Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] SMD zmiana koloru podświetlenia tablicy rodzielczej


leszek82

Rekomendowane odpowiedzi

Czy normalne jest, że po wymianie ledów jednak nie jest równomiernie podświetlona tablica?? Oryginalnie miałem oczywiście diody...

Nie wiem jak jest w liczniku który miał wczesniej diody ale w tej gdzie sie wymienia żarówki na diody to jest nie równo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe :mysli:

Jeszcze tam popatrze u siebie i może tez coś wymyśle na ten temat. Nie wiem jak jest w poliftowych zegarach ale można podobno stonowac podświetlenie filią do przyciemniania szyb tam gdzie jest jaśniej i sie wyrównuje :chytry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe :mysli:

Jeszcze tam popatrze u siebie i może tez coś wymyśle na ten temat. Nie wiem jak jest w poliftowych zegarach ale można podobno stonowac podświetlenie filią do przyciemniania szyb tam gdzie jest jaśniej i sie wyrównuje :chytry:

jeszcze sie borykasz z tym podświetleniem??? :chytry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe :mysli:

Jeszcze tam popatrze u siebie i może tez coś wymyśle na ten temat. Nie wiem jak jest w poliftowych zegarach ale można podobno stonowac podświetlenie filią do przyciemniania szyb tam gdzie jest jaśniej i sie wyrównuje :chytry:

jeszcze sie borykasz z tym podświetleniem??? :chytry:

Jeszcze bo nie mam sie kiedy za to zabrać. Cały czas cos ważniejszego :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że po-lifta nie warto... "psuć" :no:

a kto tu mówi o psuciu polifta? Przecierz ta zmiana to zmiana przedlifta na taki efekt jaki jest w polifcie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odswieze temat

mam licznik z konca `97 czyli pierwszy lift, pelny fis, zegarek analog z cyframi, do tego wskazniki temp. oleju i ladowania aku.

rozebralem, okazuje sie ze sa diody, czyli ok, tylko ze na wskazniki temp wody i paliwa przypadaja 2 diody, czy po ich zmianie na biale wskazowki nie beda swiecic tez na bialo?? byla by lekka lipa..

druga sprawa jakiej lutownicy uzyc? bo mam cos tego typu http://moto.allegro.pl/lutownica-180-w-walizka-akcesoria-gwar-79352-i2023001416.html , jak patrzalem to te diody to malenstwa, a grot w tej lutownicy jest dosc gruby

jak najlepiej zdjac wskazowki zeby ich nie polamac? szczegolnie te z malych wskaznikow

ma ktos moze fote zegarow po 1 lifcie na bialych diodach po przerobce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sa dwie diody i jeżeli je zmienisz to cały wskaźnik będzie świecił na biało, i trzeba to zrobić tak że te dwie diody czerwone które są wstawić osłonkę żeby świeciły tylko na wskazówkę i dołożyć kolejne dwie aby oświetlały tarczę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wskazówek to musisz rozebrac i się zorientowac które diody sa odpowiedzialne za wskazówki i jesli sa czerwone to eentualnie je zostawić.

Lutownica to nie problem. Jesli masz wprawe w lutowaniu to i taką sobie poradzisz. Staraj sie tylko nie grzac długo w poblizu diodk tylko delikatne dotknięcia aby żeby cyna sie podtapiała.

wskazówki z małych zegarków schodza lepiej niz te duże. Jak nie możesz palcami zdjąc to cienki widelec podsuwasz pod wskazówke i ściągasz. Tylko nie szarp na boki co byś nie połamał. foty nie mam bo ja miałem na żarówkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chce mieć całe podświetlenie jak autor tematu.. łącznie z przyciskami od szyb i całym panelem, zegarem.. ile diod mam zamówić? wszystkie jednakowe? rozumiem ze wszystkie niebieskie + niebieska folia (w zamian za czerwona). Pozdrawiam i z góry dzięki :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chce mieć całe podświetlenie jak autor tematu.. łącznie z przyciskami od szyb i całym panelem, zegarem.. ile diod mam zamówić? wszystkie jednakowe? rozumiem ze wszystkie niebieskie + niebieska folia (w zamian za czerwona). Pozdrawiam i z góry dzięki :kox:

Kolego już nie pamiętam dokładnie ile ich było

na licznik było około 12 szt.

