Treść opublikowana przez pastaldo
-
[B5 AFN] Po odpaleniu na zimnym silniku głośno chodzi.
To mnie troche uspokoiłeś. W sumie świeczki pewnie też sa uwalone bo w ostatnia zimę ciężko strasznie palił a do tej pory się nie zabrałem za ich sprawdzenie i ew wymianę. Przed zimą zrobię to na pewno. A fakt palę od razu bez czekania na ew podgrzanie bo żyłem w świadomości że świece i tak w tej temp nie grzeją. Choć ciekawostką jest że np dziś nie było tego głośnego rozruchu. Mam kabelek wiec jak się dorwę gdzieś do laptopa to posprawdzam. Sprawdzić tylko błędy czy robić logi jakichś grup? Może zrobię przynajmniej statyczne wszystkie grupy profilaktycznie i wrzucę do obejrzenia.
-
[B5 AFN] Po odpaleniu na zimnym silniku głośno chodzi.
Olej raczej odrzuciłbym ze względu na to że to mobil1 10w50 full syntetyk wymieniany był w lutym zaraz po kupnie samochodu i przejechane koło 8tys km. Poza tym to nie jest troszkę tylko on dość głośno pracuje na początku. On nawet na starym oleju przy 30st mrozu w zimę długo kręciłem zanim odpalił ale chodził cichutko. I tu nie chodzi o odczucia i że to diesel bo on naprawdę chodził cichutko nawet jak na diesela. Może mieć to jakiś ziązek może z jakąś nieszczelnością w dolocie? Bo ostatnio poruszałem taki watek i wynikło że może byc jeden z łaczników nieszczelny ale nie miałem czasu jeszcze tego wymienić. Nadmienie ze niema to płyu na takie parametry jak moc czy moment bo od razu ciągnie super od samego dołu. Oczywiście na zimno nie wkrecam go na wysokie obroty.
-
[B5 AFN] Po odpaleniu na zimnym silniku głośno chodzi.
Witam serdecznie, Zauważyłem ostatnie kilka dni po odpaleniu po nocy chodzi silnik głośno kilka sekund tak do pół minuty. Próbowałem się dosłuchać stukania zaworów itp (doświadczenia z poprzedniego samochodu) ale raczej to inny dźwięk. Potem wraca do normy. Co to może być? Od czego zacząć diagnozę? Gdy odpalam po pracy nie występuje to zjawisko więc podejrzewam że to po długim staniu samochodu.
-
[ALL B5] Skrzeczenie przy skręcaniu
To ja się dołączę bo problem u mnie polega na tym ze na max skręconych kołach jest takie dość mocne terkotanie. Taki jakby metaliczny stłumiony dźwięk. Mam nadzieje że nic się nie kończy I jak skręcę do oporu to obroty silnika spadają tak gdzieś do 800 i jak odpuszczę to wracają do normy. Pomożecie koledzy co to? Tzn terkotanie jakby gdzieś koło lewego koła słyszałem jak sie próbowałem wsłuchać. Może jest tam jakiś zawór albo coś co sie mogło uszkodzić i jak jest za duże ciśnienie to nie odbija ?
-
[B5 AFN] Dwumasowe koło zamachowe i sprzęgło - CAŁA PRAWDA - Sachs, Luk, oryginał
Ok sprawdzę. Ale jak pojadę do domu bo na razie jestem daleko od domu i pod blokiem nie dam rady. A jaki jest sposób na sprawdzenie poduszek? Bo jakby się rozerwała to zauwarzę ale jak mniej więcej ocenić stan zużycia? Jak mi dziś rano przy odpalaniu zatrzęsło samochodem to może faktycznie to któraś poduszka się kończy. Pierwszy raz tak mocno mi trzepneło samochodem iec kto wie:)
-
[B5 AFN] Dwumasowe koło zamachowe i sprzęgło - CAŁA PRAWDA - Sachs, Luk, oryginał
Brzmi kusząco. Nie w tej chwili ale będziemy jeszcze gadać o kupnie . A co do tego sprzęgła to dwumas tez trzeba wymieniać czy wystarczy tarcza, łożysko i docisk? Zaznaczam że poza ciężko czasem wchodzącymi biegami i wysokim(w sumie nie przeszkadza) spregle nie występują żadne symptomy takie jak szarpanie itp.
