Treść opublikowana przez pastaldo
-
[ALL B5] Maska i Tylna klapa w inny kolorze?? propozycje !! Nowy temat:
To może przy takim kolorze auta okleić folia carbon czarna mat Myślę że wyglądało by fajnie
-
[ALL B5] Maska i Tylna klapa w inny kolorze?? propozycje !! Nowy temat:
Ja bym bo nie ruszał bo jest super Uwiódł mnie nawet mino tego że Avanty za bardzo mi nie leżą
-
Zmiana koła dwumasowgo na koło jednomasowe 1.9 TDI AFN - 1Z
A jak czasem można znaleźć kompletne sprzęgło od 1Z to można wrzucić P&P ? Mam na myśli że w tym 1Z jest dobra tarcza i docisk czy jednak koniecznie trzeba kupić nowe sprzęgło? Bo czasem można znaleźć dobry komplet w śmiesznych pieniądzach?
-
[ALL B5] Ruska ropa
Ja kupiłem rok temu za 10.5tys i jak pisałem nie był w ekstra stanie ale dla chcącego nic trudnego. Trzeba jechać z kimś kto się zna i można urwać kupę kasy z ceny auta jak nie domaga. :gwizdanie:
-
[ALL B5] SMD zmiana koloru podświetlenia tablicy rodzielczej
Jak można przeczytać w tym watku do którego dałem link tez miałem problem ze wskazówkami. Męczyłem sie chyba z 10min aż w końcu nie wytrzymałem nerwowo, zaryzykowałem i podszedłem do sprawy siłowo. I wyglada na to że jeśli się nie kręci tym na boki (plastikowa wskazówka i może sie złamać) to raczej ciągnąc do siebie śmiało da się zdjąć. Jak pisałem co do efektów moda postaram się udokumentować.
-
[ALL B5] SMD zmiana koloru podświetlenia tablicy rodzielczej
To ja pociesze "żarówkowiczów". Wczoraj żeby sprawdzić rozebrałem zegary i żarówki sie okazały. Ale wziąłem i na wskaźniku poziomu paliwa papierem ściernym spolerowałem tę czerwoną warstwę i juz na samych żarówkach jest fajny efekt ale jest troche żółtawe dlatego może dzis kupie diody w oprawkach i powinno byc malina. Starłem papierem 240 ale trzeba będzie jeszcze dopolerować wodnym i powinno być super tanim kosztem. Jak założę to wrzucę fotki z efektem. Wstępny efekt pokazałem w wątku http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=170553.0 Ale tam jest słaba jakość a jak zrobię to wrzucę w dobrej jakości foto
-
[ALL B5] Ruska ropa
Ok ale ma do wyboru kilka wersji TDI na pompie lub mocniejsze PB plus LPG
-
[ALL B5] Ruska ropa
Mam teścia z augustowa on i większość jego kolegów trafiali na dobrą przez kilka dostaw, ale w końcu trafiła sie felarna no i pompa powiedziała papa. Przy okazji trzeba było wymienić kilka innych pierdółek w układzie paliwowym i reasumująć koszty naprawy wyszło, że była mała strata względem stosowania ON z normalnej stacji. No może akurat tu był precedens z okolic augustowa, może w białym mają stałą jakośc dostarczanego towaru No tak ale nigdy nic nie wiadomo kupujesz na stacji tez coś mzoe w końcu nawalić zdecydowałem juz chyba ;];];];];];] audi lub passat będzie:) To jednak zmieniasz ten PB 1.6 na coś innego czy jesli Audi to zostaje ten + LPG?
