Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] SMD zmiana koloru podświetlenia tablicy rodzielczej


leszek82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w mojej b5 jak zwykle wszystko na czerwono a ze ja jestem maniakiem koloru niebieskiego wiec pewnie sie domyślacie co zrobiłem

zmieniłem podświetlenie deski ,klimatronika, przycisków w drzwiach i panelu środkowym.

Mam zdjęcia jak robiłem deskę bo klimatronik robi sie tak samo a cała reszta to prościzna.

wiec zaczynam

potrzebujemy do tego

b1a0cbac2e458f97med.jpg

lutownice, diody smd 3528, cyna, odsysarka do cyny, śrubokręty, i jedna diada pod licznik

7eac45d189822a9cmed.jpg

z takiego skoroszytu potrzebujemy tylko tą folie pod ekrany (temperatura, licznik, klimatronik)

904f77b0dc97a3cbmed.jpg

wyciągamy palatikowa zaślepkę (szyne) żeby dostać sie do śrubek

bb10260d88e0f402med.jpg

odkręcamy owe śruby

a889f47e0462dbf8med.jpg

odpinamy trzy kostki niebieska żółta i czarna

f456a0bba7d034c0med.jpg

wyciągamy

b574b476df20936bmed.jpg

odczepiamy wszystkie zaczepy

321455fe2eabb2c3med.jpg

z obudowy wyczepimy wskaźnik temperatury rozbieramy i wymieniamy diody i folie jak na desce

8db3d9dad37238c7med.jpg

odkręcamy te śruby i uzyskujemy samą płytkę

b7af8e46676c3c60med.jpg

diody na płytce które trzeba wymienić

jerzeli chcecie licznik mieć też na niebiesko to zmiana samej diody nic wam nieda

musicie jeszcze wylutować go z płytki podmienić folijke z czerwonej na niebieską

no i oczywiście zalutować wszystko z powrotem

0e9054ffe4e20705med.jpg

zrobienie klimatronika polega na tym samym tyle ze ekran nie jest wlutowany

rozbieramy, folia (musice sobie sprawdzic bo ja musiałem dac dwie warstwy), diody, składamy i gotowe

a efekty są takie:

a552feb2f667eb16med.jpg

<br>

ff15890523e837b8med.jpg

<br>

e78ce204e1376875med.jpg

dzieki za przeczytanie

mam nadzieje ze sie komuś przyda

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze żeby wskazówki na czerwono zostały to było by git a powiedz mi na "talerzach" z nadrukami kilometrów itd jest czerwony kolor dany właśnie po to by świeciło na czerwono i nie przeszkadzało ci to jak dałeś diody niebieskie??? czy "talerze "tez wymieniałeś???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze żeby wskazówki na czerwono zostały to było by git a powiedz mi na "talerzach" z nadrukami kilometrów itd jest czerwony kolor dany właśnie po to by świeciło na czerwono i nie przeszkadzało ci to jak dałeś diody niebieskie??? czy "talerze "tez wymieniałeś???????

nie kolego tylko zmieniłem diody.

na wyświetlaniu kilometrów jest dioda wkręcana na płytke ale musiałem wylutować ekran i zastąpić czerwona folie niebieską

bo bez wymiany foli świeciło na różowo

a czy przeszkadza kolor niebieski

nie kolor jak karzdy inny

a co do czerwonych wskaźników to pracuje nad tym

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super robota i efekt :notworthy: a czy dałoby sie to zrobić aby było podświetlenie białe na liczniku z obrotami tak do 6 ooo obrotow a dalej czerwono?zostawic czerwone wskazówki a reszta biała?

A powiedz co trzeba zrobić zeby same wskazówki zmienily kolor np. na biały?

zeby same wskazówki zmieniły kolor to cieżka sprawa

ponieważ one z góry są pomalowane na czerwono

a kolar światła z zegarów jest przenoszone bezbarwną pleksi

na wskazówke

a co do obrotomieża to wydaje mi sie ze da sie tak zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego czy to taka dioda: http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=621371985

ja muszę z mienić podświetlanie (nie świeci) przy sterowaniu lusterek tam gdzie jest napisane L R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, czy wszystkie zegary b5 są podświetlane diodami ?

Ja mam z 96r i nieświeciła mi część tarczy i wtedy wymieniałem same żarówki a nie diody, może tarcza jest podświetlana diodami a żarówkami tylko doświetlana ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego czy to taka dioda: http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=621371985

ja muszę z mienić podświetlanie (nie świeci) przy sterowaniu lusterek tam gdzie jest napisane L R

tak takich diód uzywałem

przy sterowaniu lusterek litery L P nie sa podświetlane sa podświetlane tylko strzałki prawo, lewo, góra, dół

6610798d75d8f3e0med.jpg

Mam takie pytanie, czy wszystkie zegary b5 są podświetlane diodami ?

Ja mam z 96r i nieświeciła mi część tarczy i wtedy wymieniałem same żarówki a nie diody, może tarcza jest podświetlana diodami a żarówkami tylko doświetlana ?

ja też mam z 96r i żaróweczki mam tylko od migaczy recznego i takie tam podobne kontrolki

a zegary mam podświetlane diodami, nie wiem moze wychodziły dwie wersie, jedne z diodami a jedne z żarówkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam chcialbym uzyskac taki efekt to jest w poliftowej a3 i a4 chyba tez tak mialy da rade cos takiego zrobic w mojej b5 z 96r?? i jeszcze 1 pytanie ostatnio caly zegar zaczal mi kiepsko swiecic czym to moze byc spowodowane??

497d813f5df0866cmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby zrobic taki efekt musisz wymienic liczniki na te z 2000r. w dziale elektryka i temacie 'Efekt wymiany licznika na FIS' masz szeroki opis do tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duzo wlozonej pracy :notworthy: ale efekt :thumbdown:

Wyglada jak opel corsa, sorry ale to moje zdanie. Bez urazy :wink4:

Najwazniejsze, ze tobie sie podoba :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet jesli niechce fisa chodzi mi tylko o podswietlenie na bialo cyfer i skali tak jak na zdjeciu powyzej

6886f9e30c9e1bcfmed.jpg

Różnice widać z daleka i to chyba najważniejszy powód dla ktorego poliftowe OOOO mialy biale zegary jak zrobie calosc dam foto pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duzo wlozonej pracy :notworthy: ale efekt :thumbdown:

Wyglada jak opel corsa, sorry ale to moje zdanie. Bez urazy :wink4:

Najwazniejsze, ze tobie sie podoba :good:

Nie jest źle, chociaż do podświetlenia Golfa 4 trochę brakuje :confused4: Do podświetlanie nóg włóż jakieś inne diody bo te nie wyglądają za rewelacyjnie :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i o to mi właśnie chodziło bo to co mam czyli ori coś ostatnio mi słabiutko świeci niestety to wyprobujemy jak bedzie sie komponowalo na bialo bo jek u kolesia w a3 z 2000 widzialem to wyglada bardzo fajnie i dobrze sie komponuje z reszta w czerwonym kolorze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet jesli niechce fisa chodzi mi tylko o podswietlenie na bialo cyfer i skali tak jak na zdjeciu powyzej

Zrobić jak opisał kolega leszek tylko uzyc białych diod

a efekt bedzie taki

aaf6772e9a038c93m.jpg

a licznik miales podwietlany diodami czy zarowkami ? bo to jest troszke roznica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...