Treść opublikowana przez Lukasz_N
-
[B5 AFN] Pompa wtryskowa z 90 do 110 P S
Kolego w AFN jest pompa 10 z tzw. wysoką falą a w 90KM pompa 10 z niską falą. Jak juz to widziałbym pompę 11 z wysoka falą.
-
[B6 AWX] Wyciek oleju spod głowicy?
Chyba koledze chodziło o korek wlewu oleju
-
[ALL B5] Pęknięta szyba - sama z siebie ?
Rozpórka niewiele pomoże bo autko jest juz tak konstrukcyjnie zbudowane ze szyba przenosi cześć naprężen powstających w czasie ruchu pojazdu. Także rozpórka może usztywnic auto od pasa w doł ale to ze szyba bedzie pracowac jest nieuniknione.
-
[B5 AHU] Problem z mocą
Kolego Fahoovnik podejscie typu "albo działa allbo nie działa" jest bynajmniej troche nie fachowe. Nie mowie ze musisz sie za to zabierac jak nie masz pojecia jak to zrobic ale raczej każdy porzadny mechaniki dąży do wyjasnienia przyczyn usterki a nie tylko do usunięcia jej przyczyny. Tak to kolego robia "fachowcy" ktorzy nie maja zielonego pojecia o tym co robia, potrafiac wymienic pół auta "żeby tylko działało", biorac za to ogromną kase.
-
[B5 AHU] Problem z mocą
Kolego Sztomel napisalem: "N109 do wymiany" zeby uswiadomic koledze wczesniej jaki zawor przy pompie chce wymieniac. A to czy go wymieni czy nie to juz jego kwestia. Ja tylko nie zgadzam sie do konca z Twoja teoria ze wystarczyczy wyzczyscic i napewno bedzie ok. Jak juz masz zawor na wierzchu to chyba nie jest problem sprawdzic jego parametry, ktore napewno cos powiedza o jego stanie. To sie nazywa diagnostyka.[br]Dopisany: 06 Maj 2010, 14:21_________________________________________________ A o czym ja pisze wyzej jak nie o sprawdzaniu elektromagnesu (tzw. cewki)??????
-
[B5 AHU] Problem z mocą
Jak bys przeczytal klika postow wyzej to wyraznie pisze ze nalezy go sprawdzic, bo niekoniecznie zabrudzenie mechaniczne moze byc przyczyna, a nawet jesli go przeczyscisz i cewka okaze sie nie spalona i niby wszystko ok, to problem moze byc wlasnie taki jaki pisze wyzej.
-
[B5 AHU] Problem z mocą
Kolego Sztomel cewka wcale nie musi byc spalona zeby zawor nie dzialal poprawnie. Wystarczy ze obnizy sie jej indukcyjnosci, pętla histerezy i juz zawor nie dziala tak jak powinien. A sprawdzic to mozna.
-
[B5 AHU] Problem z mocą
N109 jest zaworem elektromagnetycznym i w dosc prosty sposob mozna sprawdzic poprawnosc jego działania. No i nic nic nie jest niezniszczalne i nawet "solidny" N109 czasem pada.
-
Średnice wieloklinów w kierownicach A4 B5
Odgrzeje temat. Ja u siebie niestety nie mam juz poduchy Chcialem zmienic kierownice na poliftowa. Moje pytanie jest takie czy jak kupie taka czteroramienna bez poduchy to wystarczy tylko przejsciowka wielkoklina i zaslepka w miejsce poduchy czy cos jeszcze trzeba grzebac?
-
[B5 AHU] Problem z mocą
Zawór N109 do wymiany
-
[B5 1Z] Regulator łopatek turbiny - ROZWIĄZANE
Nie sadze. Zorientujcie sie troche w sposobie działania Variable Geometry Turbocharger i Waste Gate Valve, Zasadnicza roznica jest miedzy podcisnieniem a nadcisnieniem sterujacym
-
[B5 1Z] Zawór Wastegate
Tak sie zastanawiam ze moze to byc tez wina zle wyregulowanej sztangi
-
[B5 1Z] Szarpie przy przyspieszaniu i obciążeniu + LOGI
Problem moze lezec z w przealdowaniu. Typowy objaw to wlasnie takie szarpanie przy gwaltownym przyspieszaniu.