-
[B5 AFN] Dwumasowe koło zamachowe i sprzęgło - CAŁA PRAWDA - Sachs, Luk, oryginał
To ja tez odświeżę ale zapytam inaczej. Z autem nic się nie dzieje niepokojącego. Ale sprzęgło bierze dość wysoko. Czy trzeba myśleć o wymianie? Czasami jedynka i wsteczny ciężej chodzi ale tylko czasem. Może poduszki mają coś do tego? I pewnie wszyscy mnie wyśmieją ale jakby wymienić tylko tarcze skoro nie trzęsie itp? A może nawet używkę w dobrym stanie? Podpowiedzcie:)
-
[B5 AFN] Wyciek oleju, brudny silnik ale skąd ucieka? odma? Oleju nie ubywa..
Wg prośby kolegi zrobiłem zdjęcia. Nie są one super jakości bo jest pochmurno i robione pod blokiem, nie chciało mi sie odkręcać osłony silnika. Zacząłem się zastanawiać czy to może faktycznie nie będzie gdzieś przy tym czujniku bo jest cały brudny, ale jest tez brudna ściana grodziowa koło kata i wężyk który idzie do EGR. No nic, spójrzcie koledzy moze cos wymyślicie.
-
[B5 AFN] Wyciek oleju, brudny silnik ale skąd ucieka? odma? Oleju nie ubywa..
Nie pisałem wcześniej bo wyciek jest minimalny. Nie ubywa na bagnecie. Silnik z tyłu jest cały brudny. Myślałem że uszczelka pod pokrywą zaworów ale nową założyłem i nawet dokładnie na silikon założona wiec odpada bo przy niej jest teraz sucho. Ale wężyki z tyłu i czujnik u dołu(przy ścianie grodziowej) rury idącej od IC do kolektora jest zapie...ony w oleju. Musi tam się gdzieś jakaś mgiełka wydostawać bo oleju nie ubywa a bardzo brudno. Tzn tam w okolicach odmy jest też brudno tzn tego okrągłego na pokrywie zaworów. Może być tak że z pod tego ucieka lub w jakiś inny sposób odma się mogła zepsuć? Wkurza mnie bo silnik jest do samego dołu od strony ściany grodziowej w oleju od kiedy go kupiłem tak jest. Podpowiecie coś?
-
[B5 AFN] Pedał gazu sie rusza na boki i samochód nie równo ciągnie...?
Witam serdecznie, Pewnie to się działo i wcześniej ale może nie zwróciłem uwagi bo samochód mam pół roku. Pedał gazu ma duże wahania na boki. Odchyla się w obie strony o jakieś 2cm. Gdy naciska się go bardziej w dół, lub przesunięty w lewo to samochód ciągnie super. W pozostałych pozycjach jest różnie. Pomaga tez efekt pompowania, dzięki któremu jest ok. Podejrzewam że to będzie potencjometr. Czy dobrze myślę? Jak Wam się koledzy i koleżanki wydaje czy da się to jakoś naprawić w domowych warunkach czy tylko wymiana na nowy? I jeśli wymiana to ile to może kosztować? I jeśli pedał gazu ma tak wielki luz to trzeba będzie wymienić i jego? Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedzi. ------- Widzę nikt się nie spotkał z czymś takim? A może spotkał tylko nie chce się pisać? Jeśli nie to rozumiem ale jeśli ktoś coś wie to pomóżcie. Meczy mnie jazda w taki sposób ze poza tym co na drodze muszę pamiętać żeby odpowiedni nacisnąć gaz żeby samochód jechał poprawnie.
-
[B5 AFN] Okopcona rura wydechowa. Jaka przyczyna? I pytanie z innej beczki.
