Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

pastaldo

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez pastaldo

  1. Tzn zgaśnięcia tez nie przypisuje poduszkom tylko jak w końcu odpalił To z 10sek nie równo chodził i aż bujało buda. Poza tym przy podjazdach gdzieś pod górkę poszarpuje trochę przy ruszaniu i wciskaniu sprzęgła. Ale właśnie dlatego że poszarpuje najczęściej gdzieś gdzie jest nie równo i czasami biegi ciężko wchodzą to zastanawiam się nad poduszkami. Co do VAGa to pożyczę lapka (mies kabel nie mieć lapka ) i sprawdzę. Co do powietrza w paliwie to skąd niby? Z odpalaniem niema problemu, nie ksztusi się w całym zakresie obrotów więc co by wskazywało na powietrze? To zgaśnięcie faktycznie i mnie zastanawia. Postaram sie sczytać błedy i zobaczymy. A tak nawiasem mówiąc która poduszka najczęściej pada, może nie trzeba wszystkich wymieniać?
  2. Przynajmniej jest już czysta, cała sadza w garażu osiadła No tego można być pewnym Może jakby nie było to ryzykowne to wszyscy by skorzystali do przeczyszczenia dolotu, silnika i wydechu z sadzy
  3. Bo oparów musiało byc duzo:D :gwizdanie: No to dzięki temu wiesz jak sa wybuchowe:D Dobrze że Ci dwururki nie rozsadziło
  4. Trzymam za słowo i czekam na spot Ale jak ktoś może odpowiedzieć na pytanie kolegi Killer1984 to było by dla potomnych
  5. No ok tak tez chyba zrobię. Dozbieram troszkę kasy bo nie planowałem, zapytam znajomego z kanałem i narzędziami kiedy będzie miał czas żeby mi pomóc i będzie wymiana. Mam nadzieje ze to rzucanie samochodem ustanie i te biegi będą wchodzić już jak Bóg przykazał. Tzn biegi raz jest ok a raz ciężko dlatego podejrzewałem poduszki a nie sprzęgło bo chyba cały czas by wchodziły ciężko Poza tym korci mnie żeby się przejechać AFNem kogoś innego by zobaczyć jak się zbiera, jak się prowadzi i w ogóle bo może mam przeczulice. To mój pierwszy Diesel i pierwsze audi i aby jeżdżę i słucham czy coś się nie dzieje i każde dziwne zachowanie wkurza. Dobrze by było tez jakby się moim przejechał ktoś z doświadczeniem i powiedział co myśli o tym moim samochodziku
  6. No własnie Bo ja jak zobaczyłem aukcje to mało nie padłem. Lewa - http://allegro.pl/lemforder-poduszka-silnika-lewa-passat-b5-a4-a6-i1298232958.html Prawa - http://allegro.pl/poduszka-silnika-lemforder-audi-a4-a6-vw-passat-i1325462361.html Pod skrzynię - http://allegro.pl/lemforder-poduszka-skrzyni-biegow-a4-a6-passat-i1298956752.html No byłbym wdzięczny jak byś mógł sprawdzić te ceny. A co tych używek to wiem ze ryzyko ale znam takich co zakładają używki (nie tylko w audi) i jeżdzą. A jak długo to z reguły czas pokaze. A jest jakiś sposób na sprawdzenie takiej poduszki jak nie jest włozona do samochodu?
  7. Widze ze na Allegro to wołaja po 180zł za lewą Pod skrzynie 60zł prawa 190zł ok 430zł komplet to ciekawe ile w sklepie zaśpiewają Powaliło mnie. A jak myślicie czy używkę warto włożyć jakby była z pewnego źródła?
  8. Możecie koledzy podac numery tych poduszek jakie muszę kupić? Przypominam że to silnik AFN z 97r. Podejrzewam że tę pod skrzynią też. Ile ta przyjemność będzie mnie kosztować? Oryginalne ASO czy jakieś inne firmy polecacie poduszek żeby mi nie stanęły wszystkie włosy na głowie jak zobaczę rachunek Ile to może kosztować?
  9. No i jestem biedniejszy o 25zł przez jakiegoś .... ale juz jest ok. Co do silnika zrobiłem filmik ale telefonem i nie bardzo widać. Jak będę miał możliwość zrobie lepszy. http://w738.wrzuta.pl/film/0qYtqXsD2wC/silnik_afn Nie da się tego chyba zauważyć na filmie ale przy przegazowywaniu silnik odchyla się w prawo (powiedzmy korek od wlewu oleju) o jakieś 3cm od pierwotnego położenia. Inna rzecz mnie bardziej przeraziła Jak przegazowywałem żeby pokazać jak się silnik buja za którymś razie silnik zgasł co widać na filmiku. Próba odpalenia i zachowuje się jak przy 30* mrozie bez świeczek. Nie chciał załapać, po 3 sekundach zaczął łapać na pojedyncze garki aż w końcu załapał ale z 0 sekund telepało całym samochodem aż się w końcu uspokoiło i dało się odjechać. Macie jakies pomysły co to może być?
