Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] SMD zmiana koloru podświetlenia tablicy rodzielczej


leszek82

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze raz pozwolę sobie zapytać - czy ktoś robił białe podświetlenie zegarów w liczniku z żarówkami? Ja posiadam takowy i tarcze z czerwoną farbą, więc ciekaw jestem, czy ktoś już próbował ją zdrapać i założyć żarówki oraz jaki to przyniosło efekt. Pozdrawiam.

Nie drap nic bo zepsujesz,

do mnie jada tarcze z biala (czyli przezroczysta w sumie) farba (oj wiadomo o co chodzi) i bede kombinowal, a zarowki zmienie ne ledowe w takich oprawkach jak dotycczas tylko biale lub minimalnie blekitne zeby byly ale nie neibieskie , zoabczymy jaki bedzie efekt :good: mysle ze do konca tygodnia wykonaja i wysla zamowione tarcze :good:

Gdzie te tarcze zamawiałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis i ja również zmieniłem podświetlenie u siebie...Zastosowałem diody 3528 Białe odcień zimny efekt:

1 Etap wymieniłem tylko w małych"zegarkach" aby porównać sobie które lepsze białe czy czerwone

6de35dc0e932d20cmed.jpg

2 Etap wymiana wszystkich na białe

08dc805d29d3f3ddmed.jpg

Efekt Końcowy:Jestem średnio zadowolony z efektów jakie uzyskałem...Samo podświetlenie białe jest spoko natomiast wskazówki nie dają rady i pod wpływem białego światła staja się takie"pomarańczowe".Gdzy udało się uzyskać efekt Mocnych czerwonych wskazówek byłbym super zadowolony.A Wy co sądzicie na ich temat?Sory za jakość zdjęć,ale były robione telefonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, sam myślałem na zmianą podświetlania no i właśnie pojawia się problem ze wskazówkami. Z predkościomierzem i obrotomierzem nie bedzie chyba problemu bo tam sa osobne diody od podsietlania wkazówek i kolega mógł je zostawić ale z małymi wskaźnikami jest już problem bo podświetlają go już tylko dwie diody które oświetlają tarczę i wskazówkę i trzeba by coś wykombinować, wyrezać jakąć osłonkę i dołorzyć diode czerwoną która by podświetlała wskazówkę. Poniżej przedstawiam fotkę o które diody chodzi

20090801x.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To faktycznie komplikuje trochę sprawe pozostaje chyba dołorzyć czerwoną diode z osłonką która bedzie tylko oświetlała wskazówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja niemam osobno podswietlanych wskazowek sa pokryte jakas farba i po wymiane 12 diod na biale tzn po 5 na duze zegary i po 1 na male wskazowki sa czerwone nie pomaranczowe a zastosowalem diody o ile pamietam 1206 mniejsza jasność ale itak świecą bardzo ładnie poroewnywalnie do ori białych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz jak jest na zdjeciach ktore wrzucilem jest wszystko elegancko na biało i czerwone wskazoweczki[br]Dopisany: 06 Sierpień 2009, 10:40_________________________________________________moze uzyles zwyklych bialyc te co ja zamontowalem to sa 1206 white warm i daja nawet taka lekko niebieskawa poswiate a nie zolta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to są jakieś super white a ja mam warm white i to może jest ta różnica[br]Dopisany: 07 Sierpień 2009, 01:21_________________________________________________w bydgoszczy napewno jakiś elektroniczny sklep masz wiec warto podejść i dopytać dokładnie o takie co ja montowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów...

Skorzystałem z Waszych doświadczeń i również pozmieniałem SMD na białe

-poszedłem dalej na przód, i wyjąłem panel klimatronika- jest gdzieś opis przy naprawie wyświetlacza.

Posiadam autko z 1997 po I lifcie i mój panel w odróżnieniu od tam opisywanego również jest podświetlany SMD.

Wymieniłem diody pod przyciskami i efekt jest super. myślę że jeszcze raz go wyjmę i powrócę do czerwonej diody pod klawiszem "temp+" i wstawię niebieską pod "temp-" (trzeba wtedy poprzecinać gumowy pryzmat żeby się kolory nie mieszały)

końcowy efekt pokażę na zdjęciu

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leszek82 mi się to podoba :good:, tak z ciekawości ile czsu Ci to wszystko zajęło ?

Pewnie sporo :naughty: Same zegary to pikuś ale jeszcze wszystkie guziki w drzwiach, w konsoli no i panel klimatronika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leszek82 mi się to podoba :good:, tak z ciekawości ile czsu Ci to wszystko zajęło ?

Pewnie sporo :naughty: Same zegary to pikuś ale jeszcze wszystkie guziki w drzwiach, w konsoli no i panel klimatronika.

panowie wcale nie tak długo jak się wydaje klimatronik to taka sama zasada jak zegary z przyciskami w desce i na drzwiach troszkę sie męczyłem ale nie było tak źle

zegary i klimatronik zrobiłem w jedno popołudnie

a jak juz wymyśliłem jak zrobić przyciski w drzwiach i desce

to zrobiłem to w drugie popołudnie a że jeszcze mi się nudziło to dodałem sobie podświetlanie pod nogi

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...