No to mnie pocieszyłeś kolego bo myślałem o zaślepieniu EGR ale jeszcze nie było kiedy tego zrobić. Ale zrobię na dniach Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś pomysły to chętnie rozważę. A czym najlepiej zaślepić? Bo ktoś pisał że wystarczy blaszka z puszki po piwie a ktoś inny że to nie wytrzyma zbyt długo bo się przepali. Czym zaślepialiście koledzy? A co do tego pedału gazu ktoś coś wymyśli?
-
[B5 AFN] Okopcona rura wydechowa. Jaka przyczyna? I pytanie z innej beczki.
Witam, Ostatnio wyczyściłem rurę wydechowa i wypolerowałem i co mnie zdziwiło po kilku dniach była okopcona prawie tak samo jak była. Nadmienię że nie zauważyłem co by bardzo dymił. Od kiedy go mam to tylko raz zobaczyłem niewielką czarna chmurkę w lusterku ale wtedy to dostał porządnie po garach. Sprawdziłem szczelność dolotu i zastanawiam się co może być przyczyną takiego stanu rzeczy. 3 tyg temu wyjmowałem turbinę i ją czyściłem oraz wywaliłem katalizator. Turbina nie miała luzu no może mikroskopijny i nie ubywa oliwy dlatego to dziwne. I pytanie z innej beczki nie wiem w który dział włożyć wiec zapytam od razu tutaj. Czy przy pedale gazu mogło się coś wyrobić bo zauważyłem ciekawą sprawę, gdy naciskam na koniec pedału to samochód jak by się słabiej zbierał nawet jak wcisnę do oporu a jeśli nacisnę tab bardziej w dół to samochód dostaje jakby większego kopa. Czy czujnik przy pedale lub coś w tym stylu może być wyrobione lub zużyte? [mod]przeszukaj dział "Silniki diesla"-jeśli nie będzie nic,co Cię zadowoli-załóż tam wątek z tym pytaniem [/mod] Z góry dzięki za odpowiedzi i sugestie. Pozdrawiam.
-
[B5 AFN] Szyba elektryczna i lusterko od pasażera nie działa. Prośba o pomoc.
Witam serdecznie, Koledzy jest taka sprawa. Kupiłem samochód który miał prawe drzwi walnięte. Osoba sprzedająca je wymieniła ale nie podłączyła podobno wszystkiego. Sytuacja wygląda następująco: Nad prawym lusterkiem nie mam władzy Szyba prawa nie reaguje na przycisk z mojej strony jednak w pełni działa sterując ją przyciskiem z prawych drzwi. Tam są jakieś kostki które muszę poprawić/ podłączyć? Gdzie się ode znajdują? Głośniki w prawych drzwiach działają. No a chciałbym odzyskać władzę nad lusterkiem i szybą z przycisków z mojej strony. Proszę o wszelką pomoc. Pozdrawiam
-
[B5 AFN] Proszę o analizę kompletnych logów
Jakie odbiorniki masz na myśli? Oczywiście radio, klima i światła były wyłączone. O innych nie pomyślałem Tak więc zostaje tak jak jest. Jak się ciepło zrobi i będę miał trochę czasu to wywalę katalizator i jak już będę miał to rozkręcone to wyczyszczę turbinkę bo się czasem przywiesza i wpada w tryb awaryjny. I mam nadzieję że do jesieni będzie spokój bo na zimę muszę mu jeszcze świece wrzucić. I wielkie dzięki dla kolegi banshee za pomoc i porady.
-
[B5 AFN] Proszę o analizę kompletnych logów
Dzięki za łopatologiczne wytłumaczenie Zrobiłem tak jak mówiłeś. To normalne że jak te wartości zwiększam to wtedy dawka maleje? Bo tak właśnie było. W ten sposób udało mi się zejść z dawką do wartości od 3,8 do 4,0 a liczbowo 32784. Dalej już nie chciał. Niżej log: Samochód zaczął troszkę głośniej chodzić ale to diesel i nie przeszkadza to w niczym. Faktycznie jakby od dołu zaczął się troszkę lepiej zbierać. Teraz zauważyłem że na luzie jak stoi i mu gwałtownie dodam gazu to w pewnym momencie jest jakby takie szarpnięcie mocniejsze pojedyncze. To chyba nic złego? A logi grupy 000 wyglądają tak po zmianie kąta wtrysku: I co Koledzy na to powiecie? Dynamicznych nie robiłem bo nie miałem z kim ale chyba nie sa potrzebne.
