Treść opublikowana przez Szymoonk
-
[B5 1Z] Dławik turbiny - regeneracja ?
no i właśnie po zdjęciu tej sztangi ta cześć która znajduje sie przy turbo jest bardzo luźna wiec jutro zabieram sie za demontaż turbo i zamieszczę fotki w tym temacie jak to wygląda od środka mam nadzieje ze ktoś mi pomoże a jak nie to nowe turbo.;
-
[B5 1Z] Dławik turbiny - regeneracja ?
no wiec do czego służy ta sztanga w 1z i do czego służy element z którym sie łączy przy turbinie bo już zupełnie nie wiem o co chodzi;/
-
[B5 1Z] Dławik turbiny - regeneracja ?
moje logi przewijały sie już nie raz przez forum i nikt nie potrafił powiedzieć co i jak wiec jeśli ktoś wie o co mu chodziło to proszę o odpowiedz[br]Dopisany: 07 Czerwiec 2008, 12:01 _________________________________________________Dodam tylko ze chodziło mu chyba o zawór upustowy bo u mnie po zdjęciu tej sztangi co idzie do gruchy to ta cześć przy turbinie lata sobie bezwładnie a niby w środku turbulum jakaś klapka nie zamyka sie i ustawia sie niewłaściwie dlatego spaliny uciekaja.
-
[B5 1Z] Dławik turbiny - regeneracja ?
Bylem w końcu u speca i stwierdził iż w mojej turbinie niesprawny jest dławik i ponoć ustawia sie on jak chce dlatego brakuje mu mocy. Można mu wierzyć ponieważ już miał takie przypadki. Co mogę z tym fantem zrobić ? Nowa turbina, czy jednak naprawiać ten dławik ? w zakładach regenerujących mogą mi to zrobić ? prosze uzywac prefiksu przy zakladaniu tematu.poprawione
-
[B5 1Z] Proszę o analizę logów
czy kont początkowy wtrysku może być na poziomie 39-41 i co tak w ogóle powoduje przestawiony kont wytrysku ? oraz jaki może być powód zmniejszonej dawki paliwa przy niskich obrotach ?
-
[ALL B5] Wymiana plastikowych elementów w drzwiach
tak trzeba ściągać tapicerkę a z wyjęciem tego elementu nie ma problemu z tylu przykręcony jest na jedna śrubkę natomiast w przednich drzwiach na dwie i zaczepy .
-
[B5 1Z] Proszę o analizę logów
czyli N75 steruje tylko "odcięciem" doładowania a nie samym doładowaniem w takim razie to ze mam słabe ciśnienie od niskich obrotów nie jest przyczyna N75 tylko wyrazie czegoś innego . Rozebrałem dziś cały dolot i dziur brak
-
[B5 1Z] Proszę o analizę logów
ale ten "baczek"jest chyba dobry bo w pierwszym logu gdy auto wpadło w tryb awaryjny współczynnik pokazuje 94% i sie utrzymuje ? czy sie mylę ?[br]Dopisany: 26 Kwiecień 2008, 00:50 _________________________________________________mimo iż przewody ciśnieniowe wydaja sie ok kupie jednak nowe i czy muszą mieć odpowiednia długość bo u mnie były już raz przycięte ?[br]Dopisany: 26 Kwiecień 2008, 16:35 _________________________________________________Czy może mi ktoś napisać jak działa zawór upustowy przy turbinie ? czyli co sie dzieje gdy n75 otworzy sie i wypycha sztangę z gruszki?
-
[B5 1Z] Proszę o analizę logów
Z zaworkiem jest wszystko ok... i przewody tez są dobre a co pokazuje tabela "Duty cycle Boost Valvle" w logach? bo wartości są trochę za niskie? Pomocy nie mam już sil do tego auta
-
[B5 1Z] Proszę o analizę logów
chyba tak bo mechanik podpinał a jest gdzieś na forum rozpiska jak go podłączyć ?
-
[B5 1Z] Proszę o analizę logów
kata nie ma a zaworek był kupiony nowy w serwisie bo mechanik mówił ze stary był zepsuty ponieważ wpadał w tryb awaryjny, ale wiem już ze wpadał w ten tryb z powodu sztangi..
-
[B5 1Z] Proszę o analizę logów
Doprowadziłem sztangę do porządku nie wpada już w tryb awaryjny lecz dalej nie ciągnie od niskich obrotów. praktycznie trzeba go pchać zanim nie osiągnie 2000 obrotów a to logi po moich działaniach: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4fd013b914b4f05f.html
-
[B5 AFN] Nieorginalne radio - ściemnianie razem z zegarami - da się ?