  10. Witam serdecznie, Miałem dziś przykrą niespodziankę rano bo jakiś (seria WULGARYZMÓW) przebił mi oponę przednią lewą pod blokiem A teraz pytanie: Nie zauważyłem na początku totalnego kapcia, wsiadam odpalam i silnik strasznie hałasował po odpaleniu. Ja kiedyś już pytałem o głośne chodzenie silnika ale to było ze 2 razy głośniej. Możliwe jest że gdy samochód był pochylony (przez oponę) to były jakieś duże naprężenia że tak głośno chodził? Druga sprawa podejrzewam że poduszki pod silnikiem sa wypracowane bo na postoju jak się doda gazu top strasznie rzuca silnikiem na boki. Mogę po południu zrobić filmik jesli to coś pomoże. Czy jeśli by zgrać do kupy pochylony samochód przez oponę i wywalone poduszki bo mój tok rozumowania jest prawidłowy? Zaznaczę tez że biegi trochę ciężkawo wchodzą i tez ktoś mówił że była to wina poduszki lub poduszek nie pamiętam. Będę wdzięczny za wszelka pomoc.
  11. W taki razie chyba sobie daruje bo ingerencja i cała gra nie warta świeczki. Z dużym kluczykiem przeżyje jakoś a na miejsce tych kosztów zrobie cos innego bardziej potrzebnego. Dzięki za wyjaśnienie.
  12. No własnie dlatego nie wiem co zrobić. Bo u mnie faktycznie ta elektronika jest spora. A jak w tych scyzorykach sa te 3 przyciski to tam jest w nich pilot tylko może nie zakodowany? Bo ja ogólnie chyba nie mam alarmu w samochodzie (chyba że czegoś nie wiem) ale normalnie samochód zamykam pilotem nie kluczykiem w zamku. A miałem nadzieje że da rade zrobić sobie kluczyk w scyzoryku tylko własnie ze względu na to że zawsze nosze w kieszeni a zajmuje sporo miejsca.
  13. Tylko że na tych akcjach jest napisane "Jeśli posiadasz centralny zamek działający tylko z kluczyka to TEN STEROWNIK JEST DLA CIEBIE!". Ok ale jak mam w tym kluczyku pilot to da sie przełożyć elektronikę z tego starego kluczyka do scyzoryka i tylko skopiować grot czy nie da rady? Bo jak wcześniej wspominałem mam ten wcześniejszy kluczyk z 97r nie składany w dwoma przyciskami jako pilot. A zależało by mi na tym by mieć scyzoryk składany bo ten mój w kieszeni sporo miejsca zajmuje.
  14. Tez jestem ciekaw jak to z tymi kluczykami właściwie jest. Poszedłem do gościa który dorabia klucze bo chciałem dorobić żeby mieć w scyzoryku bo mam tego typu: Zapytał który rocznik, powiedziałem że 97. A on do mnie że nie można dorobić w scyzoryk i dopiero od 2001 roku. Mówił prawdę? Bo ja myślałem że wystarczy dorobić grot a elektronikę można wymienić ze starego a on mówi że się nie da.
  15. Właśnie o to mi chodziło:D Musze znajomego ze spawarka przy pifku namówić żebyśmy zrobili taka zabaweczkę Rozumiem że 6mm to grubość tej blachy do której przyspawałeś te rurkę i ja przykręciłeś na te 2 śruby do silnika? W takim razie czemu jedni ludzie piszą że ten wąż się tylko wsuwa a inni tak jak Ty? Wielkie Ci dzięki kolego.