-
[ALL B5] Ruska ropa
Jakbyś swojego sprzedał za 12tys to nie wiele dokładając można już kupić fajnego 110 AFN. Ja swojego kupiłem w nienajlepszej kondycji ale patrząc na to z perspektywy czasu nie zamieniłbym go na PB a tym bardziej na 1,6 A co do tego że jest za słaby to miałem okazję się przejechać i moje TDI przy nim to burza choć mogło by być lepiej Tym bardziej że tak jak znajomy jeździ to spalanie ma koło 8-8.5 PB i strasznie klnie ale boi się zakładać gaz bo nie będzie czym wyprzedzić na trasie. Dlatego jak już pisałem jesli Audi to TDI albo jakaś mocna PB. A inni bardziej doświadczeni sie się wypowiadają dalej
-
[ALL B5] Ruska ropa
Chyba zgubiłeś jedno zero. Chyba że nie to za 1200zł biorę bez zastanowianie Koniec OT _________________________________________________ A tak poza tym ja miałem podobny dylemat jakiś rok temu, tylko że ja nie miałem juz kupionego samochodu. Wybrałem TDI bo właśnie koszty jazdy podobne jak na LPG z tym silnikiem. Poza tym 1,6 to padaczka do a tym bardziej na LPG. A w TDI jak zacznie Ci brakować mocy to zawsze można zrobić chip i znów jest zabawa
-
[ALL B5] Gniazdo zapalniczki - napięcie jest, ale nie działa
Od zawsze tak masz czy ostatnio sie tak zaczeło dziać? Skoro działa w radiu podświetlenie to znaczy że prąd dostaje, mówisz że sprawdziłeś napięcie więc odpada opcja że jest za niskie napięcie do poprawnego działania. Jesli te rzeczy sa ok to ja bym szukał przyczyny w radiu albo jego wtyczce ale skoro działa w innych samochodach to czary Niech się wypowiedzą mądrzejsi bo dla mnie to mission impossible
-
[B5 AFN] Wyświetlacz z kilometrami nie działa + zmiana na białe
Ja oczywiście musze mieć pecha bo nie chce zejść. To czarne zeszło a reszta wskazówki ani drgnie Chyba będe musiał sobie odpuścić bo jak zacznę na siłe to pewnie z moim szczęściem coś połamię ;([br]Dopisany: 24 Listopad 2010, 17:17_________________________________________________No i się stało Udało mi się ściągnąć te cholerne wskazówki. Wziąłem papier ścierny i starłem tę czerwona warstwę na wskaźniku paliwa. Efekt był by super: Gdyby tam były włożone diody białe lub delikatnie błękitne ale nie żarówki Jak widac na zdjęciu przy żarówkach podświetlenie nie jest białe tylko żółte (można się było domyśleć). Dlatego czy dostanę jakies diody na 12V w takiej oprawce : Tn sa takie tandemy składające się np z kilku malutkich diodek ale czy ktos widział w takich oprawkach żeby to w miare rozproszonym światłem świeciło?
-
[B5 AFN] Wyświetlacz z kilometrami nie działa + zmiana na białe
Aha czyli z białym były po lifcie tj 99r? Więc jasne że odpuszczam na dana chwilę. Co do wyświetlacza to co tam może nie łączyć? Jakieś typowe uszkodzenia sie tam pojawiają?[br]Dopisany: 19 Listopad 2010, 15:08_________________________________________________Rozebrałem zegary i oczywiście okazało się że jest na żarówkach czyli dla białych trzeba drapać czerwona warstwę Jak nie naleci to może spróbuje narazie przynajmniej jeden mały żeby zobaczyć jak wychodzi. Mam takie pytanie, czy apropos tego zdrapywania to są może te żaróweczki różnych kolorów? żeby się nie okazało że te standardowe one będą miały takie żółtawe światło jak maja zwykłe (żarzący drucik) żarówki. Poza tym np po zdrapaniu da się kupić diody które będą w miarę rozpraszać światło żeby wkręcić zamiast tych żaróweczek? Pozatym do zdrapywania trzeba by zdjąć te tarcze wiec i wskazówki. One powinny się poprostu ściągnąć pociągając za nie czy jakoś specjalne mocowanie mają żeby ich nie urwać przy próbie zdjęcia. Narazie tyle dalej będe pytał sukcesywnie
-
[B5 AFN] Silnik głośno pracował - zbieg okoliczności? poduszki, opona itp ;)
Numer rurki: 028103491J Moja jest przykręcana na 2 imbusy. Jak masz to daj znać i jaka cena Cię interesuje za taka rurkę
-
[B5 AFN] Silnik głośno pracował - zbieg okoliczności? poduszki, opona itp ;)
To ja jutro dam ci numer albo jeszcze dziś późnym wieczorem bo narazie uciekam. Jeszcze raz dzięki za poświęcony czas i pomoc.
-
[B5 AFN] Silnik głośno pracował - zbieg okoliczności? poduszki, opona itp ;)
Hmmm to mnie zażyłeś. :gwizdanie: Wiem jak wygląda ale nie mam zainstalowanej etki żeby zobaczyć numer To jest jakgdyby taki dość miękki plastik. Tylko ze może jutro się dogadamy co do tej odmy bo widiałem ze sa 2 rodzaje. Wsuwana w otwór w silniku tam na dole i drugi rodaj przykręcany na 2 śruby. To jutro sprawdzę Dokładnie i postaram siepoźniej odpalić etke i zobacze numery oryginału. taka http://allegro.pl/przewod-odmy-odma-audi-a4-passat-b5-1-9-tdi-90-km-i1335023193.html a drugiego rodzaju niema narazie na alllegro żeby pokazac.
-
[B5 AFN] Silnik głośno pracował - zbieg okoliczności? poduszki, opona itp ;)
Skoro tak mówisz to nie moge nie kupić Nawet warto pojechać na te ulice nowy świat żeby kupić Będzie lśnił i silnik i środek:D Tylko że nie zabiorę się jak nie będe miał rurki od odmy bo mycie silnika mija sie z celem. Nie macie może koledzy tej rurki do sprzedania? Albo jakiś szrot w lublinie gdzie coś takiego moge znaleźć?