-
[B5 AFN] Proszę o analizę kompletnych logów
Ok fakt była instrukcja Tam u mnie w logach to wartość z kolumny Injection Quantity w mg/str to jest moja dawka? Czyli około 6? co oznacza ciąg 12233 w linijce z tej instrukcji "wchodzisz w silnik pozniej logowanie >12233> pozniej adaptacja > kanal 01>odczyt". To jakas grupa? Wolałbym wiedziec zanim zejde do samochodu W sumie palenie jest tak jak było. Wydaje mi się że odpala gdzieś po 1 max 2 obrotach rozrusznika. Jak były mrozy to była porażka bo raz kręciłem 15 sek przy 27*C mrozu a przy mniejszym tak do 4 może 5. Podejrzewam że mam popalone świece więc się nie przejmowałem jak były mrozy bo norma bez świec ale teraz to chyba powinien od strzału palić? Tzn raczej nie chodziło o precyzję bo mieli właśnie ustawione około 54 kąt i po woli podbijał a drugi powiedział że trzeba jeszcze podnieść ten kąt i chyba stanęło na 60. Może wieczorem jeszcze sam zobaczę jak tam jest na swoim interfejsie. Coś tam kręcił z tyłu więc chyba dokręcił Byłem przy tym ale tak to jest jak się im patrzy na ręce i nie wiele wie co trzeba. Chociaż teraz jak to zobaczyłem jak sie robi to może i ja bym poprawił Ale na razie jak jest dobrze to niema co psuć.
-
[B5 AFN] Proszę o analizę kompletnych logów
Byłem dziś w warsztacie i poprawili ten kąt. Ustawili na 60 było chyba koło 30. To było w sumie na tej zielonej lini. Zapytałem czy to nie za dużo ale powiedzieli, że nie i tak musi być.Wiec ok. Cy może tak być że jak jest kąt za duzy to przy niskich obrotach będzie słabszy? Po pierwszej jeździe od razu zauważyłem różnicę . Silnik pracuje równiej i ciszej. Nie ma poszarpywania delikatnego na wolnych obrotach jak to miało ostatnio miejsce. Normalnie samochód jak z przed wymiany rozrządu. Wraca chęć do jazdy Teraz chyba jeszcze się pokuszę o zmniejszenie tej dawki jak kolega banshee podpowiadał. Wiem że na pewno było o tym na forum ale jakoś na ustawianie dawki nie mogę nigdzie wpaść. Może ktoś jakiś temat podrzuci był bym bardzo wdzięczny.
-
[B5 AFN] Proszę o analizę kompletnych logów
Właśnie wczoraj byłem żeby to sprawdził i mi pokazał no i był blisko tej dolnej kreski no ale powiedział że to nie ma znaczenia i nie odczułbym tego bo mieści się w w granicach tolerancji. Tylko że ewidentnie od czasu zmiany rozrządu chodzi głośniej. Powiedział że pasek był nowy, ułożył się i dlatego się przestawił bo oni ustawiali niby na tej niebieskiej linii. Mam we wtorek jechać na korekcję żeby ustawić na wartość blisko tej niebieskiej kreski. Zobaczymy co zdziała. A to że głośniej chodzi to może być wina tej dawki paliwa? A może to wtryski leją? Kiedyś gadałem ze znajomym że mu w mercedesie głośno chodził to mu wtryski jakieś lały. Warto inwestować w te preparaty do czyszczenia wtrysków czy lepiej zregenerować końcówki? Samochód ma około 247tys km.
