Witam wszystkich
Działam prężnie w a80.pl ale i wam chciałbym się pochwalić :gwizdanie:
Witam wszystkich :!:
Po dłuższych problemach z poprzednim coupe 2.3 Ng.........................................
..............postanowiłem zakupić inne auto wybór padł na 2.8 V6 po 3 miesiącach poszukiwań odnalazłem na allegro coś co mnie zainteresowało :mrgreen:
Audi Coupe 8B 2.8 V6 AAH 174KM 1993r.
(instalacja gazowa I generacji)
Według nr vin egzemplarz o nr. seryjnym: 003507
Kolor L0B3 purpurrot perlmutteffect
Wyposażenie fabryczne:
:arrow: Elektryczne szyby,lusterka
:arrow: Klimatronik II generacji.
:arrow: Skórzana tapicerka "Kodiak" czarny Antrazit
:arrow: Wspomaganie kierownicy
:arrow: ABS
:arrow: Rozpórka kielichów przednich
:arrow: Regulacja wysokości foteli przód
:arrow: System Procon-Ten
:arrow: Elektryczna regulacja świateł
:arrow: wycieraczka na tylniej klapie
Po zakupie auto jeszcze miało zrobione przez poprzednich właścicieli:
:arrow: Radyjko CD MP3 JVC+tuba Magnat oraz wzmak alphard.
:arrow: Alufelgi Keskin 17 cali.
:arrow: Dokładka przedniego zderzaka a'la Rs2
:arrow: kierownica Dino śr 32cm-kapsel Momo+naba
:arrow: przyciemnione tylnie szyby
:arrow: lusterka Porsche Rs2
Zmiany wykonane przeze mnie:
:arrow: Lakierowanie tylnej klapy i wspawanie elementu-wjechał we mnie jakiś baran.
:arrow: polakierowanie i wymiana siatki na kratki w zderzaku
:arrow: zmiana podświetlania na czerwone
:arrow: montaż podłokietnika
:arrow: wybebeszenie katów i nowy tłumik końcowy z NG
:arrow: zrezanie nieoryginalnego silnika szyby(nie do odróżnienia)
:arrow: zrezanie radia Audi Symphony II w konsoli środkowej
:arrow: daszek z lampką i lusterkiem od strony kierowcy
:arrow: remont silnika,głowice,zawory,uszczelniacze, płyny
:arrow: oświetlenie boczne z rączkami-w standardzie nie było
:arrow: MC+BC z manetką w liczniku
:arrow: lakierowanie tylnej półki na czerń
:arrow: zrezane czarne lampy na tył
:arrow: regeneracja reduktora BRC AT90E Turbo
Edit: 26.05.2009
Edit: 02.06.2009
Początek drobnych modyfikacji czyli wymiana wiejskiego siatexu :-o
no i początkowy efekt :mrgreen:
Edit: 2009-06-19
Dzisiaj zaczął się etap restauracji pupy :-)
Oczywiście nie mogło być mowy o kg szpachli
Wyglądało tak :-(
Na początku trzeba było wyciąć element od dawcy
pracy przyglądał się kolega nowi2 <piwo>
element po wycięciu ;-)
No i etap wspawania wyniki po
dla porównania:
Pozostało tylko jeszcze dosłownie kilkanaście gramów szpachelki aby wyrównać,podnieść i przypasować zderzak i jazda z farbą :-)
foty jak bedze robione juz niebawem :-P
Miałem również chwilę na wymianę i przeczyszczenie żaróweczek 8-)
najsampierw trzeba było się dostać do tego ustrojstwa
w sumie to nic trudnego 3 śrubki i ogień :-)
Dłużej się zeszło z przeczyszczeniem styków bo jak na fotach widać były ponadpalane :-/
Później wizyta w sklepie elektronicznym i zakup 2 żarówek 7 volt.
