Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] SMD zmiana koloru podświetlenia tablicy rodzielczej


leszek82

Rekomendowane odpowiedzi

Moje liczniki sa na diodach 12 szt po 5 na predkosciomierz i obrotomierz a po 1 na temp i paliwo

moje na zarowkach, ale przymodzimy z zarowkami z diodami smd w kolorze bialym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam, aż zrobicie to w liczniku z żarówkami i czerwoną farbą na tarczy, jak będzie wyglądał rozkład i barwa światła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna robota i cieszę się, że Ci się podoba, ale ja nie zamienił bym ori podświetlania na inne bo jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest źle, chociaż do podświetlenia Golfa 4 trochę brakuje :confused4: Do podświetlanie nóg włóż jakieś inne diody bo te nie wyglądają za rewelacyjnie :thumbdown:

nie wyglądają za rewelacyjnie to znaczy co? jest inny odcień niebieskiego niż cała reszta; słabo świecą, czy chodzi ci o to żeby zastosować inny kolor?

Panowie wiadomo za każdy ma inny gust jednemu sie podoba niebieski drugiemu czerwone a mój kumpel mówił ze on to by zrobił sobie na zielono

jak kto chce można sobie nawet tencze zrobić w aucie :>

każdy ma zajawkę na coś innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popieram leszka mial taka koncepcje i tyle jak cos jest zle to powiedzcie co nawet jesli kolor tylko niepasie a nie pisac ze zle ale nienapisac co jest zle ja np zrobie sobie na bialo jak w poliftowych i to jest ori wyglad ale bardziej czytelny niz ori czerwony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popieram leszka mial taka koncepcje i tyle jak cos jest zle to powiedzcie co nawet jesli kolor tylko niepasie a nie pisac ze zle ale nienapisac co jest zle ja np zrobie sobie na bialo jak w poliftowych i to jest ori wyglad ale bardziej czytelny niz ori czerwony

pokaz te fotki bo mni ciekawosc zrzera, Ty masz podwietlane diodami fabrycznie czy na zarowkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam na diodach dokladnie jak opisal leszek i dzisiaj teogo niezrobie moze jutro bo niemoge dostac lad-ow brakuja mi jeszcze 4 szt takze moze uda sie jutro jak zrobie to fotki beda odrazu[br]Dopisany: 08 Lipiec 2009, 18:22_________________________________________________A więc tak na początku było ori czerwone wszyscy zainteresowani wiedza jak to wygląda potem było tak

6886f9e30c9e1bcfmed.jpg czyli dwa małe na biało reszta ori do porównania czytelności a aktualnie jest tak rozłożenie światła jest jaknajbardziej równomierne

b80ee5c6a15d6639med.jpg

76bd4ff45c00ae25med.jpg

a1104d6d219c2cf5med.jpg

0ed85473a486875emed.jpg

podświetlenie klimatronika i kilometrów jest ori czerowne to fioletowe to tylko zniekształcenie przez aparat jak ktoś ma u siebie oryginalne białe to prosiłbym o fotke w celu porównania jak to wygląda w oryginale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam na diodach dokladnie jak opisal leszek i dzisiaj teogo niezrobie moze jutro bo niemoge dostac

zaje to wyglada :good::kox: :gwizdanie:

kurcze szkoda ze ja u siebie mam na zarowkach, pozostaje zamowienie cyferblatow zrezanych na biale , wtedy zaloze w miejsce zarowek odpowiedniki w technologii led :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to musisz mieć jakiś folie ale po ich zdrapaniu zapewne to itak niebedzie biale kombinuj a napewno cos uczynisz aby byc zadowolonym masz nowsze OOOO a masz zarowki, od czego to zalezalo??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to musisz mieć jakiś folie ale po ich zdrapaniu zapewne to itak niebedzie biale kombinuj a napewno cos uczynisz aby byc zadowolonym masz nowsze OOOO a masz zarowki, od czego to zalezalo??

nie wiem od czego to zalezalo nie wiem jak moje ori zegary maja, chyba na smd, a te co mam to sa zegary dokladane z anglika z FISem podobno tez z 97' roku ale na zarowkach. Tarczki i tak musze zmienic z mil na km wiec wymienie na takie tarczki ktore beda zrobione z biala skala wiec bede mogl pod nie zalozyc ledowe zaroweczki :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha i użyłem diod 1206 white warm mają niby dużo słabszą jasność bo tylko 330 mcd ale prąd i napięcie pracy w tym samym zakresie natomiast 3528 mają jasność 1230-1600 ale jak widać na foto niema to żadnego znaczenia więc niema różnicy które zastosujemy[br]Dopisany: 10 Lipiec 2009, 00:29_________________________________________________można i tak zrobić jak już bedziesz po wymianie to pisz czy się udało jak jakieś pytania bedą to też wal smiało pozdrawiam i proszę oceniać efekty moje i lukasza pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze sie przydały i dodam ze te 1206 ktore zamontowałem mimo mniejszej jasności świecą nadspodziewanie dobrze takrze śmaiło można takie wsadzaćacha i jak ktoś bedzie najpierw chcial sprawdzić na jednym zegarze jak świeca nowe diody to dodam ze musza byc wlutowane wszystkie diody jak zabraknie jednej to zadna sie wam niezaświeci :D:wallbash:[br]Dopisany: 13 Lipiec 2009, 00:23_________________________________________________+koledzy mam jeszcze pytanko a zarazem maly problem. po wymianie tych diod zaczela mi sie swiecic kontrolka od air baga gasnie ona po jakims krotkim czasie tzn ok 5 min ale wczesniej nic takiego sie niedzialo czym to moze byc spowodowane??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w moim liczniku mam brak podświetlenia poziomu paliwa i temperatury silnika, w nocy nie widze nic na nich.Czy mogą to być spalone didy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz pozwolę sobie zapytać - czy ktoś robił białe podświetlenie zegarów w liczniku z żarówkami? Ja posiadam takowy i tarcze z czerwoną farbą, więc ciekaw jestem, czy ktoś już próbował ją zdrapać i założyć żarówki oraz jaki to przyniosło efekt. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz pozwolę sobie zapytać - czy ktoś robił białe podświetlenie zegarów w liczniku z żarówkami? Ja posiadam takowy i tarcze z czerwoną farbą, więc ciekaw jestem, czy ktoś już próbował ją zdrapać i założyć żarówki oraz jaki to przyniosło efekt. Pozdrawiam.

Nie drap nic bo zepsujesz,

do mnie jada tarcze z biala (czyli przezroczysta w sumie) farba (oj wiadomo o co chodzi) i bede kombinowal, a zarowki zmienie ne ledowe w takich oprawkach jak dotycczas tylko biale lub minimalnie blekitne zeby byly ale nie neibieskie , zoabczymy jaki bedzie efekt :good: mysle ze do konca tygodnia wykonaja i wysla zamowione tarcze :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jak ktoś ma u siebie oryginalne białe to prosiłbym o fotke w celu porównania jak to wygląda w oryginale

u mnie ori podświetlenie przebiegu jest czerwone, fotka: http://img24.imageshack.us/i/p1120835je0.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...