-
[B5 AFN] Proszę o analizę kompletnych logów
Ok poganiam go trochę i może się faktycznie uspokoi. A czy jeśli ustawiali kąt na zimnym silniku to będą przekłamania czasie ustawiania? A dlaczego może być przestawiona dawka? Ktoś musiał w tym mieszać? Samochód przyjechał 2 miesiące temu z francji może poprzedni właściciel coś próbował modzić. A może być tak że ktoś próbował przestawiać dawki mechanicznie w pompie czy to tylko elektroniką się ustawia? Przepraszam że tyle pytań zadaje ale mam trochę takiego zacięcia i lubię wiedzieć. A co do tego kąta to jak pojadę do tego warsztatu żeby to zrobili w formie gwarancji to chcę mieć argumenty. W razie jakby się pytali w jaki sposób to ustaliłem to co im powiedzieć? Którymi logami dokładnie podeprzeć zarzuty i które wartości sa nie odpowiednie i jakie powinny być? Z góry dzięki.
-
[B5 AFN] Proszę o analizę kompletnych logów
Własnie chodzi o to że jak już mi w warsztacie wymieniali rozrząd to kupiłem wszystkie filtry i olej i kazałem to wymienić. Facet powiedział też że czyścili przepływomierz Mam nadzieje że tam nic nie spie....li. Tu kolega pisze o tym że kąt wtrysku jest przestawiony, czyli mam rozumieć że mam jechać i w ramach gwarancji mają to poprawić? Możliwe jest żeby oni ustawili kąt ok a po miesiącu by się sam przestawił? Czy może rozrząd źle złożyli? Bo co mnie niepokoi to że głośniej pracuje niż przed wymianą. I jakby od dołu gorzej się zbierał już pomijając tryb awaryjny. Co może być przyczyną że w tych logach grupy 13 statycznie nie ma danych pod etykieta 4 cylindra? Ja ten samochód mam drugi miesiąc, i może poprzedni właściciel go oszczędzał. Ja raczej nie żałuje mu gazu no może nie do oporu ale niedzielnym kierowcą nie jestem A dawkę sam sobie za pomocą VAGa ustawię? Jak tak to w jaki sposób i jakie powinny być wartości?
-
[B5 AFN] Proszę o analizę kompletnych logów
Witam serdecznie, Nie dawno kupiłem samochód, i od początku chciałem go sprawdzić. Nie dawno też wymieniłem rozrząd i po tym jakby inaczej działa silnik. Jest głośniejszy, poza tym często wpada w tryb awaryjny gdy mu przycisnę. Z tego co wyczytałem na forum to pewnie będę miał do wyczyszczenia turbinę, ale postanowiłem że dam Wam koledzy logi do sprawdzenia. Zrobiłem dziś komplet statyczne i dynamiczne. Jak coś jest nie tak to krzyczcie a poprawię. Statyczne: Basic Settings: Dynamiczne: Mam nadzieje że wszystko dobrze zrobiłem choć nie pokoi mnie to że w grupie 14 statycznie nie było żadnych danych. Jak coś to statyczne mogę w każdej chwili poprawić bo do dynamicznych musze kumpla wyciągać. Mam swojego VAGa więc niema problemu. Liczę na waszą pomoc. Pozdrawiam
-
[B5 AFN] Błędy - prośba o sprawdzenie - błędy silnika
Centralny działa bez zarzutu. A możliwe że zapchany filtr będzie generował takie błędy? Troche dziwne żeby wszystkie czujniki padły na raz tym bardziej że po kilkuminutowym postoju wróciło do normy i czasem tylko łap[ie zamuła i zaraz wraca do normy. [br]Dopisany: 13 Luty 2010, 21:48_________________________________________________Naprawdę nikt nie jest w stanie pomóc w mojej sytuacji?
