Treść opublikowana przez Lukasz_N
-
[B5 1Z] Turbo słabo pompuje
W 1Z doladowanie masz na poziomie 1.9 bara. http://www.a4-klub.pl/smf/tabele_wartosci_zmierzonych_silniki_1zahu_aey_agpaqm_afnavg-t16622.0.html
-
[B5 1Z] Duże spalanie paliwa przez silnik
Vagiem na pewno ale nie pamiętam jak. Trzeba szukać w dziale diagnostyka vag. http://www.a4-klub.pl/smf/b5_ahu_dlaczego_taka_mala_dawka_i_jak_ja_zmienic-t30657.0.html http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t10316.0.html;highlight=dawka+paliwa
-
Domykanie szyb z kluczyka
Nie jestem pewien ale w tym roczniku to raczej nie ma możliwosci grzebania w ustawieniach centralnego i modułu komfortu.
-
[B5 AHU] Ogólne podzespoły do wymiany po kupnie auta
Errare humanum est
-
[B5 AHU] Ogólne podzespoły do wymiany po kupnie auta
Tak kolego tylko jak opór dązdy do nieskończoności to masz wtedy zwarcie do masy. A odpowiadając na Twoje twierdzenie że podłączając do przewodu o dużym oporze prąd to powinien rozgrzać się do 1000stC to tak nie jest. Musi byc on wykonany ze specjalnego materiału.
-
[B5 AHU] Ogólne podzespoły do wymiany po kupnie auta
Kolego wszystko sie zgadza tylko że tam jest opisane sprawdzenie na podstawie natęzenia padu (podawane w amperach).
-
[B5 AHU] Ogólne podzespoły do wymiany po kupnie auta
Niestety mylisz się kolego. Jest dokładnie odwrotnie. Świece grzeją w wyniku przepływu prądu przez element o dużym oporze, który w ten sposób rozgrzewa się do wysokiej temperatury.
-
[B7 BLB] Wymiana panewek wałków rozrządu
Pokrywy łożysk mają zamki także nie ma raczej takiej opcji żeby tak ścisnąc panewki żeby wałek się nie ruszył
-
[ALL B5] Olej w części zimnej turbo
No nie sądze żeby taka wersja zadziałała. W grę wchodzą różne parametry i których nie zapewnisz bez działającego poprawnie turbo.
-
[ALL] Włącza się ssanie - co się dzieje?
Pierwsze słyszę,że w dieslu jest ssanie Jest, czyli większa dawka paliwa Nie chodzi o podniesienie dawki paliwa tylko o zmianę kąta wyprzedzenia tłoczenia. W starszych konstrukcjach EP/VE służyło do tego cięgno uruchamiane ręcznie, które oddziaływało na tłoczek przestawiacza kąta wyprzedzenia tłoczenia. W TDI odpowiada za to układ elektromagnetyczny.
-
[ALL] Blok Tdi 90 i 110 KM
Jesteś pewien? Gdzieś kiedyś mi się obiło o uszy że Afn ma inne tłoki żeby jakoś lepiej się chłodziły czy bardziej wytrzymałe temperaturowo czy coś w tym rodzaju? Nie jestem fachowcem więc tak lakonicznie napisałem ale naprawdę gdzieś o tym kiedyś czytałem... Tłoki i cały układ korbowy to juz inna sprawa. Bloki są takie same.
-
[ALL] Blok Tdi 90 i 110 KM
1Z i AFN mają takie same bloki silnika, konstrukcyjnie różnią się tylko osprzętem silnika.
-
[B5 AFN] >Trzęsie mi się cała buda ?!
No niestety AFN nie posiada klapy gaszącej.
-
[B5 AJM] Zapalanie diesla
Sprawdź VAGiem wskazania temperatury silnika z bloku Engine z grupy 07 i wskazania z bloku 17 Instruments. Czujnik to G62 /G2.
-
[B5 1Z] Wyciek Oleju przy turbo jak to zlikwidowac ??
Doprowadzenie oleju do turbo jest połączone na końcówkę stożkową. Sprawdz czy dobrze jest końcówka ułożona w gnieździe. Ewentualnie spróbuj dokręcic z wyczuciem.
-
[INNE] Jaki silnik do VW BORA
Jakby trzeba było wymieniać motorownie po padnięciu uszczelki pod głowica, to silników by zabrakło na tym świecie
-
[ALL B5] Olej w części zimnej turbo
Kto Ci takich glupot naopowiadał??? :polew: Chyba ze chcesz zniszczyc turbo to wlasnie jest idealny sposób. Skoro olej puszcza to znaczy ze bylo zle zregenerowane. Jedz do tych fachowców co Ci to robili
-
[B5 AJM] wymiana rozrządu
Kolego takie rzeczy to tylko w Erze a poważnie to nawet jesli ktos Ci to sprawdzi to i tak nic jescze nie znaczy. Także jesli kupiles autko to pierwszym krokiem jest wymiana rozrządu, nawet jesli sprzedajacy Cie zapewnia ze byl niedawno robiony. zycie juz zna takie przypadki kiedy pół silnika sie poszlo walic a podobno "rozrzad był niedawno robiony".
-
[ALL B5] Swap silnika - prosiłbym o pomoc
Zobacz sobie tutaj kolego http://http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t75462.0.html;highlight=swap+awx. Co prawda dotyczy swapa z 1Z ale może cos podpowie.
-
[ALL B5] Swap silnika - prosiłbym o pomoc
Kolego jak juz robisz swap to na AWX
-
[B5 AHU] Problem z odpaleniem.
Skoro koleżanka potrafi odkręcic przewody od wtryskiwaczy i wężyki od filtra to chyba by sobię poradziła
-
[B5 AHU] Problem z odpaleniem.
To chyba nie jest problem? :>
-
[B5 AFN] Zgasł pod czas jazdy, nie odpala
Kolego zrob w koncu i wrzuc te logi. A wałek rozrzadu blokuje sie plytką ktorą wklada sie w wyciecie na jego koncu. Do tego trzeba zdjac oslone i dostac sie do walka.
-
[B5 AFN] Zgasł pod czas jazdy, nie odpala
Kolego niezbyt dobrze to wygląda lekkie dymienie to jest normalana rzecz ale w Twoimi przypadku to przedmuchy są niezłe
-
[B5 AHU] Problem z odpaleniem.
Wykrec go, wyjmij środek, wkręc z powrotem i spróbuj czy zapali