Treść opublikowana przez markus1985
-
[C5 AFN] Polerowanie kloszy lamp przednich.
a ja proponuje tlenek ceru i filc sprawdza się przy szkle i plastiku dostępne na allegro, u mnie w pracy używane do polerowania szkła przy szlifowaniu sprawdzone
-
Jaki akumulator kupić do Audi?
ja miałem vartę blue dynamic teraz kupiłem silver dynamic 750 A stary poszedł do busa jestem zadowolony z varty mam 2 w dieslach i jedną w benzynie i nie ma problemów puki co , za silvera płaciłem 330zł po znajomości
-
[B5 AHU] Jakiej marki świece żarowe
beru na 1 miejscu , 2 miejsce bosch a reszta się nie nadaje raczej ngk dobre ale zapłonowe do vectry w gazie . W tamtym roku wymieniłem na beru i wszystko ok polecam
-
[B5 1Z] Rozrząd części dobór HELP
moim zdaniem jeśli pompa nie ma luzów i nie leci to jej wymiana na jakiś zamiennik nie daje pewności na bezawaryjną dugą pracę . zamienniki często wytrzymują mniej niż stara oryginalna ponoć wysłużona część
-
[B5 AJM] Trzęsie samochodem przy gaszeniu i zapalaniu
też obstawiam klapę gaszącą
-
[B5 1Z] Temperatura ? Ma ktoś pomysł co się dzieje
koledzy (i koleżanki) wiem że tematów odnośnie zagadnienia temperatury jest mnogo ale mój spędza mi sen z oczu więc tak: termostat wymieniony w tamtym roku niestety nie oryginał . właśnie sprawdzałem na klimatroniku i sytuacja jest taka " temp w czasie jazdy blat 90, klima 86 na postoju blat 90 klima 85 i teraz się dzieje włączam nawiew na max i temp na klimie spada do 75 powoli a na blacie stoi 90 . gdy osiągnie 75 na klimie spada gwałtownie na blacie do ok 77. jak wyłączę nawiew i dam gazu troszkę temp rośnie na blacie wchodzi szybciej do 90 na klimie wolno do 86-87 . Mój pomysł to różnica w położeniu czujników, może któryś czujnik niesprawny , może ten wahler jest to wywalenia spadki temp o 15 stopni w czasie ok 5 minut gdy włączę nawiewy . A może jestem przewrażliwiony Jak macie pomysł to jestem wdzięczny za sugestie
-
[ALL] LED-y do tablicy rejestracyjnej
włąsnie założyłem ledy na tablicę czas start ciekawe kiedy napiszę że się spaliły koszt 14 zł
-
Spoty Olsztyńskie
witam kolegów jestem z Ostrolęki ale u nas bieda z klubowiczami moze sie kiedyś do was wybiorę ale moze po modach narazie czekam na wtryski i soft od spanky-ego zrobie to się może wybiorę . mam nadzieje że z mazowieckiego nie wygnacie:) pozdrawiam
-
Jakie żarówki polecacie do świateł mijania Audi A4?
testował może ktoż te nowe osramy night braker plus podobno zwiększona żywotność może w końcu ktoś pomyślał i mamy ideał żarówki:) wcześniej miałem zwykle night br i wytrzymały niecały rok oczywiście z efektywności świecenia byłem zadowolony
-
[B5 1Z] Lekkie podkręcenie 1Z-ki , jakie zmiany ?
ale wsadzenie 216 bez ingerencji w oprogramowanie może się nie udać 205 daje większe szanse tak słyszałem
-
[B5 AEB] Migający ABS i (!) - problem inny niż wszystkie
odświeżam mam taki sam problem co zbyszek pompa działa caly czas nawet po wyjęciu kluczyka ze stacyjki po podlączeniu do kompa pokazało błąd silnika pompy i przekaźnika czy to możliwe że przekaźnik się zblokował i podaje cały czas napięcie ? jak się dobrać do tego przekaźnika?
