Treść opublikowana przez Lukasz_N
-
[B5 AFN] Problem z kątem wtrysku
Temat ogolnie dotyczy silnikow z pompa wtryskowa. W PD w Twoim AJM sprawa wyglada troche inaczej. Trzeba bawic sie z tzw. kątem synchronizacji. Zajrzyj tutaj: http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t74986.0.html;highlight=kąt%20ajm Pozdr.
-
[B5 AFN] Problem z kątem wtrysku
Zasada jest taka ze im mniejsza wartosć tym bardziej przyspieszony. Odnosi sie to zreszta do wielu parametrow ustawianych za pomoca VAGa gdzie zmniejszanie wartosci powoduje rzeczywiscie ich wzrost.
-
[B5 1Z] Przejściówka wieloklina 17mm na 26 mm.
Mam opcje kupna kierownicy bez poduszki za mala kase. Nie chce tam wkladadc poduszki tylko zaslepke sama. Czy wtedy tez potrzeba cos wiecej czy sama redukcja starczy?
-
[B5 1Z] Przejściówka wieloklina 17mm na 26 mm.
Witam Mam zamiar zmieniac w swoim autku kierownice na wersje poliftowa. Pytanie dotyczyc przejsciowki wieloklina 17 mm na 26 mm. Gdzie mozna dostac takie cudo?
-
[B5 AFN] Problem z kątem wtrysku
Kąt wyprzedzenia poczatku tłoczenia i kąt wyprzedzenia wtrysku to dwa różne pojęcia, chociaz przyjelo sie poslugiwac powszechnie tym drugim pojeciem. Od momentu rozpoczęcia tłoczenia paliwa przez pompe wtryskową do chwili uniesienia sie igly rozpylacza wtryskiwacza uplywa jakis czas. Z mechaniki płynow wiadomo o takich zjawiskach jak scisliwosc plynow, opory przeplywu, siły bierne i czynne wystepujace podczas przeplywu a scharakteryzowanych sa one liczbą Raynoldsa danego medium ( w tym przypadku oleju napędowego). Wartości tych parametrow nie sa statyczne. Jasno wynika z tego ze kąt obrotu wału korbowego silnika przy ktorym nastepuje poczatek wtrysikwania paliwa do komory spalania nie pokrywa sie z katem obrotu przy ktorym rozpoczyna sie tłoczenie. Jasniej mowiac kat wyprzedzenia poczatku tloczenia odnosi się do takiej chwili w ktorej pompa wtryskowa powinna zaczac tloczyc paliwo aby zostalo ono wtrysniete do komory spalania w odpowiednim momnecie okreslonym wlasnie katem wyprzedzenia wtrysku. Od zapanowania nad tym zjawiskiem w naszych TDI sa N108 i G80[br]Dopisany: 07 Kwiecień 2010, 08:46_________________________________________________ Miedzy 49-54[br]Dopisany: 07 Kwiecień 2010, 12:13[hr[br]Dopisany: 07 Kwiecień 2010, 13:56_________________________________________________ Kolega Sztomel pisal ze mozesz ustawic na lekko przyspieszony. U Ciebie wlasnie tak jest i dlatego linie sie nie pokrywaja. A prawidlowa wartosc jak wczesniej pisalem wynosi 49-54.
-
[B5 1Z] Dziwne odgłosy z EGR
Kolego blaszką z puszki od piwa to mozna dziurke od klucza zaslepic a nie EGR w ktorym sa gorace spaliny Uzyj konretnej blachy stalowej 0,8-1mm wtedy wytrzyma.
-
[B5 AFB] Jakie ma być ciśnienie otwarcia wtrysku?
Jesli puszcza dymek to prawdopodobnie nie przepala ropki ktora podaja wtryski. Sprawdz kompresje. Tu moze lezec problem tym bardziej jak piszesz ze problemy z odpalaniem narastaly stopniowo.
-
[B5 1Z] Sprzęgło nie tłumi drgań
W sprawnej tarczy sprzeglowej tarcza wewnętrzna nie ma prawa poruszyc sie pod naciskiem dloni. Ewidentnie do wymiany.
-
[B5 AFN] Problem z wolnymi obrotami na biegu jałowym
1-engine 11 -login (wpisz 12233) 10 - adaptation 2 - w tym kanale mozesz zmieniac wartosc predkosci obrotowej biegu jalowego Warunek konieczny: temperatura cieczy chlodzacej w czasie adaptacji min 80 stopni
-
[B5 AFN] Problem z kątem wtrysku
Mozna przestawic zeby miescil sie w zakresie. Jesli kiepsko pali sprawdz tez dawke startowa. P.S. Kąt wtrysku to mozna ustawiac na wtryskarce. W silnikach ZS ustawia sie KĄT WYPRZEDZENIA TŁOCZENIA I KĄT WYPRZEDZENIA WTRYSKU.
-
[B5 AFN] Problem z kątem wtrysku
kurcze, a jak się to robi To bylo pytanie retoryczne :>
-
[B5 1Z] Cieknący olej w okolicy sprzęgła
Problem polega na tym ze to nie jest olej przekladniowy tylko silnkowy. Widac to ewidentnie (czarny jak smola). A oblanie przy wymianie odpada bo tyle to az by nie wycieklo.