-
[B5 AFN] Silnik głośno pracował - zbieg okoliczności? poduszki, opona itp ;)
"trudno usuwalne plamy z odzieży" Tapicerkę by tym wyczyścił? Bo samochód mam z francji sprowadzony a jak wiadomo tam jest duzo niechlui którzy nie dbają o samochody jak np niemcy. A siedzenia sa upieprzone strasznie
-
[B5 AFN] Silnik głośno pracował - zbieg okoliczności? poduszki, opona itp ;)
O super dobrze wiedzieć. Po nazwie mi dadzą? To w jakims konkretnym chemicznym czy specjalistycznym? Może jest tam cos o zastosowaniu? Bo raczej po marketach to nic takiego nie znajde.
-
[B5 AFN] Silnik głośno pracował - zbieg okoliczności? poduszki, opona itp ;)
Tez chyba jestem za tym rowiazaniem. Dłużej ale pewniej. Choć zastanawiam sie jak w niektóre miejsca dojść pędzlem (koło wejścia rurki od odmy do silnika koło filtra oleju). A jakie płukanko? Przecierz po myciu benzynką powinno spłynać. Jeszcze po tym woda delikatnie spłukac?
-
[B5 AFN] Silnik głośno pracował - zbieg okoliczności? poduszki, opona itp ;)
Znajomy mi polecał żeby podjechac na myjnie bezdotykową i pod ciśnieniem to zmyc ale jakoś watpie pozatym żeby nie zalać czegoś i nie urwać. No myślę że trochę zasięgnę opini kolegi który się na tym troszkę zna i ma kanał ale ogólnie bardzo lubię grzebać samemu przy samochodzie. Do tej pory jedyne co robiłem w warsztacie to zawieszenie i rozrząd. Resztę robię raczej sam nawet turbinę sam czyściłem Oczywiście po lekturze szanownego forum, które się stało moją lektura codzienną. Wystarczy trochę chęci i pomoc kolegów z forum Skoro twierdzicie że dam radę to jak pojadę w następny weekend na wieś to zobacze co w trawie piszczy a do tego czasu muszę zrobić podświetlenie zegarów (to zrobie pod blokiem) Jak będe coś wiedział jaka diagnoza to na 100% dam znać.
-
[B5 AFN] Silnik głośno pracował - zbieg okoliczności? poduszki, opona itp ;)
No zawsze jakieś pocieszenie Myślałem poprostu że 3 wystarczy, prawa, lewa silnik i skrzynia. Byłem kilka razy pod tym samochodem ale jakoś nie wpadłem na pomysł żeby liczyć poduszki Pozatym tak się zastanawiam czy jak tam zajrze po raz kolejny to czy cokolwiek zobacze (wyciek z poduszki) bo silnik na dole jest troche zalany olejem (jak patrze od przodu samochodu: prawej peknięta rurka odmy, z lewej zalało sie z odpływu oleju jak wyciagałem turbine w lato, a tył bo koło egr mi pryskało olejem). No ale zobaczymy Juz kilka razy myślałem żeby go umyć i nie bardzo wiem czym i gdzie ani kiedy. Ale zanim to zrobie to musze najpierw wymienić rurke od odmy i uszczelnic koło EGR żeby nie zażygało na nowo.
-
[B5 AFN] Silnik głośno pracował - zbieg okoliczności? poduszki, opona itp ;)
Przecie zbankrutować można. :gwizdanie: To ja sie zastanowie czy nie wejść najpierw pod samochód i sprawdzić i kupować pojedynczo. Za robote i tak płacił nie będe bo zrobie z kumplem przy piwie.
-
[B5 AFN] Silnik głośno pracował - zbieg okoliczności? poduszki, opona itp ;)
To w AFN jest 2 poduchy pod skrzynią? Toś mnie pocieszył :wink4:Obie takie same? Jak tak to wg wcześniejszych dywagacji na temat ceny poduszek dochodzi 60zł i zestaw prawie 500zł za lemfordera. Włos sie na głowie jeży. A co do gaśnięcia niech sie ktos jeszcze wypowie co mogło spowodować
-
[B5 AFN] Silnik głośno pracował - zbieg okoliczności? poduszki, opona itp ;)
Aha rozumiem. Ale kojarzę że kiedyś też miałem coś podobnego że po przegazowaniu na postoju zgasł i tak miał cieżko z odpaleniem tylko że tez potraktowałem jak jednorazowa anomalie). Ale jakby się tam pojawiało powietrze to przy wysokich obrotach nie łapał by muła? Nie dawno przepalałem turbinę ze względu noflauty i ciągnąłem go do 5000rpm i zająknięcia nawet nie było. Filtr paliwa był wymieniany przy rozrządzie jakieś 15tys km (przynajmniej mieli zmienić ) A co fakt to fakt przewody mam czarne. Chyba że założe w celach sprawdzenia ten kawałek od filtra do pompy przezroczysty. Chyba nie powiedziałem o istotnej rzeczy. Wtedy jak nim tak szarpało to za mna była niebieska chmura dymu Jak szarpanie ustało to dymek tez znikł.