  16. Co do wyświetlacza niestety coś nie łączy. Po świeceniu na wyświetlacz nic nie widać ale jak się go puknie to wyświetlacz świeci. Niestety kolejna żarówka padła wiec chyba kupię komplet i wymienię dla świętego spokoju przy jednym wyjmowaniu licznika. Stąd pytania: co tam może nie łączyć? samemu się za to brać czy oddać do fachmana? Ile jest wszystkich żarówek? I pytanie z innej beczki które zadałem w innym wątku ale nikt nie odpowiedział. Kiedy liczniki przeszły na diody? Bo fajnie by było założyć białe podświetlenie [br]Dopisany: 18 Listopad 2010, 16:16_________________________________________________Nikt nic nie podpowie? Chciałbym w weekend wyciągnąc licznik i się tym zająć
  17. Mi ten patent tez by się podobał. Tylko który niby ten wąż w butelkę? Ten który niby już idzie od trójnika do tego grubego węża przy turbo, a ten z dołu silnika do trójnika a wylot z trójnika zaślepić? Poza tym czy nie będzie czuć tych wylatujących oparów później w samochodzie Wolałbym już to chyba zrobić w obiegu zamkniętym. Jak znajdę trochę czasu to trzeba będzie nad takim patentem pomyśleć. Ale niestety ten wąż od silnika do trójnika i tak muszę wymienić żeby się nie lało. A jakby na tym właśnie wężu założyć taki odstojnik i do niego włożyć takie metalowe myjki do naczyń jak gdzieś kolega jakiś robił OCT własnej roboty? Olej by zatrzymało i by ściekał z powrotem do silnika a powietrze by już wolne od mgiełki trafiało do trójnika i by nie leciało dalej do dolotu Co Wy na to? [br]Dopisany: 16 Listopad 2010, 00:21_________________________________________________W AFN jak wygląda ta rurka łącząca dół silnika z trójnikiem na pokrywie? Bo znalazłem 2 rodzaje i niby oba pasują do AFN. http://allegro.pl/odma-olejowa-przewod-tdi-audi-vw-skoda-seat-nowy-i1317698684.html vs http://allegro.pl/odma-olejowa-silnika-golf-iii-1-9-tdi-afn-110km-i1328229307.html Różnica polega na tym przyłaczu na dole bo jedna jest wsuwana tylko a druga przykręcana. Bo jesli by była przykręcana to czy nie lepszym rozwiązaniem było by przykręcenie takiego krućca (chyba ten sam rozstaw śrub): http://allegro.pl/rurka-waz-kruciec-odma-1-9-tdi-aff-audi-a4-99-01-i1322865951.html i założenie gumowego olejoodpornego weża by pozbyc się problemu tej pękającej rury na dole? Co Wy koledzy na to?
  18. Kolega napisał o pompie 11 tak osławionej. Przy jakich silnikach była ona montowana bo chyba najmocniejszy TDI na pompie seryjnie ma 110KM. Jeśli gadam głupoty to wybaczcie. A przy robieniu chipa na AFN przy zmianie tylko IC i końcówek wtrysków na 216 no i oczywiście program do tego ile można wyciągnąć z tego motorka? Zakładając że cała reszta osprzętu (turbina itp) jest w dobrym stanie? Pytam bo chciałbym poprawić osiągi przy minimalnym potrzebnym wkładzie finansowym.
  19. A jak to jest z tymi żarówkami i diodami? Dowiem się dopiero jak rozbiorę? Kiedy przeszli z żarówek na diody? I czy istnieje jakaś informacja gdziekolwiek jakie sa zastosowane w samochodzie i załóżmy jakie roczniki? Czy to loteria bo wsadzali te liczniki na oślep gdzie jaki sie trafiły? Bo się zastanawiam czy muszę kupić na podmianę żarówki czy diody bo nie całe świeci. Jakbym miał na diodach to bym wrzucił białe.
  20. No ok rozumiem. W wolnej chwili to rozbiorę ale tak czy siak wcześniej muszę kupić żarówki do wymiany. Pytanie: wszystkie tam są takie same? jaki to rodzaj jakieś oznaczenie? Czy w jakimś sklepie motoryzacyjnym kupie czy ASO?
  21. Tzn jest brak jakiegoś normalnego światła (pogoda) żeby zobaczyć czy pod kątem coś widać. Tzn 2 żarówki były już wcześniej spalone (zaznaczone strzałkami) ale wyświetlacz działał prawidłowo. A może być tak ze to wyświetlacz się uszkodził lub coś się rozłączyło (zimne luty)?
  22. Problem polega na tym że gdy w niedziele odpaliłem samochód nie wyświetla mi nic na wyświetlaczu od przebiegu. Czy brak wyświetlania km jest spowodowany spaleniem jakiejś żarówki czy to jest niezależne od żarówek? Jest po prostu czarny wyświetlacz (niżej zdjęcie, przepraszam za kiepska jakość robione telefonem). Bo i tak miałem rozebrać żeby wymienić bo już 2 nie świeciły to jakby to była wina żarówki to bym wymienił. Jeśli nie żarówka to gdzie szukać problemu?
  23. A ja z innej beczki. Tez mam AFN z 97r. Czy można bezkarnie zmienić na jednomas? I zmienia się tylko koło zamachowe czy reszta sprzęgła tez jest inna? Ktoś kiedyś pisał że lepiej wrzucić jednomas jak pada 2mas.
  24. Chyba masz rację bo raczej nie oring na chłodnicy oleju bo że tak powiem obmacałem ją i jest raczej czysto więc pewnie jak ktoś zauważył pewnie pękło przy wejściu do silnika. Da się kupić jakąś używkę czy raczej tylko oryginalne w ASO? I czy kupować od razu całą odmę czyli oba te węże i trójnik czy tylko ten wąż koło chłodnicy oleju (pytam ze względu na ten olej przed turbo lecący z odmy)? Jaki koszt tej inwestycji? A może jest jakiś patent na przeróbkę tej odmy w jakiś ciekawy sposób żeby nie ładowało tym olejem w dolot?
  25. No i problem pompy załatwiony. Trochę kombinacji z trójkątna śrubą ale się udało. Pompa sucha:) Wielkie dzięki za podpowiedź bo miałem już jechać do pompiarza i utopił bym kupę kasy i czasu :>

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.