
-
[B6 AVB] Skaczące wartości kąta synchronizacji
Tez mozliwe. Objawy swiadczace o tym ze dmumas sie konczy to tez telepanie przy gaszeniu, szumy, tarcie w czasie przyspieszania, metaliczne stuki podczas gaszenia silnika, szarpanie przy ruszaniu i jezdzie na wolnych obrotach.
-
[B6 AVB] Skaczące wartości kąta synchronizacji
Jesli wartości mieszcza sie w przedziale +/- 3 to nie jest zle. A skaczace wartosci moga swiadczyc o zuzyciu elementow rozrzadu.