Ja mam radio sony Xplod i gdy włączę światła to automatycznie wyświetlacz w radiu sie przyciemni a funkcje ta włącza sie przytrzymując gałkę i trzeba tam coś wybrać
-
[B5 1Z] Proszę o analizę logów
proszę o analizę logów i odpowiedz na kilka pytań: grupa 011 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/739c82d6a16a4408.html grupa 003 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d4b245d49b812b51.html grupa 008 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2a8d1d10e869f6d9.html Mam pytanie dotyczące turbiny a mianowicie jego sterowania, W która stronę porusza sie sztanga w tym silniku w prawo czy w lewo po ruszeniu z miejsca? Czy wąż który prowadzi do gruszki umiejscowionej na końcu tej sztangi zasysa powietrze czy wypuszcza? http://img149.imageshack.us/img149/4127/westezo7.jpg Zadaje te pytania ponieważ sztanga u mnie była skręcona prawie na max i nie wiem jak mam ja teraz ustawić żeby było dobrze (brak zawleczki dlatego ktoś skręcił ja na max żeby nie spadła) I w jakiej pozycji znajduje sie element w którym sztanga łączy sie z turbina? jest "obrócona" w prawo czy na wprost ?
-
[ALL B5] Niesamowicie niewygodne siedzenia
w mojej niuni był fotel z regulacja odcinka lędźwiowego lecz był strasznie nie wygodny i twardy jak i rowniez przetarty wiec zakupiłem z anglika fotel bez regulacji i jest o niebo lepiej
-
[B5 1Z] Proszę o analizę logów
chciałem spróbować metody która podałem wcześniej lecz mój log z grupy 011 wygląda tak: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/739c82d6a16a4408.html
-
[B5 1Z] Proszę o analizę logów
Witam mam identyczne problemy co ty czyli wysokie spalanie słabe przyspieszenie oraz ciężko poruszająca sie sztanga czy znalazłeś już przyczynę? Mozna spróbować tego http://www.a4-klub.pl/smf/b5_1z_doprowadzenia_cisnienia_doladowania_do_normy-t30627.0.html ?
-
[B5] 95' Zamek Drzwi lewych podłączenie centralnego
ok dzięki na szczęście ja potrzebuje od drzwi prawych gdzie dźwignia ta będzie bo niestety w starym zamku wysiadło sterowanie oświetleniem bo po otwarciu drzwi nie świeci sie lampka ;/
-
[B5] 95' Zamek Drzwi lewych podłączenie centralnego
Nie zakladam nowego wątku czy zamek będzie pasował do modelu 95' z modelu 99' ?
-
[B5 AHU] Woda we wnętrzu
podłącze sie pod temat, u mnie woda znajduje sie tylko i wyłącznie z tylu z prawej strony pod nogami pasażera. Gdzie mam szukać przyczyn i gdzie jest odpływ ( rurka) od szyberdachu ?
-
[B5 1Z] Jak zdjąć plastik z tylnego słupka ?
Jak zdjąć plastik z tylnego słupka ? chce sie dobrać do wzmacniacza antenowego lecz nie mam pojęcia jak sie za to zabrać ?
-
Problem ze wzmacniaczem
wzmacniacz alphard 4x60rms głośniki blaupunkt 2x55rms oba głośniki podpięte pod rożne wyjścia (z 4 pozostały 2 wolne) gdy grają razem basu praktycznie nie ma a dźwięk jest kiepski natomiast gdy jednego odepnę to na drugim pojawia sie czysty dźwięk i piękny bas. Instalacja samoróbka wiec moze w tym tkwi problem
-
Problem ze wzmacniaczem
Mam wzmacniacz 4x60RMS oraz głosiki 2x55RMS. Gdy podłącze oba głośniki grają beznadziejnie natomiast w chwili gdy odłączę jeden z nich drugi gra pięknie. Nie wiem co jest grane?
-
[B5 ALL] Podgrzewane spryskiwacze - demantaż
ja mam '95 i napięcie pojawia sie na kablach po włączeniu tylnej szyby
-
[B5 ALL] Podgrzewane spryskiwacze - demantaż
czyli ten cały sprysk wychodzi na zewnątrz maski ? I czy on sie rozkłada jakoś czy w całości ?