-
[B5 AFN] Błędy - prośba o sprawdzenie - błędy silnika
Witam serdecznie, Wczoraj jadąc, w czasie wyprzedzania samochód się zamulił strasznie. Ja mu w gaz a on nie ciągnie. Dojechałem, stanąłem kilka minut i pojechałem dalej i o dziwo samochód jedzie jak powinien. Dlatego dziś sprawdzilem błędy i były następujące: VAG-COM Version: Release 409.1-US Chassis Type: 8D - Audi A4 B5 Scan: 01,02,03,08,15,17,25,35,45,55,56 ------------------------------------------------------------------------------- Skipping Address 15-Airbags ------------------------------------------------------------------------------- Address 35: Centr. Locks Controller: 8LO 862 257 D Component: ZV-Pumpe,Funk Coding: 08768 Shop #: WSC 65535 16 Faults Found: 01367 - Central Locking Pump Run Time Exceeded (Likely Leak) 35-00 - - 01371 - Alarm triggered by Door Contact Switch: Driver's Side 35-00 - - 01372 - Alarm triggered by Door Contact Switch: Passenger Side or Rear 35-00 - - 01374 - Alarm triggered by Terminal 15 35-00 - - 01370 - Alarm triggered by Interior Monitoring 35-00 - - 01369 - Alarm triggered by Hood Switch 35-00 - - 01368 - Alarm triggered by Luggage Compartment Switch 35-00 - - 01373 - Alarm triggered by Radio Ground Contact 35-00 - - 01366 - Opened Due to Crash Signal 35-00 - - 01361 - Switch for Anti-Theft Alarm: Close 29-00 - Short to Ground 01360 - Switch for Anti-Theft Alarm: Open 29-00 - Short to Ground 01362 - Close Switch for Tailgate/Trunk (F124) 29-00 - Short to Ground 01363 - Switch for Central Locking: Driver's Door (F59) 27-00 - Implausible Signal 01364 - Switch for Central Locking: Passenger Door (F114) 27-00 - Implausible Signal 01365 - Lock/Unlock Switch: Interior 29-00 - Short to Ground 01365 - Lock/Unlock Switch: Interior 28-00 - Short to B+ End -------------------------------------------------------------------------------------------------- a w sekcji Engine były następujące błędy: VAG-COM Version: Release 409.1-US Control Module Part Number: 028 906 021 CE Component and/or Version: 1.9l R4 EDC 00SG 0803 Software Coding: 00002 Work Shop Code: WSC 06335 3 Faults Found: 00575 - Intake Manifold Pressure 17-10 - Control Difference - Intermittent 00553 - Mass Air Flow Sensor (G70) 31-10 - Open or Short to Ground - Intermittent 00519 - Intake Manifold Pressure Sensor (G71) 28-10 - Short to B+ - Intermittent Proszę Was koledzy o opinie co mam zrobić. Nie dawno tj 3 tyg temu kupiłem samochód i jeszcze nie wymieniałem żadnych filtrów. Czy to może być wina jakiegoś filtra czy to jakieś czujniki? Z góry dzięki. Pozdrawiam
-
Wymiana radia na nie fabryczne w Audi A4 B5
Właśnie o to chodzi że główne zasilanie do radia idzie żółtym przewodem a w kostce samochodu niema do niej pinu bo to miało iść przez stacyjkę. Dlatego można powiedziec że i czerwony i żółty jest podpiety pod ten jeden stały +12V w kostce samochodu. Narazie może będzie chodzić. Narazie czekam do wiosny i muszę samochodzik doprowadzić bo kupiłem go nie dawno (2,5tyg) i jest do poprawek lakierniczych ale narazie jakoś trzeba jeździć a bez radia ciężko Tak więc narazie wykombinuję to podświetlenie i wszystko.
-
Wymiana radia na nie fabryczne w Audi A4 B5
Jak kolega michal_s87 tak mam też w tej chwili zrobione że w przewody w kostce od radia połączyłem żółty i czerwony i pobierają one prąd z pinu nr 7. Radio w sumie działa tylko boję się że przy większym poborze (głośniej) będzie przygasało radio z powodu dużego spadku na cienkim przewodzie. Gdyż nawet jakby był ten pin po stacyjce to już by jakoś było rozłożone i jakoś by może ciągło. Brązowej nie będę ruszał żeby nie popsuć skoro działa a przy głośnikach z tyłu zajrzę z ludzkiej ciekawości jak to podpięte i się podzielę obserwacjami.