-
[B5 1Z] Różnice podłączenia lamp tył polft 2
Próbowałem dzisiaj założyć lampy polift 2 . Efektem tego było mrugający wsteczny i brakpozycji za to wsteczny świeci na pomarańcz z racji temperatury w garażu odpuściłem walkę i potrzebuje wsparcia:) mianowicie potrzebuje rozpiskę kabli (jak pozamieniać kabelki w kostce co by świeciły jak trzeba) mam nadzieje że można powypinać kable z kostki
-
[B5 1Z] Wirus zeciora ,jaki potencjał??
heh widzę że fura znana została pomalowana prawie cała przez znajomego lakiernika i full service nowe gumy i ojciec śmiga wszystko ponad 4000 ale zadowolenie jest teraz tylko muszę ja swoją a4 podrasować i tu prośba do baskeciora o info na priv co może zaproponować (chyba ma pełną skrzynkę bo nie mogę wysłać) narazie wywaliłem kata i egr wszystko wymienione co trzeba rozrządy i czas na wirusa , no jeszcze lampy muszę nowe poliftowe założyć bo doszły, pozdro i czekam na informacje
-
[B5 1Z] Pokruszone kapturki świec żarowych
mój wój mechanior z 25 letnim doświadczeniem podpowiedział mi tak : gumowy wężyk troszkę trzeba czasem podpiłować żeby ścisło wszedł na końcówkę ,ucinamy na długość oryginalnego kapturka ---rozwiązanie sprawdzone sam robiłem i zdaje egzamin (żadne termokurcze i rduciki nie wytrzymają prądu i zmian temperatury )ps najlepszy jest czarny przewód gumowy olejoodporny o odpowiedniej średnicy niestety nie pamiętam jakiej:)
-
[B4 TDI] - moja ex-Audica .....
witam moja pierwsza audi to 80 b3 jeszcze na gaźniku 1.8 super auto rocznik 87 jeździ sprawnie do dzisiaj zamontowałem w niej gazownie za 800 zł i jeździłem na studia zrobiłem nią około 50 tyś BEZAWARYJNIE jedynie kiedyś porwałem przegub ale to było po obniżeniu głowicy śmigała niesamowicie max 200 km/h zero rdzy nieraz jak ją widze wracają wspomnienia naprawdę samochód z duszą bez porównania z aktualnymi plastikowymi jednorazówkami
-
[B5 1Z] Wirus zeciora ,jaki potencjał??
tak 80 była hamowana oprucz softu jest nowa suszarka i chyba wtryski 210 poprzedni własciciel (kolega z audiklubu) doinwestował auto są nawet faktury za turbo auto ma v-max ponad 205 i idzie równo z 2.3 w 5 garkach lubie zaskakiwać kalibry i inne sportowe fury tym statym klekotem
-
[B5 1Z] Wirus zeciora ,jaki potencjał??
W najbliższym czasie noszę się z zamiarem zmiany softu w moim z-cie chciałbym zapoznać się z waszymi odczuciami i sugestiami co do takowej ingerencji .Jestem z mazowieckiego , poszukuje tunera skutecznego i w rozsądnej cenie (mając na uwadze że auto jest wartości poniżej 15 tyś) Wyprzedzając odpowiedzi "Rogal " troszkę za drogi jak dla mnie ,może jak będe miał lepszy wóz mam też pytanie czy przed zmianą softu warto wywalić kata ?? Do tej pory wszyscy mówili o realnej górnej granicy 110KM (bo to zecior) czym różni się zet od np AHU co zmniejsza jego potencjał. Ojciec posiada 80 b4 zrobioną przez niejakiego "basketa" na ponad 120 km i jeździ rewelacyjnie ma ktoś może pomysł co moglo być tam zrobione ?? 80 oczywiście też zecior
-
Nowicjusz - wątek powitalny
witam po 80 b3 ,b4, jest a4 mam nadieje że troszkę się pokręce tym autem a ono odwdzięczy się za pakowaną w nie kasę pozdrawiam kolegów z regionu