+

wyświetlacz temperatyry ?? szt.

+

klimatronik ?? szt.

+

na każdy przełącznik po 1 sztuce

więc najlepiej przed zamówieniem rozbież pokolei i policz

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chce mieć całe podświetlenie jak autor tematu.. łącznie z przyciskami od szyb i całym panelem, zegarem.. ile diod mam zamówić? wszystkie jednakowe? rozumiem ze wszystkie niebieskie + niebieska folia (w zamian za czerwona). Pozdrawiam i z góry dzięki :kox:

Kolego już nie pamiętam dokładnie ile ich było

na licznik było około 12 szt.

+

wyświetlacz temperatyry ?? szt.

+

klimatronik ?? szt.

+

na każdy przełącznik po 1 sztuce

więc najlepiej przed zamówieniem rozbież pokolei i policz

pozdrawiam

12 na cały licznik?? ja naliczyłem więcej...

Licznik - 5

Obrotomierz - 8

Olej i Ładowanie - 4

Temperatura i Wskaźnik paliwa - 4

Wskazówki - 4

Hmmm gdzie ja tyle tego naliczyłem?:eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chce mieć całe podświetlenie jak autor tematu.. łącznie z przyciskami od szyb i całym panelem, zegarem.. ile diod mam zamówić? wszystkie jednakowe? rozumiem ze wszystkie niebieskie + niebieska folia (w zamian za czerwona). Pozdrawiam i z góry dzięki :kox:

Kolego już nie pamiętam dokładnie ile ich było

na licznik było około 12 szt.

+

wyświetlacz temperatyry ?? szt.

+

klimatronik ?? szt.

+

na każdy przełącznik po 1 sztuce

więc najlepiej przed zamówieniem rozbież pokolei i policz

pozdrawiam

12 na cały licznik?? ja naliczyłem więcej...

Licznik - 5

Obrotomierz - 8

Olej i Ładowanie - 4

Temperatura i Wskaźnik paliwa - 4

Wskazówki - 4

Hmmm gdzie ja tyle tego naliczyłem?:eusathink:

Możliwe że masz racje ja nie miałem wskźników ładowanie i olej

tak jak wspominałem wcześniej nie pamiętam dokładnie dawno to robiłem

i najlepiej rozebrać i sprawdzić samemu

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da sie zrobic bialo czerwone ale to troche zabawy, zmywanie czerwonej powloki zmywaczem bez acetonu (zajmuje sporo czasu) w .miejsce zarowek biale ledy a pod wskazowkami trzeba topic plastik zeby wstawic tam mala smd i zrobic sciezke lutownica i zamalowac czarnym mazakiem zeby swiatlo czerwone nie lecialo na kilometry, zdjecia mozna zobaczyc na storonie z moja audi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie poratujcie...Potrzebuję zdjęcia/rozpiski gdzie znajdują sie i jaką mają rezystancje rezystory odpowiadające za równomierne podświetlenie licznika(led). Chodzi mi głownie o licznik98r (zegarek z cyframi) ale z białym podświetlaniem też będzie miło widziany. Szukam już trzeci dzień i nie mogę znaleźć a wiem,że ktoś już na forum zamieszczał takie foto bo w widziałem niedawno przypadkiem. Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadnicze pytanie:

Jak poradziłeś sobie z kołkami, które przebijają białą obudowę i odpowiadają za sterowanie zegarkiem z lewej? Po drugiej stronie na płytce jest grzybek, który wciska przycisk, natomiast po stronie białego plastiku od przodu widać jak jakby pierścień na kołku i nie mogę go w żaden sposób zdemontować. Co poradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...