No i efekty
Wymiana żarówek z regulacji lusterek zajęła 20 minut-szybko i bezboleśnie <ok>
Edit: 2009-06-21
Dziś była okazja do spotkania z kolegą pandamix no i kilka fotek <tance>
No i pełna sesyjka w deszczowy dzień :-P
Edit: 2009-06-30
A to są dwa najukochańsze cuda w moim życiu :mrgreen:
Moja ukochana i moje auto :-P na pierwszym miejscu zawsze....mój Kotek :-D
Edit: 2009-07-16
i mam taką głupotę :mrgreen: malutkie rezanko ale praktyczne :-P
zaczął mnie ostatnio denerwować włącznik ogrzewania szyby tylniej więc postanowiłem coś z nim zrobić :-)
Stary był czasowy
ma diody zamiast żarówek ta dolna była zepsuta
miałem akurat włacznik halogenów który wygląda tak
problem tkwił w tym że jak przekłada się samą zaślepkę to świeci na żółto jak żarówka więc trzeba z zaślepki wyjąć tą czerwoną pleksi
no i po przelożeniu
i świeci <yes> <yes> <yes>
teraz włączam i wyłączam kiedy chce :mrgreen:
Edit:2009-08-16
dziś zrobiłem małe rezanko
Pełny opis i fotostory w dziale warsztat :-P
Audi 80 Klub Polska :: [b4 coupe AAH]Świecąca kierownica-nie dla wszystkich:)
Edit: 2009-09-18
No i dziś kolejne rezanko-zmiany :-)
Zakupiłem taki zestaw Motip'a
Kolor oczywiście krwista czerwień :mrgreen:
Było tak:
po pomalowaniu
no i na feldze ;-)
Naprawdę polecam taki zabieg koszta to niecałe 100zł a efekty wizualne znakomite no i z robotą się nie schodzi bo zajęło mi to 2h :-P
Edit: 2009-09-28
Po imprezie na Torze Lublin trzeba było coś zrezać :mrgreen:
a dzięki MIODKOWI się udało <piwo>
na tej fotce widać różnicę między dod. zegarkami które też zostały już zrezane-oczywiście aparat nie oddaje co jest w rzeczywistości :-P
Edit: 2009-10-11
Zaczęło się dziać :mrgreen:
Edit: 2009-10-15
Produkcja 2 daszka z lampką przed kierowcą :-o
Żeby nie było że mi się nudzi ostatnio wymodziłem w 5 min praktyczne ale nie legalne rezanko:
Edit: 2009-10-20
i ostatni dodany bierdonkowy podłokietnik
mi tam pasuje bo jest praktyczny :!:
dodatkowo upiększyłem trochę ori rozpórkę kielichów rezając nakładkę z aluminium wypolerowanego na lusterko :->
oraz czyszczenie maski
Edit: 2010-04-03
W końcu się wziąłem i załatwiłem ori tłumiczek :mrgreen: pochodzi z silnika 2.3 ale pasuje idealnie :-P
Edit: 2010-05-04
W końcu zamontowany moduł MC/BC :mrgreen:
tunel zastąpił stary ponieważ nareszcie udało mi się zreanimować stacyjkę i przycist START wylatuje :-P
Zrezana elektryczna szybka ;-)
Opis z zabiegu
Kliknij tutaj
Edit: 18-05-2010
wkład lusterka rs2 :mrgreen:
Edit: 2011-01-07
z nudów wyczyściłem sobie przepustnicę :mrgreen:
Edit: ...jakiś czas temu
zrezane radio audi symphony II nówka szktuka-piknie gra :-D
Edit: 2010-05-19
Edit: 2011-05-15
W rączki powędrowały paski diodowe-kolor ciepły biały.
oraz pomysł zaczerpnięty z discovery :mrgreen: polakierowana tylna półka
Edit: 2011-07-03
Wczoraj trochę mi się nudziło i wkońcu postanowiłem wymienić gąbki w klapach nawiewów.Z racji że już tylko 2 mi pozostały praca zajęła mi ok 30 min.
Teraz już klapy chodzą ciężej i blokują powietrze ;-)
Było tak:
a teraz jest tak:
Link do galerii z rezania TUTAJ
Edit: 2011-07-04
oznakowanie wozidła :mrgreen: copyright by Maszu
Edit: 2011-07-23
Wymiana filcu na oryginalny impregnowany,czyszczenie i dodatkowo tłumienie kołnierzami bitumicznymi.
Edit: 2011-08-08
Renowacja skórzanej tapicerki.
Edit: 2011-08-10
Keskin KT1 w śnieżnej bieli
Edit: 2012-01-16
Fotorelacja z zabiegu regeneracji reduktora