-
[B5 AFN] Problem z kątem wtrysku
No jesli wykroczysz poza skale regulacji to jest oczywiste ze nie da rady. Przeciez regulacja nie jest mozliwa w nieograniczonym zakresie. Poza tym N108 jest elementem wykonawczym a nie pomiarowym . Pojecie "wartosci stale" odnosza sie do zastapienia sygnalu tzw. needel lift sender G80. Probowales kiedys ustawiac kat wyprzedzenia wtrysku? Jesli tak to zapewne wiesz ze w momencie kiedy zbyt mocno odbiegniesz od wartosci wymaganej (np 049-051 w 1Z), tzn zbyt mocno obrocisz pompe przyspieszajac lub opozniajac kat wyprzedzenia wtrysku wtedy wyskakuje blad (00542) a motorownia pracuje. Wtedy funkcja pomiaru na biezaco zostaje zastapiona przez nastawy ze sterownika ECU. Jak wczesniej pisalem sa pewne granice w ktorych praca w ogole jest mozliwa. Jesli poza nie radykalnie wykroczysz to albo silnika nie odpalisz albo bedzie chodzil jak URSUS C-360.
-
[B5 AJM] Audi A4 b5 AJM 1.9 tdi 115ps trzęsie przy zimnym silniku
http://www.a4-klub.pl/smf/b6_awx_19tdi_trzesie_na_biegu_jalowym-t46124.0.html;msg503034;topicseen;highlight,18076#msg503034
-
[B6 AWX] Zapchany katalizator , turbina puszcza olej
Bez przesady z tym sprawdzaniem luzow w ten sposob. Zeby zauwazyc jakis luz wg sposoobu ktory opisujesz to lozyska walka turbo powinny juz nie istniec. A jesli dmucha przez odme i wywala olej to sa ewidentne przedmuchy na cylindrach i cale to swinstwo przez odme trafia z powrotem do ukladu powietrza.
-
[ALL] Jaki rozrząd, firmy godne polecenia - za i przeciw?
Jesli chodzi o paski to tylko Contitech. Gates odpada. Napinacze i rolki: SKF Wszystko na ten temat
-
[B5 AFN] Słabo ciągnie, max 3-3,2 tys obr
A po czym stwierdzasz ze nie lapie notlaufu? koniecznie wrzuc logi wtedy mozna cos powiedziec konkretniej.
-
[B5 AFN] Problem z wolnymi obrotami na biegu jałowym
Mozesz zrobic to w ten sposob ze druga osoba naciska na pedal i zwikeksza nieznacznie obroty i gwaltownie puszcza pedal i tak kilka razy pod rzad. Jesli jakas poduszka jest walnieta to zauwazysz jak motorownia sie telepie.
-
[B5 AFN] Słabo ciągnie, max 3-3,2 tys obr
Pierwsza i podstawowa zasada: Wrzuc LOGI bez tego to i nawet jasnowidz nie pomoze a powaznie to moze auto lapac notlauf.
-
[B5 1Z] Cieknący olej w okolicy sprzęgła
Stamtad to raczej nie. Widac ewidentnie krople oleju ktore wyplywaja z okienka w dolnej czesci skrzyni w miejscu polaczenia z blokiem.
-
[B5 AFN] Problem z kątem wtrysku
Ustawienie wdlug znakow to polowa sukcesu. Ze wzgledu na naturalne zuzycie elementow pompy i ukaldu rozrzadu konieczne jest zwykle dokladnie ustawienie poczatku tloczenia i kata wprzedzenia wtrysku za pomoca czujnika zegarowego lub VAG'a. Tylko wtedy TDI pracuje tak jak powinien.
-
[B6 AKE] Zgasł i nie chce odpalić (zapowietrzył się)
Kolego zacznij od sprawdzanie wszytkich opasek i polaczen wezykow, a takze zaworu zwrotnego. tak jak pisalismy wczesniej. Filtr paliwa sobie odpusc bo tak jak pisal kolega wczesniej nie ma prawa sie sam zapowietrzyc. Zeby cos stalo sie ze zbiornikiem albo przewodami to autko musialo by spotkac sie z troche wiekszym "kamyczkiem jak babelek" :>
-
[B6 AKE] Zgasł i nie chce odpalić (zapowietrzył się)
Z tego co piszesz to widac ze uklad paliwowy ewidentnie lapie powietrze. Co to za fachowiec byl co tak odpowietrza uklad i nie widzi ze cos jest nie tak??? W zasadzie to go wcale nie odpowietrzyl. Najpierw trzeba by zaczac od sprawdzenia wszytkich wezy i opasek czy nie sa luzne jesli nie to proponowalbym sprawdzic zawor zwrotny.
-
[B5 AFN] Problem z kątem wtrysku
Jesli chodzi o wartosci graniczne kata wyprzedzenia wtrysku to jesli przekroczysz wartosci graniczne to wtedy komputer wywali Ci bład w VAG'u i pobiera wtedy wartosci stałe zapisane w swojej pamięci a nie nadawane przez czujnik wzniosu igły rozpylacza na 3 wtryskiwaczu. Nie ma obawy ze cos sie uszkodzi.
-
[B5 1Z] Cieknący olej w okolicy sprzęgła
chcialem sie zabrac za uszczelke ale podobno troche roboty z tym jest