-
[B5 1Z] Zawór Wastegate
To ze sumuje cisnienia to wiem. Stawial bym chyba na N75 ktory puszcza powietrze na gruszke.
-
[B5 1Z] Zawór Wastegate
Dodam ze wczesniej mialem problemy z przeladowaniem. A jesli chodzi o cisnienie to nie jestem przekonany czy turbo przy 2000 RPM pompuje juz 1800mbar
-
[B5 1Z] Zawór Wastegate
Witam Mam pytanie odnosnie zaworu upsutowego Wastegate w silniku 1Z. Chodzi o charakterystyczny dźwiek upuszczanego powietrza. Zauwazylem ostatnio ze slychac syczenie juz przy obrotach w zakresie 2000-2200 RPM. Stalo nie ruszane od stycznia, na poczatku kwietnia zaczelo jezdzic i czuc bylo ze ciagnie. 5 bieg 120 km\h pedal w podloge i wyrywalo do przodu. Auto starcilo od jakiegos czasu na mocy.Pytanie czy zawór otwiera się juz troche normalnie przy tej predkosci obrotowej i dlatego slychac powietrze czy powinien dopiero przy wyzszych oborotach?
-
[B5 AJM] Czasami nie chce zapalić
Podłącz VAG'a zrób logi wtedy mozna myslec co i jak. Przyczyn moze byc wiele.
-
[B5 AFN] Wyciek płynu z bloku silnika
Spotkałem się kiedyś z taki przypadkiem ze przed zima pewien magik ze wzgledu na to ze miał kiepskie stezenie płynu chlodniczego postanowil dolac koncentrat. Po dolaniu nie odpalil auta i koncentrat sie nie wymieszal z reszta. Autko stalo tak na mrozie troche czasu. Potem okazało sie ze cieknie plyn wlasnie z jednej z zaslepek technologicznych w bloku silnika. Zrobila sie kasza w bloku i troche ją wypchnęlo. Pomoglo wbicie jej na miejsce ale roboty z tym mnóstwo.
-
[B5 AFB] Dlaczego na opóźnionym wtrysku pali lepiej?
Wszytko fajnie i pieknie tylko ze opozniony kat wyprzedzenia powoduje twarda prace, podwyzszenie temperatury końca spalania i zwiększenie obciążeń cieplnych, oraz mechanicznych działających na tłok, cylinder i układ korbowy.
-
[ALL B5] Zmiana silnika 1.9 Tdi na 2.5 Tdi V6
Wieksze turbo i troche dlubnac zeby wiecej ropki podlewalo i bedzie ok :>
-
[B5 AFN] Problem z czujnikiem poziomu oleju
O ktorym czujniku mowa? Masz FISa?
-
[B5 AHU] Brzęczenie w okolicach zaworu EGR
Mogl sie zawor uszkodzic i dlatego wydaje takie dźwięki
-
[ALL] Mrugająca kontrolka od świec co to może znaczyć ???
Akurat u mnie (i nie tylko u mnie) takiej kontrolki BRAK, a immo jednak w samochodzie jest. Tu masz szczegóły: http://www.a4-klub.pl/smf/b6_avf_czy_moj_samochod_ma_immobilizer-t87194.0.html -- Pozdrawiam. Sławek Tak, ale watek o ktorym mowisz dotyczy B6.
-
[ALL B5] Zmiana silnika 1.9 Tdi na 2.5 Tdi V6
Nieoplacalne. Chyba ze lubisz pakowac sie w koszta i pozniejsze problemy z eksploatacja.
-
[B5 AFN] Sprawdzanie turbiny vagiem
1948mbar