Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Zmiana silnika 1.9 Tdi na 2.5 Tdi V6


krzysiekz89

Rekomendowane odpowiedzi

Nieoplacalne. Chyba ze lubisz pakowac sie w koszta i pozniejsze problemy z eksploatacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się da, ale koszta niemałe, sam koszt silnika a musisz mieć kpl. z wiązką i komputerem to ok 5 tyś, do tego wzmocnienie z chłodnicami, intercoolery, spręzyny zawieszenia, szybko licząc ok 10 tyś. zł taniej by było kupić anglika z całym przodem i przełożyć :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie nie zrozumiałe podejście do tego swapa

zastąpić niezniszczalne 1.9 dupowatym 2.5 :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za kasę którą musisz wyłożyć na swapa będziesz miał tak zmodzone 1.9, za którym 2.5 nie nadąży, będzie jedynie wąchać bąki po 1.9 :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy w jakim silniku konkretnie, ceny podam "z patyka" na wyrost, ale:

a) wieksze turbo (+ewentualnie kolektor jak nie bedzie p&p), 2k turbo + 800zl kolektor

B) wydajniejsze wtryski (4x300-400zl)

c) FMIC z orurowaniem (1300zl)

d) poluzowanie lekko wydechu + usuniecie kata (pewnie cos kolo 400-500zl)

to w sumie tyle, na pewno dojdzie sprzeglo, bo sie stare wysypie i przydaloby sie hamulce zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy w jakim silniku konkretnie, ceny podam "z patyka" na wyrost, ale:

a) wieksze turbo (+ewentualnie kolektor jak nie bedzie p&p), 2k turbo + 800zl kolektor

B) wydajniejsze wtryski (4x300-400zl)

c) FMIC z orurowaniem (1300zl)

d) poluzowanie lekko wydechu + usuniecie kata (pewnie cos kolo 400-500zl)

to w sumie tyle, na pewno dojdzie sprzeglo, bo sie stare wysypie i przydaloby sie hamulce zrobic.

Dziwne masz te ceny :mysli:

Jeśli chodzi o 1.9 to

1. Turbo AWX/BRD/hybryda załózmy nowe/regenrowane - 1200-2000tys, używka 500-1000(AWX)

2. Wtryski(końcówki - 140zł szt x4 +przekładka min 50zł/szt) kompletne wtryski 1200-1400zł

3. FMIC(intercooler centralny) 500-1200 w zaleznosci na co sie szarpniesz

4. Sprzęgło wzmocnione koszty sprzegła+ wzmocnienie ~1200zł(nie wliczajac dwumasa) ewentualnie jednomas

5. Koszty nie przewidziane, czujniki, węże itp

6. kolektor ssący - 90zł

7. Usuniecie kata - w cenie katalizatora :naughty:

Czy ktos z was zastanawial sie nad zmiana silnika? 1.9--2.5

Jakie wogole moga byc tego koszty?

Wogole to sie oplaca?

Nielicha historia odpusć sobie, jak juz swapy robic to na AWXa 1.9 z B6 scieżka przetarta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra a z silnikiem AWXa od B6 bylo by prosciej?

jaka moze byc cena calego silnika z osprzetem?

Moze nie prościej ale skuteczniej, poczytaj o 2,5 i o jego kosztach w utrzymaniu

Tu masz opis co i jak z tym AWXem

http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t75462.0.html;highlight=swap+na+awx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kowi87, raz, ze napisalem wyraznie "ceny na wyrost" to dwa Twoje ceny za bardzo nie odbiegaja od moich, no za uzywane szroty wtryski ( po 140zl? haha, no prosze Cie, chyba lejace, ja podalem realna cene pewnych wtryskow od kogos z sr.pl a nie od handlarza co wszystko ma nowki sztuki z niemiec), FMIC cena od kolegi devastation, porzadny kolektor (jesli mowimy o zrobieniu nowego to wlasnie okolice 700-800zl).

ps. turbiny NOWE regenerowane :polew: :polew: wszyscy wszedzie wiedza, ze to jest loteria, lepiej kupic dobra uzywke niz regenerowana jak to okresliles NOWA, ja kupilem nowa-nowa a nie "nowa panie regenerowana" BRD za 1700zl.

ps2. warto dodac do tego strojenie czyli granice 1200-1500zl zaleznie od tunera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kowi87, raz, ze napisalem wyraznie "ceny na wyrost" to dwa Twoje ceny za bardzo nie odbiegaja od moich, no za uzywane szroty wtryski ( po 140zl? haha, no prosze Cie, chyba lejace, ja podalem realna cene pewnych wtryskow od kogos z sr.pl a nie od handlarza co wszystko ma nowki sztuki z niemiec), FMIC cena od kolegi devastation, porzadny kolektor (jesli mowimy o zrobieniu nowego to wlasnie okolice 700-800zl).

ps. turbiny NOWE regenerowane :polew: :polew: wszyscy wszedzie wiedza, ze to jest loteria, lepiej kupic dobra uzywke niz regenerowana jak to okresliles NOWA, ja kupilem nowa-nowa a nie "nowa panie regenerowana" BRD za 1700zl.

ps2. warto dodac do tego strojenie czyli granice 1200-1500zl zaleznie od tunera

no ceny podobne w sumie dałem :embarrassed: , a co do wtrysków wyraźnie napisałem cena za końcówke wtryskiwacza fratelli po tyle chodziły niedawno niewiem jak obecnie jest :gwizdanie: z turbinami to ja juz nie wierze nowa-nowa dlatego napisałem nowa/regenerowana bo te wszystkie okazje za 1200zł to tylko regenerowane sa, jak chciałem kupic w ream - poland nówke AWXa to mi powiedział cene zaporową 2700zł ;( a turboTEC za regenerowaną krzyczeli 1800zł(ceny z tamtego roku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzysiekz89 sprzedaj 1.9, za kase kupisz spokojnie dwa 2.5 i jeszcze zostanie na waciki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te 2,5 to nie jest dupowaty silnik i nie takie duze koszty ktos nie jezdzil to niewie kupil sobie 1,9 i jezdzi jak polonezem

widocznie Ty za mało jezdzisz swoim 2.5 i nigdy nie jezdziłeś 1.9 po modzie

2.5 to nawet nie syrenka, tylko total shit :sick3: :sick3: :sick3: :sick3: :sick3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te 2,5 to nie jest dupowaty silnik i nie takie duze koszty ktos nie jezdzil to niewie kupil sobie 1,9 i jezdzi jak polonezem

Pewnie auto masz niecałe pół roku i jeszcze nie przyszło Ci części ekspluatacyjnych wymieniać albo poprostu mało jeździsz :gwizdanie:

Inaczej bedziesz mówił jak Cie spotka takie 1,9+ :naughty:

A co do tematu swapu to juz chyba wszystkie plusy i mnusy zostały powiedziane, mozna by sie zastanowić nad zamknięciem :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...